FC Panathinaikos: Ξανά μεγάλος

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

liomessi10 wrote: Mon Dec 16, 2019 1:00 pm Βλέπω ότι δε σχολιάζει κάνεις οπότε θεωρώ ότι επειδή κυλάει αργά, κούρασε.
Μη το βλέπεις έτσι. Πρώτον, δεν έχουμε μείνει και πολλοί στο φόρουμ. Δευτέρον, υπάρχουν καταστάσεις που απλά τις παρακολουθείς. Εμένα μου κάνει μεγάλη εντύπωση που έχεις όρεξη για τέτοιου είδους ανάλυση. Μερικές φορές κάνω τέτοιες αναφορές αλλά στο twich και είναι εντελώς διαφορετικό να μιλάς για fm από το να τα γράφεις όλα αυτά.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα μου αρέσει δεν έχω θέμα. Με βοηθάει γιατί δεν έχω σκοπό να κάνω άλλο save φέτος. Έτσι με βοηθάει να ετοιμάζω καλύτερα την ομάδα μου. Επίσης θέλω να μείνουν γραπτά για κάποιο παιδί που παρακολουθεί και θέλει να πάρει ιδέες για να εφαρμόσει. Πίστεψε με το συναίσθημα να παίρνεις εναν παίκτη και να τον βάζεις σε μια θέση άγνωστη και να βλέπεις ότι αποδίδει είναι απίστευτο. Το να σχεδιάζεις μια φάση με το μυαλό σου και να την δίνεις να αποτυπώνεται στο γήπεδο επίσης. Οπότε θέλω όσοι διαβάσουν να δούμε και μια άλλη οπτική.
User avatar
mosxovits
Amateur
Amateur
Posts: 115
Joined: Thu Oct 18, 2012 9:26 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Location: Ηρακλειο Κρητη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγω θα συμφωνησω πως μου αρεσε περισσοτερο η λεπτομερης περιγραφη!! συνεχισε ετσι πολυ καλη δουλεια..!

Υ.Γ.
Η ομαδα σε 6 ματς αητητη με μεγαλα ματς με επαρχια κ ενα ντερμπυ θα παει πολυ καλα πιστευω!
:-D :D
Spoiler: show
Καποια στιγμη σταματαει να ειναι ενα παιχνιδι..!--->FM05 and going on...
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2363
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Έχουν δίκιο οι παραπάνω. Μην πτοείσαι που δε γράφουμε, παρακολουθούμε!
Και προσωπικά χαίρομαι που ξεκίνησε καλά το πουλέν μου, ο Αλεξανδρόπουλος

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ημερομηνία είναι δώδεκα του Οκτώμβρη, εφτά μέρες πριν το μεγάλο ντέρμπι στο ΟΑΚΑ, με γηπεδούχο την ΑΕΚ.

Image

Η μέρα έξω είναι ηλιόλουστη, στο μυαλό μου όμως επικρατεί το αντίθετο. Προβληματισμένος, καθώς αύριο οι παίκτες επιστρέφουν για προπόνηση μετά το ρεπό και δεν έχω ακόμα αποφασίσει τι θα δουλέψουμε στις προπονήσεις. Να παίξουμε το ποδόσφαιρό μας η δεν είμαστε έτοιμοι ακόμα; Αυτή η ερώτηση με βασανίζει και απάντηση δεν έχω.

Για να λύσω την απορία μου, παίρνω τον Ντάντε
Spoiler: show
Image
και ετοιμάζομαι για βόλτα στη φύση. Ένας περίπατος με τον κολλητό σου, σου λύνει πολλά προβλήματα, σε βοηθάει να δεις κάποια πράγματα καθαρά. Μαζί μας έχουμε το αγαπημένο μας μπαλάκι. Το αγαπημένο μας παιχνίδι είναι να το πετάω κι αυτός να τρέχει γρήγορα, να το βρίσκει κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και να μου το φέρνει. "Αλήθεια" σκέφτομαι, "ποιός απο τους παίκτες μου έχει τέτοια όρεξη για τρέξιμο και παιχνίδι απο την ομάδα μας" και στο μυαλό μου έρχεται αμέσως ο πιτσιρικάς μας, ο Αλεξανδρόπουλος. Ένα παιδί 17 χρονών που στις προπονήσεις δίνει τον καλύτερό του εαυτό.

