FC Panathinaikos: Ξανά μεγάλος

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξαιρετικη προσέγγιση του όλου project φίλε μου!
Τρομερή δουλειά..!!Αναμένουμε με ενδιαφέρον την συνέχεια...

Υ/Γ: με τον τρόπο που διαχειρίζεσαι καταστάσεις, το ρόστερ και γενικώς με όλο το φάσμα των τοποθετήσεων σου επεξηγηματικά είμαι σίγουρος πως κάνεις καλή δουλειά και στο επάγγελμα σου irl αν κρίνω από το μεράκι και την αγάπη που δείχνεις συνομήλικε..

Να είσαι πάντα καλά αδερφέ!
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρα πολυ ωραια παρουσιαση αναμενουμε τη συνέχεια φίλε.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ ελικρινά. Χαίρομαι γιατί είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζω κάτι τέτοιο και αισθάνομαι ένα είδος άγχους για το άν όλο αυτό πετύχει και κρατήσει σαν ιστορία αρκετό καιρό.

Είμαι έτοιμος με καινούριο post αλλά καθυστερώ να το ναεβάσω καθώς τα videos αργούν πάρα πολύ να ανέβουν...
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1η αγωνιστική Superleague: ΠΑΟΚ - Παναθηναικός

24 Αυγούστου 2019, ώρα 15:00 θεατές: 28.703

Image

Μεσημέρι στην Τούμπα και ετοιμάζομαι να κάνω το ντεμπούτο μου στους πάγκους. Ηλιοφάνεια με 23 βαθμούς κελσίου (;;;), υπέροχη μέρα για ποδόσφαιρο. Γεμάτη η Τούμπα. Το άγχος μου μεγάλο καθώς δε μου φτάνει το δύσκολο πρόγραμμα που μας φέρνει με το καλημέρα απέναντι στους φορμαρισμένους πρωταθλητές, έχω κι εσάς που διαβάζετε την ιστορία. Πρέπει να φανώ αντάξιος των περιστάσεων και τα πολλά λόγια που έχω πει σιγά σιγά να τα κάνω πράξη.

Ανακοινώνω την ενδεκάδα στους ποδοσφαιριστές μου. Μία έκπληξη σε αυτήν καθώς αγωνίζονται τόσο ο Χατζηγιοβάννης όσο και ο Μπέκ, με τον Ζαχίντ να μένει εκτός.

Ενδεκάδες https://imgur.com/yquosZW

Νοιώθω πολύ καλά προετοιμασμένος για το τι θα συναντήσω καθώς τρείς μέρες πριν βρέθηκα στην Τούμπα να παρακολουθήσω απο κοντά το ΠΑΟΚ - Σέλτικ. Αναμένω πίεση απο το ξεκίνημα, επιθετικό ποδόσφαιρο και πλαγιοκοπήσεις. Παίρνω την απόφαση να πάω κόντρα στην λογική μου και στην φιλοσοφία μου. Η στρατιγική μου θα αλλάξει για το συγκεκριμένο παιχνίδι και θα δώσουμε έμφαση στην άμυνα με σκοπό να περιορίσουμε τον ΠΑΟΚ.

Κίνδυνος νούμερο ένα που έχω εντοπίσει είναι οι πτέρυγες. Απο δεξιά Ζαμπά με Μάτος και αριστερά Γιαννούλης με Μπίσεσβαρ.Ο ΠΑΟΚ επιτίθεται πολύ απο τα δεξιά με τον Ζαμπά να δίνει πλάτος και τον Μπίσεσβαρ να πατάει περιοχή. Για να ανακόψουμε τις επιθέσεις τους απο τα πλάγια χρησιμοποιούμε αυτή την τακτική προσέγγιση: https://imgur.com/HqMX89D
Mentality: Balanced. Δε θέλουμε να ρισκάρουμε και να είμαστε πολύ επιθετικοί ενώ παράλληλα δε θέλουμε να κλειστούμε και στην περιοχή μας.
Line of engagement: Lower καθώς θέλουμε να μικρίνουμε τις αποστάσεις μεταξύ μας και να είμαστε συμπαγείς αμυντικά.
Tight marking: Δε θέλουμε να πιέσουμε ψηλά, οπότε όποιος αντίπαλος έρχεται στον χώρο μας, κοιτάμε να είμαστε κοντά του με στόχο να μην μπορούν οι γηπεδούχοι να σπάσουν την άμυνά μας.
Defensive width: wider. Το μεγάλο όπλο του ΠΑΟΚ είναι τα άκρα, απο τον άξωνα σπάνια επιτίθεται. Πρέπει να είμαστε αρκετά προσεκτικοί στις πλάγιες γραμμές. Χατζηγιοβάανης αριστερά να δίνει βοήθειες στον Χατζηθεοδωρίδη, Μπέκ δεξιά να βοηθάει τον Πούγγουρα.

[/b]Στο επιθετικό κομμάτι θα κάνουμε απλά πράγματα. [/b]Θα αυξήσουμε λίγο τον ρυθμό του παιχνιδιού μας για να μην γυρίζουμε πολύ την μπάλα καθώς οποιοδήποτε λάθος κοντά στην περιοχή μας θα σημάνει άμεσο πρόβλημα καθώς ο ΠΑΟΚ ελιναι εξαιρετικός στο transition. Επίσης δεν είμαι συνηθισμένος σε τέτοιο τρόπο παιχνιδιού, δεν αισθάνομαι άνετα να παίζω χωρίς να έχω την πρωτοβουλία των κινήσεων. Δεν έχω ούτε τις γνώσεις. Λίγα πράγματα λοιπόν και απλά. Το μόνο που ζήτησα απο τους ποδοσφαιριστές μου να εκμεταλευτούν την δεξιά μας πλευρά με Γιόχανσον ως box to box και stay wider (με τον Κουρμπέλη μοναδικό αμυντικό χαφ αισθάνομαι ασφάλεια καθώς σπάνια ο ΠΑΟΚ παίζει κάθετα) μαζί με τον Μπέκ. Ο Μπίσεσβαρ δεν βοηθάει τον Γιαννούλη. Δεν χρησιμοποιώ επίτηδες κανέναν παίκτη που να ζητάει μπάλα (playmekaer η ball playing defender) με σκοπό παίξουμε χωρίς περιορισμούς και να κοιτάξουμε να παίξουμε όπου βλέπουμε, χωρίς να ψάχνουμε συγκεκριμένους παίκτες και να καθυστερούμε το παιχνίδι μας.

