Club Atlético de Madrid

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε και ζητήστε προτάσεις για το ποια ομάδα να αναλάβετε
Post Reply
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γίνεται ένας προπονητής να τεθεί αντιμέτωπος με την ομάδα που αγαπάει?Γίνεται να κοουτσάρει την μισητή αντίπαλο?Το Football Manager,είναι εκτός των άλλων ένα ταξίδι.Ένα ταξίδι που μπορεί να έχεις αλλού το μυαλό σου ότι θα πας,αλλού την καρδιά σου,αλλά αλλού τελικά να καταλήγεις.Και ποιος ξέρει που τελικά θα βρεις(?) την Ιθάκη σου?Atlético συνάδερφε προπονητή ονομάζεται η δική μου και επέτρεψέ μου να σου την παρουσιάσω.Και που ξέρεις?Μπορεί να την αγαπήσεις κι εσύ.

Image

:arrow: Το γενικό προφίλ της ομάδας μας

Όπως βλέπουμε,πάμε να αναλάβουμε έναν ιδιαίτερα πετυχημένο σύλλογο,οπότε οι ευθύνες μας είναι μεγάλες.Μόνο το τρόπαιο του Champions League μας λείπει.
Image

:arrow: Το γήπεδο
Ο χώρος όπου στεγάζεται η τρέλα και το πάθος των οπαδών.

Image

Όμως μόλις 2 χρόνια ακόμη θα είμαστε εκεί.Απο 1/6/17 η ομάδα μας θα μετακινηθεί στο γήπεδο Estadio Olímpico de Madrid το οποίο είναι υπο κατασκευή και θα είναι χωρητικότητας 70.000 θέσεων.


:arrow: Οικονομικά

Τα οικονομικά μας είναι απόλυτα υγιείς.Και όσο είναι έτσι,ο πρόεδρος δεν θα διστάσει να σας δίνει πριν απο κάθε μεταγραφική περίδο,είτε χειμερινή είτε καλοκαιρινή,ένα αρκετά σημαντικό ποσό.Τα 255 εκ. που χρωστάμε δεν αποτελούν άγχoς.Το ένα τελειώνει σε 5 και το άλλο σε 15 χρόνια.Απο 2 εκ. τον μήνα.

Image

:arrow: Στόχοι

Εγώ θα σας έλεγα να πάρετε το ρίσκο και να βάλετε ως στόχο την κατάκτηση του τίτλου.Ναι το ότι μας έχουν όλοι ως outsider,μπορεί να μας βγει σε καλό.
Στην Ευρώπη,θεωρώ άκρως ρεαλιστικό στόχο τη φάση των 8,αλλά και μεγαλύτερο στόχο να βάλουμε και να αποτύχουμε,δεν θα μας πάρουν το κεφάλι.
Γενικά έχουμε έναν πρόεδρο με αρκετή κατανόηση.

Image


:arrow: Ρόστερ



Image

:arrow: GK

Image Image

Image1. Miguel Ángel Moyà

Ο Moyà είναι ο αναπληρωματικός μας τερματοφύλακας.Εντάξει μπορεί τα 2 χαρτιά που παίρνει να μην είναι λίγα,όμως είναι ένας αρκετά αξιόπιστος τερματοφύλακας και αν για κάποιο λόγο δεν είναι διαθέσιμος ο Oblak,μπορεί να πάρει το βάρος της φανέλας επάνω του.Και δύσκολα θα βρούμε 2ο τέρμα τόσο καλό και με λίγα χρήματα.

Image13. Jan Oblak

Ο Σλοβένος είναι ο βασικός τερματοφύλακας για τα επόμενα χρόνια.Το παρών και το μέλλον είναι εδώ.Προσωπικά,η μόνη θέση που δεν με ένοιαξε ήταν αυτή.

