Η περηφάνια των βάσκων

Post Reply
User avatar
god4
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sat Oct 13, 2007 2:49 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ, Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Ικαρία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

13/07/2015, 23:40
Δύο μέρες πριν την έναρξη της ποδοσφαιρικής σεζόν στην Ισπανία η Athletic Bilbao ανακοινώνει την απόλυση του Ernesto Valverde. Μετά από 7 ώρες στο γραφείο του προέδρου Josu Urrutia οι δύο πλευρές αποφάσισαν ότι δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτή η συνεργασία. Λίγο μετά τα μεσάνυχτα μια κοινή δήλωση του προέδρου και του πρώην προπονητή έλεγε:
Η Athletic Bilbao ανακοινώνει την λύση κοινή συναινέσει της συνεργασίας με τον προπονητή της ομάδας Ernesto Valverde. Η προσφορά του κ. Valverde στον ένα χρόνο παρουσίας του στην ομάδα ήταν κάτι περισσότερο απο σημαντική όπως και η συμβολή του στο να προκριθεί η ομάδα στην φάση των play-off του Champions League.
Ο Πρόεδρος και το Διοικητικό Συμβούλιο της Athletic Bilbao ευχαριστούν τον Ernesto Valverde για την προσφορά του και του εύχονται κάθε επιτυχία στην μετέπειτα καριέρα του.


14/072015 ,Πανόραμα Θεσσαλονίκης, οικία κ. Sonco Pura, 13:20 (τοπική ώρα)
Το τηλέφωνο χτυπάει επίμονα, μετά από 3 λεπτά σταματάει.
Ο Sonco βγαίνει αργά από την πισίνα, σκουπίζεται πρόχειρα, μπαίνει στο σπίτι και κατευθύνεται προς το τηλέφωνο.
Παίρνει το ακουστικό και καλεί έναν αριθμό από τους αποθηκευμένους.

- ΠΑΕ ΠΑΟΚ, ορίστε.
- Δώσε μου Ιβάν.
- Έφυγε χθες το βράδυ για Ρωσία κύριε Sonco.
Ο Sonco κλείνει το τηλέφωνο και βρίσκει το νούμερο που τον κάλεσε νωρίτερα. Είναι από το εξωτερικό.
Καλεί πίσω και ο ύμνος της Athletic Bilbao αρχίζει να παίζει στην άλλη άκρη της γραμμής.
Μετά από 2 λεπτά μια λεπτή φωνή του απαντάει.
- Καλησπέρα κύριο Sonco, η πρόεδρος του Athletic.
- Μίλα ισπανικά μωρό μου, γνωρίζω την γλώσσα.

Στα Ισπανικά πλέον η γραμματέας του προέδρου της Μπιλμπάο μου εξηγεί ότι μια πτήση τσάρτερ θα απογειωθεί από το Μπιλμπάο σε 1 ώρα για την Θεσσαλονίκη. Ο πρόεδρος θέλει να μου μιλήσει από κοντά. Αφού κανονίζουμε τα διαδικαστικά κλείνω το τηλέφωνο και στέλνω SMS στον Ιβάν.
Image



14/07/2015, Αεροδρόμιο Μακεδονία, 18:50
Επιβιβάζομαι στο αεροπλάνο, βλέπω το πράσινο από ψηλά και σκέφτομαι σε ποιο μέρος της Χαλκιδικής να πάω σε δύο μέρες που θα γυρίσω.
Image

14/072015, Ξενοδοχείο Melia Bilbao, 23:45 (τοπική ώρα)
Ξαπλωμένος στο κρεβάτι του ξενοδοχείο και προσπαθώντας να επιλέξω ανάμεσα στο menu ελληνικής κουζίνας και παραδοσιακής Ισπανικής κουζίνας το μάτι μου πέφτει πάνω στην κάρτα που μου έσωσε ο τεχνικός διευθυντής της Μπιλμπάο όταν με υποδέχθηκε στο αεροδρόμιο.