Opposition instructions

Μια άλλη σημαντική παράμετρος που πρέπει να αναφέρω είναι τα opposition instructions: Ο ΠΑΟΚ πάει πολύ απο δεξιά όπως έχω αναφέρει. Για να ανακόψουμε εμείς την τάση αυτή και να μην αφήσουμε την ομάδα του Φερέιρα να κάνει το παιχνίδι της, θα προσπαθήσουμε να τους το κάνουμε δύσκολο. Πως; Στους παίκτες του ΠΑΟΚ που βρίσκονται στα δεξιά, δηλαδή Πασχαλάκη, Βαρέλα, Μάτος και Μίσιτς θα τους δώσουμε το αριστερό πόδι σαν επιλογή, κλείνοντάς τους το δεξί με σκοπό να πάνε την μπάλα αριστερά. Το ίδιο θα κάνουμε και με τους "μέσα αριστερά" παίκτες του ΠΑΟΚ (Βέρνμπλουμ και Κρέσπο) Δεξί πόδι στον Γιαννούλη για να περιορίσουμε τις σέντρες τους. Ο Μίσιτς είναι ο ποδοσφαιριστές με τις περισσότερες επαφές στα παιχνίδια των πρωταθλητών. Θα τον παίξουμε σκληρά με σκοπό να τον αναγκάσουμε να πάρει απόφαση γρήγορα, ελπίζοντας σε λανθασμένη επιλογή. Είναι ο ποδοσφαιριστής που περνάνει πολλές μπάλες απο τα πόδια του και αν του δώσουμε λίγο χρόνο με την μπάλα θα έχουμε κάνει ένα καλό βήμα στο να περιορίσουμε την σωστή ανάπτυξη του Δικεφαλλου. Ο Κουρμπέλης θα παίξει στην πλευρά του Μίσιτς...
https://imgur.com/rpZlv7B


Team Talk

Είναι ντέρμπυ, όμως έχουμε ένα ρόστερ νεανικό με τους παίκτες μου να είναι επιφιλακτικοί απεναντί μου. Θα προσπαθήσω να τους κάνω να νοιώσουν λιγότερο πιεσμένοι. Αν τους φορτώσω στην ψυχολογία τους το άγχος θα έχουμε χάσει το παιχνίδι πριν καν βγούμε στον αγωνιστικό χώρο. Τα τελευταία μου λόγια πριν βγούμε στο χορτάρι είναι τα εξής: Ξέρω πόσο καλοί ειστέ, δεν έχουμε καμία πίεση για το αποτέλεμσα... Δείχνουν να μην αντιδρούν...

Ο Αγώνας

Ο Αλέξανδρος Κατσικόγιαννης σφυρίζει την έναρξη του παιχνιδιού και ο ΠΑΟΚ απο τα πρώτα λεπτά παίρνει τα ηνία του αγώνα. Απο το πεντάλεπτο και μετά γίνεται όλο και πιο επιθετικός και μέχρι να συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο έχει ήδη δημιουργήσει δυο - τρείς πολύ καλές στιγμές.


Τα πρώτα δύσκολα 15'


Spoiler: show

Κάτι δεν πάει καλά και πρέπει να δράσω, δεν είμαστε όσο συμπαγείς θα ήθελα ενώ αφήνουμε αρκετούς χώρους πίσω απο την άμυνα μας. Μετά και την τρίτη ευκαιρεία του ΠΑΟΚ αποφασίζω να αλλάξω mentality. Πάμε σε cautiοus με σκοπό να γίνουμε πιο συμπαγείς αμυντικά. Το πράγμα δείχνει να δουλεύει καλύτερα και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν απειλούμαστε σοβαρά, μόνο κάποια σουτ εκτός περιοχής αλλά είμαστε εντάξει με αυτό. Ξέρω οτι όσο περνάει ο χρόνος το άγχος θα πηγαίνει προς την μεριά των γηπεδούχων ενώ εμείς θα αποκτούμε αυτοπεποίθηση. Επιθετικά είμαστε ανήμποροι να δημιουργήσουμε ευκαιρείες με καλές προυποθέσεις. Δύο κόρνερ που έχουμε κερδίσει και άλλα δευο φάουλ γύρω απο την περιοχή του ΠΑΟΚ περνάνε ανεκμετάλευτα αν και έχουμε δουλέψει αρκετά στα στημένα.

Στα αποδυτήρια λέω στους ποδοσφαιριστές μου ότι είμαι ικανοποιημένος απο την απόδοσή τους και φάινεται να αντιδρούν καλά. Ένας κρίκος στην εμπιστοσύνη τους απέναντί μου φάινεται να μπάινει...