:!: Επισκόπηση:Δεν υπάρχει 3ος τερματοφύλακας.Μπορούμε να βρούμε κάποιον που είναι διαθέσιμος για δανεισμό ή στη λίστα μεταγραφών που να είναι ακριβώς αυτό.3ος.Γιατί κάτι μικροί που υπάρχουν,δεν κάνουν ούτε γι αυτό.

:arrow: DR

Image Image

Image20. Juanfran

Η ψυχάρα ο Juanfran,είναι βασικούρα.Φοβερό μπακ με μόνο μειωνέκτημα,ότι έχει πατήσει τα 30.Αλλά όπως θα δείτε,είναι ένας υπέροχος παίχτης να έχεις.Πολύ θετικό ότι είναι ισσοροπημένος.Δηλαδή και καλή σέντρα και καλή ταχύτητα και καλός στα αμυντικά του καθήκοντα.


Image18. Jesús Gámez

Ο Jesús είναι ένας αξιόπιστος δεξιός οπισθοφύλακας,όχι κάτι τρομερό αλλά σίγουρα δεν αξίζει να ψάξουμε παίχτη για εκεί.

:!: Επισκόπηση:Έχουμε 2 καλούς 30άριδες γι αυτή τη θέση.Εγώ γενικά θέλω να έχω νεανικά ρόστερ στην ομάδα μου.Σίγουρα την πρώτη σεζόν δεν υπάρχει λόγος να δώσουμε ούτε ευρώ για εδώ,αλλά του χρόνου αν θέλουμε να ανέβουμε επίπεδο,μπορούμε να ψάξουμε για κάποιον νεαρό δεξί μπακ.Όπως θα σας δείξω παρακάτω,υπάρχει και ο Manquillo.

:arrow: DL
Image Image

Image3. Filipe Luís

Ήθελε να δοκιμάσει στην Αγγλία,απέτυχε και να τον μας ξανά.Στο Save μου ήταν ο ένας εκ των 2 που έπαθαν νωρίς σοβαρό τραυματισμό,όταν επέστρεψε ήταν καλός αλλά όχι πια στο επίπεδο που θα ήθελα.Πρόλαβε και έπαιξε μόλις 10 παιχνίδια πριν πάθει κάταγμα κνήμης-περόνης.Ήταν βασικός και πολύ καλός.


Image4. Guilherme Siqueira

Ο έτερος αριστερός μας μπακ,που πήρε φανέλα βασικού όπως καταλαβαίνετε με τον τραυματισμό του Luis,θα σας αφήσει και αυτός απόλυτα ικανοποιημένους.Πολύ καλά physicals επίσης.

:!: Επισκόπηση:Είμαστε σε ακόμα μία θέση πολύ καλά.

:arrow: DC

ImageImageImageImage
Image2. Diego Godín

0 2ος αρχηγός μας και ο ηγέτης στην άμυνα.Τέλος.

Image24. José Giménez

Είναι 3η χρονιά στην ομάδα,γίνεται και γηγενής του χρόνου,παρά τα 20 του χρόνια,παίρνει φανέλα βασικού δίπλα στον Godin και έχουμε βρει τον επόμενο βράχο για την άμυνά μας τα επόμενα χρόνια.Μετά απο 1-2 σεζόν γίνεται περιζήτητος.


Image15. Stefan Savic

Ο Μαυροβούνιος,είναι η 3η επιλογή μας.Αρκετά καλός και παίρνει άνετα τα ρεπό των 2 πρώτων.

Image19. Lucas

Ο νεαρός αυτός,προφανώς είναι η 4η επιλογή μας,μπορεί να είναι Γάλλος αλλά είναι απο τα σπλάχνα της ομάδας.Εγώ προτίνω να μείνει,δεν θα γίνει superstar,αλλά μπορεί να γίνει μια πολύ καλή εναλλακτική στο μέλλον.Πολύ θετικό το γεγονός ότι μπορεί να παίξει και DL.Την πρώτη χρονιά τον έβαλα εκεί κυρίως,πήρε αρκετά παιχνίδια και ήταν θετικότατος.

