Συμβαίνει τώρα στο save μου

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χτες επαιξα με Σεβιλη εντος εδρας ( ο κακος μου δαιμονας στο σουπερ καπ που μου εβαλε 6 γκολ σε 2 αγωνες!!!) και την κερδισα με αυτη την τακτικη 1-0 !
Αμεσως μετα κερδισα με πολλες αλλαγες την BATE με 4-1. Το μοναδικο γκολ που εβαλαν αυτοι το εβαλαν οταν τεσταρα να βαλω την αμυνα τερμα ψηλα που οπως γινεται συνηθως στην κανουν καποια στιγμη με μπαλια πισω απο την αμυνα... Επαιξα και με Βαλενθια εκτος εδρας και μου εβαλαν 2 γκολ. το 1 με πεναλτυ. Απο οσα ειδα μεχρι τωρα 2 γκολ σε αγωνα δεν τρωω. Αν φαω τρωω 1 και ο αντιπαλος φτυνει ΑΙΜΑ. Ομως πρεπει να βαζεις και εσυ γκολ, στη Βαλενθια παρολα αυτα εβαλα 2 ! Ειχα ενα κενο 3 αγωνες που ειπες και εσυ με αφλογιστια (πτωμα ο Μεσι και ο Νευμαρ να μη βαζει γκολ με τιποτα, να θελει ευθυγραμμηση). Εχω στο νου μου μια δυο βελτιωσεις ακομα που θα δοκιμαστουν για να γινει σταθερη σε ολα τα ματς χωρις να χασω το μεγαλο ατου της αμυνας. Μεχρι να φαω το πρωτο γκολ δεν εκανα ιδιαιτερα πειραματα για προφανεις λογους. Τωρα ηρθε η ωρα των περετερω πειραματων.!

* να τονισω οτι στους 3 αγωνες που εβαλα μονο 1 γκολ παρολα αυτα ειχα αρκετα σουτ στο τερμα απλα δεν μπηκαν.
User avatar
dwra24
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3969
Joined: Tue Aug 14, 2012 10:35 am
Football Manager της ομάδας: Inter
Αγαπημένη Ομάδα: Man utd,Juventus,Real Madrid
facebook προφίλ: dora.velentza
twitter: Panathaismylife
Status: Δεν φταίω πάντα εγώ. Φταίνε και οι άλλοι. :P
Location: kolonos,athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξαναξεκίνησα από την αρχή το σέιβ με την Σεβίλλη με τα καινούργια packs του Νικ γιατί μας είχαν αποδεκατίσει οι τραυματισμοί μπας και αλλάξει η τύχη μας..
Καλο ταξιδι ρε ....
θα μου λειψεις ....
να μας προσεχεις απο ψηλα!!(1979-2010)

The Show must go on!
The Show must go on! Yeah,yeah!
Ooh! Inside my heart is breaking!
My make-up may be flaking...
But my smile, still, stays on!


Image
Image
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εκανα καποιες βελτιωσεις στο συστημα ρισκαροντας λιγο στην αμυνα χωρις να αλλαζω τη διαταξη. Επισης περασα απο κοσκινο ατομικους ρολους για να μη χανεται ευκολα η μπαλλα.
πραγματι απο 40-60 κατοχη (εις βαρος μου) στα περισσοτερα παιχνιδια εκτοξευτηκα στο 50-50 και μαλιστα εκτος εδρας με Εσπανιολ που ειναι κακος δαιμονας.
Επισης εκει που εκανα καμια 10αρια σουτ γενικα εκτοξευτηκα στα 20. Εκλεψα ΠΟΛΛΕΣ ΜΠΑΛΛΕΣ και γενικα κυριαρχησα. Ηταν μαλλον οτι ελειπε. Στο πρωτο ημιχρονο σε καποια
φαση που ελεγξα η Εσπανιολ ΔΕΝ ειχε καν σουτ προς την εστια μου!!! Εδω ειμαστε λεω ολα καλα... μετα το 60 μαλιστα εβαλα 2 αμυντικογενεις, αμυντικους μεσους παικτες για
να κοβουν τα παντα ωστε να διασφαλισω το 0. Και εκει που φτασαμε στο 80 τσουπ... μπαλια πισω απο την αμυνα απο το πουθενα και 1-1... σκορ που εμεινε!!!
Παραθετω το στατιστικο μερος και πες τε μου... ποια η διαφορα να εχω 10 σουτ και να βαζω 1-2 γκολ και ποια η διαφορα να εχω 20 και να βαζω 1 και ο αλλος με 6 σουτ να βαζει
τουλαχιστον ενα ?! ελεος απλα.

