Work permit

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
dreik0
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Jan 11, 2017 11:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας. Πήρα τον ινεατσιο από την city στην liverpool ( στην 3η μου χρονιά 2020 ) και ενώ και συμμετοχές με την εθνική Νιγηρίας έχει πολλές και είναι είδη στην Αγγλία πολλά χρόνια και έπαιζε κανονικά στην city. Εγώ με τον που τον πήρα τον Γενάρη δεν του δίνουν άδεια εργασίας. Δεν είναι κάπως κουλό αυτό?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
dreik0
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Jan 11, 2017 11:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και μια δεύτερη ερώτηση σε ποίες χώρες της Ευρώπης χρειάζεται λιγότερα χρόνια για να πάρει υπηκοότητα ένας ξένος παίχτης ως δανεικός?

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Η αίτηση για άδεια εργασίας γίνεται με την υποβολή συμβολαίου και αφορά την διάρκεια αυτού οπότε κάθε φορά που υπογράφει νέο συμβόλαιο (ακόμα κι αν είναι ανανέωση με τον ίδιο σύλλογο) πρέπει να καλύπτει τα κριτήρια.
Αν έπαιζε ήδη στην χώρα ακόμα και αν είναι για πολλά χρόνια ΔΕΝ είναι ένα από κριτήρια για τις άδειες εργασίας.
Επίσης οι συμμετοχές στην εθνική είναι στα κριτήρια αλλά όχι γενικά και αόριστα, πρέπει να έχει παίξει πάνω από ένα συγκεκριμένο ποσοστό αγώνων με την εθνική του την τελευταία διετία. Υποθέτω αυτό το ποσοστό δεν πιάνει οπότε δες αν μπορείς τι συμμετοχές έχει με την εθνική σε αυτό το διάστημα.
dreik0
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Jan 11, 2017 11:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει 26 συμμετοχές με την εθνική εκ τον οποίον η τελευταίες πολύ πρόσφατες δεδομένου οτι εγώ όταν τον πήρα αρχικά ήταν είδη στο copa africa. Το άλλο κουλό είναι ότι ενώ είναι είδη μια πενταετία στην Αγγλία υπολείπονται ακόμα 1000+ μέρες για υπηκοότητα. Στην δεύτερη μου ερώτηση έχεις γνώση? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Π.Σ Εν το μεταξύ την πατισα γιατί έδωσα δανεικός 2 επιθετικούς και κρατισα μόνο έναν

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Ξαναλέω δεν έχουν καμία σημασία οι συνολικές συμμετοχές αλλά πόσες συμμετοχές είχε την τελευταία διετία σε σχέση με πόσους αγώνες έπαιξε η εθνική του... Ίσως αν πάρει συμμετοχές τώρα στο κόπα άφρικα να μπορέσει να πάρει άδεια.
Στην Αγγλία παίζει να θέλει δεκαετία για να πάρει υπηκοότητα οπότε είναι λογικό να θέλει 1000+ μέρες ακόμα.
Για άλλες χώρες το λιγότερο είναι η 2ετία στην Ισπανία ΜΟΝΟ για όσους είναι από λατινική αμερική. Από τις υπόλοιπες θυμάμαι πως το Βέλγιο θέλει 3ετία και ήταν η πιο δημοφιλής χώρα για αυτή τη δουλειά αλλά δεν ξέρω μήπως έχει αλλάξει αυτό τώρα τελευταία
dreik0
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Jan 11, 2017 11:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Image



Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”