Έχωντας παρακολουθήσει την ΑΕΚ τις προηγούμενες μέρες, έχω διαπιστώσει οτι ο καλύτερός της παίκτης, ο Μάνταλος, είναι ο κινητήριος μοχλός τους. Παίζει σαν αριστερό εξτρέμ που έρχεται κεντρικά και προσπαθεί να βρεί τους συμπαίκτες του που κάνουν κίνηση στην περιοχή. Πως θα τον ανακόψουμε; Με την αποχώρηση του Φάουστο ο μοναδικός αμυντικός χαφ που διαθέτει η ομάδα είναι ο Κουρμπέλης και μετά ο Αλεξανδρόπουλός. Η ΑΕΚ είναι η ομάδα με το μεγαλύτερο ποσοστό κατοχής στο πρωτάθλημα. Θέλουμε τρέξιμο, κλείσιμο χώρων, ενέργεια και κάποιον να κάνει την ζωή του Μάνταλου δύσκολη.

Σηκώνω το κινητό μου καθώς είμαι αυθόρμητος. Δεν κρατάω μυστικά, θέλω οι παίκτες μου να είναι έτοιμοι για να προετοιμάζουν όσο το δυνατόν καλύτερα τον εαυτό τους. "Σωτήρη καλημέρα, αύριο έλα για προπόνηση μισή ώρα νωρίτερα του λέω, συγνώμη για την ενόχληση" και κλείνουμε.

13 Οκτώμβρη και έχω πάρει τις αποφάσεις μου. Θα παίξουμε συγκρατημένα, δεν είμαστε έτοιμοι να χτυπήσουμε το παιχνίδι με την ταυτότητά μας. Περιμένω τον Αλεξανδρόπουλο να έρθει, ενω το ντουλάπι του κοσμεί αυτή η φωτογραφία

Image

"Σωτήρη ξεκινάς στο ντέρμπι. Στο ντουλάπι σου είναι όλα όσα πρέπει να ξέρεις" του λέω και φεύγω για το γραφείο μου να ρυθμίσω τις τελευταίες λεπτομέρειες τις προπόνησης. Γεμάτος χαρά ο Αλεξανδρόπουλος πάει στα αποδυτήρια...

Image

Αυτό είναι το πλάνο μου για το ντέρμπι. Οι προπονήσεις τξς εβδομάδας θα κυλήσουν πάνω σ' αυτό το σχέδιο. Απλά πράγματα. Θα παίξουμε προσεκτικά, με σκοπό να εκμεταλευτούμε κάποια αντεπίθεση. Ο Αλεξανδρόπουλος στην πλευρά που θα έρχεται ο Μάνταλος, ο Περέα αν είναι έτοιμος για να πιέζει τα αντίπαλα στόπερ.

Image
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το ματς στο ΟΑΚΑ έχει ολοκληρωθεί. Ντέρμπι με τα όλα του! Ο Μανταλος έγινε αλλαγή καθώς το πλάνο μας για την εξουδετέρωση του πέτυχε. Φαίνεται να κερδίζουμε έναν παίκτη από τα σπλάχνα μας. Αναλυτική περιγραφή το βραδυ!.
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ωραίος. Φαντάζομαι ικανοποίηση να βάζεις τα μικρά και να σου βγαίνουν έτσι τα πλάνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι είναι πολύ ομορφο, παλαιότερα δεν έδινα σημασία στους μικρους, δεν τους κοιτούσα καν. Φέτος με τον Παναθηναϊκό είναι μονόδρομος. Λεφτά δεν υπάρχουν, αμφιβόλου αξίας ξένοι γεμάτο το ρόστερ, οπότε η μόνη λύση για μένα είναι η αξιοποίηση της ακαδημίας σε λογικά πλαίσια και η απομάκρυνση συμβολαίων που δεν αντέχει η ομάδα. Μικραινουμε το μπάτζετ, δίνουμε λεπτά συμμετοχής στους μικρούς.
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