15/07/2015, Ξενοδοχείο Melia Bilbao, 08:50
Το τηλέφωνο με ξυπνάει, σκουπίζω τα σάλια του ύπνου στο μαξιλάρι,κλείνω την τηλεόραση, παίρνω από πάνω μου το menu που κοίταζα χθες βράδυ και σηκώνω το ακουστικό.
- Καλημέρα κύριε Sonco. Είμαι η γραμματέας του κ. Urrutia που μιλήσαμε και χθες.
- Πείτε μου.
- Ο κύριος Urrutia θα ήθελε να βρεθείτε το μεσημέρι στον πριβέ χώρο του roof garden του Melia Hotel.
- Τι ώρα;
- Στις 14:00 είναι καλά;
- ΟΚ
- Πολύ ωραία, ο κύριος Urrutia θα σας περιμένει. Καλημέρα κύριε Sonco.
Κλείνω το ακουστικό και ξανακοιμάμαι.


15/07/2015, Ξενοδοχείο Melia Bilbao, 13:35

Είμαι ήδη έτοιμος για την συνάντηση, διαβάζω στο τάμπλετ την προχθεσινή ανακοίνωση της Μπιλμπάο και τα μεταγραφικά σενάρια που θέλουν τον εικοσιπεντάχρονο άσσο της ομάδας, Ander Iturraspe, να είναι στο στόχαστρο της Παρί σαν Ζερμέν.
Είκοσι λεπτά αργότερα είμαι στο πριβέ τραπέζι και περιμένω τον πρόεδρο της Athletic Bilbao.

15/07/2015, Ξενοδοχείο Melia Bilbao, 15:34
Παίρνω τηλέφωνο στην Θεσσαλονίκη, την κοπέλα μου.
- Έλα μωρό μου, πως πήγε η συνάντηση;
- Μετακομίζουμε Ισπανία!!!
- ...
- Τι;
- Δεν ξέρω, είναι μεγάλη αλλαγή.
- Ο πρόεδρος της ομάδας σου έκλεισε εισιτήριο για αύριο πρωί. Θα σε περιμένει στο αεροδρόμιο η γραμματέας του, θα σε φέρει στο ξενοδοχείο και αύριο βράδυ θα δειπνίσουμε μαζί και θα τα συζητήσουμε όλα.
- Εντάξει αγάπη μου.
- Φιλιά!
- Φιλάκια!


Παίρνω κι άλλο τηλέφωνο.
- Έλα ρε Sonco από χθες σε ψάχνω. Που είσαι;
- Κολλητέ είμαι Ισπανία, Μπιλμπάο. Μου έγινε μία πρόταση που δεν μπορούσα να αρνηθώ.
- Σιγά ρε Κορλεόνε!!!
- Άκου τι σου λέω. Αυτή η πρόταση δεν ήταν απλά μια πρόταση για δουλειά. Ήταν κάτι παραπάνω. Θα στα πω μόλις βρεθούμε από κοντά.
- Ντάξει αδερφούλη, να δω πως θα ζήσεις χωρίς να πηγαίνεις τις Κυριακές στην Τουμπάρα μας.
- Αυτό είναι όντος ένα εμπόδιο (γέλια). Κανόνισε μου 10 διαρκείας στην τέσσερα και την σουίτα που έχω κάθε χρόνο.
- Οοοοοκ
- Αύριο πρωί έρχεται και η αδερφή σου. Πήγαινέ την στο αεροδρόμιο και πες της και καμιά κουβέντα γιατί δεν την άκουσα και πολύ πρόθυμη να αφήσουμε την Θεσσαλονίκη.
- Έγινεεε!
- Σωραίος και μετράς ρε φίλε... Α και κάτι άλλο
- Πες και το κάτι άλλο.
- Τίποτα άσ'το.. Θα τα πούμε αύριο και μέσα στον μήνα σε περιμένω να τα πούμε και από κοντά. Να σου πω και τι έγινε σήμερα.
- Έγινε καρντάση μου, τα λέμε.