:!: Επισκόπηση:Δεν υπάρχει λόγος να πάρουμε κάποιον παίχτη.Εκτός και αν θέλετε να δώσετε τον μικρό δανεικό για να πάρει παιχνίδια,σε περίπτωση που έχετε αποφασίσει ήδη ότι δεν θα του δώσετε ευκαιρίες.

:arrow: DMC/MC

ImageImageImageImageImage

Image5. Tiago

Ο Πορτογάλος μου ζήτησε να φύγει και δεν του χάλασα χατίρι,λίγο τα χρόνια του λίγο ο μισθός του,με έκαναν να τον αφήσω να φύγει μια ώρα αρχύτερα.Δεν ξέρω πως μπορεί να σας αποδώσει,οπότε το αφήνω επάνω σας.

Image6. Koke

Τι να πούμε γι αυτό το παιδί.Το 1 απο τα 2 μεγάλα μας αστέρια.Κάνει τα πάντα στο κέντρο,κόβει μοιράζει,μόνο που δεν σκοράρει.Μην τον αφήσετε να φύγει ποτέ ότι πρόταση και να έρθει.Και δεν θα σας το ζητήσει κιόλας.


Image14. Gabi

Ο Αρχηγός μας.Τελευταίος χρόνος στο συμβόλαιό του.Ζητάει πολλά για να μείνει κι εγώ δεν ήμουν διατεθημένος να τα δώσω με τίποτα.Αξιόπιστη λύση.Στις αρχές τον είχα βασικό.Ας μείνει την 1η σεζόν και μετά ας χαιρετήσει.

Image17. Saúl

Πρώτα απ όλα λήγει το συμβόλαιο του οπότε τρέχουμε να το ανανεώσουμε.Εγώ παραλίγο να τον χάσω ελεύθερο.Ο κύριος είναι ο 1-2 χρόνια νεότερος Koke.Φοβερός παίχτης,που στην αρχή τον είχα στον πάγκο.Είμαστε τυχεροί που έχουμε 2 τέτοιους παιχταράδες στο κέντρο και που μπορούν να στελεχώσουν τη μεσαία μας γραμμή τουλάχιστον για μια 7ετία.

Image22. Thomas Partey

Δεν μου γέμισε το μάτι και το έδωσα.Δεν έχω καθόλου γνώμη.Αν δεν θέλετε να κάνετε μεταγραφή κρατήστε τον,γηγενής είναι ούτως ή άλλως.Απλά εγώ ήθελα κάτι καλύτερο.

:!: Επισκόπηση: Είμαστε σχετικά καλά για την 1η σεζόν.Όπως θα δούμε πιο κάτω,επιστρέφει και η παιχτάρα o Kranevitter απο τις αρχές του 16.Εγώ πήρα και τον Romero.

:arrow: AMR/AML

ImageImage

Image7. Antoine Griezmann

Το μεγάλο μας αστέρι.Εντάξει τι να πεις γι αυτόν τον παιχταρά.Ευτυχώς έχει 5ετές συμβόλαιο με πολύ μεγάλη ρήτρα αποχώρησης οπότε το κεφάλι μας παραμένει ήσυχο.Απλά περίμενα περισσότερα γκολ απο τα 9 που πέτυχε την πρώτη σεζόν.Αριστερό εξτρέμ και εσωτερικός επιθετικός.

Image21. Yannick Ferreira Carrasco

Ο Βέλγος ήταν ένας παίχτης που πριν ξεκινήσω το save,ήθελα πραγματικά να δω πως θα αποδώσει και να τον έχω στο ρόστερ μου.Όμως ήταν ο ένας εκ των 2 που τραυματίστηκε πολύ σοβαρά.Έπαθε ρίξη χιαστών και έμεινε εκτός για 8 μήνες.Έπαιξε 11 ματς,δεν πρόλαβε να δείξει κάτι.Επέστρεψε απο τον τραυματισμό το καλοκαίρι όπου κούνησε μαντίλι.Δεν μπορώ να έχω πλήρη γνώμη για τον παίχτη.Φέτος ήρθε,οπότε θα μείνει,δεν ξέρω αν σας βγει αλλά όπως δείχνουν τα χαρακτηριστικά του,δεν του λείπει τίποτα.Φαίνεται πολύ καλός παίχτης.