liomessi10 wrote: Mon Dec 16, 2019 1:00 pm Βλέπω ότι δε σχολιάζει κάνεις οπότε θεωρώ ότι επειδή κυλάει αργά, κούρασε.
Όταν ξεκίνησα να ανεβάζω τα save-ιστοριες μου στο site της sigames ειδικά στην αρχή δεν σχολίαζε σχεδόν κανένας,με τα χρόνια κατάλαβα ότι το 95% (ίσως και παραπάνω) των χρηστών μπαίνουν και απλά διαβάζουν τις ιστορίες-save που τους αρέσουν χωρίς να σχολιάζουν.Εγω για παράδειγμα διαβάζω το δικό σου topic αλλά πρώτη φορά σχολιάζω.Κανε αυτό που ευχαριστεί εσένα και από την στιγμή που το κάνεις με κέφι και μεράκι να είσαι σίγουρος ότι θα αρεσει και στους υπόλοιπους.
-nani
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι η πρώτη φορά που κάνω κάτι τέτοιο και δεν εχω την παραμικρή ιδέα για το τι γίνεται. Σκεφτηκα ότι αν δε διαβάζει κανείς είμαι κρίμα να χαλάω τόσες ώρες. Παίρνει πολύ ώρα να ανέβουν τα βίντεο και γενικά όλη η διαδικασία. Αλλά οκ ο Τσακ με διαφωτισε πλήρως για το πώς έχουν τα πράγματα.
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρες καταρχάς!!
Δώσεε πόνο με το project σου αδερφέ !!!
Μετά την ταλεντάρα τον Σωτήρη περιμένω να σε δώ με κάποιον "μαγικό" τρόπο να εντάξεις και τον Αθανασακόπουλο στο όλο σου εγχείρημα !!!
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα! Θέλει μέτρο. Όσο ο Δώνης δεν αποδίδει καλά στον μεσοεπιθετικό ρόλο που του αναθέτω, τόσο ο Αθανασόπουλος θα έρχεται πιο κοντά στη στιγμή που θα κάνει το ντεμπούτο του. Είναι καλός, έχει προπονηθεί καλά και είναι έτοιμος. Θα πάρει κι αυτός την εκαιρια του αλλά θέλει προσοχή γιατί είναι δύσκολο να παίζουν όλοι οι μικροί
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2127
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Το πας πολυ καλα και ειναι ωραιο που το βλεπεις ρεαλιστικα το σειβ και θες να προκοψεις με μικρους και με πειραματα στις θεσεις παικτων και στην τακτικη. Γιατι υπαρχει και ο πιο ευκολος αλλα και πιο βαρετος δρομος του να φτιαξεις ενα καλο 4321, να τερματισεις ευκολα σε θεση Ευρωπης, να κανεις στοχευμενες free μεταγραφες απο τις οποιες θα βγαλεις στο μελλον καποια λεφτα και σε 3-4 σεζον να εισαι μονιμος πρωταθλητης.
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πόσο δίκιο έχεις... Πόσο έχω βαρεθεί όμως να παίζω χωρίς να κοιτάω τίποτε άλλο πέρα από την ομάδα μου... Να μη με νοιάζει τίποτα. Φέτος είπα να κάνω κάτι διαφορετικό και πιο ρεαλιστικό. Με τον τρόπο που αντιμετωπίζω αυτό το save ειλικρινά δεν έχω ευχαριστηθεί ποτέ άλλο σαν κι αυτό. Μόνο και μόνον τα φύλλα που έχω χαλάσει για να σημειώνω τον τρόπο παιχνιδιού των αντιπαλων, το πώς σκέφτομαι έναν τρόπο επίθεσης και προσπαθώ να τον αποτυπώσω είναι κάτι καινούριο. Το να παίρνω έναν δεξί Μπακ και να προσπαθώ να τον βγάλω σε θέση έξω δεξιά η κρυφού φορ, η ένα Μπακ σαν τον Ινσουα να παίζει στόπερ.. ίσως δεν πάρουμε πρωτάθλημα αλλά η όλη φάση με γεμίζει!
User avatar
VAMOS_ZARAGOZA
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Sat Mar 28, 2009 6:34 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και απο εμενα! Συγχαρητήρια για την προσπαθεια σου! Εχω μεγαλο ενδιαφερον να δω πως ανταποκρινονται οι παικτες σε θεσεις που δεν ειναι familiar. Αθλος που παρακολουθεις τα ματς 90 λεπτα αν μπορεις να μας ενημερωσεις πως ανταποκρινεται η Μatch Engine σε real time( ρεαλιστικοτητα, εξελιξη αγωνα κτπλ) Μπραβο και απο εμενα, νοσταλγουμε τετοιου ειδους story (προ twitch εποχης)
playing football manager since 2005 when Freddy Adu was a must buy
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”