Coach mode:ON (Torino){Season five}

Post Reply
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ομοσπονδιακός!

Γαλλία λοιπόν!
Πάντα ήθελα να αναλάβω κάποια εθνική ομάδα αλλά ποτέ δεν το έκανα.Ξεκίνησα μια-δυο φορές αλλά πάντα σταματούσα.
Αυτή τη φορά όμως είναι διαφορετικά λόγω της ιστορίας και του ωραίου μάνατζερ που έχω φτιάξει.
Πάμε όμως στην ουσία,
Οι τρικολόρ διοργάνωσαν το Ευρωπαικό του 16 στο σπίτι τους με όνειρα για μια καλή πορεία τα οποία όμως έπεσαν στο κενό λόγω του αποκλεισμού από την Αγγλία στον πρώτο νοκ-αουτ γύρο με 1-0.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα μόλις ολοκληρώθηκε η διοργάνωση την απόλυση του Ντεσάμπς και την πρόταση σε εμένα να αναλλάβω τη θέση.
Η ομάδα όπως ξέρετε έχει παίκτες τοπ όπως Ο Μπενζεμά,Ο Πογκμπα,Ο Ζουμά αλλά και οι δικοί μου Λακαζέτ,Ουμτίτι,Γκρενιέρ που ήταν και στην αρχική 23άδα αλλά και τους Μπανζιά,Γκοναλόνς που υπολογίζω για τη συνέχεια.

Η διαδρομή μου ξεκινάει από τα προκριματικά για το Μουντιάλ του 18.
Να ο όμιλος που κληρωθήκαμε.
Image
και το πρόγραμμα για φέτος
Image
Όπως καταλαβαίνετε είναι μια ευκαιρία να πάρουμε το αίμα μας πίσω από τους Άγγλους με τους οποίους θα παλέψουμε για την απευθείας πρόκριση μέσω της πρώτης θέσης.Μόνο ως δεύτερη μπορεί να διεκδικήσει την πρόκριση η Αυστρία μπαίνοντας σφήνα με τις άλλες ομάδες να μην έχουν ελπίδες.

Ο Lloris είναι ο αρχηγός και θα είναι βασικός ΤΦ μολις επιστρέψει από τον τραυματισμό του.
Απόντος του επέλεξα τους 23 για τα δύο πρώτα παιχνίδια χωρίς πολλές εκπλήξεις
Image
Image

Η τακτική που θα παίξω θα είναι η εξής.
Στόχος η επιθετικότητα και το παιχνίδι σε όλο το γήπεδο.
Διατήριση κατοχής,και γρήγορος ρυθμός με πίεση ψηλά.


Το πρώτο παιχνίδι στην Αυστρία έπρεπε να το πάρουμε.Είχαμε ένα νοθρό πρώτο ημίχρονο και κάποια προβλήματα τραυματισμών όπως θα δείτε αλλά με την αρχή του δεύτερου δείξαμε τις προθέσεις μας και πήραμε μια σημαντικη νίκη που μας δίνει κίνητρο για τη συνέχεια.Καλός ο Gameiro που μπήκε ως αλλαγή και γενικά η τακτική έδειξε να κουμπώνει καλά.Συνεχίζουμε
Image

Η αναμέτριση με την Αγγλία στο σπίτι μας αποτελούσε ευκαιρία για δύο πράγματα.Πρώτα και κυρίως να βρεθούμε μόνοι πρώτι ευθύς εξ αρχής και δεύτερον να εκδικηθούμε για τον πρόσφατο αποκλεισμό μας.
Έπαιξα με την ίδια τακτική και με την ίδια λογική.Πήγαμε καλά,η ομάδα πήγε καλά και δείξαμε ποιος θα είναι το απόλυτο αφεντικό στον όμιλο από το πρωί...Κραμάμε χαμηλά το κεφάλι και συνεχίζουμε.
Image

Image

Να η βαθμολογία
Image
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πήρες το αίμα σου πίσω από τις αγγλάρες -tsekouri keep going -kapetanios
roma pizza
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλο ξεκινημα η ομαδα δυο νικες με τους πιο δυνατους του ομιλου.
Αντε με τα σαπακια τωρα καθαρισε την προκριση!
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΡΟΛΑΡΟΥΜΕΕΕ

Πέρασε ένας μήνας και ξαναμάζεψα την ομάδα για τα δύο επόμενα παιχνίδια.Με Εσθονία εκτός και στο πρώην σπίτι μου Stede des Lumieres απέναντι στο Αζερμπαιτζάν.

