Online;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
kitsan
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jan 19, 2017 12:51 am
Football Manager της ομάδας: arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια..παιζαμε με ενα φιλο διαδυκτιακα και τρ δν μπορω να βρω το save του..τι εγινε?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Είχε κάνει host o αλλος?
kitsan
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jan 19, 2017 12:51 am
Football Manager της ομάδας: arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το ανοιγει κανονικα οπως το ανοιγε..εγω δεν βλεπω ελληνικα save.τι μαλακια εκανα?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Αν έκανε ο άλλος host τότε μόνο ο άλλος μπορεί να το ανοίξει.
kitsan
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jan 19, 2017 12:51 am
Football Manager της ομάδας: arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι αυτος το ανοιγει και εγω παταω συνδεση σε διαδικτυακο παιχνιδι και το εβρισκα..τωρα εκει βλεπω ξενους σερβερ.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Είχαμε ένα τέτοιο θέμα όταν δοκιμάζαμε το online draft. Ενώ είχαμε κάνει κανονικά χωρίς πρόβλημα μια μέρα, δύο μερες μετά που ξαναμπήκαμε τα ίδια 4 άτομα δεν βλέπαμε το game του άλλου χωρίς εξήγηση. Λίγες μέρες μετά ξανακάναμε χωρίς θέμα.
Φαίνεται πως είναι κάποιο θέμα των servers που μάλλον είναι παροδικό, αλλά εξήγηση δεν έχω βρει ούτε να υποθέσω τι ίσως το προκαλεί. Οπότε το μόνο που μπορώ να πω είναι πως ελπίζω αν ξαναδοκιμάσετε άλλη φορά τότε να μπορείτε να παίξετε κανονικά.
kitsan
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Jan 19, 2017 12:51 am
Football Manager της ομάδας: arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ακομα τπτ ρε παιδια..δεν μπορω να βρω ελληνικους σερβερ.τι αλλο μπορει να συμβαινει?
Subbuteo
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sun Nov 09, 2014 6:58 pm
Football Manager της ομάδας: Παντα χαμηλων κατηγοριων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα προβληματα του φετινου μανατζερ δεν υπαρχουν.
Ειδικα online.
Η ελλειψη ανταγωνισμου ειναι εμφανεσταστη.
Μεγαλη απογοητευση.
Πρεπει να συνελθουν εκει στην S.I δεν γινεται 2017 να βγαινει παιχνιδι με τοσα πολλα τεχνικα προβληματα αν ειναι δυνατον
User avatar
Fox
Amateur
Amateur
Posts: 103
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηλυσιακός
Location: Argentina
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To online ειναι τραγικο λεμε. Δεν ξερω τι μπορει να φταιει, οι server της steam? το FM (το οποιο παντα ειχε προβλημα στο Online αλλα σαν το φετινο του 2017 ποτε!). Οτι και να φταιει ας κοψουν τον λαιμο τους να το φτιαξουν.
Δεν μπορει να μας ζητανε να το αγοραζουμε και στο Online να θελεις 20-30" να ανοιξεις τα tactic, να θες να κανεις μια αλλαγη εν ωρα ματς και μεχρι να ανοιξει να εχεις ξεχασει τι ηθελες να κανεις....
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και ντροπη !
Ας ξαναβαλουν την επιλογη του LAN τουλαχιστον να μπορουμε να παιζουμε οπως παλια, σαν ανθρωποι !
Εχω απογοητευτει και εχω και νευρα γιατι πρωτον δεν μπορουμε να παιξουμε και δευτερον νοιωθω οτι με εχουν πιασει κοροιδο.
Καναμε πριν λιγο 2 ωρες να παιξουμε 2 ματς απο την τρελλη καθυστερηση που εχει. Δεν υπαρχει αυτο το πραγμα!
Ειμαι ενα βημα να μην ξαναπαιξω και σιγουρα αν δεν φτιαχτει το online εστω στα επιπεδα του 2016, δεν θα το ξανα-αγορασω.
Αρκετα πια, βαρεθηκα και εχουμε σπαστει ολοι (5 ατομα παιζουμε On-line) - Τελος !

* Αν ξερει καποιος ας μου πει που να παω να τα χωσω κανονικα, γιατι εδω τα παιδια του forum δεν φταινε εννοειται, αλλα καπου πρεπει να τα πω κι εγω και συγνωμη αν ειμαι αποτομος.....
AniMaL FaRm HeRe We CoMe
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχικά να πω πως όντως μπορεί να βελτιωθεί το παιχνίδι σε αυτόν το τομέα, κάνοντας τους σέρβερς πιο αξιόπιστους.
Από την άλλη, από προσωπική εμπειρία νομίζω τα παραλέτε λίγο.Τρέχω online με άλλα 3 άτομα και έχουμε φτάσει ήδη στην 6 σεζόν με ελάχιστα προβληματα, και αυτά ανά διαστήματα.Επίσης να έχετε στο μυαλό σας πως στο πόσο καλά τρέχει ένα online παιχνίδι έχει να κάνει και με την σύνδεση του καθενός που εδώ στο Ελλαδιστάν πασχίζουμε.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”