:!: Επισκόπηση: Εδώ όποιος παίξει με εξτρέμ θα έχει θέμα.Υπάρχουν μόνο 2 παίχτες καθαρά εξτρέμ.Θέλουμε 2 λύσεις,αναπληρωματικές.Ο Carrasco πάντως έχει ως φυσικές θέσεις και τις 2 πλευρές.

:arrow: CAM

ImageImage

Image10. Óliver

Τον ξέρουμε τον πιτσιρικά,είναι μαζί με τον ανταγωνιστή του για την θέση Correa,τα 2 μεγάλα ταλέντα της Atlético.Του έδωσα φανέλα βασικού.Δυσκολεύτηκε στην Ευρώπη,αρκετά καλή απόδοση στο εγχώριο πρωτάθλημα.Ο λόγος που είναι βασικός,είναι γιατί ο Ισπανός είναι πιο σταθερός στην απόδοσή του απο τον Correa.Η απειρία είναι στα αρνητικά του και πρέπει να κάνουμε υπομονή.

Image16. Ángel Correa

Μακάρι και αυτός και ο Ισπανός να πιάσουν το potential τους.Είχε αρκετές μεταπτώσεις στην απόδοσή του,αλλά αρνητικό δεν τον λες.Είναι δύσκολο για 20-21 χρονών παιδιά να παίζουν βασικοί σε μια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό.Θέλει υπομονή το πράγμα.Είναι μεγάλο ταλέντο και αξίζει την προσοχή μας.

:!: Επισκόπηση: Ποιότητα υπάρχει,εμπειρία όχι.Εγώ προτίνω να μην γίνει μεταγραφή και να στηριχτεί η νέα γενιά.

:arrow: ST

ImageImageImage


Image11. Jackson Martínez

Λογικά στο save μου θα έτυχε δεν μπορεί.Ο Κολομβιανός,που περίμενα να τον έχω υπο τις οδηγίες μου για πρώτη φορά,με απογοήτευσε.Δεν ξέρω για ποιο λόγο,ίσως δεν τον έβαζα σε σωστό ρόλο(ΠΕ) ίσως δεν ταίριαζε στο σύστημα,όπως και να χει,όταν λέγεσαι Jackson Martínez,όταν βγαίνεις τετ-α-τετ πρέπει να τα καρφώνεις.Ανεξάρτητα από το τι έγινε στο save μου,ο Jackson δεν παύει να είναι μεγάλος επιθετικός και το βασικό μας φορ.Για αρχή τουλάχιστον.

Image23. Luciano Vietto

Ότι και να πω γι αυτό το παλικάρι είναι λίγο.Μία ακόμη πολύ δυνατή φετινή μεταγραφή για την ομάδα της Μαδρίτης.Ο Luciano με έκανε να αφήσω στον πάγκο τον Κολομβιανό και να τον καμαρώνω να παστελώνει.Δεν υπάρχει άλλος ρόλος για αυτόν πέρα απο αυτόν του κυνηγού.Θα με θυμηθείτε.2 χρόνια πρώτος σκόρερ της ομάδας και πάει για 3ο χρόνο.Θα το δείτε και μόνοι σας.