Ο Lloris επέστρεχε αλλά δεν ήταν πολύ σταθερός.Παρόλα αυτά είχαμε τον αναμενώμενο επιθετικό πλουραλισμό,παίξαμε καλά,η τακτική είχε μαθευτεί περισσότερο και τα πρόσφατα αποτελέσματα μας έδιναν ώθηση.Παπάδες ο Μπενζεμα δημιουργικά και εκτελεστικά σαν ΕμΒ.Πολυ καλός Γκριζμάν και γενικά όλα κομπλέ!Άνετότατα
Image
Image

Εκανα πολλές αλλαγές για το επόμενο και δοκίμασα!
Ο ζιρού έκανε όργια,Γκρενιερ επίσης.Μπενζεμά μοιραζε ασσίστ για πλάκα.Δεν απειληθήκαμε ποτέ και κάναμε μια νίκη από αυτες που δεν βλεπεις παρα μόνο σε φιλικά με ερασιτεχνικές ομάδες
Image
Image
Image

Δεν έχω δει ποτέ καθαρό 10 σε απόδοση.Αλλά με 8 γκολ πόσο να πάρεις???

Δειτε βαθμολογία και πρόγραμμα!!
Image
Image
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προβλεπω ενα 9-0 με τα Φεροε
Image
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΒΟΥΡ ΓΙΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Τα Φερόε ήταν ο επόμενος αντίπαλος στο δρόμο για το Μουντιάλ και η νίκη δε θα ερχόταν δύσκολα ούτως ή άλλως.Το μόνο που δεν ξέραμε ήταν το σκορ.ΔΕν πατήσαμε και πολύ γκάζι και μετά το 11-0 του προηγούμενου αγώνα δεν περίμενα ανάλογη επιθετική συμπεριφορά.Πήραμε λοιπόν το αποτέλεσμα και με ηρεμία προχωράμε!Τα ουσιώδη έγιναν σε άλλο ματσ του ομίλου στο οποίο η Αγγλία έχασε στην Αυστρία με 0-1 και μας εξασφάλησε ουσιαστικά την πρώτη θέση ακόμα και αν χάσουμε στο Γουέμπλει.
Image

Επίσης είχε κλείσει ένα φιλικό η ομοσπονδία με τη Γερμανία το οποίο έκρινα πως μόνο κακό θα μας έκανε σε αυτή τη φάση και το ακύρωσα.


Όλα αυτά έγιναν Νοέμβριο και φτάσαμε στον επόμενο Μάρτιο για να έχουμε υποχρεώσεις.Η Αυστρία θα ερχόταν στο Stade des Lumieres και αν πέρναμε το τρίποντο θα ήμασταν με τα δύο πόδια πρώτοι στον όμιλο άρα και στο Μουντιάλ.Το ματσ είχε πολλά νεύρα και δεν κάναμε τόσο καλή εμφάνιση.Ίσως φταίει το άγχος,ίσως η κούραση λόγω του ότι ήμασταν κοντά στην ολοκλήρωση της χρονιάς...Τελειώσαμε το παιχνίδι με 9 παικτες αλλά δείξαμε σταθερότητα και πήραμε τη νίκη!
Image


Το καλοκαίρι δώσαμε και άλλα δυο παιχνίδια, φιλικά στα οποία έκανα δοκιμές και έφτιαξα την ψυχολογία της ομαδας ενόψει της συνέχειας.Μετά από αυτά το δύο τελευταία χαλαρά φιλικά μπαίνουμε σε ρυθμούς προετοιμασίας για το Μουντιάλ μιας και έχουμε κατά 99% προκριθεί!
ImageImage

δειτε βαθμολογία και πρόγραμμα!
Image
Image
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΜΑΔΑΣ

Εδώ θα δείτε μια ανάλυση της Γαλλίας έπιτα από 8 παιχνίδια και 8 νίκες
Είμαι στο καλοκαίρι του 2017,

Η τακτική που παίζω είναι αυτη.Βασιζεται στην κυριαρχια σε όλο το γηπεδο το επιθετικο ποδοσφαιρο κατοχης και το πολυ τρεξιμο!
Image

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ
Spoiler: show
Image
Aρχικά ο Lloris ήταν τραυματίας και δοκίμασα τους Mandanda-Ruffier οι οποίοι τα πήγαν πολύ καλά.Φυσικά ο Πορτιέρο της Τότεναμ που είναι και αρχηγός είναι το νο1 αλλα και οι άλλοι δυο αποτελουν καλή λύση.Επίσης καλός και ο Costil που τον γνωρίζω και θα μπει σφηνα αν υπάρχει χώρος.

ΑΜΥΝΑ (ΔΕΞΙΑ)
Spoiler: show
Image
Εδώ ο Debuchy είναι ο κλασικός πλάγιος μπακ μας που είναι και πρώτη επιλογή στα εύκολα αλλά επιδεί το σχήμα μας αφήνει την άμυνα εκτεθημένη επιλέγω να βάζω τον Zouma που έχει καλύτερα ανασταλτικά στοιχεία και δε χωράει για βασικός στα στόπερ.O Corchia είναι μια επιλογή που κρατάω ως τρίτη.

