Tips

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2016!
Post Reply
KOKAKIS
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Mon Aug 06, 2007 2:04 am
Football Manager της ομάδας: Όποια κάτσει
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός ας πούμε
Location: Λαμια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα στην παρέα...

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί που θα βρω συγκεντρωμένα όλα τα tips που μας βγάζει στην μπάρα στην οθόνη μας οταν φωρτώνει το παιιχνίδι ή προχωράει ημερομηνία;;;;
Σε παλαιοτερα fm κάπου είχα ανακαλύψει αυτόν τον φάκελο αλλά στο φετινό δεν μπορώ να το ξετρυπώσω ακόμη...
Ευχαριστώ πολύ
ΘΕΕ ΜΟΥ ΦΥΛΑΓΕ ΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ….ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ!!
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε φίλε, μια αναζήτηση στο google θα σου έλυνε όλες τις απορίες...

Τα βρίσκεις κι εδώ: http://www.footballmanagerblog.org/2015 ... -tips.html

Αν θες να διαβάσεις το συγκεκριμένο αρχείο από το pc σου (είναι σε μορφή .fmf), πρέπει πρώτα να κατεβάσεις το Resource Archiver 2016 και να το μετατρέψεις σε .xml έτσι ώστε να μπορέσεις να το ανοίξεις με Σημειωματάριο/WordPad. Το Resource Archiver είναι δωρεάν από το Steam.
A) Πήγαινε στο Steam--->Library--->Tools--->Football Manager 2016 Resource Archiver και κατέβασέ το. Αφού ολοκληρωθεί η λήψη άνοιξέ το.
Β) Πάτα "Extract Archive". Θα σου βγάλει μια λίστα. Το αρχείο που ψάχνεις είναι σε αυτή τη διαδρομή: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2016\data και ονομάζεται "hints.fmf". Κάνε ένα κλικ πάνω του και πάτα "Load".
Γ) Θα σου εμφανίσει μια καινούργια λίστα με φακέλους κλπ. Εσύ τώρα, πρέπει να επιλέξεις σε ποιο φάκελο θες να το κάνει "extract" (δεν έχει σημασία, όποιον φάκελο θες εσύ). Κάνε κλικ στο φάκελο που θες να το κάνει "extract" (όχι διπλό κλικ, μην μπεις μέσα στο φάκελο, ένα κλικ, να τον επιλέξεις) και πάτα "Select".
Δ) Τέλος. Κλείσε το Resource Archiver, πήγαινε στο φάκελο που προηγουμένως επέλεξες να κάνει "extract" και θα δεις πλεον το αρχείο σε .xml μορφή. Σημειωματάριο/WordPad και άνοιξέ το...
KOKAKIS
Amateur
Amateur
Posts: 109
Joined: Mon Aug 06, 2007 2:04 am
Football Manager της ομάδας: Όποια κάτσει
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός ας πούμε
Location: Λαμια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πάρα πολύ...
ΘΕΕ ΜΟΥ ΦΥΛΑΓΕ ΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ….ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ!!
ilkork
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat Apr 19, 2014 6:03 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

KOKAKIS wrote:Ευχαριστώ πάρα πολύ...
Παρακαλώ.
Και μην ανησυχείς, δεν απάντησα με ύφος "νευριασμένου". Αν ήμουν νευριασμένος δεν θα καθόμουν να γράψω όλες αυτές τις οδηγίες... 8) Είμαστε και πατριωτάκια.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”