Image9. Fernando Torres

Αχ Fernando..Όσο και να σε λατρεύω irl,δεν μπορώ παρά να αποδεχτώ την τωρινή κατάσταση.Ο Fernando συμπληρώνει ως 3ος και καταιδρωμένος την επιθετική γραμμή μας.Είχε ελάχιστες συμμετοχές.Στο τέλος του δανεισμού,μόνο αν κάποιος είναι συναισθηματικά δεμένος μαζί του μπορεί να τον κρατήσει.Στο save μου έχει πάει στην ΑΕΚ.Ακόμα και εκεί όμως,είναι αναπληρωματικός.Κρίμα.

:!: Επισκόπηση: Υπερπλήρης.


:arrow: Δανεικοί

Image

Και 2 λόγια για τους δανεικούς που έχουμε δώσει.

ImageΟ Μanquillo και ο Kranevitter είναι οι μόνοι που κράτησα.Όλοι οι άλλοι έφυγαν.O Manquillo πλέον έχει πάρει φανέλα βασικού,πολύ καλός παίχτης,μην τον αφήσετε.Ας μείνει έστω ως back up.
ImageΑπο τους Baptistao και Mensah μπορείτε να βγάλετε χρήματα.Εγώ έβγαλα και απο τους 2 μαζί περίπου 35 εκ.Ο Βραζιλιάνος ενδεχομένως να έχει θέση στην ομάδα αλλά ήθελα ρευστό.
ImageΛεφτά μπορεί να φέρει και ο Cerci.Οι υπόλοιποι άλλος λιγότερα άλλος περισσότερα,φεύγουν σχετικά εύκολα και παίρνουμε καλά ποσά σχετικά.

:!: Extra tip Έχουμε ρήτρα επαναγοράς του Ignacio Camacho με μόλις 5 εκ.Για εμένα,εκμεταλευτείτε το.

:arrow: Τακτική

Αν και δεν είμαι ο κατάλληλος να δίνω οδηγίες για συστήματα,νομίζω πως αυτό είναι που ταιριάζει καλύτερα στην ομάδα

Image

Για το κλείσιμο

Η Atletico είναι μια ομάδα σκληρή.Το πάθος του Simeone έχει μεταδωθεί στους παίχτες και in game όπως θα δείτε.Παίχτες όπως ο Griezmann και ο Koke είναι λόγος για να αναλάβεις τις τύχες αυτού του συλλόγου,που τα τελευταία χρόνια έχει αλλάξει επίπεδο.Στόχος είναι να φωνάξεις στους 2 μεγάλους ότι πλέον δεν είμαστε σάκος του μποξ.Ότι η Atletico είναι εδώ,δυνατή και μπορεί.Και υπάρχουν όλα τα εφόδια για να γίνει πράξη κάθε επιθυμία παιχτών,φιλάθλων,διοίκησης.Πολλοί νεαροί παίχτες "φωνάζουν" πως η ομάδα έχει μέλλον.Εμπιστέψου τους και χτίσε πάνω τους την Atletico που ονειρεύονται χιλιάδες φίλαθλοι.Απο την άλλη,ο δρόμος δεν είναι καθόλου εύκολος.Καθώς εκτώς των 2,Sevilla και Valencia δεν έχουν σκοπό να παίξουν τον ρόλο του κομπάρσου.

Και εδώ το highlight της σεζόν.

Image

Καλή επιτυχία

Image
MELISSOPETRA
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Fri Oct 19, 2012 4:40 pm
Football Manager της ομάδας: ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο πολύ ωραία ανάλυση,παρακαλώ ένα link να δούμε και εμείς τα στουρνάρια πως κάνουμε ανάλυση ομάδας.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Εξαιρετικη αναλυση για την ''αλλη Ατλετικο'', αυτη της Μαδριτης. Αν και ειμαι Μπιλμπαο, η Ατλετικο ειναι απο τις ομαδες που τουλαχιστον μπορεις να σεβεσαι! Εβαλες πολυ μερακι και αυτο μετρα στην τελικη. :wink:
User avatar
Kostas the Basque
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Tue Dec 22, 2015 8:38 am
Football Manager της ομάδας: Athletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Athletic Bilbao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία η ανάλυση σου!!! :-D :-D Τι παιχτούρα αυτός ο Griezmann -doublekiss -doublekiss
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Για την τακτική πρέπει να αλλάξεις τον box-to-box σε ελευθερο οργανωτη αφού έχεις τον Κόκε εκεί. Ο ρόλος αυτός είναι ακριβώς για τον παίκτη αυτό.