ΑΜΥΝΑ (ΚΕΝΤΡΟ)
Spoiler: show
Image
Εδώ έχουμε καλές επιλογές.Varane μέσα δεξιά και Umtiti Μέσα αριστερά είναι σίγουρα βασικοί και από 'κει και πέρα ο Koscielny είναι ο αμέσως επόμενος μιας και ο Zouma παιζει δεξιά.Υπολογίζω και το Mangala παρότι είναι φιλάσθενος.Eπίσης καλός και έμπειρος ο Sagna και μια τελευταία επιλογή ο Laporte ή ο Rami.

AMYNA (ΑΡΙΣΤΕΡΑ)
Spoiler: show
Image
Εδώ σε μια λογική όμοια με αυτή στα δεξια θα μπορύσε να παίξει ο Umtiti και να καλύψει ο Koscielny Τη θέση στο κέντρο.Παρόλα αυτά δεν το έχω πολυδοκιμάσει μιας και ο Digne έδειξε καποια σταθερότητα αμυντικά.Ο Kolodziejczak θα μπορούσε να παίξει περισσότερο αλλά όλο κάτι έχει και επίσης ο Kurzawa μου αρεσε όταν ήμουν στη Λυων βλεποντας τον στην αντιπαλη Μονακό αλλά έχει και αυτός πολλά,πάρα πολλά θέματα τραυματισμών κάτι που το έχει αφήσει πολύ πισω.

ΚΕΝΤΡΟ
Spoiler: show
Image
Εδώ θέλουμε ένα κόφτη και έναν οργανωτή.Ως κόφτη έχω δοκιμάσει τους Cabaye και Gonalons κατά κύριο λόγο.Ο πρώτος είναι πιο επιθετικός και πιο σόφτ στο μαρκάρισμα αλλά βοηθάει οργανωτικά ενώ ο παιχταράς μου στη Λυών είναι άρχοντας ανασταλτικά και μου έχει βάλει και δύο γκολ.Περιμένω να δω πως θα τα πάει σε πιο δύσκολα παιχνίδια.Επίσης ο Kondogbia έπαιζε στην αρχή αλλά αφενώς δεν μου πολυάρεσε και αφετερου είναι γκρηνιάρης οπότε τον άφησα στο ψυγείο.Ως Οργανωτής παίζει ο θεωριτικά καλύτερος παικτης της ομάδας, o Pogba ο οποίος είναι παιχταράς με τα όλα του αλλά νομίζω ότι δεν κουμπώνει στο σύστημα όσο καλά θα ήθελε.Παρόλα αυτά ξεχωρίζει με τις αρετές του έστω και έτσι.Ο Grenier της Λυών είναι εξαιρετικός και θα μπορύσε να είναι βασικός αντί του Pogba για πλάκα.Πραγματικά εδώ έχω πολύ καλες επιλογές.Σαν τρίτη επιλογή έχω καλέσει τον Gourcuff.Επίσης στην ανάγκη θα καλούσα Matuidi-Cabella.

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ (ΔΕΞΙΑ)
Spoiler: show
Image
Εδώ ο επίσης της Λυών Lacazette είναι η πρώτη λύση.Πολύ καλός σε όλα του.Έχει βάλει και κάποια γκολ.Ο αλλος που καλώ στα δεξιά είναι ο Menez ο οποίος τα πάει πολύ καλά, στο ίδι επίπεδο με την Lacazette και η θέση του βασικού κρίνεται στα σημεία.Ο Ben Arfa ίσως κάποτε σαν λύση ανάγκης θα μπορούσε να κληθεί.

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ (ΑΡΙΣΤΕΡΑ)
Spoiler: show
Image
Ο Griezmann είναι το πρώτο βιολί στα αριστερά.Παιχταράς.Επίσης πολύ ταλαντούχος ο Coman παιρνει χρόνο και τον αξιοποιεί.Ο Τhauvin δε με έχει ικανοποιήσει ενώ αφήνω πόρτα ανοικχτή και για τον Ntep που τον είχα καλέσει αλλά τελικά δεν έπαιξε.Ο Payet ήταν τραυματίας και σιγά σιγά θα μπει στην ομάδα.

