Patch Γ’ Εθνικής & Τοπικών Πρωταθλημάτων

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
N1ckGreek
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Mar 04, 2016 2:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΛ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την δεύτερη χρονιά οι ΕΠΣ ξανά γίνονται ερασιτεχνικές.
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό μάλλον είναι κάτι αναπόφευκτο λόγω οικονομικών χρεών που δημιουργούνται από τα συμβόλαια των παικτών... το ίδιο και σε μένα έγινε.

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
υπογραφή εκτός κανονισμών
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

με τον Μακεδονικό μου τρώει 6 βαθμούς... έχω αρχίσει το παιχνίδι με την ημερομηνία της Ινδίας, δηλ. τέλη Οκτωβρίου... εγώ έχω 16 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα, και ο δεύτερος έχει 14 νίκες, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες, αλλά και οι δύο έχουμε 44 βαθμούς... από ότι έχω δει δεν υπάρχει τιμωρία για τον Μακεδονικό... έχει συμβεί και σε άλλον; αν ναι ποστάρετε το να βρούμε αν υπάρχει γενικό σφάλμα... παίζω το αρχείο με τις ημιεπαγγελματικές ομάδες...
User avatar
aox-4-
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Posts: 714
Joined: Tue Sep 23, 2014 1:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Chania
Location: Prague
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lilipouas wrote:με τον Μακεδονικό μου τρώει 6 βαθμούς... έχω αρχίσει το παιχνίδι με την ημερομηνία της Ινδίας, δηλ. τέλη Οκτωβρίου... εγώ έχω 16 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα, και ο δεύτερος έχει 14 νίκες, 2 ισοπαλίες και 2 ήττες, αλλά και οι δύο έχουμε 44 βαθμούς... από ότι έχω δει δεν υπάρχει τιμωρία για τον Μακεδονικό... έχει συμβεί και σε άλλον; αν ναι ποστάρετε το να βρούμε αν υπάρχει γενικό σφάλμα... παίζω το αρχείο με τις ημιεπαγγελματικές ομάδες...
Πριν σχολιάσεις κάτι , καλό είναι να είσαι πιο προσεκτικός ως προς τις πηγές σου και ως προς το περιεχόμενο του σχολίου.
Ο Μακεδονικός στο patch έχει αφαίρεση 5 βαθμών και όχι 6.
Δε γνωρίζω σε ποια πηγή έψαξες (που αντικειμενικά φαίνεται πως δεν έψαξες) ,αλλά μάλλον κάτι θα ξέρει η διοργανώτρια ΕΠΣ Μακεδονίας και του έχει αφαιρέσει 5 βαθμούς απ την επίσημη ιστοσελίδα της. Μια απλή πληκτρολόγηση σε γνωστή μηχανή αναζήτησης θα σου έβγαζε περισσότερα σχετικά αποτελέσματα και απ το διαζύγιο γνωστού τηλεοπτικού ζευγαριού

http://www.epo.gr/News.aspx?a_id=46604&NewsType=21
Διάβασε 4Γ

http://www.epsm.gr/table.asp?diorganosi ... %9C%CE%91)
Διάβασε τη βαθμολογία
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

ένοχος φίλε μου... έψαξα να το βρω μόνο στο παιχνίδι και ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό να ψαξω στο ίντερνετ... ζητώ συγνώμη για το λάθος μου... ελπίζω να με συγχωρέσεις γι αυτό... δεν ξέρω πως δεν το σκέφτηκα... μάλλον έδωσα περισσότερη εμπιστοσύνη στο παιχνίδι - και άγχος μήπως κάποια ρουτίνα του έχει πρόβλημα...

