Patch Ενεργοποίησης Γ' Εθνικής & ΕΠΣ

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Locked
Dimm
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Thu Nov 03, 2016 9:46 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote:Ενδιαφέρεται κανείς να τεστάρει τα αρχεία Γ' και τοπικών (3 θα είναι σύνολο) αν τα ανεβάσουμε αύριο;
There is 3 files ? What is the différents ?
N1ckGreek
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Mar 04, 2016 2:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΛ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote:Ενδιαφέρεται κανείς να τεστάρει τα αρχεία Γ' και τοπικών (3 θα είναι σύνολο) αν τα ανεβάσουμε αύριο;
Στείλτα μου και τώρα αμα θες να τα τεστάρω.
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

και γω παρών για δοκιμές... ειδικά το Σ/Κ... και τώρα μπορώ άλλωστε....
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Τσεκάρετε της Γ' πρώτα, λογικά είναι κομπλέ (έχει και readme μέσα):

http://www.fmgreece.gr/downloads/fm2017 ... ata-files/

Λογικά αύριο ο aox-4- θα έχει έτοιμα και τα 2 των τοπικών.
N1ckGreek
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Mar 04, 2016 2:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΛ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote:Τσεκάρετε της Γ' πρώτα, λογικά είναι κομπλέ (έχει και readme μέσα):

http://www.fmgreece.gr/downloads/fm2017 ... ata-files/

Λογικά αύριο ο aox-4- θα έχει έτοιμα και τα 2 των τοπικών.
Το Readme δεν βγάζει Ελληνικούς χαρακτήρες, αποθήκευσε το με Unicode Encoding.
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

εμένα μου το έβγαλε κανονικά... τρέχω τώρα ένα μακρύ σε διακοπές αφοθ φορτωσα σε τεχνικό διευθυντή και βοηθό τα πάντα... πήρα Εργοτέλη....
Karagiozis
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Tue Apr 11, 2006 5:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια ολα καλα με τις δοκιμες?
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

όλα καλά δείχνουν μέχρι τώρα... γιατί δεν αρχίζεις κι εσύ να το δοκιμάσεις και εσύ; όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα συμφορουμίτη....
Karagiozis
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Tue Apr 11, 2006 5:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γαμα εθνικη δοκιμαζετε ετσι? Αν το αρχειο δοκιμαζεται ηδη απο καποιους που εχουν φτασει πχ 2021, ειναι ψιλοανουσιο να δοκιμασουν και αλλοι γτ εκ των πραγματων θα ειναι πιο πισω (εκτος και αν διαφερει αυτο απο υπολογιστη σε υπολογιστη, η αν παιζουν ρολο και αλλα πραγματα εκτος του αρχειου). Αλλα θα δοκιμασω τα τοπικα ,αν χρειαζεται, οταν ανεβουν. Παιζει καποιο ρολο στο τι θα φορτωσει ο καθενας μας για το αν κρασαρει το αρχειο, εκτος συμβατοτητας με αλλα αρχεια? (πχ το μεγεθος database, αν θα βαλεις extra παικτες στις ομαδες η κατι αλλο?) Η απλα πας διακοπες και φορτωνεις την πιο μικρη database και οσο λιγοτερα γινεται για να δεις απλα αν θα crasharei στην πορεια??
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ανέβηκαν και τα τοπικά για τεστάρισμα, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον aox-4- που τα επιμελήθηκε φέτος για τον κόπο του.

http://www.fmgreece.gr/downloads/fm2017 ... ata-files/

@karagiozis, τα τελευταία χρόνια δεν θυμάμαι ποτέ να κράσαρε το παιχνίδι κανά τέτοιο patchάκι αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Δεν μιλάω βέβαια για περιπτώσεις που πας π.χ. να ενεργοποιήσει 2 patch Γ' Εθνικής μαζί, εκεί το παιχνίδι σε ενημερώνει εξ αρχής ό,τι υπάρχει ασυμβατότητα.