Image

* αυτογκολ λεει του τερματοφυλακα μου!!!!!!
* Θα συνεχισω να παιζω με το ιδιο συστημα το βελτιωμενο και να δω πως θα συνεχισει επιθετικα αλλα και αμυντικα. Ας μην σταθω σε ενα παιχνιδι μηπως ετυχε... (και παλι!)
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

πραγματικα θα με κάνεις να ξεκινήσω σεηβ με Μπαρτσελόνα [κάτι που μισώ] απλά για να δω τι αποτελέσματα μπορώ να φέρω με τη δική μου τακτική
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Greeneye1976 είτε μας τρολλάρεις είτε δεν έχεις καταλάβει πως να έχεις σωστή παρουσία στο forum.

Θες να κάνουμε συζήτηση για το παιχνίδι επειδή θεωρείς ότι λειτουργεί κάτι λάθος?
Θες να κάνουμε συζήτηση για τις τακτικές επειδή θεωρείς ότι εσύ κάνεις κάτι λάθος?
Θες απλά να πεις τι συμβαίνει στο save σου?

Όποιο κι από τα 3 να θέλεις, τότε το να δώσεις ένα screenshot την τακτική που χρησιμοποιείς θα δώσει νόημα στην συζήτηση. Δεν ξέρω γιατί αρνείσαι πεισματικά να το κάνεις αυτό αλλά σίγουρα το πρόβλημα δεν είναι να μην βγει συμπέρασμα για την τακτική μετά από λίγα επίσημα γιατί κατά τα άλλα δεν είχες πρόβλημα να βγάλεις συμπέρασμα για όλο το παιχνίδι μετά από 1 επίσημο ματς ή τα στατιστικά ενός μόνο επίσημου ματς. Οπότε αν θες να συνεχίσεις να ποστάρεις για αυτό το θέμα τότε πρέπει να αλλάξεις τροπάρι μήπως και προκύψει κάτι σημαντικό για το παιχνίδι από την συζήτηση αντί να σπαταλάς τον χρόνο όσων διαβάζουν.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2128
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Αμα τρολαρεις εισαι τυπαρα! "Απο 40/60 κατοχη(ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ) το κανα 50/50" εκλαψα πραγματικα!