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει. Κακό ματς με τον ΠΑΟΚ να είναι βιαστικός, να κάνει πολλά λάθη και την κούραση να αρζίζει να κάνει την εμφάνισή της για τους παίκτες του ΠΑΟΚ μετά ττην υπερπροσπάθεια στο παιχνίδι με την Σέλτικ τρείς μέρες πριν. Στην τελική απόφαση οι δικοί μου τα χαλάνε και δεν μπορούμε να γίνουμε απειλιτικοί. Ο Φερέιρα στο 60' κάνει δύο μαζεμένες αλλαγές βάζοντας στο παιχνίδι τον Σβιντέρσκι στην θέση του μέτριου Άκπομ (εξαιρετική δουλειά απο Ινσούα και Σένκεφελντ) και Λημνιό αντί Ζαμπά. Στο 70' περνάει και τον Ελ Καντουρί γυρίζοντας το σύστημα τις ομάδας του σε 4-2-4. Το άγχος φαίνεται να τους κυριεύει και το ποδόσφαιρο που παρουσιάζουν είναι βιαστικό. Στο 75' αποφασίζω να κάνω την πρώτη μου κίνηση. Εδώ να σημειώσω οτι δεν βρίσκω νόημα στις αλλαγές προσώπων παρά ελαχίστων εξαιρέσεων. Σπάνια θα βγάλω έναν παίκτη μου για να βάλω κάποιον άλλον με τον ίδιο ρόλο. Συνήθως εντοπίζω τι θέλω να αλλάξω και πραγματοποιώ κίνηση σε αυτήν την κατεύθυνση. Βγάζω λοιπόν τον Μπουζούκη ο οποίος δεν έχει μεγάλη συμμετοχή στο παιχνίδι. Δεν έχει καλή βραδυά και μένει μέσα μέχρι εκείνο το λεπτό μόνο και μόνο για την ικανότητά του στα στημένα. Χρησιμοποιώ δίπλα στον Περέα τον Καμπετσή σαν deep lying forward με σκοπό να του δώσει βοήθειες, διαφορετικά απο ότι τις έδινε ο Μπουζούκης. Ο Περέα δείχνει πολύ μαχητικός, πιέζει αρκετά και είναι σε καλό βράδυ. Στο 84' κάνω την δεύτερή μου κίνηση με τον Μπέκ να αποχωρέι και τον Ζαχίντ να περνάει στην θέση του. Μετατοπίζεται ο Χατζηγιοβάννης δεξιά και ο Ζαχίντ αριστερά, μήπως βρούμε μια καλή τελική πάσα.

Το παιχνίδι δείχνει να έχει σβήσει. Κάνουμε κάποιες καθυστερήσεις για να φύγουμε με τον βαθμό απο την Τούμπα. Ο βοηθός σηκώνει 4' καθυστερήσεις και ετοιμάζομαι για την τρίτη και τελευταία αλλαγή μου. Στο 91' περνάω τον Δώνη ως shadow striker πίσω απο τον Καμπετσή να αλλάξω λίγο τον τρόπο που επιτιθόμαστε. Ο Δώνης είναι ένας μέτριος ποδοσφαιριστής γενικά, αλλα έχει την ικανότητα να παίξει διάφορους ρόλους στον κεντρικό άξονα του γηπέδου και αυτόματα τον θεορώ χρήσιμο να έρχεται απο τον πάγκο.

Ο διαιτητής σφυρίζει την λήξη σε ένα μέτριο μάτς και οι ποδοσφαιριστές έρχονται στα αποδυτήρια όπου τους συγχαίρω για το αποτέλεσμα. Μπορεί να αλλάξαμε την φιλοσοφία μας για το συγκεκριμένο παιχνίδι, το είχαμε δουλέψει στην προετοιμασία όμως. Δεν μπορώ παρά να είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, σε μια πολύ δύσκολη έδρα.

Τα ομαδικά στατιστικά: https://imgur.com/nkUaXkb

Βαθμολογίες παικτών:https://imgur.com/SM30wUI

Misic

Σαν προτεραιότητα ελιχαμε θέσει τον περιορισμό του Μίσιτς. Θεώρησα οτι ο συγκεκριμένος, είναι ο πιό επικίνδυνος παίκτης του ΠΑΟΚ και άν τον περιορίσουμε θα μπορέσουμε να αυξήσουμε τις πιθανότητες για κάτι καλό. Προσπαθήσαμε λοιπόν να μην έρχεται κατα κύριο λόγο σε επαφή με την μπάλα και κατα δεύτερον να μην πασάρει στα δεξιά. Τα καταφέραμε πολύ καλά καθώς όπως θα δείτε παρακάτω τον έχουμε ανγκάσει να παίξει πολύ προς τα αριστερά και να έρθει επίσης σε λιγότερες επαφές απ' ότι συνίθιζε στα προηγούμενα παιχνίδια.

Misic εναντίων Παναθηναικού: https://imgur.com/BslosiG https://imgur.com/QewZLtZ
Misic εναντίων Celtic: https://imgur.com/akjUvGC
Misic εναντίων BATE: https://imgur.com/00mgucn

Για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος αντιμετωπίζουμε στο ΟΑΚΑ τον Ατρόμητο. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι πρέπει να δείξουμε κάτι πιο όμορφο επιθετικά και να αρχίσουμε να κάνουμε γνωστό στο Ελληνικό ποδόσφαιρο το project μας. Οι φίλαθλοι του Παναθηναικού πρέπει επιτέλους να δούν κάτι διαφορετικό και αυτό θα προσπαθήσουμε να κάνουμε απέναντι στους Περιστεριώτες.
Last edited by liomessi10 on Wed Dec 11, 2019 10:22 pm, edited 2 times in total.
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2362
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Φίλε μπράβο σου για την προσπάθεια μέχρι τώρα, μεταδίδεις πολύ ωραία τις σκέψεις σου! Όπως είπε και ο Τσακ, μας κάνεις να θυμόμαστε παλιές καλές εποχές των ιστοριών στο forum (προσωπικά ήταν ο τομέας που με έκανε να γίνω μέλος εδώ) και αυτό είναι πολύ ευχάριστο.

