Patch Γ' Εθνικής & Τοπικών Πρωταθλημάτων ΕΠΣ

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2016!
Post Reply
PegassosTheHellinian
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Sat Mar 15, 2008 6:45 pm
Football Manager της ομάδας: Hercules
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα! Τρέχω με το πρώτο πατς για τα τοπικά που κυκλοφόρησε. Είμαι δεύτερη σαιζόν (έχω 6 μάνατζερ σε διάφορα πρωταθλήματα και γι΄αυτό το σέιβ μου προχωρά αργά) και με την 16.3 συνεχίζει και τρέχει κανονικά. Μήπως κάποιος μπορεί να αναφέρει τι είδους πρόβλημα υπάρχει;

ΥΓ.: Η Β΄ εθνική παίζει επίσης κανονικά με τους ενεργούς παίχτες από την αρχή, τουλάχιστον από τα στατιστικά που βλέπω.

Ευχαριστώ!
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε σέιβ που τρέχανε ήδη. Απλά δεν μπορείς να ξεκινήσεις νέο σέιβ με ο παλιό πατς μετά το update.
prionia
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sun Jun 20, 2010 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν μπορω να περασω το patch με τιποτα...
[img=http://s18.postimg.org/sg16m7lv9/Screenshot_1.jpg]
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

lilipouas wrote:Το μυστήριο λύθηκε πάμε φούλ για σέιβ.... Σε ευχαριστώ από το βάθος της καρδιάς όχι μόνο της δικής μου αλλά και όλων των συμφορουμιτών...

Υ.Γ. 29 (αν και όταν γίνουν τόσα) φόρουμ συνιστούν @petriti... Αυτοί ξέρουν...
(: να 'σαι καλά. Πως λύθηκε όμως;;;

@prionia, στείλε screenshot από τα έξτρα αρχεία που έχεις ενεργοποιημένα (εκεί που εμφανίζονται της Γ', του Νικ κτλ.)

@PegassosTheHellinian, νομίζω οι ΕΠΣ είναι συνολικά 49 και κάποιες έχουν και ομίλους οπότε είναι δυστυχώς λογικό να αργεί το παιχνίδι. Αυτό που προτείνω σε αρκετους είναι εφόσον ανέβουν κατηγορία από ΕΠΣ σε Γ', μετά να τις απενεργοποιούν.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@prionia
1) To αρχείο έπρεπε να είναι σε fmf μορφή, όχι xml, δεν μπορώ να καταλάβω τι έχεις πειράξει.
2) Προσπαθείς να εγκαταστήσεις την προηγούμενη έκδοση του πατς που δεν είναι συμβατή με την 16.3. Κατέβασε το δοκιμαστικό αρχείο για την 16.3 που θα βρεις 2 σελίδες πίσω σε αυτό το τόπικ.
prionia
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sun Jun 20, 2010 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:@prionia
1) To αρχείο έπρεπε να είναι σε fmf μορφή, όχι xml, δεν μπορώ να καταλάβω τι έχεις πειράξει.
2) Προσπαθείς να εγκαταστήσεις την προηγούμενη έκδοση του πατς που δεν είναι συμβατή με την 16.3. Κατέβασε το δοκιμαστικό αρχείο για την 16.3 που θα βρεις 2 σελίδες πίσω σε αυτό το τόπικ.
.........ευχαριστω.....πέρναγα λαθος αρχειο τελικα!!
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

peritri wrote:
lilipouas wrote:Το μυστήριο λύθηκε πάμε φούλ για σέιβ.... Σε ευχαριστώ από το βάθος της καρδιάς όχι μόνο της δικής μου αλλά και όλων των συμφορουμιτών...

Υ.Γ. 29 (αν και όταν γίνουν τόσα) φόρουμ συνιστούν @petriti... Αυτοί ξέρουν...
(: να 'σαι καλά. Πως λύθηκε όμως;;;
Μα το είπες... φταίει το reputation....
POLTS1989
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Mon Mar 21, 2016 1:13 pm
Football Manager της ομάδας: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σας παιδες ειμαι νεος στην παρεα εδω πηγα να κατεβασω το patch για το manager 2015 με ολες τις επσ και γ εθνικη αλλα δεν με αφηνει να το ανοιξω καν υπαρχει κανα αλλο link ωστε να το κατεβασω?
Kras
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Mon Mar 21, 2016 4:16 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παίδες!
Έκανα την εγκατάσταση όλη κανονικά αλλά δε με αφήνει να επιλέξω Ελλάδα και μου βγάζει:
"Ελάχιστο 18 ομάδων απαραίτητο για τη B division, βρέθηκαν 16" με κόκκινο απαγορευτικό τριγωνάκι δίπλα.
Τι έχω κάνει λάθος και πως το φτιάχνω?
Kras
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Mon Mar 21, 2016 4:16 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και πάλι!
Το κατάφερα το patch αλλά ενώ κλείνω staff να έρθει και συμφωνούν και έχω λεφτά να τους φέρω, μου λέει πάντα delay τη μεταγραφή για μια βδομάδα. -wall
Ξέρει κανείς γιατί ή πως διορθώνεται??
Βοήθεια!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Πόσους γυμναστές σου επιτρέπει η διοίκηση;
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Καλησπέρα, ξανά. Μια χαρά δουλεύει το patch όσον αφορά την λειτουργία. Παίρνω από ΕΠΣ Σάμου τον Διαγόρα Ραχών. Δεν μπορώ να πάρω παίχτες. Μόνο τους γκρι(προεπιλεγμένους) μπορώ να τους κάνω πρόταση και αυτούς με ληγμένο συμβόλαιο. Αν προσπαθήσω μετά να τους προσφέρω συμβόλαιο ΟΛΟΙ αρνούντε!

