FM2016: Συχνές Ερωτήσεις - Απαντήσεις (FAQ)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2016!
Post Reply
User avatar
ixor24
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Nov 19, 2011 5:10 pm
Football Manager της ομάδας: Taranto
Has thanked: 0
Been thanked: 0

την εκανε για προπονητής ο Βοκολος 2018 χρονια και σκεφτομαι τωρα να βρω να παρω αλλον ή οχι. και αν ναι ποιον?
ευχαριστω
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οταν ξεκινατε ενα νεο παιχνιδι και διαλεγετε ας πουμε Ισπανικο πρωταθλημα. Τοτε συμφωνα με οτι ξερω
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ οποιαδηποτε στιγμη να σας προτεινουν να πατε σε αλλη ομαδα αλλου πρωταθληματος.
Αυτο μπορει να συμβει ΜΟΝΟ οταν εχουμε διαλεξει εξαρχης τα αναλογα πρωταθληματα.
Αν διαλεξουμε ομως π.χ και Ιταλικο και Ελληνικο τοτε εκτος απο την ψιλο-επιβαρυνση
το προβλημα ειναι οτι βγαζει ενα σωρο πληροφοριες κτλ απο αυτα τα πρωταθληματα και χανεις χρονο.
Εσεις πως το αντιμετωπιζετε, μη μου πειτε βαλε μονο Ισπανικο γιατι παρακατω θα ηθελα προτασεις
απο αλλα πρωταθληματα και οχι να κανω νεο save. Το μονο που εχω σκεφτει ειναι συνεχως
να απενεργοποιω "ΝΕΑ" απο αυτη την κατηγορια μεχρι να εξαλειφθουν. Μερικα παντως ειναι χρησιμα
οταν π.χ βλεπεις καλυτερο παικτη, μεταγγραφες καλες κτλ.
Επισης μια τελευταια ερωτηση. Εχω το FM2014 και δεν πηρα αλλο γιατι ΔΕΝ θελω να το αγοραζω για να παιξω 1-2 χρονιες αλλα να παρω μια ομαδα και να την τραβηξω σε πολλα χρονια οσο παει. Εχει θεματα η match engine αλλα και η μεταφραση σε καποια σημεια. αυτα πλεον αποκλειεται να διορθωθουν...
ποια θεωρειτε καλυτερη match engine, του 2014, 2015, του 2016 η να περιμενουμε μηπως αγορασουμε το 2017?
ποτε βγαινει? ευχαριστω
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Στα νέα μπορείς να επιλέξεις τι τύπο νέων θα σου βγάζει ανά διοργάνωση.Προφανώς δεν θυμάμαι που είναι η επιλογή στο φμ14.
Η ΜΕ είναι εξ' ορισμού καλύτερη στο κάθε νέο παιχνίδι αφού αποτελεί βελτίωση αυτής της προηγούμενης χρονιάς. Πάντως αφού δεν είσαι από αυτούς που παίζουν κάθε νέο φμ τότε δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις κάποιο τώρα, περιμένε κατά τα τέλη Οκτωβρίου-αρχές Νοεμβρίου για να βγει το φμ17
lampros007
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue Aug 02, 2016 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω προβλημα με το fm2016 και οταν ξεκιναω το παιχνιδι γινεται ενα παρατεταμένο κόλλημα μετά συνεχίζει και ξανακολλαει αργοτερα χωρις να μπορω να συνεχισω. επισης δεν μου ενφανιζει τους φιλαθλους τι να κανω?
xaramtzhs
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Dec 26, 2014 10:52 am
Football Manager της ομάδας: παοκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια καλησπερα...αυτες τις μερες μου ερχετε το φμ και αγοραζω πρωτη φορα μεσω αντικαταβολης..θα πρεπει να αγορασω και τα patches ή ειναι FREE??
ευχαριστω εκ των προτερων
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Free
User avatar
ixor24
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Sat Nov 19, 2011 5:10 pm
Football Manager της ομάδας: Taranto
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα, εκανα εγκατασταση μεσω steam σε 2ο pc. ολα καλα τωρα για να εχω τα αρχεια (γραφικα κλπ κλπ ) και save να κανω αντιγραφη τον φακελο που ειναι στο my documents ?
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια μια ερωτηση, μπορω εγω να διορθωσω απο μονος μου κατι στη μεταφραση σε καποιο FM ?
βασικα στο FM2014 αλλα η ερωτηση πιανει και για το FM2016.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

όχι αλλά μπορείς να πεις εδώ τι λάθος υπάρχει viewtopic.php?f=436&t=42041

πιθανόν βέβαια από τότε να έχει διορθωθεί ούτως ή άλλως
greeneye1976
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Thu Nov 12, 2015 2:04 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1) πιστευετε οτι γενικα οι οδηγιες που βαζουμε εχουν καποιο νοημα η το παιχνιδι "μας δουλευει κανονικα" ?!

2) μπορει καποιος να ορισει 1 (η και 2) συγκεκριμενους παικτες να μαρκαρουν καποιο συγκεκριμενο αντιπαλο επιθετικο η το man to man
ουσιαστικα καταργηθηκε...?
Babis3
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Aug 26, 2016 6:40 pm
Football Manager της ομάδας: gelsenkirchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα παιζω 2η χρονια με Schalke και τα παω πολυ...ειμαι 14 απριλιου και μου εχει δωσει η διοικηση το αρχικο μπατζετ μεταγγραφων,επισης πουλαω τον goretzka κ nastasic αλλα η διοικηση δεν μου βαζει τα εσοδα απο τις μεταγγραφες στο μπατζετ μισθοδοσιας τι μπορω να κανω?
aramba
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Oct 30, 2013 10:01 am
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
facebook προφίλ: Aramba.17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα.εχω το fm2016,εκει που επαιζε κανονικα μπηκα στο παιχνιδι την επομενη μερα και το επαιζε διακεκομενα.ο αγωνας ας πουμε κολλαει ή οταν παει για να αλλαξει η μερα το κυκλακι που γυριζει κανει το ιδιο.τι φταει μπορει να μου εξηγησει καποιος;;;ευχαριστω πολυ
nikoskozi
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Sep 18, 2016 9:59 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλημερα σας,εχω δυο ερωτησεις:
1)υπαρχει καποιος τροπος να αρχισω την χρονια απο τον σεπτεμβριο του 2016?και αν ναι εχει κυκλοφορησει καποιο patch με τις καλοκαιρινες μεταγραφες?
2)υπαρχει στο φορουμ ενα τοπικ που λεει τα απαιρητητα αρχεια για τo fm2016 ολα τα αρχεια που βρισκονται εκει ειναι συμβατα με την τελευταιο update του fm16?
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”