Συναίσθημα Χ 3.....!!!

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεπτέμβριος-Οκτώβριος.....περίεργο ξεκίνημα...πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοση μας...τα έχω σπάσει και με τον depres και έχω πρόβλημα στην θέση του επιθετικού...μακάρι να δώσει λίγα χρήματα η διοίκηση τον Ιανουάριο να κάνω 2-3 απαραίτητες κινήσεις για να είμαστε πάλι στην πρώτη 4αδα...
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νοέμβριος...και πριν πάμε στο αγωνιστικό κάποια νεά...
Αρχικά μια συμφωνία που κλείσαμε...
Image

Και επίσης...επιτέλους ψήσαμε την διοίκηση και μας έδωσε λεφτά...οπότε αμέσως κλείσαμε 3 παίκτες για Ιανουάριο....πιστεύω θα βοηθήσουν πολυ
Image

Image

Image

Στα αγωνιστικά πήγαμε καλά....στην Ευρώπη πετύχαμε τον ελάχιστον στόχο μας....στην παρθενική εμφάνιση να παίξουμε και φεβρουάριο...λογικά αυτό θα είναι στο europa conference...αλλά δεν μας χαλά καθόλου γιατί εκεί μπορούμε να προχωρήσουμε και περισσότερο...μαζεύουμε λεφτά και εμπειρίες...
Image

Image
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σκοράρουν αρκετά τα εξτρέμ βλέπω. Ο Σέντερ φορ ποσα γκολ έχει στους μέχρι τώρα αγώνες που έχει δώσει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από πέρυσι το δίδυμο Χατζηγιοβάννης - Αλμπάνης κάνου παπάδες....για αυτό άλλωστε έχω αλλάξει και το αρχικό πλάνο που ήθελε βασικό τον Μπότο ως αριστερό ανεστραμμένο εξτρέμ...και την θέση εκεί έχει καπαρώσει ο Αλμπάνης...στην θέση του επιθετικού ξεκίνησα την χρονιά με τον Depres ως βασικό...αλλά ήταν τραγικός...μαλώσαμε γιατί ήθελα να τον διώξω...μετά είπε ότι έχει και θέμα εγκλιματισμού και ολοκληρώθηκε το γλυκό...σταδιακά όμως άρχισα να τον ξαναχρησιμοποιώ για να μπορώ να τον πουλήσω πιο εύκολα τον Ιανουάριο...τελικά έχει σε 13 ματς 5 γκολ(τα 3 είναι στο 4-0 με Βασιλεία που είναι το μόνο καλό ματς που έκανε....αν αφαιρέσεις αυτό...έχει 2 γκολ σε 12 ματς)....την θέση του σταδιακά έκλεψε ο rojano που στα 32 του συνεχίζει να μας ξελασπώνει(από την football league μας κουβαλάει μόνος επιθετικά) και έχει σε 9 ματς 7 γκολ...ο επιθετικός που έδειξα πιο πάνω έρχεται για να πάρει την φανέλα βασικού...τον ήθελα από το καλοκαίρι αλλά δεν δεχόταν κουβέντα...και έτσι κατέληξα στον depres...δυστυχώς οι 6μηνες απραξίας του έριξαν τα ποσοστά...αλλά πιστεύω πολύ σε αυτόν γιατί οι scouts τον παρακολουθούσαν όλη την χρονιά πέρυσι και είχα εξαιρετικές αναφορές...θα φανεί στην πράξη γιατί με καϊπερς & depres έχω φάει ήττα...να είναι καλά ο rojano που βλέπω να μας ξελασπώνει μέχρι να αποσυρθεί(ο τρελοϊσπανός...ο μόνος που έχει μείνει μαζί μας από την αργεντινοισπανική παρέα που έχει η ομάδα μας φέτος irl(αν παίξουμε ποτέ)...https://www.youtube.com/watch?v=CT45rfY ... vMiUw...θα κρεμάσει τα παπούτσια του σε εμάς...)
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεκέμβριος...ένας κακός μήνας...ευτυχώς κλείσαμε με μεγάλο διπλό στα Γιάννενα και έτσι κρατάμε τις ελπίδες μας να βρεθούμε στα Play off πρωταθλητισμού και να σώσουμε την χρονιά...δυστυχώς τον Δεκέμβριο χάσαμε με τραυματισμό χατζηγιοβάννη-αλμπάνη-bernard και ο slivka έπαιξε στα μισά παιχνίδια λόγω κούρασης...πιστεύω με τις προσθήκες θα είμαστε πολύ καλύτεροι στο υπόλοιπο της σεζόν...στις κληρώσεις είμασταν τυχεροί στο europa conference και άτυχοι στο κύπελο(η μοναδική φορά που έχω κερδίσει την ΑΕΚ είναι πέρυσι στο κύπελο...δεν νομίζω να έχω φέτος την ίδια τύχη με διπλά μάλιστα ματς)..
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιανουάριος-Φεβρουάριος....2 μήνες τρελοί...
Αρχικά να αναφέρω ότι μεταγραφικά έγινε μια ακόμα κίνηση...έδιωξα Παρρά(τον depres δεν μπορώ να τον δώσω με κανέναν τρόπο...εύχομαι να μπορέσω το καλοκαίρι γιατί έχει μεγάλο συμβόλαιο για να τον πληρώνω και να είναι στην k19)... και πήρα τον παρακάτω αριστερό back για αλλαγή του Χατζηθεωθορίδη...
Image