Στα της ομάδας σου, να προσέχεις τον Αλεξανδρόπουλο (κυρίως) και τον Αθανασακόπουλο, στο FM 19 είχαν πολύ καλή εξέλιξη, φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και στη φετινή έκδοση.
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και οι δυο είναι στην πρώτη ομάδα και θα πάρουν σιγά σιγά αγωνιστικά λεπτά. Σε ευχαριστώ πολύ!
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρασκευή 11/12/19

Image

Γυρίζω απο την δουλειά γύρω στις 15:30, φτιάχνω ένα καφέ και κάθομαι στον υπολογιστή να φτιάξω το χθεσινό κείμενο για το ματς στην Τούμπα. Τελιώνω σχετικά νωρίς το γράψιμο και μου μένει το ανέβασμα στο youtube των φάσεων του παιχνιδιού. Πριν καν τελειώσω, η ώρα έχει πάει 17:30 και πρέπει να ξαναφύγω για δουλειά. Φοράω μπουφάν, βάζω κουκούλα και αισθάνομαι τυχερός που στην διαδρομή μου μέχρι το αμάξι έχω μείνει όρθιος καθώς η βροχή που πέφτει είναι δυνατή και τα πεζοδρόμια "γυαλιά". Βγάζω το κλειδί απο την τσέπη, ξεκλειδώνω, μπαίνω μέσα και φοράω ζώνη. Δε μπορώ να πιστέψω οτι αυτή εδώ
Spoiler: show
Image
η όμορφη Ιταλίδα δεν παίρνει μπροστά. Μπαταρία.

Καλώ την οδική και μου λένε θα έρθουν σύντομα. Μένω στο αμάξι και κάνω τα τηλέφωνά μου για να ακυρώσω τις δουλειές μου. Στο μυαλό μου έρχεται ο Ατρόμητος. Θα είναι δύσκολο παιχνίδι σκέφτομαι, αλλα επι τόπου θυμάμαι οτι το παιχνίδι είναι σε τρείς εβδομάδες. Ναι, η Ελληνική Superleague, μετά την πρώτη αγωνιστική έχει διακοπή είκοσι ημερών! Παρεπιπτώντος βρέθηκα στο Περιστέρι να παρακολουθήσω τον Ατρόμητο με τον Παναιτωλικό για το καθιερωμένο scouting
Spoiler: show
Image
.


Έχωντας αφιερώσει πολύ χρόνο με την τακτική, έχουν πάει πίσω άλλα σημαντικά πράγματα στην ομάδα. Αυτές οι εβδομάδες είναι ευκαιρεία για εμένα να βρώ προπονητές, scouters και να δώ τι θα κάνω με τους "κομμένους".
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image

Κάνω στην άκρη τον Νταμπίζα και πέρνω την κατάσταση στα χέρια μου για τους παίκτες που δεν υπολογίζουμε. Πρέπει να βρούν ομάδα καθώς δεν έχουμε την πολυτέλεια να πληρώνονται χωρίς να χρησιμοποιούνται. Μεταγραφές δεν γίνονται όμως και η μόνη περίπτωση να φύγουν, είναι να πάνε δανεικοί. Πράγματι βρίσκουν σχεδόν όλοι ομάδες, με τα συμβόλαιά τους να καλύπτονται εν μέρη και απο εμάς. Βρίσκοντας όμως αγωνιστικό χρόνο, το καλοκαίρι που θα επιστρέψουν, όσοι επιστρέψουν, θα έχουν καλύτερες πιθανότητες να πουληθούν.
Spoiler: show
Image
Περνάει μιάμιση ώρα και η βροχή συνεχίζει να είναι ασταμάτητη. Η οδική βοήθεια με ενημερώνει οτι υπάρχουν καθυστερήσεις κι εγώ δεν βλέπω την ώρα να τελειώνω και να γυρίσω σπίτι να συνεχίσω το save μου. Τελικά, μιάμιση ώρα μετά έρχονται και με βάζουν μπρός. Πάω να αλλάξω μπαταρία αλλά για ποιά μπαταρία μιλάμε; Μιά χαρά την δείχνει ο μετρητής και τελικά το πρόβλημα ήταν τα άλατα που είχαν οι πόλοι απο την υγρασία. Γλθτώνω το "κατοστάρι" και γυρίζω σπίτι...

Με είκοσι μέρες κενό, κλείνω ένα φιλκό με τον Ερυθρό Αστέρα για να προβάρω την ενδεκάδα που θα παίξει με τον Ατρόμητο, να πάρουν χρόνο και οι υπόλοιποι. Φτάνοντας η ημερομηνία για το παιχνίδι, συνειδητοποιώ οτι δεν ταξιδέψαμε για Βελιγράδι αλλά για Γαλλία που θα αντιμετωπίσουμε την Red Star, ομάδα τρίτης κατηγορίας... Το παιχνίδι έρχεται ισόπαλο χωρίς τέρματα και είμαι σκεπτικός καθώς η εμφάνισή μας ήταν απαράδεκτοι. Βιαστικοί πολύ, κενά στην άμυνα.

Mentality

Μπαίνω στην διαδικασία να σκεφτώ την πρώτη σημαντική αλλαγή στην τακτική μου. Τι είναι το mentality όμως; Κατά την προσωπική μου εμπιρεία, mentality είναι το ρίσκο και μόνο. Είναι ουσιαστικά το μέγεθος ρίσκου που παίρνουν οι ποδοσφαιριστές σου. Όσο μεγαλύτερο ρίσκο τόσο πιό γρήγορα παίζεις, πιο ανοιχτά, πιέζεις περισσότερο. Όσο μικρότερο ρίσκο το αντίθετο. Πιο μαζεμένα, χαμηλότερος ρυθμός και πάει λέγωντας. Δεν σημαίνει φυσικά οτι όσο πιο χαμηλό mentality έχεις θα παίζεις και πιό αμυντικά ή όσο μεγαλύτερο και πιό επιθετικά. Όλα αυτά συνδέονται με τις υπόλοιπες επιλογές που θα κάνεις. Μπορείς να διαλέξεις cautious mentality και να βάλεις υψηλό ρυθμό, να παίζεις ανοιχτά και οι γραμμές της άμυνας να είναι ψηλά. Βάζεις και δυο μπακ με attack role, και έναν inside forward attack. Παίζεις αμυντικά;
Balanced θα δοκιμάσω και θα μειώσω λίγο το pressing για να είμαστε πιο συντηριτικοί, χωρίς να αλλάξει η φιλοσοφία μας.
Θα δουλέψουμε δηλαδή αυτό:
Spoiler: show
Image
Ατρόμητος