Για δεξιά είναι λίγο πιο πολύπλοκα τα πράγματα. 1η δυνατότητα να παίζει ο φερειρα-καρασο αλλά είναι άδειο το rotation μετά, 2η επιλογή ο Βιέττο ως εσωτερικος επιθετικος, 3η επιλογη ο Τόρρες ως πλάγιος παίκτης στόχος, 4η επιλογή μεταγραφή, 5η επιλογή να γινει assymetric το συστημα με MR ακραίο οργανωτή τον Koke και να βάζεις τον Σαούλ(και τον Κρανεβίττερ φυσικά όταν επιστρέψει) βασικό στον άξονα αφού ο κόκε θα είναι στο πλάι. Παίζει τον ρόλο αυτόν να τον προσέθεσαν εξαιτίας του Κόκε που τον έβαζε στο πλάι ο Σιμεόνε στην πραγματικότητα.

Μπορεί να έβγαλε την φήμη της σκληροτράχηλης ομάδας δικαίως, αλλά πλέον με κέντρο griezmann, koke, saul, kranevitter, oliver, correa, ferreira-carrasco είναι πάρα πολύ ποιοτική ομάδα με την μπάλα στα πόδια.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Η αλήθεια είναι ότι γούσταρα/γουστάρω πολύ το save.
Όσο για την τακτική,γενικά δεν μου αρέσει άλλο σύστημα εκτός απο το 4-2-3-1 και το 4-3-3 με αμ.χαφ.Οπότε παίζω με αυτά τα δύο παντού.
Ο Vietto και ο Torres δεν ξέρουν τις πλάγιες θέσεις και πρέπει να τις μάθουν.Εγώ έβαζα ή Φορτούνη ή Correa αριστερά και δεξιά είχα τον Zivkovic.

Μεταγραφές 1η σεζόν
Spoiler: show
Image
Μεταγραφές 2η σεζόν
Spoiler: show
Image
Μεταγραφές 3η σεζόν
Spoiler: show
Image
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Super η παρουσίαση.Μπράβο!! :thumbleft:
Με ψήνεις να κοιτάξω προς Ισπανία και Ατλέτικο όταν προχωρήσω τα saves που τρέχω (ΟΜ & Spurs). Παρατήρησα ότι είναι αρκετά ποιοτική μπροστά. Το σύστημα (αγαπημένο) δένει καλά με την ομάδα?
Έχω ιδιαίτερη αδυναμία στον Vietto από το περσινό. Ο Manquillo έκανε πολύ καλή χρονιά στην ΟΜ. Δεν θέλω να τον χάσω και είμαστε σε διαδικασία ανανέωσης του δανεισμού. :-D
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σκέψου ότι τον πούλησα με 25 εκ.Και αν είχε μεγαλύτερη ρήτρα,μπορεί να τον πούλαγα και για περισσότερα.
Για το σύστημα,εγώ την πρώτη σεζόν ήθελα σε 2 παιχνίδια μία νίκη για να πάρω το πρωτάθλημα,τελικά δεν την έκανα σε πολύ εύκολα παιχνίδια κιόλας.Δυστηχώς δεν έχω κάνει το βήμα παραπάνω και η φετινή σεζόν,η 3η,μοιάζει η χειρότερη απο όλες.Νομίζω πως με βάση τους παίχτες που έχει,αυτό είναι το πιο κατάλληλο.Μόνο 2 εξτρέμ θες και είσαι έτοιμος.Τίποτα άλλο.
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ ωραια παρουσιαση ειναι ενα απο τα save που καθε χρονια κάνω στη ισπανια :D
roma pizza
User avatar
ape
Backup
Backup
Posts: 905
Joined: Wed Dec 19, 2007 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Inter Milan
Location: Toumba,Gate 4,Seat 16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το σκιν ποιο είναι?
User avatar
Haslaya
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Sun Nov 16, 2014 7:21 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Atletico, ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Ατλέτικο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απίστευτη η παρουσίαση σου φίλε μου!
Είμαι οπαδός/φίλαθλος αυτής της ομάδας εδώ και πολλά χρόνια και μπορώ να πω πως είτε στο μάνατζερ παίζεις, είτε την βλέπεις in real life, βγάζεις το ίδιο πάθος.