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ
Spoiler: show
Image
Ο ένας παίζει ο επιθετικός με βαθος και ο άλλος ως κυνηγός.
Σαν ΕμΒ θα παίζει ο Benzema που ξέρει πολύ μπάλα και κάνει παπάδες στο γήπεδο ενώ δίνει όσες ασσίστ θέλει.Δευτερη επιλογή ο Coman αλλά δεν εχει παιξει πολυ εδω γιατι ο Benzema έχει παρει τη φανελα σπίτι του.Σαν κυνηγός παίζει κυριως είτε ο Giroud που μπορεί να έχει δυο αστερια και να μην τον εμφανίζει η λιστα στους πρωτους αλλα εχει βαλει τα 8 γκολ σε ενα παιχνίδι ειτε ο Gameiro που δε μου αρέσει ιδιαίτερα.Εδώ ήθελα τον Benzia που είχα στη Λυων και μου εβαζε πανω απο 30 γκολ τη χρονιά αλλά ο πούστης που με αντικατέστησε του εδωσε μονο 5 συμμετοχες ολη τη χρονια που περασε με αποτελεσμα να μην μπορει να διξει τιποτα στα παιχνιδια της εθνικης.Στα επόμενα θα δοκιμάσω και άλλους για να δω τι θα κανω τελικά.
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η προκριση στο Μουντιάλ ήταν κάτι παραπάνω από σίγουρη μετά τα αποτελέσματα που είχαμε φέρει.Ο Σεπτέμβριος του 2017 ήρθε και μέχρι το τέλος του έτους θα ολοκληρώνονταν οι υποχρεώσεις μας στα προκριματικά.Συνεχήσαμε δυνατά παρά την ισοπαλία στο Γουέμπλει και πλέον ετοιμαζόμαστε για τα γήπεδα της Ρωσίας!
Image
δειτε και την τελική βαθμολογία.
Image

Η κλήρωση ήταν πολύ καλή γιατί ουσιαστικά δεν υπάρχει πιθανότητα να μην περάσουμε και ο ανταγωνισμός θα γίνει για την πρώτη θέση.
Image

Τα φιλικά ενόψει του παγκοσμίου κυππέλου γινονται σε δύο δόσεις.Ένα το μάρτιο και τα υπόλοιπα κατα την προετοιμασία της μέρες πριν πάμε στη Ρωσία.Αυτό του Μαρτίου κόντρα στην Ουκρανία είχε πολλές αλλαγες με σκοπό να δω τις δυνατότητες άλλων παιχτών.Τελικά δεν τα πήγαν καλά για αυτό και δεν θα έχω πολλά νεα πρόσωπα στην 23αδα.
Δειτε τις τελικές μου επιλογές.
Image
Image

Τα επόμενα φιλικά εγιναν με την Αυστραλία,τη Γερμανία και το Λίβανο.Επίσης θα γίνει και άλλο ένα κόντρα στην Αργεντινή.
Η Αυστραλία η οποία ταιράζει με τη Νεα Ζηλανδια που θα εχουμε στον όμιλο μας ήταν εύκολος αντίπαλος και δεν είχαμε προβλήματα να πάρουμε για άνετη νίκη.
Η Γερμανία για κάποι λόγω που δεν ξέρω δεν εμφανίζει τους κανονικούς παικτες της αλλά εικονικούς.Με αυτούς έπαιξε στο φιλικό και μας κέρδησε με 0-2.Κανκή εμφάνιση κόντρα σε σοβαρό αντίπαλο αλλά πάμε παρακάνω.
Για το Λίβανο δεν έχω πολλά να πω.Καθάρισαν οι αναπληρωματικοί.

Δείτε το πρόγραμμα.
Image
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Είχαμε ένα ακόμα φιλικό,αυτό με την Αργεντινή.Δεν δείξαμε τίποτα καλύτερο.Παίξαμε χάλια,χωρίς όρεξη και πάμε στη Ρωσία με την ψυχολογία στα πατώματα.Image

Το πρώτο παιχνίδι ήταν και το δυσκολότερο του ομίλου.Ηλπιζα οτι θα δω καλύτερη εικόνα επιτέλους αλλά όλοι σχεδόν είχαν θέμα φυσικής κατάστασης και μικροτραυματισμών.Οι ισπανοί έδειξαν να το θέλουν περισσότερο,ειχαν ουσία και πήραν τη νίκη που εξασφάλιζε την πρώτη θέση όσο εμείς πέφταμε ακόμα μια κάτω...
Image

Η Νέα Ζηλανδία έγινε ο σάκος του μποξ.Δεν είμαι καλός κόντρα σε μεγάλες ομάδες αλλά σιγουρα ξερω να δημιουργώ εφιάλτες στις μικρότερες.Η νίκη έφερε χαμόγελα και έφτιαξε την ψυχολογία παρά τα προβλήματα τραυματισμων και φυσικής κατάστασης.
Image