Επίσης κάτι πολύ άσχημο σε σχέση με τραυματισμό...μας πλήγωσε πολύ...o Μπότος πλέον αποτελεί το βασικό μας αριστερό ανεστραμμένο εξτρεμ...
Image

Στα σημαντικά...στα αγωνιστικά...στις 3 διοργανώσεις έγιναν τα εξής...
Κύπελο Ελλάδος...η ΑΕΚ πέρασε πολύ εύκολα στα προημιτελικά καθώς δεν μπορέσαμε να φέρουμε αντίσταση...να αναφέρω εδώ ότι οι ΟΣΦΠ-ΠΑΟΚ-ΑΕΚ έχουν κάνει ομαδάρες... και έχουν δώσει τρελά ποσά για μεταγραφές ... χαρακτηριστικό ότι ο ΠΑΟΚ έδωσε στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο 25 εκατομμύρια για μεταγραφές!!!!!!!
Στην Ευρώπη περάσαμε πολύ εύκολα την Καραμπαγκ...το σκορ δεν το δείχνει...αλλά είναι χαρακτηριστικό ότι δέχτηκα 2 φάσεις σε 180 λεπτά...μπροστά μας στους 16 η Κοπενχάγη...
Στο πρωτάθλημα έκανα πολλά εγκλήματα...αλλά η τύχη γύρισε στην τελευταία αγωνιστική(πολλά ματς έχασα ενώ ήταν δικά μου ...χαρακτηριστικό ματς μέσα στον ΠΑΟ που δέχομαι 2 γκολ μετά το 85 και το ίδιο και μέσα στην Λαμία)...τρελό διπλό στον Άρη και παράλληλα 0-0 του Παναιτωλικού μέσα στον ΟΦΗ και καταφέραμε τελευταία στιγμή και σώσαμε την χρονιά(για να βγω Ευρώπη πρέπει να αλλάξει πολύ η εικόνα της ομάδας όμως...χρειάζεται άθλος)..
Image

Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν έγραφα στο πρώτο Post ότι θέλω να δω την Νίκη Βόλου να κάνει πορείες στην Ευρώπη(μιας και στην πραγματικότητα δεν θα το ζήσω ποτέ) δεν πίστευα ότι αυτό θα το πετύχω στην 3η σεζόν μου στην ομάδα(2ή στην superleague και 1η σε Ευρωπαϊκές διοργανώσεις)...σε μια περίεργη χρονιά όμως καταφέρνω και φτάνω στους 8 ευρωπαϊκής διοργάνωσης(έστω και αν αυτή είναι το europa conference)...το πως έγινε και τι θα βρούμε στους 8 και στους 4(αν περάσουμε, που μοιάζει απίθανο(στο κόκκινο πλαίσιο φαίνεται...γερμανική υπόθεση)) φαίνεται παρακάτω...
Image

Image

Image

Υ.Γ. Να σημειώσω ότι όταν δείχνω μεταγραφές δεν αναφέρω ποσό που έδωσα γιατί είναι όλες ελεύθερων παικτών...ίσως με τα έσοδα από Ευρώπη να μπορώ σιγά σιγά να κοιτάω και παίκτες που ανήκουν σε ομάδα...
Last edited by vasilispepo on Mon Dec 21, 2020 10:48 am, edited 1 time in total.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ωωωωω ωραίος. Για ρωμη με σύστημα Τεννέ - προοδευτική πας ; θα τους κοιτάς στα μάτια όταν σου πετανε τα παστέλια ;;.


Sent from my iPhone using Tapatalk
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω παίξει το πρώτο ματς...όταν στην προετοιμασία του ματς είδα ότι ο χειρότερος παίκτης της στην 11αδα είναι ο mady kamara που κοστίζει 20 μύρια κατάλαβα τι έρχεται...το αποκορύφωμα όμως είναι ο leao που έχει πάρει με 50 μύρια από milan(όσοι παίζετε save με πλούσιες ομάδες κοιτάξτε τον άμεσα) και μου άλλαξε τα φώτα...το δεύτερο ματς αν μπορούσα δεν θα το έπαιζα...φοβάμαι...!!!
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πριν παρουσιάσω την πορεία μας στο πρώτο μισό των Play off...θα δείξω 2 συνεργασίες που κλείσαμε ...η μια ιστορική...
Image

Image

Στα αγωνιστικά....η πορεία μας είναι ξέφρενη αν σκεφτεί κανείς ότι παίζουμε απέναντι σε ΟΣΦΠ-ΑΕΚ-ΠΑΟΚ-ΑΡΗ-ΠΑΟ...δηλαδή απέναντι στο Big-5 της Ελλάδος....το ακόμα πιο σημαντικό είναι ότι από εκεί που θεωρούσα άθλο να βγω Ευρώπη, τώρα μοιάζει ιδιαίτερα απίθανο το να μην βγω...
Image

Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η χρονιά έκλεισε...τελικώς θεωρώ επιτυχημένα...
Καθώς τα ματς με Ρόμα δεν έχει νόημα να τα ανεβάσω θα δείξω το μόνο θετικό από τα 2 αυτά ματς...στα οποία το συνολικό 0-7 μας κολακεύει...
Image

Στα του πρωταθλήματος...από την μία η γνωστή "κοιλιά" έκανε πάλι την εμφάνιση της...από την άλλη στα δύσκολα πάλι η ομάδα έδειξε χαρακτήρα...και από εκεί που βρεθήκαμε 2 αγωνιστικές πριν τελειώσει το πρωτάθλημα στην 6η θέση και εκτός Ευρώπη τελικώς βρεθήκαμε 3οι(η υψηλότερη θέση στην ιστορία μας) και να παίζουμε πάλι europa league του χρόνου...
Image

Image

Υ.Γ. Έχει τύχει σε κάποιον το ακόλουθο? και αν ναι σημαίνει ότι πάμε αποκλειστικά σε φάση έσοδα=έξοδα? όπως ο μπασκετικός Παναθηναϊκός για π.χ.?
Image
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε για την νέα χρονιά....
Αρχικά μια ακόμα βελτίωση...
Image

