3-4-3 Tudor's way

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Image
Image


Αυτή είναι μια προσπάθεια αποτύπωσης του συστήματος και της τακτικής που χρησιμοποιούσε ο Ιγκόρ Τούντορ στα περισσότερα παιχνίδια κατά τη διάρκεια της θητείας του στον ΠΑΟΚ.

Πρόκειται για ένα 3-4-3 με ρόλους παρόμοιους με αυτούς που είχε ο Κροάτης τεχνικός, και πολλές φορές και... παρόμοια αποτελέσματα. Θέλουμε ΚΑΝΟΝΙΚΗ νοοτροπία και ΡΕΥΣΤΗ ελευθερία σχηματισμού. Προσπαθούμε να επιβάλλουμε ΚΑΝΟΝΙΚΟ ρυθμό και κάνουμε ΣΠΑΝΙΑ καθυστερήσεις. Το πλάτος μας είναι ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΟ. Στην ΑΜΥΝΑ, έχουμε ΚΑΝΟΝΙΚΗ γραμμή και προχωρούμε σε ΧΡΗΣΗ ΤΕΧΝΗΤΟΥ ΟΦ ΣΑΙΝΤ.

Πιέζουμε ψηλά με ΕΜΠΟΔΙΣΗ ΚΟΝΤΙΝΗΣ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΤΦ. Η ανάπτυξή μας έρχεται με ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ με ΧΡΗΣΗ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΔΕΞΙΟΥ ΑΚΡΟΥ. Προσπαθούμε να έχουμε ΑΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΤΟΧΗΣ και να είμαστε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟΙ.

Στην επίθεση ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΒΕΡΛΑΠ, κάτι που θεωρητικά δεν γίνεται αφού δεν παίζουμε με ακραία μπακ, αλλά πρακτικά ενισχύουμε τη λογική της χρήσης των ακραίων μέσων. ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ και προχωράμε σε ΠΕΡΙΠΛΑΝΗΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΜΑΣ

ΟΛΟΙ ΟΙ ΡΟΛΟΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
Spoiler: show
Image
Image
Image


Αυτή τη τακτική μπορείς να την κατεβάσεις απο ΕΔΩ
Last edited by Tsakalaki on Sat Apr 02, 2016 9:32 am, edited 1 time in total.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν λειτουργεί ο σύνδεσμος.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Έβαλα νέο link, ελπίζω να δουλεύει.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όποιος έχει ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη τακτική, ας έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του οτι πλέον δοκιμάζω κοινό ρόλο/καθήκον και στους τρεις κεντρικούς αμυντικούς, έτσι ώστε να αποδίδει καλύτερα το τεχνιτό οφ σάιντ.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω την εντυπωση οτι και τα 3 στοπερ στον ιδιο ρολο δεν κανει για ομαδες που παιζουν τεχνητο οφσαιντ. Ο λογος ειναι οτι 1 απο τους 3 μπορει να μην εχει τα σωστα attributes και ουσιαστικα να βαζει μεσα στο παιχνιδι το φορ της αντιπαλης ομαδος.

Γνωμη μου παντοτε Τσακ. Δεν λεω οτι ειναι σωστο απλως εκφραζω μια αποψη.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρολο ισως.ομως οπως στους δυο απαγορευεται να ειναι τα duty stoper-cover με οφσαιντ λογικα κ στους τρεις το ιδιο δεν ισχυει;

Στάλθηκε από το GT-S7710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισχυει αυτο που λες. Αλλα στην 3αδα πισω λογω των πολλων παιχτων σε μια στενη αμυντικη γραμμη θα υπαρξουν σιγουρα κενα. Δεν ειναι κακο παντως αυτο που ειπε ο Τσακ. Δοκιμαζει ο ανθρωπος δεν κανει κανα εγκλημα.