Η Αίγυπτος είχε 3 βαθμούς,όσους και εμείς αλλά σε περίπτωση ισοπαλιας η 8αρα μας εξασφάλιζε την πρόκριση.Είχαμε την κυριαρχία αλλα οχι και την ευστοχία.Το πληρώσαμε με τον χειρότερο τρόπο σε ένα παιχνίδι που πα΄ρα το σκορ δείξαμε καλά στοιχεία.Παρόλα αυτά περάσαμε.
Image

Τα νοκ αουτ μας εφεραν αντιμετωπους με την Τουρκια.Θεωριτικα ευκολος αντίπαλος και υπήρχε η απαιτηση της ανετης προκρισης.Τελικα στο γηπεδο ηταν αλλιως.Χασαμε στο 100% το κεντρο,δεν ειχαμε τρεξιματα,ορεξη και ψυχη και το τελικο σκορ αδικει τους Τουρκους που μπορούσαν να βαλουν κι αλλα.
Image

Το Μουντιάλ έλειξε πολυ πολυ αδοξα.Κάναμε εμφάνιση καταστροφική και ειναισα να χαράμισα 2 χρόνια από την καριέρα μου για το τίποτα...Δεν θα εμενα ετσι και αλλιως οπότε...
Image
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κριμα για τις εμφανισεις στο παγκοσμιο κύπελλο. ..
Πολυ διαφορετικο πρόσωπο απ τα προκριματικα η ομαδα.
Δεν τα παρατας ομως,τωρα να δουμε σε ποιον παγκο θα καταληξεις!
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η περίοδος ανεργίας άρχησε αμέσως μετά την ήττα από την Τουρκία και άφησα την περιπέτεια με την εθνική ομάδα της Γαλλίας στο παρελθόν.Ήταν οι πρώτες μέρες του Ιουλίου και ήθελα μια νέα ομάδα γρήγορα για να έχω το χρόνο να τη δουλέψω.
Αρχικά η Αουσμπουργκ μου πρότεινε συνέντευξη αλλά αρνήθηκα και περίμενα κάτι καλύτερο.
Στη συνέχεια έφτασε πρόταση για συνέντευξη από την Τορίνο.Εδώ δεν ήθελα να ξαναπώ όχι και πήγα.Η ομάδα είναι νεοφώτιστη στη Serie A και είναι ωραίο να χτίζεις κάτι καινούργιο.Απαντούσα νοθρά στις ερωτήσεις παρόλα αυτά μέχρι που ο πρόεδρος της Ιταλικής ομάδας έφερε στο τραπέζι τα οικονομικά.Μου είπε πως θα μου φαίνονταν τα 26 εκατομμύρια για μπάτζετ μεταγραφών.Στη συνέχεια πρότεινε 17 εκ των οποίων τα μισά διαθέσιμα για μισθούς.Άρχισα να ψήνομαι και σε μια ερευνα που έκανα είδα οτι η ομάδα έχει πολύ καλό υλικό.Τελικά πρότάθηκε συμβόλαιο για τρία χρόνια.Ζήτησα μονετές το δέχτηκαν και καλωσόρισα!!!

Image

Η ομάδα προβλέπετε για 16η.Έχει κατακτήσει πολλούς τίτλους εκ των οποίων 7πρωταθλήματα,όσα και η Λυών.
ImageImage

Το ρόστερ όπως είπα και παραπάνω είναι αρκετά καλό.
Η τακτική που θα παίξω είναι η εξής
Image
Θα χρειστώ 4 παίκτες.Ένα δεξί μπακ,ένα 6άρι,ένα αριστερό εξτρέμ και έναν κυνηγό.
δείτε την ομάδα
Image
Image

Εχω και τις 3 πρώτες μεταγραφές
Ως εξάρι ήρθε ο ελευθερος Fernandes με τελευταία ομάδα τη Ρεν στην οποία είχε γεμάτες χρονιές αλλά δεν τα βρήκαν για νέο συμβόλαιο.
Image
Δεξί μπακ πήραμε έναν 19χρονο Ιταλό από την PSV ο οποίος είναι ήδη σε πολύ καλό επίπεδο και με μεγάλο potential.Πάει βουρ για βασικός μιας και μας ρούφησε 10,25Μ από το μεταγραφικό μπάτζετ.
Image
Επίσης πήραμε και τον Gomez ως δανεικό από τη Μίλαν.Είναι 30 ετών,δεν είναι κατι το εξαιρετικό αλλά μπορεί να βοηθήσει.
Image