Την πρώτη χρονιά είχα σοβαρό πρόβλημα με το σκοράρισμα. Ο Τζάκσον Μαρτίνεζ βγήκε παλτό δυστυχώς και τον πούλησα τον Γενάρη και πήρα τον Ντυμπάλα (οπού βγήκε και αυτός παλτό και πήρα τον Λουκάκου).
Ο Γκιμένεζ είχε τραυματισμούς την πρώτη χρονιά και ο Σάβιτς ήταν απίστευτος. 30.000.000 τον πούλησα στην Παρί την επόμενη χρονιά.

Για την Ατλέτικο προτειμώ ένα 4-3-3 με DM (την πρώτη χρονιά βάζεις Tiago/Partey DM και περιμένεις και τον Κράνεβιττερ που θα έρθει τον Γενάρη). Βάζεις Κορρέα αριστερό εξτρέμ (πολύ καλός αντικαταστάτης του Γκρίζι) και Όλιβερ δεξί εξτρέμ ο οποίος δεν μου βγήκε και τον πούλησα.

Στόχος της ομάδας πιστεύω την πρώτη χρονιά θα πρέπει να είναι η πρόκριση στο Τσάμπιονς Λιγκ (για να μην γίνει καμιά λαλακία και απολυθείς) και όσο αναφορά την πορεία στην Ευρώπη πιστεύω ότι μπορεί να χτυπήσει 4αδα, επίσης η ομάδα μπορεί να χτυπάει το Κόπα Ντελ Ρέυ κάθε χρόνο , με καλό ροτέισον άνετα το χτυπάς.

Αυτό για τον Camacho δεν το ήξερα. Σίγουρα θα βοηθήσει αυτούς που ξεκινάνε τώρα σέιβ. Αν και την πρώτη χρονιά η ομάδα ΔΕΝ χρειάζεται μεταγραφές (αν παίξεις 4-3-3 με αμυντικό χαφ), άμα παίξεις 4-2-3-1 χρειάζεσαι σίγουρα έναν εξτρέμ.
User avatar
alexmess14
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Sun Dec 28, 2014 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico de Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Chelsea
facebook προφίλ: alexmessalas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αναλυση ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ -gioupi -gioupi -gioupi

Με εψησε να ξεκινησω! Εφυγα!

-traino -traino -traino
"Καποιοι παιρνουν πιο σοβαρα τη ζωη παρα το manager... Αν ειναι δυνατον!!!"
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία ανάλυση. Στο περσινό με το τελευταίο update, τον είχα κρατήσει τον Torres μετά τον δανεισμό του όταν ανέλαβα την ομάδα (είχε φύγει για Chelsea o Simeone, από την οποία είχα παραιτηθεί).

Είχε βάλει κάποια κρίσιμα γκολ, αλλά έπαιζε καθαρά επειδή τον λατρεύω εδώ και 10 χρόνια. Τον κράτησα ως assistant μετά και ερχόταν μαζί μου σε όλο το save.

Εξαιρετική ομάδα η Atletico, ιδανική για να την αναλάβεις 3-4η χρονιά που συνήθως πάει χάλια γιατί φεύγει ο Cholo.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
Post Reply

Return to “Αναλύσεις και προτάσεις ομάδων”