Παναθηναϊκός

Αναλύστε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε και ζητήστε προτάσεις για το ποια ομάδα να αναλάβετε
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tasosbin wrote:Αν δεν εχει πρόβλημα ο jake ανεβάζω σς. Αλλιώς πμ


Spammed from my iPhone using Tapatalk
Παιδιά δεν το συζητάω καν, όπως τα λέει ο Μότζο. Screenshots, δικές σας αναλύσεις, παρατήρησεις προτάσεις, οτιδήποτε, ανεβάζετε αβέρτα. Από σένα κιόλας Τάσο θα στο ζητούσα όταν είδα ότι έχεις προχωρήσει μέχρι το '18. Πράματα και θάματα βλέπω στα screens, ωραίος!

Τον Λάμπρου τον ανέφερα στους AML πάντως (όπως και στους must renew στα συμβόλαια που λήγουν) και επειδή δεν έχω προχωρήσει τόσο ήμουν πιο συγκρατημένος γιατί δεν ήξερα πόσο καλός γίνεται. Γενικά από τους νέους αυτός, ο Κότσαρης με ερωτηματικό, και οι Ευαγγέλου, Λάμπρου, Αγγελόπουλος πρέπει να αξίζουν ε; Πάνε οι εποχές του Νιούμαν και του Στάικου...

Για τεχνικό διευθυντή και υπεύθυνο ακαδημιών έχετε βρει τίποτα αξιόλογο; Είχα δει τον Phil(?) Cannon που είχε τούμπανα στατιστικά αλλά ζήταγε 6k την βδομάδα οπότε δεν μπορούσα να τον φέρω πρώτη χρονιά. Τάσο εσύ έχεις βγάλει τίποτα από ακαδημίες; Ποιον έχεις;
User avatar
alexmess14
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Sun Dec 28, 2014 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico de Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Chelsea
facebook προφίλ: alexmessalas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote:Είτε έγραψα πολύ λάθος αυτό που ήθελα να πω είτε κατάλαβες πολύ λάθος αυτό που ήθελα να πω.

Νομιζω καταλαβα αν και δν το εγραψες και τελεια χαχαχα! Οτι ειμαι offtopic γιατι η "αναλυση" ειναι σαν συνολικη αναφορα για τους παικτες της εκαστοτε ομαδας. σωστα???
"Καποιοι παιρνουν πιο σοβαρα τη ζωη παρα το manager... Αν ειναι δυνατον!!!"
User avatar
alexmess14
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Sun Dec 28, 2014 10:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atletico de Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Chelsea
facebook προφίλ: alexmessalas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jake13 wrote:
tasosbin wrote:Αν δεν εχει πρόβλημα ο jake ανεβάζω σς. Αλλιώς πμ


Spammed from my iPhone using Tapatalk
Παιδιά δεν το συζητάω καν, όπως τα λέει ο Μότζο. Screenshots, δικές σας αναλύσεις, παρατήρησεις προτάσεις, οτιδήποτε, ανεβάζετε αβέρτα. Από σένα κιόλας Τάσο θα στο ζητούσα όταν είδα ότι έχεις προχωρήσει μέχρι το '18. Πράματα και θάματα βλέπω στα screens, ωραίος!

Τον Λάμπρου τον ανέφερα στους AML πάντως (όπως και στους must renew στα συμβόλαια που λήγουν), πάντως και επειδή δεν έχω προχωρήσει τόσο ήμουν πιο συγκρατημένος γιατί δεν ήξερα πόσο καλός γίνεται. Γενικά από τους νέους αυτός, ο Κότσαρης με ερωτηματικό, και οι Ευαγγέλου, Λάμπρου, Αγγελόπουλος πρέπει να αξίζουν ε; Πάνε οι εποχές του Νιούμαν και του Στάικου...