Η ομάδα πάει καλά στα φιλικά.Παρά την ήττα από την Perugia ήμασταν καλύτεροι και αξίζαμε τη νίκη.Συνεχίζουμε και θα γράχω περισσότερα για την Τορίνο στο μέλλον.
Image
Επίσης ετοιμάζομαι για το μπαμ με τον πολυαγαπημένο μου Benzia για την επίθεση αλλά η υπόθεση είναι πολύ δύσκολη από όλες τις πλευρες και χρειάζονται πάρα πολλά χρήματα.
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εεεεε, μα μονοετες? Χρουμφ, μια χαρα ομαδα ειναι η Τορινο και το παραδακι φαινεται να ρεει ζεστο. Τσεσπα, you play, you know.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

good luck :D
roma pizza
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΣΤΟ ΤΟΡΙΝΟ

Νέος πάγκος λοιπόν και ολοκληρώσαμε το ρόστερ με νέες μεταγραφές και μπήκαμε σιγά σιγά στα επίσημα παιχνίδια.Χρήματα υπήρχαν και αποφάσησα να τα ξοδόψω μέχρι τελευταίο ευρώ με στόχο την καλύτερη δυνατή πορεία.
Όπως είδατε παραπάνω δώσαμε 10 Μ για τον 19χρονο Ιταλό Cardarelli στην Αιντχόφεν και στόχος ήταν ο Benzia.

Παρόλα αυτά όμως ας πάμε πρώτα στα δύο τελευταία φιλικά.Η Bari που αγωνίζεται και αυτή στην πρώτη κατηγορία δεν ήταν καθόλου ευκολος αντίπαλος και εμείς δείξαμε ότι θέλουμε πολύ δουλειά.Η μπάρα της τακτικής δεν είναι ούτε στο 10% σε αυτό το παιχνίδι και αυτό φάνηκε στο γήπεδο με τους παίκτες να μην μπορούν να βγάλουν βάσεις και να δεχόμαστε πολλές επιθέσεις ευκολα.Η Μίλαν οκ είναι καλύτερη ομάδα.Δεν παίξαμε άσχημα,βάλαμε και πρώτοι γκολ αλλά ήταν πιο σοβαρή ομάδα,με παίκτες με πολύ ποιότητα που όταν τους έριξε στο παιχνίδι άλλαξε η ροή.
Image

Το πρώτο επίσημο παιχνίδι έγινε για το θεσμό του κυπέλλου απέναντι στην ομάδα της Pisa που αγωνίζεται στη Serie B.Λίγες μέρες πριν το παιχνίδι όμως ολοκληρώσαμε το σίριαλ του καλοκαιριού και φέραμε στο Τορίνο τον Yassine Benzia.Ο 23χρονος Γαλλος βρισκόταν στο περιθώριο απο τον Cocu που με αντικατέστησε στη Λυών αλλά εξ αρχής είχε τις επιφυλλάξεις του για τη μετακόμιση σε μια νεοφώτιστη ομάδα.Η δική μου παρουσία όμως τον έπεισε.Το προβλημα ήταν πρώτα στη Λυών που ήθελε πολλά λεφτά και δεν είχε όρεξη για πολλές διαπραγματευσεις και μετά στο μάνατζερ του παίκτη που δε μπορούσαμε να βρούμε τη χρυσή τομή στο συμβόλαιο.
Τελικά δώθηκε η λύση και η Λυών θα εισπάξει από 15 μέχρι 18 εκατομμύρια από αυτό το deal εκ των οποίων κάπου στα 5 θα τα πάρει τώρα και τα άλλα σε βάθος τετραετίας.Συμφώνησαν γιατί μόνο πρόβλημα ρευστότητας δεν είχαν αφού πούλησαν αυτό το καλοκαίρι τον Λακαζετ στη Σίτυ για 51 Μ επίσης δώσαμε και 15% από την επόμενη πώληση. Ο παίκτης τώρα θα λαμβάνει 2,6 το χρόνο με πολλά μπόνους.Αρχικά ήθελε πάνω από 3,5 αλλά ήταν αδύνατον να φτάσουμε τόσο ψηλα αυτήν την περίοδο μιας και τα διαθέσημα χρήματα έφταναν ίσα ίσα για να κλήσει η συμφωνία.Ο λόγος που συμφώνησε να πέσει τόσο πολύ ήταν το 50% από την πεόμενη πώληση που πήρε.Βέβαια επιδεί αγοράστηκε με στόχο σε κάποια φάση να πουληθεί θα του προτείνω όταν γεμίσουν και πάλι τα ταμεία μας νέο συμβόλαιο με καλές απόλαβές και χωρίς ποσοστό μεταπώλησης.
Image

Ο παίκτης έδειξε με το καλημέρα γιατί τον θέλω τόσο πολύ και έβαλε 3 μπαλάκια στην Pisa και μας έστειλε στην επόμενη φάση.
Image