υ.γ.: πως μπορώ να βάλω κάποια φωτό εδώ? Προσπαθώ αλλά δεν την εμφανίζει.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Θέμα reputation αλλά και γεωγραφικής θέσης της ομάδας είναι αυτό που περιγράφεις, δυστυχώς.

Για το 2ο εδώ και κάποια FM παίκτες που δεν είναι επαγγελματίες και έχουν χαμηλό reputation είναι απίθανο να μεταγραφούν σε ομάδες μακριά από τον τόπο τους, είναι θέμα ρεαλισμού.

Θα μου πεις, έτσι είναι uplayable το παιχνίδι για κάποιες ΕΠΣ, δεν μπορεί να γίνει κάτι όμως, όπως και στην περίπτωση του lilipouas ίσως η μοναδική λύση να ήταν η μαζική αύξηση reputation όλων των ομάδων, και αυτό χωρίς να είναι σίγουρο το αποτέλεσμα.

Το καλύτερο θα ήταν να προστίθονταν με έξτρα αρχείο ντόπιοι παίκτες σε κάθε ΕΠΣ αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να κάνω κάτι τέτοιο. Το ιδανικό θα ήταν να βρεθούν παιδιά με γνώσεις από διάφορες ΕΠΣ, να φτιάξουν τα ρόστερ των ομάδων στον editor με συγεκριμένες οδηγίες + έξτρα αρχείο μετάφρασης των νέων παικτών και να τα τρέχουν μαζί με το αρχείο. Αλλά αυτό είναι απίθανο αφού το ενδιαφέρον των περισσότερων περιορίζεται στο να κατεβάσουν το αρχείο.
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

peritri wrote:Θέμα reputation αλλά και γεωγραφικής θέσης της ομάδας είναι αυτό που περιγράφεις, δυστυχώς.

Για το 2ο εδώ και κάποια FM παίκτες που δεν είναι επαγγελματίες και έχουν χαμηλό reputation είναι απίθανο να μεταγραφούν σε ομάδες μακριά από τον τόπο τους, είναι θέμα ρεαλισμού.

Θα μου πεις, έτσι είναι uplayable το παιχνίδι για κάποιες ΕΠΣ, δεν μπορεί να γίνει κάτι όμως, όπως και στην περίπτωση του lilipouas ίσως η μοναδική λύση να ήταν η μαζική αύξηση reputation όλων των ομάδων, και αυτό χωρίς να είναι σίγουρο το αποτέλεσμα.

Το καλύτερο θα ήταν να προστίθονταν με έξτρα αρχείο ντόπιοι παίκτες σε κάθε ΕΠΣ αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να κάνω κάτι τέτοιο. Το ιδανικό θα ήταν να βρεθούν παιδιά με γνώσεις από διάφορες ΕΠΣ, να φτιάξουν τα ρόστερ των ομάδων στον editor με συγεκριμένες οδηγίες + έξτρα αρχείο μετάφρασης των νέων παικτών και να τα τρέχουν μαζί με το αρχείο. Αλλά αυτό είναι απίθανο αφού το ενδιαφέρον των περισσότερων περιορίζεται στο να κατεβάσουν το αρχείο.
Το δούλεψα και κατέληξα στο εξής: Δουλεύεις μέχρι τον Φεβρουάριο με του γκρι. Αν θες τους προσφέρεις συμβόλαιο, θα είναι όμως ληγμένα. Τον Φεβρουάριο θα βγάλεις την φουρνιά την δική σου. Μάλιστα κάποιοι μπορεί να είναι επιπέδου ήδη Γ Εθνικής. Τους προσφέρεις συμβόλαιο και έχεις αρκετούς παίχτες και μάλιστα χωρίς λεφτά. Όσο είσαι στην ΕΠΣ θα είναι ληγμένα. Αν ανέβεις μπορείς να τους δώσεις κανονικά συμβόλαια.
υ.γ.: με ποιο τρόπο μπορώ να εμφανίσω εδώ μια φωτό? π.χ. να σας στείλω το σωστό σήμα της ομάδας και την εμφλανιση?
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

peritri wrote:
Το καλύτερο θα ήταν να προστίθονταν με έξτρα αρχείο ντόπιοι παίκτες σε κάθε ΕΠΣ αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να κάνω κάτι τέτοιο. Το ιδανικό θα ήταν να βρεθούν παιδιά με γνώσεις από διάφορες ΕΠΣ, να φτιάξουν τα ρόστερ των ομάδων στον editor με συγεκριμένες οδηγίες + έξτρα αρχείο μετάφρασης των νέων παικτών και να τα τρέχουν μαζί με το αρχείο. Αλλά αυτό είναι απίθανο αφού το ενδιαφέρον των περισσότερων περιορίζεται στο να κατεβάσουν το αρχείο.
Μπορώ, αν έχω οδηγίες, να προσπαθήσω να το κάνω για τον Εθνικό Αξιούπολης, αλλά θα μου πάρει κάποιο χρόνο γιατί αλλιώς στο μέτωπό μου θα γράφει MITSUMI.... ο Τσακ σίγουρα καταλαβαίνει τι θέλω να πώ....

αν θέλει κάποιος, ας ακολουθήσει.... στο κάτω κάτω για την τρέλα μας είναι, ας το κάνουμε.....
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”