Spoiler: show
ΤΙΤΛΟΣ: Η περηφάνια των βάσκων
Όνομα προπονητή: Sonco Pura
Έναρξη: Athletic Club
Φορτωμένα πρωταθλήματα: Liga BBVA, Liga adelante
Skin: Default
Logos/Kits/Facepacks:TCM15
User avatar
god4
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sat Oct 13, 2007 2:49 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ, Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Ικαρία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

15/07/2015, μέσα σε ταξί, 18:10
Πηγαίνοντας προς το γήπεδο του συλλόγου διαβάζω στο ίντερνετ:
Spoiler: show
Image
15/07/2015, Stadio San Mames, 19:45

Κάθομαι στο γραφείο μου, μπροστά μου έχω ένα Laptop, 3 πάκους χαρτούρα, δύο τηλέφωνα και ένα Usb Stick που μου έδωσε ο πρόεδρος στο ραντεβού μας.
Έχω άπειρη δουλειά να κάνω. Πρέπει κάποιες διαδικασίες να τροχοδρομηθούν από σήμερα.
Το σίγουρο είναι ότι μέχρι τον Ιανουάριο δεν γίνονται μεταγραφές. Έχω αποφασίσει να μην απολύσω/προσλάβω κανέναν από το προσωπικό. Μέχρι τον Δεκέμβριο θα είναι οι πάντες υπό δοκιμή.

Σημειώνω κάποιες αποφάσεις που έχω πάρει σχετικά με την ομάδα για να τις ανακοινώσω αύριο στο τεχνικό τιμ και την διοίκηση της ομάδας.
1. Τα φιλικά θα τα χειρίζεται ο βοηθός μου, αλλά πάντα χρησιμοποιώντας τις τακτικές μου.
2. Κανένας παίχτης δεν έρχεται ή φεύγει αν δεν δώσω έγκριση εγώ.
3. Όλες οι ομάδες του συλλόγου θα χρησιμοποιούν το σύστημα που δουλεύει και η πρώτη ομάδα.
4. Δεν θα δέχομαι καμία πρόταση από ατζέντηδες. Ότι έρχεται θα πηγαίνει στα σκουπίδια.
5. Όλες οι αρμοδιότητες του συλλόγου είναι δικές μου. Εξαιρείται η υπογραφή νέων παικτών στην ομάδα που θα είναι υπεύθυνος ο διευθυντής ακαδημιών μέχρι τον Ιούνιο του 2016.
6. Πολιτική μεταγραφών: ΟΛΟΙ οι παίχτες είναι διαθέσιμοι για πώληση αρκεί το ποσό της μεταγραφής να υπερκαλύπτει τον σύλλογο. Με λίγα λόγια, πουλάμε αλλά ΔΕΝ ξεπουλάμε.

Βάζω το usb stick στο Laptop, ένας φάκελος για κάθε παίκτη με την γνώμη του προπονητικού τιμ, τα χαρακτηριστικά του, την καταλληλότερη θέση, την εκτιμώμενη αξία του κτλ εμφανίζεται. Αυτό είναι οργάνωση, όχι σαν τους άλλους στην Θεσσαλονίκη που πήγα να συζητήσω και ήταν καφενείο...
Spoiler: show
Image
Μετά από μερικές ώρες αναχωρώ για το ξενοδοχείο. Επιλέγω το μενού της ισπανικής παραδοσιακής κουζίνας και γύρω στις 11 με έχει πάρει ο ύπνος.