Για τεχνικό διευθυντή και υπεύθυνο ακαδημιών έχετε βρει τίποτα αξιόλογο; Είχα δει τον Phil(?) Cannon που είχε τούμπανα στατιστικά αλλά ζήταγε 6k την βδομάδα οπότε δεν μπορούσα να τον φέρω πρώτη χρονιά. Τάσο εσύ έχεις βγάλει τίποτα από ακαδημίες; Ποιον έχεις;
Οκ τωρα εγινε κατανοητο θενκς! Keep up the good work! -gioupi
"Καποιοι παιρνουν πιο σοβαρα τη ζωη παρα το manager... Αν ειναι δυνατον!!!"
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Έχω παίξει 2 save με ΠΑΟ και έχω ξεκινήσει 3 φορές [το ένα έσκασε το save στην προετοιμασία και ξαναπήγα από την αρχή]

Διάφορα θεματάκια προς συζήτηση.
α. Με το που ξεκίνησα τις 2 φορές που ο Berg δεν ήταν τραυματίας [όπως την πάτησα στο twitch save] μου τον ζήτησε η Benfica για 7Μ. Τον έδωσα για να μην του κόψω το μέλλον ή να τον κρατήσω unhappy. Σε εσάς δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο;

β. Τον Ευαγγέλου μου τον πρότειναν να τον ανεβάσω στην πρώτη ομάδα. Τον ανέβασα και του δίνω παιχνίδια σαν KK σε θέση αμυντικού χαφ. Οκ δε βγάζει μάτια αλλά είναι συμπαθητικός. Να τον κρατήσω εκεί ή να τον πάω για κεντρικό αμυντικό;

γ. Ο Νάνο έφυγε για Celtic. Οπότε παίζω με Pranjic , Χουχούμη εκεί. Μέχρι στιγμής νορμάλ πάνε, τπτ το ιδιαίτερο. Ελπίζω να μη μου λείψει ο Ισπανός.

δ. Τελάντερ παίζει καλύτερα από Σάντσεθ σε βαθμό να με ανησυχεί ο Ισπανός σε σχέση με τα χρήματα που παίρνει.

ε. Έχω κλείσει για Δεκέμβρη Βέλλιο, Τσιλιανίδη, Λήμνιο. Και γενικώς πάω για ανανέωση της ομάδας με την προοπτική του χρόνου να κρατήσω και Λάμπρου, Αγγελόπουλο , Στάικο να βοηθήσουν την πρώτη ομάδα. Και να διώξω τους μεγαλύτερους σε ηλικία.

ζ. 3/3 δεν έχω περάσει Ευρώπη πουθενά... με συνέπεια να σκέφτομαι ότι κάτι κάνω λάθος
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

α)Εμένα μου τον ζήταγε η Λέστερ με 5 αλλά ήθελα περισσότερα.Δεν έκανε και τρομερή σεζόν 15 γκολ έβαλε συνολικά.

β)Εγώ τον βάζω ΚΑ και πάει αρκετά καλά και τα στατιστικά του πιστεύω ταιριάζουν καλύτερα πίσω.

γ)Εμένα Πράνιτς πλήρωσαν την ρήτρα και τον πήραν.Ο Νάνο ήταν ο καλύτερος μου με 14 ασσίστ.

δ)Και εμένα ο Τελάντερ είναι ο πιο σταθερός.Τον Σάντσεθ τον έδωσα με 1,2.

Τώρα ξεκινάω δεύτερη σεζόν και σκέφτομαι να κρατήσω Essien η να τον αφήσω;Παίζει καλά δεν μου έχει βγάλει τραυματισμούς ευτυχώς αλλά είναι μεγάλος και με μεγάλο συμβόλαιο.
Don't hate the player hate the game.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Εσσιέν δε με έχει τρελάνει με την απόδοσή του
αν μπορώ να τον δώσω, έφυγε με κορδέλα
User avatar
thodoris kwstas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 527
Joined: Fri Dec 14, 2012 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
facebook προφίλ: thodoris kwstas
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα πάει καλά πήρα και Gourcuff ελεύθερο και λέω να τον κρατήσω να χω τριάδα αυτούς τους 2 και Ζέκα.
Αλλά ζητάει πολλά ο μούλος.
Don't hate the player hate the game.
User avatar
panos13
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sponis wrote:
ε. Έχω κλείσει για Δεκέμβρη Βέλλιο, Τσιλιανίδη, Λήμνιο. Και γενικώς πάω για ανανέωση της ομάδας με την προοπτική του χρόνου να κρατήσω και Λάμπρου, Αγγελόπουλο , Στάικο να βοηθήσουν την πρώτη ομάδα. Και να διώξω τους μεγαλύτερους σε ηλικία.
Λημνιός είναι super μεταγραφη για Έλληνας. Σχετικά με την πρώτη χρονιά θα πρότεινα και Καράμπελα για αριστερό back.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Ο Αγγελόπουλος γίνεται αξιοπρεπέστατος, για παίκτης ροτέισον τουλάχιστον.
Ο Λάμπρου πολύ καλός όπως είπα ξανά.
Ο ευαγγελου αρκετά τίμιος, και αυτός για ροτέισον περισσοτερο.
Ο κώτσαρης δεν ξέρω , δεν του έδωσα παιχνίδια αλλα δεν είδα φοβερή εξέλιξη γενικότερα.


