''You Shall Not Pass'' Tactic (2016 Edition by DimiZag)

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
apovaz19
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Tue Nov 25, 2014 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: asteras tripolis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά ειμαι δεύτερη χρόνια με Ολυμπιακό και έχοντας στόχο να ανεβεί επίπεδο η ομάδα δεν μπορω δεύτερη χρόνια σερί να εχω βασικό ΑκΜ τον Κασαμι, ντροπή [FACE WITH TEARS OF JOY]! Εαν το γυρνούσα σε εξτρέμ χαλάει τελείως η νοοτροπία του συστήματος ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
panos_pol
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Thu Nov 08, 2012 5:49 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπερα και απο εμενα. δοκιμαζω την τακτικη με Αστον Βιλλα με την εξης 11αδα:

GK: Dragowski (Jagellonia)
LB: Amavi (full back - attack)
CB: Mammana (ball playing defender - defend) (River Plate)
CB: Harry Maguire (ball playing defender - defend) (Hull)
RB: Bacuna (full back - attack)
DM: Kevin Vogt (defensive midfielder - defend) (Koln)
MC: Gueye/Veretout (Box-to-Box - support)
ML: Grealish (wide playmaker - support)
AMR: Zivkovic (Inside Forward - attack) (Partizan)
AMC: Breel Embolo (Shadow Striker - attack) (Basel)
ST: Ayew (Complete Forward - attack)

οπως βλεπετε αλλαξα αρκετα πραγματα.

- οι 2 ακραιοι μου ειναι full back. ολα μια χαρα εδω
- οι 2 σεντερ μπακ ειναι ball playing defender. και εδω ολα μια χαρα απλα δεν ξερω ξαναεπαιξε κανεις με 2 bpd?
- o ML μου ειναι wide playmaker και παιζει κατι σαν inside forward απο πολυ πιο πισω. πολυ ικανοποιημενος εδω
- ο ΑΜR μου ειναι inside forward. κανενα παραπονο εδω. αν και χανει αρκετες ευκαιριες ο zivkovic

το προβλημα το μεγαλο ειναι ο Εμπολο. δεν ειναι winger ο ανθρωπος αλλα ειναι ο μονος ρολος που 'ξερει΄ φουλ! εχει εξαιρετικα στατς για shadow striker αλλα μου βγαζει καθε ματς rating 6.50 και ειναι πολυ ησυχος. στα πρωτα 3 ματς ειχε 3 γκολ ως προωθημενος επιθετικος αλλα θελω πραγματικα να τον 'παντρεψω΄ με τον Αγιου!

οποιαδηποτε εισηγηση ευπροσδεκτη!

καποια αποτελεσματα:

Newcastle (H) 2-2
Liverpool (A) 1-1

Tottenham (H) 3-1
Crystal Palace (A) 1-3
Chelsea (A) 1-2


με τσελσι και παλας εχανα στο ημιχρονο και εβγαζα πολυ ψηλα την αμυνα, τεχνιτο οφφσαιντ και work the ball in to the box
με τσελσι και τοτεναμ οταν προηγηθηκα εριξα τελειως το τεμπο, το γυρισα σε counter, αλλαξα τα duties των 2 μπακ σε defend και τον box-to-box τον εκανα ball winning defend. με τοτεναμ εκανα το 3-1 σε αντεπιθεση, με τσελσι τιποτα απλα παγωσα το παιχνιδι τελειως!

εξαιρετικη τακτικη και δουλευει πολυ καλα καθως εχω πολυθεσιτες χαφ (τοσο στον αξονα αλλα και σε φτερα). οι μοναδικες μεταγγραφες που εκανα ειναι οι 6 11αδατοι
tyrion-king
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu May 05, 2016 6:43 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ-Newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τις ατομικες οδηγιες ειναι καλο να τις αφησουμε ιδιες ακομα και αν αλλαξουμε καποιους ρολους στους παιχτες; Αν γινεται βεβαια αναλογα με τον ρολο που θα βαλουμε
Post Reply

Return to “Τακτικές/Προπόνηση”