BillHoudini -Βασίλης ο Άνεργος pt.II

Βρείτε εδώ τα πάντα για τα streams μας στο twitch.tv!
"Καίγεσαι" και λιώνεις με το FM...Do it loud and proud...Μοιράσου τα κατορθώματα και τις αποτυχίες σου. Πες το με μια ιστορία και γράψε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας, γεια σας!! Με συγχωρείτε για την εξαφάνιση από forum και streams, αλλά διάφορες υποχρεώσεις με είχαν γονατίσει και δεν έβρισκα κουράγιο ή όρεξη να παίξω. Ευτυχώς αυτές οι μέρες ανήκουν στο παρελθόν, οπότε καιρός να μιλήσουμε για το save που τρέχω στα τελευταία streams.

Το μπαμ στη Bolton, ένα ελαφρύ overachieving και το σύνδρομο Ranieri.

Πρώτος μου σταθμός ήταν η Bolton, μία ιστορική ομάδα με οικονομικά προβλήματα. Χωρίς χρήματα για μεταγραφές, έφερα 2-3 δανεικούς και με διάφορες παραλλαγές του 4-4-2 προσπάθησα να κερδίσω χρήματα και εντυπώσεις στην πολύ ανταγωνιστική Championship.

Image

Κάναμε μια αξιοσέβαστη αρχή, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι ήμασταν η πιο φτωχή ομάδας της κατηγορίας. Εκεί άρχισαν όμως τα προβλήματα.Το αστέρι της ομάδας Josh Vela -την κατάρα μου να 'χει- αποφάσισε πως είναι πολύ καλός για μας και ήθελε να φύγει. Εγώ του είπα να το ξεχάσει για φέτος, δυσαρεστήθηκε και όλα τα αποδυτήρια στράφηκαν εναντίον μου στο άψε σβήσε. Εκεί είχαν τελειώσει όλα χωρίς να το ξέρω. Τα αποτελέσματα δείχνουν την αλήθεια. Πήραμε προβάδισμα σε αρκετά ματς, χάσαμε ευκαιρίες με το τσουβάλι και οι αντίπαλοι με 1-2 σουτ στο τέρμα μας έκλειναν το σπίτι. Κάπου εκεί αποφάσισα να κάνω την χάρη στην κλίκα του Χαντα...Vela και να φύγω για άλλες πολιτείες.

Image

Το επόμενο κεφάλαιο είναι και αυτό που τρέχουμε αυτή τη στιγμή. Ήθελα από την αρχή του save μια ομάδα που δε μπόρεσα να πάω και είχε κερδίσει την περιέργειά μου λόγω ονόματος και μόνο. Στο τέλος της δεύτερης χρονιάς μου δόθηκε η ευκαιρία και μετά από μία συνέντευξη γεμάτη αγωνία από μέρος μου σε stream στις 2.00 το πρωί, ανέλαβα την άσημη Juventus Bucuresti.

Image

Η Juventus του Βουκουρεστίου ιδρύθηκε το 1992 από οπαδούς της Μεγάλης Κυρίας, χωρίς να έχει μπορέσει να κάνει το μεγάλο μπαμ στο Ρουμάνικο ποδόσφαιρο. Ελπίζω να το κάνει τώρα και να εξελιχθούμε στα fmικά Τρίκαλα στη χώρα των Βρικολάκων.

Ανέλαβα στα τελευταία 4 και αδιάφορα ματς τη σεζόν, τα οποία ήταν όμως αρκετά για να βγάλω μερικά συμπεράσματα για το roster. Το καλοκαίρι που ακολούθησε έκανε πολλές προσθαφαιρέσεις παικτών, με σκοπό να φτιάξουμε μία ομάδα η οποία θα είναι φαβορί για άνοδο στα μεγάλα σαλόνια.

Image

Από τις κινήσεις που έγιναν, αμέσως έχουν ξεχωρίσει 2 παίκτες, ο Juan Carlos με θητεία στην Deportivo και ο γνωστός από το πέρασμά του στον Ατρόμητο Mariano Bittolo. Ο Ισπανός είναι πρώτος σε goals-assists-average rating και ο Αργεντινός έχει οργώσει την αριστερή πλευρά του γηπέδου.

Juan Carlos:
Spoiler: show
Image
Mariano Bittolo:
Spoiler: show
Image
Τακτική: Οι 3 σωματοφύλακες -χωρίς τον D'artangnan-

Για την τακτική δε θα γράψω πολλά πράγματα γιατί αν πάει όπως θέλω θα κάνω ξεχωριστό thread. Είναι μία τακτική counter pressing, με σκοπό να μειώσει τους χώρους στον αντίπαλο και να χτυπά κερδίζοντας τη μπάλα μπροστά από την αντίπαλη περιοχή. Χρειάζονται παίκτες με καλό Off the Ball μπροστά και 2 κεντρικά χαφ με υψηλό Work Rate και Teamwork.

Image

Πού βρισκόμαστε τώρα;

Μετά από τα 5 πρώτα παιχνίδια πρωταθλήματος είμαστε στις πρώτες 3 προνομιακές θέσεις, παίζουμε ωραίο ποδόσφαιρο και πιστεύω ότι μόλις οι παίκτες αφομοιώσουν πλήρως τις τακτικές και τα νέα αποκτήματα ενσωματωθούν πλήρως, θα είμαστε σε θέση να διεκδικήσουμε την άνοδο. Στο κύπελλο, η διοίκηση θέλει να φτάσουμε στον 7ο γύρο, είμαστε ήδη στον 6ο, οπότε όλα καλά.
Image
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bump γιατί έγινε edit το αρχικό post
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
Post Reply

Return to “Twitch & Ιστορίες”