Παντως αν το δοκιμασεις μην βαλεις την εντολη "Στενοτερο Μαρκαρισμα" γιατι θα μαζευεις τα μπαλακια δεκα δεκα σε καθε ματς. Επισης θελει σιγουρα να εχουν και οι 3 (και βασει οτι ο Τσακ παιζει σε ενα ανταγωνστικο πρωταθλημα οπως το Ισπανικο) καλες αμυντικες τοποθετησεις και ευκινησια. Βασικα θελει σιγουρα 15+ σε αυτα τα 2.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γενικά ο ρόλος Κάλυψη σε κεντρικό αμυντικό δεν χαλάει το τεχνητό οφσάιντ;; Δεν μένει πιο πίσω από τους άλλους; Επίσης sup θα διαφωνήσω εν μέρει με αυτό που είπες για τον αμυντικό με κακά attributes. Όχι ότι έχεις άδικο. Αλλά ο κακός παίκτης δεν θα χαλάσει οποιοδήποτε σύστημα; Η λογική λέει ότι για να παίξουν στην ευθεία ουσιαστικά και οι 3 πρέπει να έχουν ίδιους ρόλους. Ισχύει ότι μπορεί να χρειαστεί να αλλάξεις το ρόλο κάποιου παίκτη για να κρύψεις τις αδυναμίες του ή να εκμεταλλευτείς τα ατού του αλλά αυτό είναι ειδική περίπτωση.
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν νομίζω ότι το χαλάει ιδιαίτερα, δεν ξέρω πόσα πιο πολλά offside θα κέρδιζε μια ομάδα χωρίς cover.
Απλά παίζει πιο πίσω, δεν είναι και libero ας πούμε.
Και κάτι άλλο, είναι πολύ καλύτερα αν επιλέξει κάποιος cover να βάζει τον πιο γρήγορο DC του εκεί.
sbirlos wrote:.ομως οπως στους δυο απαγορευεται να ειναι τα duty stoper-cover μ
I beg to differ. Παίζω ένα 4-4-1-1 και με αυτό το δίδυμο ρε ρόλους έχω μια χαρά άμυνα.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Γενικά ο ρόλος Κάλυψη σε κεντρικό αμυντικό δεν χαλάει το τεχνητό οφσάιντ;; Δεν μένει πιο πίσω από τους άλλους; Επίσης sup θα διαφωνήσω εν μέρει με αυτό που είπες για τον αμυντικό με κακά attributes. Όχι ότι έχεις άδικο. Αλλά ο κακός παίκτης δεν θα χαλάσει οποιοδήποτε σύστημα;
Ναι ο ρολος καλυψη οντως χαλαει το τεχνητο οφσαιντ. Οσον αφορα το αλλο δεν διαφωνω σε αυτο που λες αλλα τα περιθωρια αντιμετωπισης του επιθετικου επειδη ενας παικτης ειναι κακος οταν παιζεις με τεχνητο οφσαιντ ειναι 0%.

Σαν σκεψη παντως αυτο που λεει ο Τσακ δεν ειναι κακη. Ισα ισα το να πειραματιζεσαι δεν ειναι κακο. Καμια ομαδα δεν ειναι ιδια. Μπορει στον Τσακ να πιασει και σε μενα π.χ να μην πιασει.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα επιμείνω στη διαφωνία μου κυρίως γιατί δεν είναι μόνο αυτός ο παράγοντας, δηλαδή οι ρόλοι των κεντρικών αμυντικών.
Είναι και το πόσο ψηλά ή χαμηλά παίζεις την άμυνα, το mentality, τα atts όλων των αμυντικών (anticipation-concentration κτλ), τι ρόλο έχουν οι πλάγιοι μπακ, που αρκετές φορές αυτοί χαλάνε το offside κτλ.

