Με τον Σπόνη στο τιμόνι - Braga

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Έτσι που τα καταφέραμε φέτος , αναλαμβάνω τρίτη ομάδα για save στο stream
Αφου απογοητεύτηκα στη Γαλλία και απογοήτευσα στην Ελλάδα είπα να δοκιμάσω την τύχη μου στην Πορτογαλλία.

Επιλογή μου η Braga και μακροπρόθεσμος στόχος να σπάσω τους big Three του Πρωταθλήματος.
Το έχει καταφέρει καναδυο φορές παλιότερα αλλά αυτό δε λέει κάτι από μόνο του.
Τους αγώνες μας θα φιλοξενήσει το περίεργο αλλά μαγευτικό Estádio Municipal de Braga. Και όποιος δεν τα πάει καλά θα καταλήξει να σπάει πέτρες στα νταμάρια

Η ομάδα έχει αρκετούς δανεικούς αλλά έχει δώσει ακόμα περισσότερους. Για την αρχή της σεζόν εμπιστεύτηκα στο θέμα των μεταγραφών των Διευθυντή Ακαδημιών να φέρει πιτσιρικάδες. Εγώ έχω τον τελευταίο λόγο αλλά το ψάξιμο το κάνει αυτός.
Το ρόστερ έχει καταλήξει έτσι γι αρχή:
Image
Image

Παίξαμε δύο γύρους προκριματικά για το Euro Cup και τα καταφέραμε να περάσουμε στους ομίλους. ίσως λίγο πιο δύσκολα από όσο θα ήθελα.
Στο πρωτάθλημα κερδίσαμε πολύ εύκολα στο πρώτο ματς και μετά κάναμε ένα αίσχος ματς κ ήρθε μια ήττα από σπόντα στο τέλος.
Ρεφάραμε με την μεγάλη νίκη επί της Benfica εκτός αλλά είμαστε ακόμα στην αρχή.
Το πρόγραμμα πήγε κάπως έτσι
Image

και η πορεία μας στις διοργανώσεις ειναι αυτή:
Image

Ακόμα μαθαίνω την ομάδα οπότε δε μπορώ να έχω πολλά παράπονα. Από την άλλη συνήθως ξεκινάω καλά και μετα τα κάνω χάλια, οπότε ας περιμένω και τη συνέχεια και να κρατάμε μικρό καλάθι
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Δευτερο stream κ ξεκίνησε με οιωνούς που μου λένε ότι πρέπει να κάνω μία φορά τον μήνα γιατί θα με τρελάνει.
Ήττα από την Aves στην έδρα μας με πέναλτι στο 91' να διαμορφώνει το 1-2. Δαγκώνουμε την οθόνη, αλλά μετά γυρνάμε σε κατάσταση ΟΟΟΟΟΜ και συνεχίζουμε. Η συνέχεια είναι αρκετά καλή και η ομάδα κάνει 7 διαδοχικές νίκες. Φιλοξενούμε την Lazio για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων Europa, κάνουμε ανατροπή από το 0-1 σε 2-1 , τρώμε το 2-2 και στο 90φευγα γίνεται αυτό
https://clips.twitch.tv/BelovedThankfulFungusFloof
Μείναμε speachless και παίζουμε ένα δύσκολο ματς εκτός που καταφέρνουμε να το φέρουμε Χ ώστε να πάμε κάπως ήρεμοι για ύπνο.
Το πρόγραμμα πήγε ως εξής:
Image
και στις διοργανώσεις έχουμε αυτή την εικόνα
Image

Από τους παίκτες έχουμε ένα θέμα με τα δεξιά μπακ αφού ο βασικός μας φεύγει με μεταγραφή τον Ιανουάριο [μάλλον βιάστηκα να τον δώσω] και ο γνωστός Φιγκέιρας έσπασε κνήμη περόνη. Ή θα αναγκαστούμε να αγοράσουμε τον Γενάρη [ή να φέρουμε δανεικό] ή θα κοιτάξουμε να μαγειρέψουμε το ρόστερ.
Μπροστά παρακαλάμε μην πάθει τπτ ο Hassan γιατί φαίνεται αντικατάστατος μέχρι στιγμής. Στα εξτρέμ κάνουμε rotation και παίζει όποιος παίζει καλά. Στο κέντρο έχουμε 4 καλούς για 3 θέσεις και παίζουν ψιλοκυκλικά να τους κρατάμε φρέσκους και στα εύκολα ματς συμπληρώνουν οι υπόλοιποι. Η άμυνα έχει ένα βασικό αριστερό μπακ, ένα καλο σέντερ μπακ και οι υπόλοιποι ανάλογα τα φεγγάρια τους. Τέρμα έναν έχουμε , με αυτόν πορευόμαστε.
Image
Image
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”