επίσης πήρα και άλλους δύο ελευθερους παίκτες
Image
Image

Το πρώτο ματσ για το Πρωτάθλημα ήταν στην έδρα της 7ης περσινής Perugia που μας νίκησε και σε φιλικό.Το αποτέλεσμα ήταν για κλάματα...Ήμασταν κακοί άλλα όχι και για 3-0.Έχουμε πολλα να λύσουμε στη διακοπή και ευτυχώς από την άλλη που το σκορ πήρε τέτοια έκταση για να μας ξυπνήσει...
Image

Δείτε και τη συνέχεια
Image
dilios
Amateur
Amateur
Posts: 102
Joined: Thu May 29, 2014 3:27 pm
Football Manager της ομάδας: lyon
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΦΤΥΝΟΥΜΕ ΑΙΜΑ

Λεφτά υπήρχαν το καλοκαίρι αλλά επέλεξα να τα χρησιμοποιήσω ανορθόδοξα φέρνοντας 3 ελευθερους,1 δανεικό και χάλασα την συντριπτική πλεοψηφία τους σε δύο παίκτες.10 Μ δώσαμε στην Αιντχοφεν για τον Cardarelli και κάπου στα 18 στη Λυών για τον Benzia που μόνο εδώ θεωρησα σωστή την κίνηση και δέχτηκα μεγάλη κριτική.
Οι επίσημες υποχρεώσεις ξεκίνησαν και ο Benzia έβαλε 3 γκολ στο πρώτο παιχνίδι αλλά στο δεύτερο,την πρεμιερα του πρωταθλήματος δεν τα πήγε καλά.
Πάμε όμως να δούμε τη συνέχεια.

