Ερασιτεχνική vs Ημι-επαγγελματική

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Καπησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά έχω απορία ΠΟΙΑ ακριβώς η διαφορά αν μια ομάδα κατηγορίας ΕΠΣ έχει ερασιτεχνική η ημιεπαγγελματική κατάσταση. Ξέρει κανείς ακριβώς
τις διαφορές?
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι η διαφορά στα συμβόλαια.
Ο ερασιτέχνης δεν έχει καθόλου και μπορεί να σου φύγει όποτε θέλει σε άλλη ομάδα, ενώ ο ημι - επαγγελματίας έχει part - time συμβόλαιο και κατά κάποιο τρόπο δεσμεύεται.
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο βασικότερος λόγος είναι αυτός που προείπε ο Akyla και είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα καθώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αποδοθεί πιστά το τοπικό. Ο δεύτερος λόγος είναι ότι όταν μία ομάδα ανέβει κατηγορία από τοπικό σε Γ, δεν αλλάζει status από amateur σε semi-pro με αποτέλεσμα να γίνεται unplayable το παιχνίδι.
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

nikolaosaek wrote:Καπησπέρα. Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά έχω απορία ΠΟΙΑ ακριβώς η διαφορά αν μια ομάδα κατηγορίας ΕΠΣ έχει ερασιτεχνική η ημιεπαγγελματική κατάσταση. Ξέρει κανείς ακριβώς
τις διαφορές?
Καλησπερα...Απο αυτα που εχω παιξει εγω στο fm εχουν τις εξης διαφορες..
Η ημι επαγγελματικη ομαδα εχει και ημιεπαγγελματικα συμβολαια οποτε δεν μπορουν να σου κλεψουν τους παικτες σε αντιθεση με την ερασιτεχνικη που μπορουν(οπω και συ βεβαια}να σου παρουν οποιον παικτη θελουν..Επισης στην ερασιτεχνικη ομαδα μπορεις να σπασεις οποτε θες το συμβολαιο ενος παικτη χωρις να πληρωσεις τιποτα,επισης ενας ημιεπαγγελματικος συλλογος μπορει να προσεγγισει καλυτερους παικτες και περισσοτερους ξενους..Νομιζω εχουν διαφορα και στο πρωσοπικο και στον τροπο προπονησης..Γενικοτερα οι ημι επαγγελματικοι συλλογοι λειτουργουν πιο επαγγελματικα...
-nani
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”