16/07/2015, Προπονητικές εγκαταστάσεις Athletic Club, 09:00

Έχω φτάσει από το πρωί για να ρυθμίσω τα ζητήματα της προπόνησης,να γνωριστώ με τους παίχτες και να αναλύσω την τακτική που θα δουλεύει η ομάδα στους συνεργάτες μου.
Το πρώτο Mail σκάει ακριβώς στις 09:00
Spoiler: show
Image
Δεν έχουν τον Θεό τους, μετά απ' ότι έγινε την προηγούμενη εβδομάδα ζητάν δανεικό την πρώτη μέρα που ανέλαβα. Αυτό είναι θράσος. Απορρίπτεται η πρόταση. Έχω σημαντικότερες δουλειές, σε λίγες ώρες είναι η παρουσίασή μου στους δημοσιογράφους.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Μετά από μια πάρα πολύ δύσκολη μέρα γυρίζω στο ξενοδοχείο γύρω στις 6 το απόγευμα. Η Μαρία με περιμένει στο δωμάτιο. Με το που ανοίγω την πόρτα την αγκαλιάζω και την ρωτάω αν είναι έτοιμη.
10 λεπτά μετά είμαστε στο roof garden του ξενοδοχείου σε ένα απόμερο σχετικά τραπέζι και τρώμε.
- Πως ήταν το ταξίδι σου μωρό μου;
- Καλύτερο απ' ότι περίμενα, εσύ;
- Υπέγραψα χθες στην Μπιλμπάο, δεν γινόταν να πω όχι.
- Γιατί;
- Γιατί αν εξαιρέσεις ότι η Μπιλμπάο και ο ΠΑΟΚ είναι οι ομάδες που λατρεύω από παιδί η πρόταση ήταν 2 εκατομμυρ
- 2 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ;;;
- Χαχαχα ναι, μην φωνάζεις όμως αγάπη μου, σε ακούω.
- Απλά δεν το περίμενα, μια βδομάδα πριν σου πρότειναν να αναλάβεις με 50 χιλιάδες ετησίως την...
- Πάει αυτό, μην το σκέφτεσαι. Σκέψου το τώρα.
- Ναι.
- Σε θέλω μαζί μου. Δεν θα πάρει πολύ καιρό να βρεις δουλειά κι εσύ εδώ. Και η πόλη είναι φανταστική.
- Δεν είναι και Θεσσαλονίκη.
- Όχι, αλλά είναι μια τεράστια ευκαιρία.
- Σου έχω ένα δώρο κύριε προπονητή της Αθλέτικ κλάμπ.
- Που είναι;
- Πάμε στο δωμάτιο,να το ανοίξεις...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μην απενεργοποιήσεις τις προτάσεις των ατζέντηδων. Γιατι σου στέλνουν μόνο για Βάσκους παίκτες (2-3 το χρονο) και μπορεί να σε βοηθήσει. Δεν είναι σαν τις άλλες ομάδες που σου στέλνουν κάθε πικραμένο.
User avatar
god4
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sat Oct 13, 2007 2:49 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ, Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Ικαρία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η προετοιμασία κυλάει ομαλά, στα φιλικά οι παίχτες δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό με σκοπό να εντυπωσιάσουν. Η προπόνηση εστιάζεται κυρίως στην τακτική ώστε να γίνει κατανοητή και να αφομοιωθεί το γρηγορότερο δυνατόν. Οι όποιες προτάσεις για δανεισμούς που γίνονται, απορρίπτονται.
Τουλάχιστον μέχρι τον Δεκέμβρη οι πάντες θα παραμείνουν στην θέση τους με σκοπό να αξιολογηθούν.
Spoiler: show
Image

04/08/2015, Προάστια του Μπιλμπάο, 08:20
- Και πως θα καθαρίζουμε εμείς τέτοιο σπίτι;
- Δεν θα το καθαρίζουμε εμείς καλέ μου.
- Αλλά; Θα φέρνω μία φορά την εβδομάδα τους παίχτες να μας βοηθάνε;
- Κρυάδες.. Στον πρώτο όροφο αν πρόσεξες, που σιγά μην πρόσεξες, στο βάθος υπάρχει ένας διάδρομος.
- Κάτι έχει πάρει το μάτι μου.
- Δεν πήγες να δεις τι είναι;
- Όχι, ο ξενώνας πιστεύω.
- Μια κρεβατοκάμαρα και ένα μπάνιο, είναι τα δωμάτια του προσωπικού.
- Ποιου προσωπικού;
- Τις κοπέλας που θα μένει εδώ και θα κάνει τις δουλείες του σπιτιού.
- Α βλέπω προσαρμόστηκες αμέσως ε. Κοπέλα;
- Μην σου μπαίνουν ιδέες, επέλεξα βάση του τι μπορεί να κάνει και όχι να σου αρέσει
- Και πότε θα έρθει;
- Βασικά είναι εδώ.
-...πότε..
- Χθες το πρωί, εσύ ήσουν όλη μέρα στο Lezama, και μετρούσες πόσα εκατοστά είναι το κάθε γήπεδο και αν στα αποδυτήρια υπάρχουν ανατομικές παντόφλες.
- Καλά, καλά, καλά..Ξέρω, λείπω πολλές ώρες, το έχουμε ξαναπεί..Αυτή έμεινε εδώ δηλαδή το βράδυ;
- Χθες όχι, απλά έφερε τα πράγματα της, από σήμερα ξεκινάει.
- Και εσύ ξεκινάς την άλλη Δευτέρα, πρώτα ο ΠΑΟΚ, είδες που σου έλεγα ότι όλα θα πάνε καλά και ότι θα είμαστε πολύ καλύτερα εδώ;
- Είπα εγώ το αντίθετο;
- Πρέπει να φύγω κορίτσι μου, ο προπονητής πρέπει να πηγαίνει πρώτος και να φεύγει τελευταίος, στο έχω ξαναπεί.
- Μαζί θα φύγουμε, έχω να πάω να δω κάποια αυτοκίνητα, ένα από τα οποία θα μου δώσει η εταιρία.
- Κατάλαβα, το ροζ θα πάρεις..