Επόμενος αντίπαλος ήταν η Lazio Που αυτή τη στιγμη που γράφω βρίσκεται στη 19η θέση.Εκείνη τη στιγμή όμως αντιμετωπίσαμε το παιχνίδι αμυντικά και με ηρεμια.O Padelli επέστρεψε στο τερμα και κράτησε το μηδέν.Επιθετικά δε δείξαμε τίποτα και ο Benzia δε βοήθησε καθόλου.Κρατάμε την αμυντική λειτουργία και συνεχίζουμε.
Spoiler: show
Image
H Ternara ανήκει στις ομάδες που ΠΡΕΠΕΙ να κερδίζουμε.Μπήκαμε με αυτή τη λογικη και τα καταφέραμε.Ο Benzia πάλια δεν βοήθησε αλλά ας είναι καλά ο Rossi και ο Mongongu που σκόραραν και πήραμε τη νίκη.Πάλι μηδέν παθητικό.
Spoiler: show
Image
Σειρά είχε το ταξίδι μας στο San Siro για να κοντράρουμε μια από της αγαπημένες μου ομάδες,τη Μίλαν.Πήραμε ένα πέναλτυ πολύ νωρίς που κάναμε γκολ και μετά έδωσα βάση στην άμυνα.Ήταν μια καλή ευκαιρία να δοκιμάσω το ταμπούρι(που θα παιξουμε κοντρα στις μεγαλες ομαδες) για πάμω από 80 λεπτά.Η Μίλαν δε βρήκε χώρους παίξαμε σοβαρά και καναμε τριτο σερί παιχνίδι χωρις να φαμε γκολ.
Spoiler: show
Image
Η Πάρμα ήρθε στο Τορίνο για το επόμενο παιχνίδι.Δεν είναι κάποια σοβαρή ομάδα και δεν έδειξε τίποτα επιθετικα και κρατήσαμε άνετα το μηδεν.Επιθετικά εμεις δεν ειμαστε σε καλή κατάσταση και αφού δε βρήκαμε γκολ από γυρω γυρω παικτες ο Benzia δεν έχει καμία επαφή με τα δύχτια...Σημασία έχει να συνεχίζουμε να είμαστε σταθεροί πίσω και να περιμένουμε να βάρει μπροστά ο Γάλλος για να έρχονται τα τρίποντα.Πεντε παιχνίδια χωρις να σκοράρει και ήδη η πίεση είναι τεράστια και η κριτική άσχημη.
Spoiler: show
Image
Επόμενο ήταν το ταξίδι στη βερόνα.Δεν είχαμε σταθερότητα και χάσαμε το σερί του μηδέν πίσω αλλά κρατήσαμε ένδοξα το μηδέν μπροστά.Κακή μέρα συνολικά,λογικό να δεχτούμε κάποια στιγμή γκολ αλλά άμα δε μπορείς να βγεις μπροστά και ο Benzia να βάλει δύσκολα θα φάς και δευτερο...
Ακολουθεί διακοπή.Πρέπει να ανασυγκροτηστουμε και να δουμε τι θα γινει.
Spoiler: show
Image
Επέλεξα να δώσω ένα φιλικό με ομάδα τρίτης κατηγορίας για να παιξουν τα παιδια που δεν εχουν παιξει και να βαλει και κανα γκολ ο παιχτης μας γιατι εχουμε χαλασει πολλα λεφτα και δε γινεται να μην πιασει...Πρέπει να βρει ρυθμό.Τελικά έβαλε ένα γκολ και είχαμε καλη εικόνα αν και φαγαμε και ενα.
Spoiler: show
Image
Η επιστροφή στη Serie A μας εδινε την ευκαιρία για ένα θεωριτικά ευκολο τρίποντο ψυχολογιας στην εδρα μας με αντιπαλο τη Sassuolo.Η εικόνα κυρίως επιθετικά ήταν η ίδια χάλια.Ένα ολοκληρο ημιχρονο δε βγαλαμε φαση και οπως είναι λογικο μετα το φάγαμε κιόλας.Συνεχίσαμε να είμαστε κακοι και ο Benzia εκτος τόπου και χρόνου.
Spoiler: show
Image
Επρεπε κατι να γινει για να ξυπνήσει η ομάδα.Είχαμε πρόβλημα στο γκολ και δεν μπορούσε να διορθωθεί.Ο Benzia έφτασε τις 11 ώρες αγώνα χωρίς επαφή με την εστία.Η Λύση ήταν η μεταγραφή.Φυσικά όχι στη Θέση του Γάλλου γιατι οπως ειπα ειναι υποχρεωμένος να πετυχει αλλά στο μεσοεπιθετικό κομμάτι.Συγκεκριμένα ο Kargawa είχε μείνει από το καλοκαίρι ελευθερος από τη Dortmund αλλά δεν είχα τα χρήματα να τον πάρω και δεν πολύψηνόταν.Ο χρόνος όμως τον έκανε να αλλάξει γνώμη.Είχαμε και εδώ ενα μίνι σιριαλ στο οικονομικό αλλά η διοίκηση έδωσε κάποια εκατομμύρια για μισθοδοσία,έδωσα τεράστια μπόνους και ποσοστό μεταπώλησης και κατάφερα να τα βρω με το μανατζερ του.Το κακό είναι ότι η συζητήσεις διερευσαν στον τύπο και μολις εγινε γνωστό ο έδωσε τα χερια σε συμφωνια κατω από 3 Μ το χρόνο καμια 20αρια ομάδες έδειξαν ενδιαφερον.¨αλλαξα την προσφορά και εδωσα 50%μεταπωληση πράγμα που φανηκε καθοριστικό.
Image
Spoiler: show
Image
Image
Το ότι ο Benzia δεν εχει τον μεγαλυτερο μισθο πλεον και ολα τα φωτα πανω του μονο καλό θα του έκανε και επίσης ο Γιαπονέζος ειναι παιχτουρα κια μας ανεβαζει επίπεδο.
Μετοπουήρθε επαιξε βασικος και στο πρώτο λεπτο εδωσε ασσιστ στο Ρόσι στο παιχνίδι με την Κάλιαρι.Το ματσ στο 49 όμως εγινε 1-1 και ειχαμε προβλήματα μέχρι που εγινε το θαυμα και ο Yassine Benzia σκόραρε και μάλιστα δις και μάλιστα μέσα σε δύο λεπτά και έκανε το 1-3...Η αρχή εγινε και επιτελους ο παιχταρας μου βρηκε δύχτια,η ομαδα πήρε μπροστά...
Spoiler: show
Image
Επόμενη η Ουντινέζε που είναι τελευταία στη βαθμολογία.Παίξαμε δύο μέρες μετά και το παιχνίδι δεν ηταν ευκολο γιατι εψαχνα πολυ τη νίκη.Τελικά κάναμε την ανατροπή με νεο γκολ του Benzia και καλή εμφάνιση από τον Kargawa αλλά και τον Gomez και δευτερη σερί νίκη.!!
Spoiler: show
Image
Την ερχόμενη Κυρική παίξαμε με την Μπάρι που ήταν 9η,μια θέση από πάνω μας.Είχαμε την ευκαιρία να προσπεράσουμε με διπλό.O Kargawa δεν έπαιξε γιατι ειχε ψοφήσει από τα προηγουμενα παιχνιδια μετα από τοσο καιρό που είχε να πάιξε και ελειπε και ο Ρόσι και ο Φερναντες. Το παιχνίδι έγινε ροντέο μιας και το 0-0 που ειχαμε στο 14 στο 18 είχε γίνει 2-2. Ο Benzia ξαναμάτωσε τα δύχτια δις και γενικά εξαιρετική εμφάνιση από όλους και θριαμβος!!!
Spoiler: show
Image
Image
Τρεις σερι νίκες πλεον και δειτε τη συνεχεια
Spoiler: show
Image
Τη μεχρι τωρα παρουσια των παικτών και φυσικά τη βαθμολογία
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Rest of the World”