ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑΚΤΙΚΗ;;;;;;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
dimfakas83
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Oct 24, 2007 1:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας. Θα ήθελα τη γνώμη σας στο εξής πρόβλημα. Έχω ΑΕΚ. Δεύτερη χρονιά παίρνω πρωτάθλημα και την τρίτη σεζόν η ομάδα δεν μπορεί να σταυρώσει αποτέλεσμα. Ίδια τακτική, ίδιος βασικός κορμός. Τι μπορεί να πηγαίνει στραβά. Το σύστημα είναι 4-2-3-1. Η χρονιά που πήρα πρωτάθλημα είχε βασικούς GK - Johny Placide, DR - Μιχάλης Μπακάκης, DL - Didac Vila, DC - Dominic Ball - Dmytro Chygrynskyi, MC - Μανώλης Σιώπης - Χάρης Χαρίσης, AMR - Ronald Vargas, AML - Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, AMC - Τάσος Μπακασέτας, FC - Hugo Almeida. Τη σεζόν που η ομάδα σέρνεται έχω GK - Sam Johnstone, DR - Μιχάλης Μπακάκης, DL - Didac Vila, DC - Alexander Milosevic - Kyle Bartley, MC - Μανώλης Σιώπης - Χάρης Χαρίσης, AMR - Ronald Vargas, AML - Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, AMC - Τάσος Μπακασέτας, FC - Dmytro Khlyobas. Οι οδηγίες ποικίλουν ανάλογα αντίπαλο
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τιποτα δεν ειναι ιδιο. Οι ομαδες βελτιωνονται η γινονται χειροτερες. Οι τραυματισμοι διαφορετικοι, μεγαλυτεροι ισως, οι αντιπαλοι προπονητες-ομαδες σε "μαθαινουν", αλλαζουν την τακτικη τους, λαθος τακτικη προσεγγιση απο εσενα, καποιοι μεγαλοι παικτες σου σε ηλικια γινονται ακομα μεγαλυτεροι,ποιο αργοι κτλ, η "τυχη" σου σε αποτελεσματα που κρινονται σε ιδιο περιπου αριθμο σουτ ειναι διαφορετικη, χιλια δυο μπορω να σου πω! Ενδεικτικα θα σου πω οτι εγω τριτη χρονια παω καρφωτος για πρωταθλημα στην ΙΣΠΑΝΙΑ με Barcelona, κυπελο παω τρενο μεχρι τωρα αλλα δυστυχως αποκλειστηκα στους ομιλους του τσου-λου για ΠΡΩΤΗ φορα στην καριερα μου! Μπορει να συμβει ναι, το αποδεκτηκα, και δεν εκανα load-save φυσικα ! Ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι.
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Σου δινει επιλογη το παιχνιδι να εχεις 3 διαφορετικες τακτικες,χρησιμοποιησε το γιατι καποια στιγμη μαθαινουν την πρωτη τακτικη σου και σε δυσκολευουν..Ακομα και τα στημενα σου πρεπει να τα αλλαζεις που και που...
-nani
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”