Πολλά δοκάρια;

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Ρε παιδιά δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε εμένα αυτό το πράγμα! Έχω μιλάμε δοκάρια μέσο όρο 2 !!!! σε 17 παιχνίδια. Έχει τύχει σε παιχνίδι να έχω 4 δοκάρια και να χάσω 1-0!!!!!!!!!! Συμβαίνει και σε εσάς???
Sahim
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Sun Sep 01, 2013 1:42 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos SF Piraeus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να σημειωσω οτι και σε εμενα εχω παρατηρησει οτι συμβαινουν πολλα δοκαρια σε καθε αγωνα.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ θα έλεγα οτι έχουν μειωθεί τα δοκάρια σε σχέση με το FM16, αλλά δεν μπορώ να βγάλω ακόμα σωστό συμπέρασμα.
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στη beta είχε αρκετά δοκάρια, τώρα μειώθηκαν.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

δεν ξέρω για την beta αλλά όσο είσαι καλύτερος και το τέρας αποφασίζει ότι δεν πρέπει να κερδίσεις έχεις αρκετά δοκάρια... τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει... επειδή δεν μπορεί να σε ανταγωνιστεί στην τακτική βάζει χαζά στοιχεία ώστε να μειώνει τη χαζομάρα της M.E..... τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ από πέρισυ, και συνεχίζω να το βλέπω φέτος...
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε ναι. Γιατί πως αλλιώς να σε ανταγωνιστεί στην τακτική αν θέλει; Τι είναι; Υπολογιστής;; Oh wait... Δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να έχει παραπάνω δοκάρια αλλά από αυτό μέχρι το συμπέρασμα που βγάζεις μεσολαβούν αρκετές αυθαίρετες υποθέσεις.
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

μπορεί ρίμινι... απλά - και το ξέρεις ότι δεν είμαι από τους γκρινιάριδες - αλλά το πρόβλημα με τον υπολογιστή είναι ότι τρέχει ότι του βάζεις... και βλέπω ότι η Μ.Ε. έχει πρόβλημα... πάντα σε 2Δ και σε όλο τον αγώνα... άλλωστε, γιατί έκοψαν τα βελάκια στο παρελθόν, που τα χρησιμοποιούσες για να βάλεις άλλη τακτική σε άμυνα και άλλη σε επίθεση; από ότι θυμάμαι είπαν ότι τα χρησιμοποιούσαν για μη ρεαλιστικές τακτικές που έβγαζαν πάντα επιτυχία... δεν άλλαξαν όμως την Μ.Ε. ώστε οι μη ρεαλιστικές τακτικές να μην πετυχαίνουν αλλά έβγαλαν ένα πολύ χρήσιμο χαρακτηριστικό... τέλος πάντων ενδιαφέρουσα συζήτηση αλλά μάλλον για άλλο τόπικ...
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από τότε που βγήκαν τα βελάκια έχει αλλάξει η ΜΕ. Έχουν βάλει τελείως καινούρια, που ξεκίνησε από το μηδέν. Επίσης ότι βγήκαν τα βελάκια και τα sliders που υπήρχαν δεν σημαίνει ότι αφαιρέθηκε η λειτουργία τους. Απλά έχει αλλάξει οπτικά ο τρόπος που μεταδίδεις τις οδηγίες στους παίκτες.
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

έφερα ένα παραδειγμα μόνο φίλε μου... μάλλον όμως να κάνουμε τη συζήτηση αλλού γιατί το τόπικ είναι για τα δοκάρια... εσύ τι παρατήρησες για τα δοκάρια και πως το εξηγείς; θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σου... μπορεί να συνέβη μόνο σε εμάς άλλωστε ή να ήταν τυχαίο...
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φέτος δεν έχω προσέξει κάτι. Εδώ και πολλά χρόνια όμως τα δοκάρια είναι αρκετά. Δεν μιλάμε όμως για δοκάρια και γκολ ή δοκάρια και ριμπάουντ. Μιλάμε για δοκάρια που τελειώνει ουσιαστικά η φάση. Οπότε για εμένα μιλάμε για λάθος απεικόνισης. Σουτ που έπρεπε να φαίνονται σαν άουτ ή σαν αποκρούσεις φαίνονται σαν δοκάρια.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”