Απόλυση εν ώρα συμβολαίου

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Locked
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το συμβόλαιό μας σαν προπονητής όταν είναι ας πούμε για 3 χρόνια, πάμε καλά αλλά η ομάδα αλλάξει ιδιοκτησιακό καθεστώς
μπορεί ο νέος πρόεδρος να μας απολύσει με το έτσι θέλω? Η σε καθε περίπτωση μας εξασφαλίζει το συμβόλαιό μας?
Ενδεικτικά αναφέρω ότι πρόσφατα που θα γίνονταν εκλογές (στην ομάδα μου για το 2017) ο νέος πρόεδρος αν εβγαινε
"διαφήμιζε" ότι θα φέρει τον ΚΛΟΠ για προπονητή κτλ! Οποτε υπό αυτή την έννοια μοιάζει να είμαστε ακάλυπτοι τελικά?
Νομίζω ότι αυτό είναι ίδιο για όλα τα FM οπότε το γράφω ποια στο 2018. Ευχαριστώ
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O πρόεδρος μπορεί να σε απολύσει με το έτσι θέλω οποιαδήποτε στιγμή. Δεν σε εξασφαλίζει κανένα συμβόλαιο, απλά αν σε διώξουν σου δίνουν την αποζημίωση. Αυτός είναι και ο λόγος που χρειάζεται να διαπραγματεύεσαι το συμβόλαιο σου, όσο πιο πολλά παίρνεις τόσο πιο δύσκολο είναι να σε διώξουν. Σε αλλαγή ιδιοκτήτη πάντα λέει ότι θα αλλάξουν τον προπονητή αλλά το έχω δει ελάχιστες φορές να συμβαίνει.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Aν δεν είναι "εν ώρα συμβολαίου" τότε δεν είναι και απόλυση αλλά λήξη.
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγιναν εκλογες, ξαναβγηκε ο δικος μου πρόεδρος αλλα ο παικτης που εταξε δεν ηρθε ποτε σαν δωρο... νέος Τσίπρας ε?! -rofl
Locked

Return to “Γενική συζήτηση”