Επιθετικό ποδόσφαιρο οι Περιστεριώτες παρουσίασαν εναντίων του Παναιτωλικού. Σκόρερ ο Ανδρούτσος. Αυτός που μου έκανε εντύπωση ήταν ο Ούμπιντες. Ξεκινάει δεξιά και έρχεται εσωτερικά με τον Γκάλο να ανεβαίνει ψηλά. Σίγουρα θα γίνει ενδιαφέρον παιχνίδι. Αναμένω να μην κλειστούν καθώς ο Παναθηναικός ένα απο τα πολλά που έχει χάσει αυτά τα χρόνια, είναι ο σεβασμός - "φόβος" των αντιπάλων του. Εμείς, για πρώτη φορά φέτος, θα προσπαθήσουμε να κάνουμε γνωστή στο Ελληνικό κοινό την ταυτότητά μας.

ΥΓ:
Spoiler: show
Image
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ έχει ολοκληρωθεί. Απίστευτο ματς, σημειώθηκαν 8 γκολ και το ενδιαφέρον έμεινε αμείωτο μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Αναλυτικά το βραδυ!
ernestovalverde
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Tue Nov 07, 2017 5:49 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αδερφέ προσπαθώ να κρατηθώ και να μπαίνω αραιά και που στο φορουμ για να έχει υλικό η ιστορία σου ώστε να διαβάζω περισσότερα αλλά δεν το καταφέρνω! Μόλις γυρίζω από δουλειά, φτιάχνω τον καφέ μου, ανοίγω υπολογιστή και προτού ανοίξω το μανατζερ μπαίνω να διαβάσω την ιστορία σου. Ελπίζω να τραβήξει πολύ αυτή η ιστορία φίλε μου. Πραγματικά την ευχαριστιέμαι. Μπράβο σου και σ'ευχαριστώ.
Υ.Γ: Πανέμορφη η Ιταλίδα σου!!
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε ευχαριστώ πολύ! Ένα θα σου πω. Αυτά που έχουν γίνει στο ματς με τον Ατρόμητο, αν έχεις διαβάσει την ιστορία από την αρχή, θα σου σηκωθεί η τρίχα! Το πρόβλημα ειναι μήπως γίνει κουραστική η ιστορία καθώς με το να βλέπω τα παιχνίδια 90 λεπτά δε μπορώ παρά να αναφερθώ μόνο σε ένα ματς κάθε 3 μέρες περίπου... Προχωράει πολύ αργά.
User avatar
smtmk
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2126
Joined: Fri May 15, 2015 2:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panthrakikos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Γιατι καθεσαι και τα βλεπεις 90λεπτα? Ειναι οντως πολυ κουραστικο και θα προχωρησεις με φοβερα αργα βηματα στο save. Ως προς το να κατανοησεις το πώς δουλευει μια τακτικη νομιζω τα εκτεταμενα highlights σε συνδυασμο με τα στατιστικα ισως ειναι υπεραρκετα για να βγαλεις συμπερασματα.
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγάλη κουβέντα αυτή... Μεχρι το fm19 ήταν θα συμφωνήσω μαζί σου. Φέτος υπάρχει μια διαφορετική προσέγγιση από τους αντιπάλους σου. Νομίζω σε καταλαβαίνουν καλύτερα και προσαρμόζονται. Επίσης ένα γκολ είναι αρκετό για να αλλάξουν όλα και να πρέπει να αλλάξεις κι εσύ. Στην Τούμπα ας πούμε αν δε το έβλεπα όλο θα είχα χάσει πιστεύω και εύκολα. Με τον Ατρόμητο το ίδιο! Θα συνεχίσω λίγο ακόμα έτσι και βλέπουμε...
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2η αγωνιστική Superleague: Παναθηναικός - Ατρόμητος

15 Σεπτεμβρίου 2019, ώρα 18:15 θεατές: 10.779


Image

Image

Η διοίκηση Αλαφούζου είναι στην πιό δύσκολη καμπή της θητείας της. Οι φίλαθλοι του Παναθηναικού απέχουν από το γήπεδο καθώς το καλοκαίρι οι ανορθογραφίες ήταν πολλές. Σημαντικοί παίκτες της ομάδας δόθηκαν δανεικοί και το κυριότερο, εμπιστεύτηκε τα κλειδιά της ομάδας σε έναν προπονητή άπειρο, χωρίς παραστάσεις και ούτε καν δίπλωμα! Ήδη με τον κόμπο να έχει φτάσει στο χτένι, τα πρώτα διμοσιεύματα για αλλαγή ιδιοκτησίας την φετινή χρονιά, έκαναν την εμφάνισή τους στον τύπο.
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Παναθηναικός προέρχεται από την ισοπαλία στην Τούμπα με τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ, ενώ ο Ατρόμητος από την εντός έδρας νίκη με τον Παναιτωλικό στο Περιστέρι.