και πάλι ζητώ συγνώμη... ελέγχω το πάτς από την πρώτη μέρα του, και σε ευχαριστώ και προσωπικά για την δουλειά που έκανες...
User avatar
aox-4-
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Posts: 714
Joined: Tue Sep 23, 2014 1:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Chania
Location: Prague
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εμείς ευχαριστουμε που είσαι απ τους ελάχιστους που βοήθησαν στον έλεγχο

Στάλθηκε από το Tab2A7-10F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26354
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Κατέβασα το αρχείο και παίζοντας το παιχνίδι στα Αγγλικά, είδα οτι οι 2 όμιλοι ΕΠΣ Αθηνών και ΕΠΣ Πειραιά είναι γραμμένοι στα ελληνικά, αν μπορεί κανείς να καταλάβει τι λέω. Θα διορθωθεί? Ευχαριστώ.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
Minas Gr
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Nov 16, 2016 11:07 pm
facebook προφίλ: minas.griek.3
Status: watching only Pyrsos Grevena F.C.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eιμαι πολυ πολυ καινουριος..
Στο Demo που κατεβασα δε μπορει να ενεργοποιηθει το patch? πολλα θελω εε;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

diego1960 wrote:Κατέβασα το αρχείο και παίζοντας το παιχνίδι στα Αγγλικά, είδα οτι οι 2 όμιλοι ΕΠΣ Αθηνών και ΕΠΣ Πειραιά είναι γραμμένοι στα ελληνικά, αν μπορεί κανείς να καταλάβει τι λέω. Θα διορθωθεί? Ευχαριστώ.
Όχι Δημήτρη, επίτηδες έγινε έτσι και προφανώς υπήρχε η επιλογή μόνο για προσθήκη του έξτρα ομίλου σε μια γλώσσα.

Λογικά όχι Μηνά.
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίζω με το τελευταίο αρχείο που βγήκε semi-pro .. είχα 2 ανόδους στα 2 πρώτα χρόνια από τοπικό σε Β εθνική και στην έναρξη της σεζόν 2018-2019 δεν ξεκινάει κανένα ελληνικό πρωτάθλημα...
Είμαι το πρώτο θύμα αυτού του bug ή το έπαθε κι άλλος;


Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
υπογραφή εκτός κανονισμών
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έστειλα το save game στην SI πριν το τέλος της δεύτερης σεζόν δηλαδή (11-6-2018) και μου απάντησε το παρακάτω. Όπως παρατήρησα κι εγώ στην ΕΠΣ Πειραιά 2ος Όμιλος δεν ξεκίνησε το πρωτάθλημα το 2017... ενώ σε όλες τις άλλες ΕΠΣ ξεκίνησε κανονικά. Ίσως εδώ να είναι το πρόβλημα που κατά συνέπεια δημιουργεί το ντόμινο και στα υπόλοιπα πρωταθλήματα...

Image
υπογραφή εκτός κανονισμών
User avatar
aox-4-
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Posts: 714
Joined: Tue Sep 23, 2014 1:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Chania
Location: Prague
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ. Θα διορθωθεί

Στάλθηκε από το Tab2A7-10F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο νέο update 17.2.0 αναφέρει ότι διορθώθηκε το σπάνιο φαινόμενο (εγώ το έπαθα πάντως..) να μην ξεκινάνε τα πρωταθλήματα στις ημερομηνίες που ορίστηκαν..

Το εγκατέστησα και έτρεξα ένα save on holiday μέχρι 2025 μόνο με τα ελληνικά πρωταθλήματα (από τοπικό και άνω) με το αρχείο semi-pro και όλα τρέχουν μια χαρά !
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Εγώ δεν έχω καταλάβει ΤΙ ακριβώς διαφορές έχει στο παιχνίδι η ερασιτεχνική με την ημι-επαγγεμλατική κατάσταση μιας ομάδας.... Και τελικά ποιο είναι καλύτερο? Μιλάω για εμάς που θέλουμε να πάρουμε ομάδες ΕΠΣ.
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο λόγος είναι ότι ότι τα Amateur clubs δεν μπορούν να κάνουν συμβόλαιο στους παίχτες με αποτέλεσμα όποια ομάδα θέλει αναπάσα στιγμή να παίρνει όποιον παίχτη θέλει από την ομάδα σου χωρίς να την έγκρισή σου (εφόσον είναι χωρίς συμβόλαιο)... κάτι τέτοιο φυσικά είναι μη ρεαλιστικό. Γι' αυτό και φτιάχνετε η έκδοση semi-pro όπου όλες οι ομάδες προσφέρουν part time συμβόλαια κι αυτό είναι πολύ κοντά στην πραγματικότητα των τοπικών.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”