Football Manager 2018 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2018!
Post Reply
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Εξερετικες αλλαγες. 6 και σημερα για την μπετα.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Εγώ πάλι δεν είδα κάποια αλλαγή που να με ενθουσιάσει (εκτός από graphics που δείχνουν ωραία). Όλα τα άλλα μπλιμπλίκια μου φάνηκαν :P
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Πολύ καλό που έχεις τις πληροφορίες στο πιάτο. Πόσες φορές πήγαινα να ξεκινήσω αγώνα κ πήγαινα στο πρόγραμμα να δω τι ακολουθεί για να επιλέξω ενδεκάδα. Τώρα το έχεις εκεί μπροστά σου.

Υγ. Φαντάσου εμείς θα βλέπουμε/πατάμε όλα αυτά και θα φτάσουμε σε κανά 2030 με καριέρα κ εσύ θα είσαι 6η χρονιά Μπαρτσελόνα κ θα γράφεις μαιλ για άδικους τραυματίες κ πουλημένα παιχνίδια

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Sponis wrote:Πολύ καλό που έχεις τις πληροφορίες στο πιάτο. Πόσες φορές πήγαινα να ξεκινήσω αγώνα κ πήγαινα στο πρόγραμμα να δω τι ακολουθεί για να επιλέξω ενδεκάδα. Τώρα το έχεις εκεί μπροστά σου.
Sure, όλοι το κάνουμε/κάναμε για να δεις που/πότε μπορείς να κάνεις rotation. Από την άλλη οκ, minor βελτίωση στο UI είναι όπως και όλα τα υπόλοιπα αυτού του video imho. Πιθανότατα δεν θα ήμουν τόσο underwhelmed (σόρρυ για τα αγγλικά αλλά δεν μου έρχεται αντίστοιχη ελληνική λέξη) με το video αν δεν είχαν βγάλει tactics (κυρίως) και scouting/dynamics/medical center που είναι μεγάλες αλλαγές και με έχουν φτιάξει :)
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Γνωριζουμε αν θα βγει beta για την εκδοση του FMT για Android;
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

εμένα όλες οι φετινές αλλαγές μου άρεσαν είναι προς την σωστή κατεύθυνση .ακόμα και στο team talking που βλέπεις
μια εικόνα αποδυτηρίων στο backround είναι μια σωστή απεικόνιση της κατάστασης,το που βρίσκεσαι βρε αδερφέ..
όπως και η backround εικόνα στις συνέντευξης τύπου,όλα αυτά είναι μικρές βελτιώσεις που αυξάνουν τον ρεαλισμό.
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sponis wrote:
Υγ. Φαντάσου εμείς θα βλέπουμε/πατάμε όλα αυτά και θα φτάσουμε σε κανά 2030 με καριέρα κ εσύ θα είσαι 6η χρονιά Μπαρτσελόνα κ θα γράφεις μαιλ για άδικους τραυματίες κ πουλημένα παιχνίδια
εχω την εντυπωση οτι μερικοι περαν απο περισσοτερο χρονο που εχετε για να παιζετε, πατατε αποτελεσμα παιχνιδιου και δεν βλεπετε
εκτεταμενες φασεις! Και εγω αμα θελω μπορω να τελειωσω σεζον στο πατ-κιουτ ! Εγω τρωω απειρο χρονο στις μεταγραφες (και οχι μονο σε περιοδο μεταγραφων) και στον αγωνα τον βλεπω παντα σχολαστικα και οχι απλα τα key points. Απλα πλεον κερδισα πολυ χρονο
αφου παιζω απο περσυ σταθερα με το γνωστο συστημα επειδη πηγε πολυ καλα, για να το δω αλλες 1-2 χρονιες τουλαχιστον. Διαβαζω
και λιγο ποιο αραια και σε λιγο σχεδον καθολου τα ΜΜΕ, οποτε κερδιζεις χρονο και απο εκει. Δεν ξερω μονο επειδη θα παει πλεον
h database στους 75.000 παικτες και τα αστερια απο 4 ταχυτητα θα πανε στα 2 μηπως σερνομαι σαν τον γαυρο... -rofl
(παρα τον SSD και ι7 και 8 γιγα μνημη)
* Εσεις στα δικα σας pc με ποσα αστερια ταχυτητα ετρεχε το παιχνιδι?
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Λάθος εντύπωση έχεις