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

δλδ. με τα 70ρια που χτυπάει η Jaeger του δόκτωρα θα είχαμε πριαπισμό Γ' Βαθμού
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι παιδια δεν τρολλαρω. Το επομενο επισημο μου ματς ειναι με Ρεαλ Μαδριτης.
Οπως καταλαβαινετε θα παιξω και αυτο το ματς που ειναι πολυ δυνατο και απο τα πλεον σημαντικα και μετα ανεβαζω τακτικη. Ειμαι περιεργος να δω...
User avatar
theoatis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1528
Joined: Sat Oct 28, 2006 8:51 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Ερμιονίδα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά θα πρέπει να καταλάβεις ότι δεν είμαστε σε εποχές CM που το μόνο που έπαιζε ρόλο ήταν το Finishing του παίκτη και οι τελικές προσπάθειες της ομάδας. Δλδ έχεις 20 τελικές και μόνο οι 6 είναι εντός, μόλις 2 κλασσικές ενώ οι άλλοι σε 6 σουτ έχουν 4 εντός εστίας και 1 κλασσική. Κατά τ' άλλα υπάρχει ισορροπία σε κατοχή, πάσες, έχουν πιο πολλά κερδισμένα τάκλιν, πιο πολλές κερδισμένες κεφαλιές και γενικά μοιάζει να κερδίζουν πιο εύκολα τη μπάλα. Βάζεις τα στατιστικά του αγώνα αλλά αν δεν δούμε "μισές ευκαιρίες", μακρινά σουτ δεν μπορούμε να βγάλουμε κανένα συμπέρασμα. Το 20-6 και γενικά η διαφορά στις τελικές που μοιάζει να είναι το μοναδικό μέλημά σου πραγματικά δεν λέει απολύτως τπτ σαν σκέτο νούμερο!
Red Point Guard
Ένας εναλλακτικός χώρος απόψεων για τον μπασκετικό Ολυμπιακό
User avatar
CHILAVERT_GR
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3328
Joined: Sat Oct 05, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Başakşehir Futbol Kulübü
Αγαπημένη Ομάδα: KALLITHEA FC LIVERPOOL FC
Status: τρα-λα-λα
Location: MERSEYSIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ποιος Pep και ποιος Xavi γατάκια....

Image

Image
-Παρ Απρ 27, 2007 10:34 pm
δε πιστευα οτι θα το λεγα ποτε αλλα........
ευχαριστω ρε ΦΑΝΑΡΕ ΓΚΕΚΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
by Madmax
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μηπως τελικα μας τρολαρει ολους το παιχνιδι...? :D :D :D
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και το μεγαλο ματς εγινε... Barcelona - Real madrid !!! Τελικο αποτελεσμα 4 - 0 !!! ο Τοιχος μου ηταν αδιαπεραστος! Εριξα τον Christiano Ronaldo σε ενα ΤΟΙΧΟΣ 3 παικτων
και τα ειδε ολα κολυομενα! 6,5 αποδοση και αφαντος! τα υπολοιπα στις καρτες. Πλεον ειμαι σιγουρος για την τακτικη μου. Ειδα σχολαστικα και το 1 - 1 εκτος εδρας με Εσπανιολ
οπως και φασεις απο αλλα ματς που σκαλωσα. Ολα πανε πολυ καλα γενικα και πλεον ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ αφου οι καρτες τα λενε ολα.

Και για να σας προλαβω θα ανεβασω την τακτικη συντομα... οσοι πιστοι προσελθετε.

Image

Image

Image
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Αν ήθελες "να μας προλάβεις" τότε απλά θα ανέβαζες την τακτική.
stoni900
Trialist
Trialist
Posts: 54
Joined: Sun Oct 29, 2006 1:15 pm
Status: http://www.gpro.net/?id=147772
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες μία γρήγορη ερώτηση γιατι δε θελω να κανω καινουριο thread. Ειμαι 2022 με Ιωνικό. Στέλνω scouters σε competitions οπως Serie A, Premier League κλπ και γυρνάνε πίσω με 5 ή 10 αποτελέσματα, κάτι το οποίο είναι τελείως μη ρεαλιστικό. Είπαμε έχω ομαδαρα πλέον στην Α Εθνική αλλα όχι και δεν υπάρχει παικτης που να κανει για τον Ιωνικο
MITSOS2000
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Feb 06, 2015 7:49 pm
Football Manager της ομάδας: El Palo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά πώς γίνεται στο save μου την τρίτη σεζόν (2018) στις 10 Οκτωβρίου στη Β Εθνική Ελλάδος να μην έχει αρχίσει ακόμα το πρωτάθλημα?(το ίδιο ισχύει και με την superleague)Οι βαθμολογικοι πίνακες είναι ακόμα της προηγούμενης χρονιας,ενώ στο πρόγραμμα των ομάδων εμφανίζονται μόνο αγώνες κυπέλλου.Σε όλα τα αλλά πρωταθλήματα,γίνονται κανονικά αγώνες.Μπορείτε να με βοηθήσετε?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”