"Σήμερα είναι η μέρα μας. Δεν με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα. Αυτά που κάνουμε στις προπονήσεις, θέλω να τα δώ στο γήπεδο. Μην φοβηθείτε, μην κρύβεστε. Ζητήστε την μπάλα, παίξτε και κάντε λάθη. Μην πετάτε την μπάλα, μην παίζετε στα τυφλά. Αν δεν έχετε πάσα κάντε ντρίμπλα. Απο σήμερα, θα επιβάλλουμε το παιχνίδι μας. Θα ελέγχουμε εμείς τον ρυθμό και για να παίξουμε, θέλουμε την μπάλα στα πόδια μας. Αν δεν την έχουμε πιέζουμε να την ξαναπάρουμε επι τόπου. Φοράτε την φανέλα που θα ήθελαν πολλοί να είναι στην θέση σας. Έχετε το προνόμιο να είστε εδώ. Δε θα σας χαριστεί τίποτα! Οι κερκίδες έξω είναι άδειες, κάντε μια εμφάνιση που αύριο το πρωί στις δουλειές τους όλοι θα μιλάνε για εσάς!" Επικρατεί σιγή στα αποδυτήρια, τους βλέπω σκεπτικούς. Για να μην αφήσω αυτό το κλίμα και το μούδιασμα να συνεχιστεί κι άλλο, ανακοινώνω την ενδεκάδα. " Σωκράτης τέρμα, Μπάρτ και Εμάνουελ στόπερ, δεξιά ο Αχιλλέας. Αριστερά Ηλία εσύ. Αμυντικά χαφ ο Δημήτρης με τον Ματίας, δεξιά Τάσο θα παίξεις εσύ σήμερα. Αριστερά ο Ζαχίντ, φορ ο Χουάν και δεκάρι ο Γιάννης. Ξέρετε τι να κάνετε" τους λέω και τους αφήνω μόνους τους, φεύγοντας για την φισούνα.
Image

Κατευθυνόμενος προς τον πάγκο, νοιώθω περiέργα. Σαν κόμπος στο στομάχι. Είμαι νευρικός γιατί μπορέι το παιχνίδι στην Τούμπα να ήταν το πρώτο μου, σήμερα όμως είναι το πρώτο στην έδρα μας και πρέπει να δείξουμε καλή εικόνα. Πρέπει η αμφισβήτηση που υπάρχει στον αερά για μένα να αλλάξει. Θέλω όσο τίποτε άλλο να βγούν στο γήπεδο αυτά που σχεδιάζω. Πριν τελειώσω την σκέψη μου με πλησιάζει ο Γιάννης Αναστασίου και μου εύχεται καλή επιτυχία, ενώ ο ύμνος της ομάδας "παίζει" στα μεγάφωνα του Σταδίου. Οι παίκτες κάνουν την εμφάνισή τους και σε λίγο όλα θα είναι έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.

Το ματς ξεκινά και απο τα πρώτα λεπτά έχουμε μια ελαφρά υπεροχή. Κυκλοφορούμε καλά την μπάλα και μόλις στο δύτερο λεπτό κερδίζουμε κόρνερ. Έχουμε δουλέψει πολύ τις στημένες φάσεις, καθώς θεωρώ οτι μπορούν να αλλάξουν απο μόνες τους ένα αποτέλεσμα. Εκτελεστής ο Μπουζούκης, η μπάλα πάει στο ύψος του πέναλτυ, ο Κουρμπέλης βρίσκει την μπάλα στην κίνηση, όμως κοντράρει στα σώματα και απομακρύνεται. Ένα χλιαρό "ααχχχχχ" ακούγεται απο τις εξέδρες.
Ο Ατρόμητος δεν ήρθε για να κλειστεί. Είναι λογικό να πιστεύουν οτι μπορούν να κερδίσουν αυτόν τον Παναθηναικό. Τα επόμενα λεπτά κυλάνε με εμάς να έχουμε την κατοχή και τον Ατρόμητο να προσπαθεί όποτε έχει την μπάλα να επιτεθεί. Δεν μπορούμε να βγάλουμε φάση σε ροή αγώνα ακόμα και σκέφτομαι να αλλάξω μεριά στον Τάσο, να τον πάω αριστερά. Πριν τελειώσω την σκέψη μου, κερδίζουμε κόρνερ απο την ίδια πλευρά την δεξιά όπως κάνουμε επίθεση. Ο Μπουζούκης πάει για την εκτέλεση και σημαδεύει το πρώτο δοκάρι, ο Πούγγουρας νικάει στον αέρα τον Μπαένα, πιάνει την κεφαλιά και ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!!

Image

Τα χέρια μου παραμένουν στις τσέπες του τζιν, το βλέμμα μου είναι στον Μπουζούκη καρφωμένο που με κοιτάει τρέχωντας προς τον Αχιλλέα. Οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναικού είναι ένα κουβάρι. Ο πάγκος όλος όρθιος και ο Αγγελίνας (βοηθός μου) , με αγκαλιάζει και με συγχαίρει για την επιμονή μου με τα "στημένα". Σε ιδιωτικές μας συζητήσεις του έχω εκφράσει πολλές φορές τον προβληματισμό μου για το σκοράρισμα και του έχω πεί οτι οι "στημένες" φάσεις, είναι ένας τρόπος να το λύσουμε. Άλλωστε ο Πούγγουρας που σκόραρε, παίζει σαν δεξί μπακ βασικός για να προσθέσει ύψος!

Το πρώτο μας γκολ στη σεζόν είναι γεγονός, το παιχνίδι ξαναρχίζει και η αυτοπεποίθησή μου ανεβαίνει. Όσο οι πάικτες κατευθύνονται στην σέντρα φωάζω τον αρχηγό τον Κουρμπέλη: " Γυρίζουμε σε 4-3-3, λες στον Τάσο να πάει αριστερά, στον Γιάννη δεξιά και στον Ζαχίντ να έρθει μέσα αριστερά, το βασικό μας πλάνο".

Image

Μου κάνει νεύμα κουνώντας το κεφάλι καταφατικά και το παιχνίδι ξαναρχίζει με τον Ατρόμητο στη σέντρα. Είμαι σκεπτικός καθώς δεν δημιουργούμε φάσεις παρά την σωστή μας κυκλοφορία. Στο 28' ο Ατρόμητος κερδίζει φάουλ δεκαπέντε μέτρα περίπου έξω απο την περιοχή μας, κεντρικά. Ξέρω οτι και ο Αναστασίου δουλέυει πολύ τα φάαουλ και κόρνερ, άλλωστε έτσι σκόραραν το μοναδικό τους τέρμα στην νίκη με τον Παναιτωλικό. Ο Ούμπιντες εκτελεί, ο Χαρίσης παίρνει την κεφαλιά και αναγκάζει τον Διούδη σε μια δύσκολη επέμβαση με τα ακροδάχτυλα. Το ριμπάουντ ο ανενόχλητος Βέλιος που σε κενή εστία σημαδεύει άουτ! Τεράστια χαμένη ευκαιρεία!