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

greeneye1976 wrote:
Sponis wrote:
Υγ. Φαντάσου εμείς θα βλέπουμε/πατάμε όλα αυτά και θα φτάσουμε σε κανά 2030 με καριέρα κ εσύ θα είσαι 6η χρονιά Μπαρτσελόνα κ θα γράφεις μαιλ για άδικους τραυματίες κ πουλημένα παιχνίδια
εχω την εντυπωση οτι μερικοι περαν απο περισσοτερο χρονο που εχετε για να παιζετε, πατατε αποτελεσμα παιχνιδιου και δεν βλεπετε
εκτεταμενες φασεις! Και εγω αμα θελω μπορω να τελειωσω σεζον στο πατ-κιουτ ! Εσεις στα δικα σας pc με ποσα αστερια ταχυτητα ετρεχε το παιχνιδι?
Εγώ πάντως νομίζω ότι επειδή οι περισσότεροι ξεκινάνε από χαμηλά "αναγκαστικά" δίνουν βάση στα πάντα μέσα στο save τους..Τώρα όσον αφορά τα αστέρια στο fm 2017 υπήρχε μεγάλο θέμα με τα αστέρια που σου έβγαζε ότι θα τρέχει το παιχνίδι στον υπολογιστή σου,ήταν ένα bug που ξεκίνησε από την beta και δεν λύθηκε ποτέ και εγώ έχω ssd και 8 ram και μου έβγαζε 1,5 ή 2 αστέρια όσα πρωτάθληματα και αν έβαζε ακόμα και ένα να είχα!!Πάντως το παιχνίδι"έτρεχε μια χαρά"...
-nani
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα παντως ειχε 4 αστερια και με την προσθηκη εκανε προβλεψη για 2. Δειχνει να το λεει σωστα αλλα οταν μπουν
θα σας πω αν παρατηρησα κατι στην ταχυτητα. Μακαρι να πηγαινει περιπου το ιδιο και οχι να εχει μιση αποδοση!
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tα αστεράκια είναι μούφα. Μην τους δίνετε σημασία.
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν το ηξερα θα εβαζα εξαρχης ενα σωρο πρωταθληματα και ειδικα τα κοινοτικα...!

75.000 βαση καλα ειναι η να τη μεγαλωσω και αλλο? Μεχρι ποσες χιλιαδες λετε ειναι οκ γενικα για να εχει ποικιλια το πραγμα?

Και μια ερωτηση... μελλοντος. Οταν γερνανε οι παικτες και το παιχνιδι βγαζει καινουριους... αν π.χ σταματησει ο Μεσι τοτε θα βγαλει αλλον παρομοιο με αλλο ονομα η οχι?
Ομοιως για Ροναλντο και καλους παικτες...
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To πόσους παίκτες θα βάλεις είναι υποκειμενικό. Προσωπικά αν μπορούσα θα έβαζα 300.000. Το θέμα είναι να βάζεις τόσους ώστε να μην γίνεται το παιχνίδι πιο αργό από ότι αντέχεις.
Αυτό που λες με νέο Messi είναι οι regens που δεν υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια στο FM. Πλέον βγαίνουν μόνο τυχαίοι νέοι ποδοσφαιριστές, οι newgens.
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οποτε θεωρητικα μπορει να τυχει να βγει και καποιος καλυτερος του Μεσι σε στατιστικα ε?
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχάς δεν εχει σημασία τι γνώμη εχει ο Ρίμινι, εσυ, εγω, ή ο οποιοδήποτε, τα πράγματα ειναι μετρημένα, συγκεκριμένα και μπορείς να τα βρεις αν ψάξεις στο google.

Εχει ως εξής η ιστορια. Οι newgens βγαίνουν μετά απο συνδυασμό συγκεκριμένων παραμέτρων. Αυτοί οι παράμετροι ειναι Junior Coaching Level, Youth Recruitment Level, Club reputation, Country reputation και πληθυσμός χώρας.

Για παράδειγμα στη Μπαρτσελονα ειναι βέβαιο πως αργά ή γρήγορα θα βγει καλύτερος παικτης απο τον Messi σε Current Ability, γιατι εχει τις καλύτερες συνθήκες για την παραγωγή newgens.

Άρα ναι, θα βγει καλύτερος παικτης απο τον Messi και δε θα τύχει, καποια στιγμή αναγκαστικά θα συμβεί, ειναι θεμα χρόνου οταν μια ομάδα καλύπτει τις προδιαγραφές.

Ούτε υπαρχει καποια σκευωρία υπέρ ομάδων, ούτε η S.I σπρώχνει ομάδες, ούτε η μηχανή ειναι φτιαγμένη για να τα βάζει με τον παικτη. Μπορει να βολευει να νομίζουμε οτι ολα ειναι απέναντι μας, αλλα βασικά δεν ειναι, το ακριβώς αντίθετο. Υπάρχουν διαθέσιμες ολες οι πληροφορίες για να παιξει κάποιος FM επιτυχημένα, χρόνος και διάθεση να βρίσκεται.


Sent from my iPad using Tapatalk
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”