Spammed from my iPhone using Tapatalk
:liverpool:
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Οπως εψαχνα επιθετικο για την τοτεναμ, επεσα πανω σε ενα παικτακι που μου φανηκε ταμαμ για παναθηναικο. Aquilar ,βραζιλιανος, 20χρονος enthusiastic striker (αρα εχει καποιο ποτενσιαλ), ελευθερος στην αρχη, με 13αρια σε ολα τα βασικα χαρακτηριστικα για επιθετικο. Το γραφω εδω μηπως θελει να τον δοκιμασει κανεις για αλλαγη του μπεργκ
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Επίσης στο δικό μου σεηβ, κάποια στιγμή έληγε του συμβόλαιο του Τάσου Δωνη.
Τον χτυπάτε χωρίς δεύτερη σκέψη, γίνεται πολύ καλός, καλύτερος απο Μπεργκ.


Spammed from my iPhone using Tapatalk
:liverpool:
User avatar
Alexis9
Trialist
Trialist
Posts: 99
Joined: Tue May 08, 2012 11:47 am
Football Manager της ομάδας: Juventus,Παναθηναικος,Νικη Β.
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus,Νικη,ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελειωσα την πρωτη μου χρονια . Πρωταθλητης , ημιτελικο Κυπελλου (με απεκλεισε ο Παοκ) , Europa περασα απο ομιλους και απο τα 1α νοκ αουτ. Με απεκλεισε η Μονακο. Αμεσα πουλησα 30, Κουτρουμπη, Πρανιτς, Νινη ,Ζεκα , Ατζαγκουν, δανεικο τον Λουντ. Εσκασα 1,4 για Zivkovic , 800Κ για Λημνιο (ο οποιος με αναγκασε να πουλησω τον Βικτορα γιατι δεν επαιζε) . Γεναρη εφυγαν Κλων, Εσσιεν (αγορασα Lucas Romero και δανεικος ο Oliver) Petric αποδεσμευση , Κοτσωλης, κι αλλοι 3 ελευθεροι που ειχα φερει.

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
FORZA ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΟΕΟΕ, FINO ALA FINE FORZA JUVE, ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ ΜΟΥ Σ'ΑΓΑΠΩ!
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

Ο Λιμνιος όντως ειναι παρα πολύ καλός !


Spammed from my iPhone using Tapatalk
:liverpool:
Beorn
Manager
Manager
Posts: 4369
Joined: Sat Jul 23, 2011 5:51 pm
Football Manager της ομάδας: Sassuolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tasosbin wrote:Ο Λιμνιος όντως ειναι παρα πολύ καλός !

Off Topic:
δεν παρακολουθω φετος Σουπερλιγκ, και εχω την εξης απορια: Παιζει φετος ο πιτσιρικος?
aLEXaRaSSS
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sun Nov 11, 2007 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε μπορώ να πουλήσω Εσσιεν με τίποτα...1,4 μυρια πάνε χαμένα έτσι..

Ευαγγέλου σχεδόν βασικός μετά το χειμώνα 1 χρονιά,εξαιρετικός
Λάμπρου δανεικός 2 χρονιά προορίζεται για ροτεισον
Κώτσαρης βασικός σε όλο το κύπελλο επίσης εξαιρετικός
Post Reply

Return to “Αναλύσεις και προτάσεις ομάδων”