FMGreece Real Names Fix

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2017!
Post Reply
ariss
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Wed Oct 26, 2016 8:37 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θελει copy σε ολους τους φακελους db οντως...(εγω ρωτησα πριν στο twitch)
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εβαλα σε εξελακι τα ονοματα που δεν ειναι περασμενα σωστα (βασει του σαιτ της Ισπανικης Ομοσπονδιας) για τις ομαδες σε La Liga, Segunda, Segunda B με ID, Long Name και Name. Όπου υπαρχει κενο το ηδη περασμενο στο παιχνιδι ειναι και σωστο!

https://www.sendspace.com/file/2tap1x
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1956
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Θα ήθελα να προτείνω μια διόρθωση. Πρόκεται για το κύπελλο https://en.wikipedia.org/wiki/EFL_Trophy που μέχρι πέρσυ λεγόταν Johnstone's αλλά φέτος άλλαξε χορηγό. Σε μερικά σημεία το λέει με το ένα όνομα, σε άλλα το λέει με το άλλο όνομα.
User avatar
getaid
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Wed Oct 08, 2014 7:35 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ και Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πότε θα γίνει νέα ενημέρωση στο αρχείο και πότε θα βγει;
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο σχεδιάγραμμα. Αν βρεθεί κάτι πολύ σημαντικό που πρέπει να αλλαχτεί άμεσα τότε θα το κάνουμε. Τώρα για διάφορα δευτερεύοντα που είναι αρκετούτσικη δουλειά (πχ ρώσικο πρωτάθλημα) πρέπει να βρεθεί χρόνος κάποια στιγμή. Για τα εντελώς ασήμαντα όπως τα ονόματα Β' ομάδων της Ισπανίας που αναφέρθηκαν πιο πίσω, λογικά θα περαστούν όταν βρεθεί σοβαρότερος λόγος για update.
User avatar
getaid
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Wed Oct 08, 2014 7:35 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ και Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο σχεδιάγραμμα. Αν βρεθεί κάτι πολύ σημαντικό που πρέπει να αλλαχτεί άμεσα τότε θα το κάνουμε. Τώρα για διάφορα δευτερεύοντα που είναι αρκετούτσικη δουλειά (πχ ρώσικο πρωτάθλημα) πρέπει να βρεθεί χρόνος κάποια στιγμή. Για τα εντελώς ασήμαντα όπως τα ονόματα Β' ομάδων της Ισπανίας που αναφέρθηκαν πιο πίσω, λογικά θα περαστούν όταν βρεθεί σοβαρότερος λόγος για update.
Φίλε mojotzotzo, μιλάω για αυτά που έχουν αναφερθεί έως τώρα, τα πίσω όπως λες και εσύ. :-D :wink:
pankap
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:32 pm
Football Manager της ομάδας: Corinthians
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα..τελικά σβήνουμε το αρχειο lic_da_swe_fra.Ink γιατί στο συχνές ερωτήσεις λέει ότι το σβήνουμε ενω εδώ όχι...για να μην κάνουμε κάτι λάθος ρωτάω..
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Δεν θυμάμαι τώρα απ' έξω τι κάνει αυτό το αρχείο, νομίζω αλλάζει κάτι ονόματα βραβείων από αυτές τις χώρες. Οπότε αν δεν κάνω λάθος τότε δεν θα αλλάξει κάτι είτε το σβήσετε είτε όχι (πχ νομίζω εγώ δεν το έσβησα στο τελευταίο σέηβ που τρέχω και δεν παρατήρησα καμια διαφορά)
pankap
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:32 pm
Football Manager της ομάδας: Corinthians
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ..
User avatar
getaid
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Wed Oct 08, 2014 7:35 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ και Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σήμερα αναγκαστικά να κάνω format τον υπολογιστή μου όταν τελείωσε το format έβαλα τα προγράμματα μου και φυσικά το FM17, αμέσως πήγα και έσβησα τα fake.lnc, lic_dan_swe_fra.lnc, nleague.lnc από τον φάκελο lnc\all και brazil_kits και Licensing2 από τον φάκελο dbc\permanent και έβαλα το αρχείο FMGreece Real Names Fix σε όλους τους αριθμούς db lnc/all. Όμως τώρα που πρωτοάνοιξα το FM17 και μου ζήτησε να κάνω καινούργιο προπονητή εκεί που λέει να επιλέξω αγαπημένη ομάδα κάποιες ομάδες από το ισπανικό πρωτάθλημα δεν εμφανίζονται σωστά, όπως πχ Real Hipsalis, Vigo κτλ. Γιατί γίνεται αυτό, τι πήγε στραβά; Πριν το format δεν μου είχε συμβεί κάτι τέτοιο.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

έχω την εντύπωση πως αν κάνεις νέο παιχνίδι (στο πρώτο παράθυρο που σου πετάει για επιλογή θα είναι ακομα λάθος τα ονόματα) αλλά μόλις αρχίσει να φορτώνεται η db θα έχουν διορθωθεί

οπότε δοκίμασε να κάνεις νέο σέηβ και γράψε ξανά εδώ αν οι αλλαγές περάστηκαν αφού δημιουργήθηκε το σέηβ
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Ξέρει κανείς τι παίζει με την PSG? Βάζω short name στο αρχείο "Paris" όπως πιστεύω οτι έπρεπε να είναι και ενώ βγαίνει κανονικά στο παιχνίδι όταν το αρχίζω, όταν κλείνω και το ξαναφορτώνω το γυρίζει σε "PSG". Κάτι με το licencing να υποθέσω?
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
getaid
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Wed Oct 08, 2014 7:35 am
Football Manager της ομάδας: ΑΡΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ και Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:έχω την εντύπωση πως αν κάνεις νέο παιχνίδι (στο πρώτο παράθυρο που σου πετάει για επιλογή θα είναι ακομα λάθος τα ονόματα) αλλά μόλις αρχίσει να φορτώνεται η db θα έχουν διορθωθεί

οπότε δοκίμασε να κάνεις νέο σέηβ και γράψε ξανά εδώ αν οι αλλαγές περάστηκαν αφού δημιουργήθηκε το σέηβ
Σε ευχαριστώ πολύ mojotzotzo, guru του manager, όντως αυτό έγινε.

ΥΓ: Δείτε λίγο τις B και τις μικρές ομάδες από Ισπανία υπάρχουν κάποια λάθη εκεί.
pankap
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:32 pm
Football Manager της ομάδας: Corinthians
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξέρει κανείς αν με τον RTEditor μπορούμε να αλλάξουμε τα ονόματα??
pankap
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:32 pm
Football Manager της ομάδας: Corinthians
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγνώμη με το in game editor εννοώ...αν !μπορούμε να αλλάξουμε τα ονόματα των ομάδων??γιατί δεν θέλω να χαλασω ένα καλό save κι έλεγα μήπως έφτιαχναν τά βραζιλιάνικα ονόματα μέσα απο'κει...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”