Δεν έχουμε να δώσουμε συγκεκριμένες οδηγίες, τεστάρισμα μπορεί να θεωρηθούν και οι διακοπές και να το αφήσετε να κυλήσουν κάποια χρόνια, το τσεκάρισμα κανόνων για τους γνώστες, το αν οι ομάδες πάνε στους σωστούς ομίλους κ.α. τέτοια.
Karagiozis
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Tue Apr 11, 2006 5:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω! Και ενα μεγαλο ευχαριστω για την προσπαθεια σας παιδια!
ktg96
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:51 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα,
προσπαθω και εγω να δοκιμασω τα αρχεια να δω αν υπαρχει καποιο προβλημα. Τα περναω κανονικα οπως καθε χρονο στο φακελο editor data, αλλα οταν απω να ξεκινησω καινουριο save πανω δεξια δεν μου δινει επιλογη να διαλεξω καποια αλλη βαση δεδομενων απο την καθορισμενη του Football Manager 2017. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;
Εκλεισα και ξανανοιξα το παιχνιδι αρκετες φορες αφου εκανα την αντιγραφη αρχειων.
Ευχαριστω εκ των προτερων
User avatar
aox-4-
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Asst Researcher ΑΟ Χανιά & ΕΠΣ Χανίων
Posts: 714
Joined: Tue Sep 23, 2014 1:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Chania
Location: Prague
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ktg96 wrote:Καλησπερα,
προσπαθω και εγω να δοκιμασω τα αρχεια να δω αν υπαρχει καποιο προβλημα. Τα περναω κανονικα οπως καθε χρονο στο φακελο editor data, αλλα οταν απω να ξεκινησω καινουριο save πανω δεξια δεν μου δινει επιλογη να διαλεξω καποια αλλη βαση δεδομενων απο την καθορισμενη του Football Manager 2017. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;
Εκλεισα και ξανανοιξα το παιχνιδι αρκετες φορες αφου εκανα την αντιγραφη αρχειων.
Ευχαριστω εκ των προτερων
Δεν αλλαζεις βάση δεδομένων. Επιλεγεις πανω δεξιά ένα! απ τα 3 αρχεία editor που κατέβασες. Αν επιλεγεις >=2 δε θα σε αφήσει να προχωρησεις.
ktg96
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Thu Oct 20, 2011 12:51 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aox-4- wrote:
ktg96 wrote:Καλησπερα,
προσπαθω και εγω να δοκιμασω τα αρχεια να δω αν υπαρχει καποιο προβλημα. Τα περναω κανονικα οπως καθε χρονο στο φακελο editor data, αλλα οταν απω να ξεκινησω καινουριο save πανω δεξια δεν μου δινει επιλογη να διαλεξω καποια αλλη βαση δεδομενων απο την καθορισμενη του Football Manager 2017. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;
Εκλεισα και ξανανοιξα το παιχνιδι αρκετες φορες αφου εκανα την αντιγραφη αρχειων.
Ευχαριστω εκ των προτερων
Δεν αλλαζεις βάση δεδομένων. Επιλεγεις πανω δεξιά ένα! απ τα 3 αρχεία editor που κατέβασες. Αν επιλεγεις >=2 δε θα σε αφήσει να προχωρησεις.
Ισως ειμαι τελειως αχρηστος αλλα δεν βλεπω την επιλογη που μου λες https://imageshack.us/i/pmTZ99S8j
User avatar
poniros89
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 381
Joined: Tue Feb 10, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Άνεργος πάλι...
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
facebook προφίλ: poniros89
Location: Καρδάμυλα Χίος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις περάσει άλλα αρχεία (του nik ας πουμε) μέσα στον editor data ή είναι το πρώτο. Ρωτάω για να δούμε αν κάτι δεν έκανες καλά.

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
υπογραφή εκτός κανονισμών
Locked

Return to “Γενική συζήτηση”