Συμβαίνει τώρα στο save μου

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2016!
Post Reply
User avatar
noise00
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Thu Oct 22, 2009 5:43 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Agent Of Chaos wrote:wtf πρώτη φορά βλέπω τέτοιο "τραυματισμό". μήπως έχεις βάλει κανένα mod?
Oχι τιποτα.. Μηπως προκειται για bug? Γιατι οταν πας στις πληροφοριες του παιχτη δεν γραφει οτι ειναι δυσαρεστημενος η κατι τετοιο..
...Και πώς να γιατρευτώ...;
Image
User avatar
de_grecia13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 263
Joined: Thu Oct 27, 2011 4:24 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Juventus
Status: Παναθα μου!!!!
Location: Αιγάλεω Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

5 γκολ το πρώτο 25λεπτο του αγώνα από 5 διαφορετικούς σκορερ!!!! :o
Spoiler: show
Image
και σχεδόν ανά πέντε λεπτά το κάθε γκολ..
Vittoria per gli Assassini!
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτος τίτλος του τελευταίου save για το FM16. Ο στόχος είναι να φτάσω την ομάδα στην κορυφή της Ευρώπης μέχρι να βγει η 17.2 έκδοση.

Image
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα την απολυση απο την Twente και την μικρη μου παρουσια στην York βρηκα την Ιθακη μου στην Wimbledon.

Image

Mε back2back ανοδους απο την Sky Bet League 2 στην Sky Bet League 1 και απο εκει στην Championship στα play-off ετοιμαζομαστε για την επομενη χρονια.

Image

Image

Image

Το παραξενο της υποθεση ειναι οτι τοσο εμεις οσο και η Πορτσμουθ ανεβηκαμε. Εντομεταξυ και η Rochdale τα πηγαινε καλα αλλα τα σκατωσε στο τελος και ειχε την καλυτερη επιθεση της κατηγοριας. Πρωτη φορα ειδα στο φμ νεοφωτιστες ομαδες να διεκδηκουν και οι 2 απο τις 3 να παιρνουν τη ανοδο. Η 4η (Stevenage) υποβιβαστηκε.


Επιστρεφοντας στα της ομας ας ειναι καλα αυτα τα παλικαρια που βγαλαν και τη ψυχη τους σχεδον 2 χρονια. Ουτε η μανα τους δεν τους ξερει αλλα δεν πειραζει την καναν την δουλεια. :D Ειδικα ο Barcham που για μενα ειναι ενα αγγουρι με 15 γκολ φετος και 26 την προηγουμενη χρονια μου βουλωσε το στομα.

Image
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Crusaders to Glory!

Κάθε σταυροφορία για να ξεκινήσει πρέπει να έχει επιβληθεί εντός συνόρων. Αυτό προσπαθήσαμε να κάνουμε κι εμείς. Με μία(!) μεταγραφή όλη κι όλη αλλά πάρα πολύ σημαντική εν τέλει (spoiler alert), :D :D ξεκινήσαμε με ένα ταπεινό και απλό 4-4-1-1 για να κατακτήσουμε πρώτα την Β.Ιρλανδία και μετά όλη την Ευρώπη. Τα αποτελέσματα; Γίναμε η χαρά του Under και του No Goal. Πίσω ήμασταν καλά, αλλά μπροστά ήθελα να κοπανήσω τον επιθετικό μου. Γιατί ευκαιρίες κάναμε, αλλά ο Owens με Determination 4 είχε ντυθεί ένα κράμα Benteke/Carroll επί Liverpool.
Spoiler: show
Image
Όταν χάσαμε από τους ουραγούς της βαθμολογίας τα πήρα κρανίο, γιατί είχαμε χάσει 5 CCC. Βασικά δεν είχαμε χάσει, γιατί εγώ μία στις 5 θα την είχα βάλει. Ο κύριος Owens είχε χάσει 4 ευκαιρίες και 1 πέναλτι. Κάπου εκεί τελείωσε και η παρουσία του στην ομάδα για το επόμενο εξάμηνο. Μαζί με αυτή την αλλαγή, αλλάξαμε και σύστημα, παίζοντας πλέον 4-3-3 με Εσωτερικούς Επιθετικούς. Και επιτέλους είδαμε λίγη μπαλίτσα.
Spoiler: show
Image
Με κατά διαστήματα εντυπωσιακό ποδόσφαιρο, καταφέραμε να μπούμε πρώτοι στα playoffs, όπου οι ομάδες 1 έως 6 παίζουν μία φορά μεταξύ τους. Με βάση την εικόνα της ομάδας στο τέλος της χρονιάς πίστευα ότι δε θα είχαμε πρόβλημα και εν μέρει ήταν σωστό. Μετά την νίκη στην πρώτη αγωνιστική ήμουν σίγουρος για την κατάκτηση του τίτλου. Με νίκη επί της Linfield τη δεύτερη αγωνιστική το κλειδώναμε. Και ΦΑΑΑΑΑΑΠ! Ένα γκολ για κάθε "Α". 0-6 κύριοι και ξαφνικά με ζώνουν τα φίδια. Πολλές φορές στο FM ένα τέτοιο αποτέλεσμα σε πετάει εκτός στόχων.
Not this time. Η ομάς με κατάθεση ψυχής παίρνει το πρωτάθλημα χωρίς τον βασικό της επιθετικό, με τον Owens(!) να θυμάται ότι έχει υπάρξει μία φορά διεθνής και να δίνει σημαντικές assists.
Spoiler: show
Image
Ας μιλήσουμε λίγο για τους ήρωες αυτού του απροσδόκητου πρωταθλήματος (Media Prediction 4th και mid table finish expectations).
Με τον Owens να έχει μαλώσει με το γκολ, κάποιοι έπρεπε να βάλουν τη μπάλα στο πλεχτό. 3 κύριοι ανέλαβαν αυτό το ρόλο.

