Κανονισμοί FFP

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
georgino1998
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Oct 19, 2016 8:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω κατι σχετικα με τους κανονες των financial fair play !! συγκεκριμενα εχω ξεκινησει με liverpool και ενω ποτε πριν δεν ειχα προβλημα με τους κανονες FFP ξαφνικα μολις ξεκινησα την δευτερη σεζον μου λεει οτι δεν πληρω του κανονες FFP της Premier League !! ξερεις κανεις να μου πει γιατι γινεται αυτο και αν μπορω να κανω κατι ωστε να διορθωθει ??
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

είναι τρομερά πολύπλοκοι οι κανόνες του FFP για να τους καταλάβει κανείς, πόσο μάλλον για να υποθέσει τι μπορεί να πάει λάθος στο σέηβ σου
αν το πάρουμε χοντρικά και μπακαλίστικα, σημαίνει ότι ξοδεύεις περισσότερα από τα έσοδα της ομάδας
δεν ξέρω αν η λίβερπουλ έχει πρόβλημα πριν αρχίσει κανείς σέηβ αλλά πιθανές αιτίες είναι η μείωση εσόδων επειδή δεν παίζει ευρώπη σε συνδιασμό με ακριβές αγορές παικτών(ειδικά αν γίνανε σε δόσεις) και μεγάλα συμβόλαια

θα βοηθήσει περισσότερο αν βάλεις σκρινσοτ από την οθόνη των οικονομικών της ομάδας και των μεταγραφών που έκανες
User avatar
theoatis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1528
Joined: Sat Oct 28, 2006 8:51 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Ερμιονίδα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως στην Αγγλία έχουν κι ένα "περίεργο" περιορισμό σχετικό με τους μισθούς των παικτών που δεν γίνεται να είναι πάνω από ένα συγκεκριμένο ποσοστό σε σύγκριση με την προηγούμενη χρονιά. Και βέβαια όταν μια ομάδα πάει καλά και έχει έσοδα είναι αυτό που μπορεί να ξεπεραστεί πιο εύκολα.
Red Point Guard
Ένας εναλλακτικός χώρος απόψεων για τον μπασκετικό Ολυμπιακό
georgino1998
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Oct 19, 2016 8:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πως μπορω να αναιβασω φωτο ?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

viewtopic.php?f=454&t=42935

ισχύει αυτό ακόμα (πρόσεχε για μικροαλλαγες γιατί είχε γραφτεί για το φμ15)
georgino1998
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Oct 19, 2016 8:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

http://imgur.com/a/p4HaT

αν μπορειται να τις δειτε απο εδω τοτε καλως αλλιως θα προσπαθησω να της αναιβασω στο φορουμ
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

με 206εκ μεταγραφές λογικό είναι να έχεις θέμα

απο ό,τι καταλαβαίνω αν πουλήσεις παίκτες ώστε τα ποσά πώλησης και τα συμβόλαια που γλυτώνεις ανά έτος να είναι αθροιστικα 68εκ τότε θα είσαι οκ

δεν ξέρω όμως πόσο οι προβλέψεις που έχει στο παιχνίδι υπολογίζουν και μια πιθανή έξοδο στο ΤσΛ οπότε ίσως είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”