Πχ, με τον Αντώνη, επειδή το είχαμε συζητήσει κι επειδή παίζει χωρίς πλάγια μπακ, είπαμε να δοκιμάσει τουλάχιστον τους DCR/DCL να παίζουν stopper για να βγαίνουν και να δίνουν κάλυψη στα πλάγια όσο το δυνατόν πιο πολύ.
Στην άμυνα με 4 δεν έχεις αυτό το ζήτημα, αν όμως δεν έχεις κάποιον μπροστά απ τους 4 και παίζεις με 4-4-2 ή 4-4-1-1
πρέπει να μειώσεις χώρο στο τετράγωνο μεταξύ των MC και DC. Αν είναι πχ και οι δύο DC cover το τετράγωνο μεγαλώνει κι ένας καλός αντίπαλος AMC μπορεί να κάνει πάρτι. Όταν είχα και τους δύο DC σε stopper ήμουν περισσότερο ευάλωτος απ ότι τώρα
που είναι stopper/cover γιατί έφευγαν και οι δύο μπροστά για την μπάλα και πίσω τους δεν υπήρχε μια στοιχειώδη κάλυψη (πχ σε διαγώνια κίνηση των αντιπάλων ακραίων χαφ. Γιατί όχι defend? Γιατί το attacking mentality νομίζω ταιριάζει καλύτερα σε DC με ρόλο stopper (γενικά η τακτική μου είναι αρκετά aggressive/proactive)
Άλλωστε το cover ξαναλέω δεν κάνει τον DC λίμπερο κι αν έχει καλά mental είναι ok
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Οι θέσεις, όπως είναι τώρα, με τις αλλαγές
Spoiler: show
Image
Η 11άδα που χρησιμοποιώ και παίζω με τριάδα στην ευθεία και ίδιο ρόλο/καθήκον
Spoiler: show
Image
Το πρόβλημά μου δεν είναι πουθενά αλλου παρα μόνο στην επιτάχυνση....
Spoiler: show
Image

Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα, μικρό το δείγμα γραφής
Spoiler: show
Image
Ένα γκολ με πέναλτι, ένα γκολ αφού είχαμε κάνει το 4-0 και ένα στις καθυστερήσεις σε
ματς που λόγω πεθεράς δεν έκανα αλλαγές και η ομάδα τα φτυσε...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Τη συγκεκριμένη τακτική την έχω δοκιμάσει/τεσταρει/τροποποιήσει όσο λίγες όσο καμια άλλη στο FM μέχρι τώρα,
ίσως διότι την θεωρώ "δική μου" από την άποψη οτι ασχολήθηκα αρκετά και δεν είχα την λογική "δε μου κάνει, ψάχνω άλλη,
έτοιμη τακτική".


Στα μισά της σεζόν 2022-23, ανέλαβα την Τορίνο όταν εκείνη είχε 0-6-8 συο πρωτάθλημα, και ήταν στην 17η θέση.
Στα μισά της σεζόν 2023-24, έχω την Τορίνο στην 2η θέση, με ένα συνολικό 18-5-12 από τότε που ανέλαβα.
Spoiler: show
Image
Image


Οι τρεις αμυντικοί - ST
Οι τέσσερις μέσοι - SU
Οι τρεις επιθετικοί - ΑΤ

Στον άξονα, υπάρχουν τρεις playmakers
όλοι με ξεχωριστό ρόλο


Image

Image

Οι ακραίοι εκτελούν τα καθήκοντά τους και γυρίζουν πίσω να δώσουν βοήθειες
Image

Το "δεκάρι" μου δεν πατάει περιοχή αλλά όταν έχω δυο παίκτες μέσα σε αυτή, δεν είναι ζητούμενο
Image

Οι αμυντικοί μου καλύπτουν τον χώρο που πρέπει, όπως πρέπει
Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Professor
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Thu Oct 20, 2016 9:16 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕ ΛΑΡΙΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά σόρρυ που ξεθαβω θέματα, αλλά ως νέος εδώ καταλαβαίνετε...διαβάζω σιγά σιγά τα πάντα.
Κατά την προσωπική μου άποψη, για να μπορείς να παίξεις τεχνητό οφσάιντ με 3 κεντρικούς αμυντικούς,πρέπει και οι 3 να έχουν επιτάχυνση, εγρήγορση και μυαλό που να αρπάζει στροφές. Επίσης να έχουν και αποφασιστικότητα.
Οποτε πιστεύω πως πιο εύκολο ειναι να έχεις 2..και πάλι το αποφεύγω, διότι πρέπει ο αντίπαλοι επιθετικοί να είναι αργοί, μυαλό κουκούτσι και να παίζουν ως target man. Δύσκολο..
Ετσι όπως τα χει κάνει ο Tudor καλά να πάθει. Νόμιζε ότι προπονεί την Γιουβεντους.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορεί το μυαλό να το έχει ο ένας και να είναι αρχηγός π.χ. και να καθοδηγεί τους άλλους 2
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Τακτικές/Προπόνηση”