Και πάμε στο πάρε-δώσε...νομίζω ότι ενισχυθήκαμε σημαντικά και παράλληλα έγινε ένα καλό ξεσκαρτάρισμα...τον rojano ήθελα να τον κάνω σημαία και να κλείσει εδώ την καριέρα του...αλλά αυτός ήθελε νέα πρόκληση στην καριέρα του στα 33 του...και για να μην έχω θέματα τον άφησα να φύγει αφού δεν μπόρεσα να τον πείσω...
Image

Και η εικόνα των παικτών..
Image

Image

Image

Image

Image

Και το πλάνο μας για φέτος...
Image

Και τα πρώτα ευρωπαϊκά ματς...όταν είδα την κλήρωση σκέφτηκα ότι φέτος θα μεταπηδήσω σύντομα στο europa conference αλλά αντί για αυτό είχαμε μια πολύ εύκολη πρόκριση...αξιοσημείωτο ότι ο gueye δεν χρειάστηκε καθόλου χρόνο προσαρμογής και άρχισε να τα παστελώνει με τρελό ρυθμό...
Image

Υ.Γ. Έχω ρόστερ μόνο 21 παικτών...οπότε πιθανόν να κινηθώ για 1-2 παίκτες ακόμα αν βρω κάτι αξιόλογο και φθηνό...
Υ.Γ. Ξέρει κάποιος γιατί η superleague δεν έχει σταθερή ημερομηνία έναρξης και ξεκινάει όποτε να ναι? φέτος πάλι για παράδειγμα ξεκινάει 15/9!!!!!!
Mafiozo5
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Wed Nov 11, 2020 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Asteras Ampelokipon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχήν συγχαρητήρια για την ομάδα!
Όντας μισός "βολιώτης", είμαι πολύ χαρούμενος που η ομάδα της συνοικίας μου είναι ανεβασμένη ψηλά!
Μήπως ξεκινάει τέτοια ημερομηνία λόγω του μπαράζ;
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπα...κανονικά έπρεπε να εξομαλυνθεί το θέμα της ημερομηνίας...αλλά δεν...
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε σε κάποιες εξελίξεις....
Αρχικά μια ακόμα μεταγραφή και ένας δανεισμός για να αυξήσουμε τις επιλογές μας σε μία μεγάλη χρονιά...τον Σουρλή τον κλείσαμε για 2 χρόνια ως δανεικό...επίσης να αναφέρω ότι κάθε χρόνο καταφέρνω και ανανεώνω τον δανεισμό του Αλεξανδρόπουλου...πάντα ελπίζω ότι θα τον πάρω ελεύθερο...και πάντα ανανεώνει λίγο πριν μπορώ να κάνω πρόταση για έναν χρόνο...εύχομαι κάποια στιγμή να τον αγοράσω γιατί βελτιώνεται συνεχώς η εικόνα του...
Image

Image

Επίσης να αναφέρω ότι το κόλπο μου με τον Μιχαϊλίδη έπιασε...δεν ήθελε να κάνει καν κουβέντα για να τον αγοράσω(ήταν σε μεταγραφική λίστα)...για αυτό τον πήρα δανεικό, έβαλα το ίδιο ποσό σε υποχρεωτικό μελλοντικό ποσό και αφού τον έφερα ως δανεικό και τον γλύκανα έδωσα τα λεφτά τώρα και τον αγόρασα...δυστυχώς και αυτός και ο Βαγιαννίδης έχουν ρήτρα...
Image

Επίσης αφού καταφέραμε και πήραμε την πρόκριση με Άντερλεχτ ήταν βέβαιο πως η Σαράγιεβο δεν ήταν σοβαρό εμπόδιο για εμάς...
Image

Η πρόκριση έφερε χρήματα και έναν ωραίο όμιλο(και για να μετρήσουμε τις δυνάμεις μας με πολύ καλές ομάδες(η Λεβερκούζεν πέρυσι πήρε το europa conference) και για να μπορέσουμε να πάμε έστω europa confernce καθώς πιστεύω πως την Γκιμαράες την έχω)
Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”