-O'Carroll (Επιθετικός), ένας βαρύς και άτεχνος παίκτης, ο οποίος όμως είχε το γκολ. Δυστυχώς 2 μεγάλοι τραυματισμοί μας τον στέρησαν στο τελευταίο μέρος της χρονιάς.
Spoiler: show
Image
-Paul Heatley (Εσωτερικός Επιθετικός), ο καλύτερος παίκτης της ομάδας. Ποιοτικά τελειώματα, καλή τεχνική, σχετικά γρήγορος, καλούτσικα mental. Είχε όλο το πακέτο για να μας κουβαλήσει στις πλάτες του. 2 μεγάλοι τραυματισμοί τον έβγαλαν εκτός ρυθμού, αλλά στην καλή του μέρα ήταν ασταμάτητος από δεξιά.
Spoiler: show
Image
-Gavin Whyte (Εσωτερικός Επιθετικός), ο τελευταίος της τριάδας, ο νεότερος των 3 και το μέλλον του συλλόγου οικονομικά, μιας και πήραν τα μυαλά του αέρα και θέλει να φύγει. Μη σας ξεγελά το 6 στα Τελειώματα, έβαλε πολλά τετ α τετ, αρκετά ωραία γκολ και ήταν ο καταλύτης στα περισσότερα ντέρμπι. Αν τελικά μείνει θα μας βοηθήσει πολύ.
Spoiler: show
Image
Για να κλείσω, θα σας πω για τη μόνη μου μεταγραφή. Ο Hutchinson ήρθε στην ομάδα ως κάλυψη. Τεχνικά πολύ καλός, αλλά αργός και χωρίς ιδιαίτερα mental. Αμ δε! Μετά από κάποιες τιμωρίες ήμουν αναγκασμένος να τον ξεκινήσω βασικό. Το "άρπαξε την ευκαιρία από τα μαλλιά" δεν περιγράφει το τι έκανε. Έχοντας δίπλα του 2 αμυντικά τρεχαντήρια, μπόρεσε να ξεδιπλώσει όλο του το επιθετικό ταλέντο που δεν φανερώνεται στο 1 γκολ και στις 8 assists που έδωσε. Όλες μας οι επιθέσεις ξεκινούσαν από αυτόν, όπως και αρκετά στημένα. Highlight η γκολάρα που έβαλε απέναντι στην αήττητη τότε Portadown για να μας δώσει την πολυτιμότατη εκτός έδρας νίκη. (οβίδα αλά Gerrard) Το συμβόλαιό του ανανεώθηκε και του χρόνου θα είναι ο αρχηγός μας.
Spoiler: show
Image
Στόχος μας του χρόνου η επανάκτηση του τίτλου και 1 γύρος παραπάνω στα προκριματικά του Champions League για extra κασέρι. Ελπίζω να μην κούρασε το post μου!

Edit: Μεγάλη επιβεβαίωση για τον Hutchinson ήταν και τα βραβεία του συλλόγου στο τέλος της χρονιάς. Τα σάρωσε όλα ο παικταράς!
Spoiler: show
Image
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

15νθήμερο φωτιά :firestarter:

Image
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

...και συνεχίζουμε!!