Image

Το ρολόι στο ΟΑΚΑ δείχνει 39' και το ματς συνεχίζεται στον ίδιο ρυθμό. Ελαφρά πρωτοβουλία κινήσεων εμείς, με τις δύο ομάδες να έχουν απειλείσει μόνο από στατικές φάσεις. Ο Μπουζούκης από δεξιά βλέπει τον Περέα να κάνει κίνηση ανάμεσα σε Ρισβάνη και Γούτα, περνάει μαγικά την μπάλα στον χώρο και ο Κολομβιανός είναι "φάτσα" με το πρώτο επαγγελματικό του γκολ. Σημαδεύει με την μία την δεξιά γωνία του Μέγερι και μόλις βλέπει το δίχτυ να κουνιέται σαστίζει! Τρέχει σαν τρελός προς τον πάγκο και απο μακρυά φωνάζει με σπαστά Ελληνικά: "Ευχαριστώ κόουτς, ευχαρ..." πριν προλάβει να τελειώσει την πρότασή του ο Ινσούα τον έχει κατεδαφίσει και χάνεται κάτω απο ττις αγκαλιές των συμπαικτών του. Έχει γράψει το 2-0 στο ΟΑΚΑ λίγο πριν πάμε στα αποδυτήρια!

Image

Τα χέρια μου στις τσέπες του τζίν, μέσα μου βράζω αλλά παραμένω συγκρατημένος. Ο Τζοβάρας σφυρίζει και πάμε στα αποδυτήρια με το 2-0.

" Καθίστε όλοι κάτω! Πιείτε νερό και μην μιλάει κανείς. Είμαι ευχαριστημένος με την απόδοσή σας. Μη κοιτάτε το ταμπλό, παίζεται σαν να είναι 0-0. Παίξτε πιο ελεύθερα, σας βλέπω σφυγμένους, Δημιουργήστε, παίξτε απλά και μη σας περάσει απο το μυαλό καν να κρατήσετε το αποτέλεμα. Είναι 0-0!"

13" μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Μπουζούκης που δίνει ρεσιτάλ πιάνει στον ύπνο την άμυνα του Ατρομήτου που είναι τοποθετημένη κοντρά στην σέντρα του γηπέδου και βγάζει μια μπαλιά copy - paste με αυτήν του δεύτερου γκολ. Αποδέκτης και πάλι ο Κολομβιανός που κάνει έξοχο ματς, στο τετ-α-τετ όμως με τον Μέγερι πλασάρει λίγο έξω απο το αριστερό δοκάρι του Ούγγρου χάνοντας την ευκαιρεία να "κλειδώσει" το παιχνίδι. Για πρώτη φορά φανερώνω τα συναισθήματά μου, κοιτάζοντας ψηλά στον ουρανό καθώς βαδίζω γρήγορα προς τον πάγκο για να κάτσω.

Image


Παίζουμε ποιό αποφασιστηκά, με μεγαλύτερη δημιουρηκότητα στο παιχνίδι μας. Ο Μπουζούκης πραγματοποιεί τρομερή εμφάνιση και οι πάσες του είναι μαχαιριές. Τιμωρεί κάθε φορά την άμυνα του Ατρομήτου που αμύνεται αρκετά ψηλά πλέον. Σε μία ακόμα μαγική του έμπνευση, βλέπει τον Γιόχανσον στο δεξί half space που κάνει κίνηση ανάμεσα σε αριστερό στόπερ (Γούτας) και αριστερό μπακ (Κατράνης που τον έχει "τραβήξει" ο Μπουζούκης).

Image

Ο Δανός σημαδεύει σωστά και στο 53' κλειδώνει το ματς! "ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ" φωνάζω καθώς πετάγομαι από τον πάγκο! "ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ". Το μυαλό μου έχει φύγει! Αυτό που σχεδίαζα στην προετοιμασία βγαίνει στο χορτάρι! Ο Γιόχανσον σαν μέσα δεξιά, "8άρι" με δικαιώνει! Οι εφημερίδες και τα ραδιόφωνα που χλευάζαν την επιλογή μου για τον Δανό, να δώ τι θα λένε αύριο σκέφτομαι απο μέσα μου. Η αυτοπεποίθησή μου στα ύψη, γυρίζω αποφασιστηκά σε Μπέκ και Φάουστο: " Σηκωθείτε για προθέρμανση" τους λέω, ενώ το παιχνίδι εδώ και λίγα δευτερόλεπτα έχει ξαναρχίσει.

Ενώ οι πανυγιρισμοί μας έχουν κοπάσει, ο Ατρόμητος μας βρίσκει χαλαρούς και κερδίζει μέτρα στο γήπεδο. Σε μία κακή αμυντική τοποθέτηση του Ζαχίντ, οι Περιστεριώτες απειλούν για δεύτερη φορά στο παιχνιδί. Ο Μπαένα στο ύψος της μεγάλης περιοχής σημαδεύει το δεξί "Γ" του Διούδη και σκοράρει. Μειώνει σχετικά άμεσα: 56' 3-1.

Image

" Δεν πειράζει, συνεχίζουμε" φωνάζω απο τον πάγκο και σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου αλλαγή. "Ούφε, έλα" λέω στον Μπέκ. " Ο Γιάννης είναι σε φοβερή μέρα, κάνε σωστές κινήσεις στην αδύνατη πλευρά, όταν έχει την μπάλα κόψε κάθετα, θα σε δεί" του λέω. Ετοιμάζεται και ο Γρηγόρης Παπαβασιλείου τον συνοδεύει στον τέταρτο. Στο 62" ο Χατζηγιοβάννης αποχωρεί και ο Δανός μπάινει στον αγωνιστικό χώρο. Ο Τάσος πλησιάζει με το βλέμμα να κοιτάει το έδαφος. " Ξέρεις οτι σου έχω εμπιστοσύνη, θα έρθουν καλύτερα ματς. Συνέχισε να δουλεύεις και να..." ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ!!! Όλος ο πάγκος όρθιος!!! Γυρίζω στον Μάκη: " Ποιός" τον ρωτάω." Ο Ούφε, ο Ούφε" μου λέει!