Image
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον πουλαμε τον παιχταρα για αυτα τα λεφτα...???
Image

Υ.Γ Η Man.City ειναι η διεκδικητρια του τιτλου μαζι με εμας....προσωπικα δεν μου παει η καρδια καθως ειναι ενας
τους καλυτερους μου παικτες.

Να και τα επιτευγματα του ως τωρα.
Spoiler: show
Image
Image
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26326
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Όχι, προσωπικά δεν τον έδινα με τίποτα όταν τον είχα στη Fener, είχα απορρίψει 70Μ για πλάκα, με είχε βοηθήσει (μαζί με το γίγαντα Wanyama) στο να πάρω 2 Champions League.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπήκε το νερό στο αυλάκι(;)

Στην πρώτη μας συμμετοχή σε ομίλους Europa League, απέναντι σε Dinamo Kiev, Legia και Club Brugge, πήραμε 4 βαθμούς. 7Μ τα συνολικά έσοδα από την Ευρωπαϊκή μας περιπέτεια, η διοίκηση δέχτηκε να κάνει το club επαγγελματικό, τα καλύτερα έρχονται!

Image
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4071
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Έχουμε Birmingham,αρχές 2020/2021,βγήκαμε πρώτη φορά Ευρώπη και έχουμε άπειρα λεφτά αφού σε μία χρονιά κάναμε τα 9.75 του Μαζουακού 67 και τα 13 του Κόβασιτς 60.
Έχουμε πάρει και τον Zivkovic,για τον οποίο θέλω γνώμες για το αν πρέπει να του μάθω AML και να τον βάλω έκει,γιατί από δεξιά έχουμε τον 27αρη Λούκας Μόουρα.
Επίσης,κάποια πρόταση για αριστερό μπακ και για στόπερ που να κρατάει την άμυνα μόνος του;
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για DL Gaya χωρίς δεύτερη σκέψη.Για DC θα σου πρότεινα Doria.
User avatar
silverman
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2121
Joined: Sat Feb 04, 2006 5:23 pm
Football Manager της ομάδας: AEK,Roma,Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jorge της Flamengo για αριστερά. DC Laporte, Stones ή Mustafi.
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vavas457 wrote:Έχουμε Birmingham,αρχές 2020/2021,βγήκαμε πρώτη φορά Ευρώπη και έχουμε άπειρα λεφτά αφού σε μία χρονιά κάναμε τα 9.75 του Μαζουακού 67 και τα 13 του Κόβασιτς 60.
Έχουμε πάρει και τον Zivkovic,για τον οποίο θέλω γνώμες για το αν πρέπει να του μάθω AML και να τον βάλω έκει,γιατί από δεξιά έχουμε τον 27αρη Λούκας Μόουρα.
Επίσης,κάποια πρόταση για αριστερό μπακ και για στόπερ που να κρατάει την άμυνα μόνος του;
Zivkovic αστέρι μεγάλο στο δικό μου save με Watford καναμε τρεμπλ την σεζόν 2022/23 παιζοντας και AML και ML και ηταν απο τους κορυφαιους.
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή δεν πρέπει να στέλνουμε μόνο τις επιτυχίες μας.
Έπιασα πάλι το 1ο save που ξεκίνησα στο φετινό FM.Με Chester FC που με πολύ υπομονή και επιμονή κατάφερα κάποια στιγμή από τα αλώνια της Conference National να πάρω 5 ανόδος σε 10 χρόνια και να την ανεβάσω Premiership.
Την πρώτη χρονιά στη μεγάλη κατηγορία με έναν καλό 2ο γύρο κατάφερα και την έσωσα πιο εύκολα απ'όσο νόμιζα.2η χρονιά είπα να ξανοιχτώ και να ανέβω επίπεδο ,αλλά δυστυχώς δεν μου βγήκε όπως φαίνεται από το παρακάτω screenshot.Μαθηματικά έχω ελπίδες,αλλά αγωνιστικά δεν βλέπω κάποια πρόοδο πέρα από κάποιες εκλάμψεις.
Αν καταφέρω και με απολύσουν,ενώ είμαι πλέον legend στην ομάδα,το φετινό FM θα έχει τελειώσει για μένα.Ακόμα και αν πέσω κατηγορία και με κρατήσουν,θα προσπαθήσω να ανεβάσω ξάνα την ομάδα.
Είδωμεν.Να περιμένετε update μέσα στη μέρα μάλλον,

Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”