Image

Μαγικό γκολ. Υπερφόρτωση της δεξιάς πλευράς με έξι παίκτες, ξαφνική αλλαγή παιχνιδιού απο τον Μπουζούκη στην αδύνατη πλευρά, σούτ στην κίνηση απο τον Μπέκ, 4-1! Άλλη μία δουλεμένη φάση στο ίδιο ματς που καταλήγει σε γκολ. "Συνέχισε να δουλεύεις και θα βρείς ρυθμό, αυτό μόνο σου λείπει" λέω στον Χατζηγιοβάννη.

Πριν κοπάσουν οι πανυγιρισμοί, ο σεληνιασμένος Γιάννης Μπουζούκης κάνει άλλη μία μαγική πάσα πάρε - βάλε στον Περέα. Ο Κολομβιανός όμως, σε δεύτερο συνεχόμενο τετ α τετ με τον Μέγερι δεν καταφέρει να διπλασιάσει τα πρωσοπικά του τέρματα και το 4-1 στο ΟΑΚΑ παραμένει.

Image

72' και 75' ο Μπουζούκης σερβίρει σε Μπεκ και Γιόχανσον, αστοχούν και οι δύο όμως.

Image

Image

Στο 74' περνάω και τον Φάουστο στο παιχνίδι με σκοπό του δώσω λεπτά συμμετοχής. Με το παιχνίδι να έχει κριθεί, κάνω και εσωτερικές αλλαγές. Ινσούα και Γιόχανσον πάνε στα άκρα της άμυνας, στις φυσικές τους θέσεις, για να παίρνουν χρόνο συμμετοχής κι εκεί.

Στο 79' ο Ατρόμητος πάλι απο στημένη φάση δημιουργεί ευκαιρεία και σκοράρει. Ούμπιντες εκτελεστής απο δεξιά, Βέλλιος πρώτη κεφαλιά - πάσα στο δεύτερο δοκάρι, Ρισβάνης απο κοντά μειώνει σε 4-2.

Image

Στο 86', έχουμε standing ovation! Με το παιχνίδι να έχει κριθεί, βγάζω τον Μπουζούκη να πάρει το χειροκρότημα της εξέδρας. 4 ασίστ, και άλλες τόσες τελικές πάσες έβγαλε! Μεγάλη εμφάνιση, δείχνει οτι αναζητά τον ρόλο του ηγέτη στην ομάδα μας.

Image

Η απειρία μου κάνει την εμφάνισή της. Έχω ανακατέψει την τράπουλα με Ινσούα και Γιόχανσον αλλάζοντάς τους θέση, βγάζω και τον καλύτερο παίκτη του γηπέδου έξω και ο Ατρόμητος δεν έχει πεί ακόμα την τελευταία του λέξη. Στο 92' ο Γκάλο κάνει μαγική μπαλιά στον Βέλλιο, η άμυνα μας πιάνεται στον ύπνο και ο Ατρόμητος κάνει το 4-3! Φωτιά στο μάτς με 5' να απομένουν!

Image

95' και ο Φάρλευ χάνει την μεγάλη ευκαιρεία να φέρει το ματς στα ίσια, με εμένα να κάθομαι ανήμπορος στον πάγκο.

Image

Κόρνερ του Ζαχίντ στο 96', σούτ στην κίνηση απο τον Κουρμπέλη και οι καρδιές μας επιστρέφουν στις θέσεις τους.

Image

Το τελευταίο σφύριγμα του Τζωβάρα με βρίσκει να κατευθύνομαι στα αποδυτήρια με ανάμεικτα συναισθήματα. Απο την μία στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε καταπληκτική εμφάνιση με πολλά απο αυτά που δουλεύουμε να βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο, απο την άλλη, η πίστη μου στο οτι το ματς τελείωσε πριν την ώρα του, κόντεψε να κοστίσει στην ομάδα.

" Συγχαρητήρια για την εμφάνισή σας! Δείξατε σε όλους για το τι είστε ικανοί! Είναι νωρίς για να έχουμε σταθερή απόδοση απο τώρα, το καταλαβαίνω. Είμαστε νέα ομάδα, μαθαίνουμε όλοι απο τα λάθη μας. Σήμερα χαιρόμαστε και διασκεδάζουμε, αύριο πρωί αποθεραπεία στο Κορωπί και το βράδυ βιντεοανάλυση. Μεθαύριο ρεπό".

Το βίντεο με τα γκολ του αγώνα:

https://www.youtube.com/watch?v=SlN2r-cVmm4&t=29s

Τα στατιστικά του αγώνα

Image

Τα στατιστικά του MVP Μπουζούκη

Image

Παίρνω την Ιταλίδα μου και κατευθύνομαι προς το σπίτι. Στον δρόμο ακούω αθλητικά, σχολιάζουν το ματς. "Έπαιξε μπάλα ο Παναθηναικός, πέντε γκολ, πέντε διαφορετικοί σκόρερς" λένε και χαμογελάω. Φθάνοντας σπίτι βάζω ενα Jack Daniels και τον "Ιρλανδό" με τον Ντε Νίρο. Το εκτός έδρας ματς με την Ξάνθη θα το σκεφτώ απο αύριο.
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σπουδαία δουλειά φίλε μου !!!
Welldone !!!!!
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
liomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Wed Dec 04, 2019 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να Σάι καλά! Ευχαριστώ πολύ!
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”