Μερικές μέρες αργότερα...
Η σεζόν ξεκινάει, η κλήρωση των play off μας έφερε αντιμέτωπους με την Arsenal με το πρώτο παιχνίδι στην έδρα μας. Έχω ξεγράψει από τώρα την πρόκριση, παρ' όλα αυτά προσπαθώ να διατηρήσω το ηθικό των παιχτών μου ψηλά λέγοντας τους πως μπορούμε να τα καταφέρουμε.

20/08/2015
Ο πρώτος επίσημος αγώνας της χρονιάς είναι γεγονός, καταβάθος δεν περιμένω πολλά.
Spoiler: show
Image
Δεν εντυπωσιάσαμε, αλλά είχαμε περισσότερες ευκαιρίες για το γκολ.



Μετά το ούτε κρύο ούτε ζέστη αποτέλεσμα με την Arsenal σειρά έχει ο εκτός αγώνας με την Μάλαγα. Στο μυαλό μου αυτός είναι σημαντικότερος. Το πρωτάθλημα είναι ο πρωταρχικός μου στόχος. Όσο ψηλότερα μπορούμε.
Ένα ξεκούραστο 0-3, ίσως μας βοήθησε το πέναλτι στο πρώτο λεπτό του αγώνα αλλά με μία μονάδα πάνω στην γενική αξιολόγηση των παιχτών και διπλάσιες ευκαιρίες μόνο τυχαίο δεν είναι το αποτέλεσμα.
Η ομάδα δείχνει δεμένη και αυτό με κάνει πολύ χαρούμενο.


Ο επαναληπτικός με την Arsenal πλησιάζει,η προετοιμασία αγώνα συνεχίζει να είναι στις τακτικές.

26/08/2015, Λονδίνο, Emirates Stadium, 22:05
Ένα απίστευτο παιχνίδι. Η ομάδα βρίσκεται πίσω στο σκορ από το 2ο λεπτό. Παρ' όλα αυτά η ψυχή των Βάσκων μιλάει και κάνουμε μια φοβερή ανατροπή Με το 1-2 να γίνεται στο 83' και το 1-3 στο 89'.
Spoiler: show
Image

Image

27/08/2015, προάστια Μπιλμπάο, οικία Pura, 03:25
- Καλά έχει αγώνα στις 5 τα ξημερώματα;
- Γιατί δεν κοιμάσαι;
- Γιατί δεν είσαι δίπλα μου, λείπεις συνέχεια σε ταξίδια, είσαι όλη μέρα στην προπόνηση και στα γραφεία. Τώρα ούτε το βράδυ θα είσαι σπίτι;
- Σπίτι είμαι.
- Δεν είσαι σπίτι, είσαι ακόμα στην Αγγλία απ' ότι βλέπω.
- Απλά θέλω να δω..
- Ξέρω, θες να δεις ξανά και ξανά το παιχνίδι, να δεις τα λάθη και να τα διορθώσεις, να δεις τα σωστά και να τα βελτιώσεις, το ξέρω.
- Πάμε στο κρεβάτι μας.
- Όχι, θέλω να... Άσε με κάτω, ΕΙΠΑ ΑΣΕ ΜΕ ΚΑΤΩ. Θέλω να μιλήσουμε, πρέπει να συζητήσουμε το..


31/08/2015, Αποδυτήρια San Mames, 19:10
- Το παιχνίδι με την Arsenal έχει τελειώσει εδώ και μέρες, το έχετε καταλάβει; Δεν θα πω ονόματα αλλά κάποιοι παίχτες της πρώτης ομάδας το πρωί στο ξενοδοχείο ήρθαν και μου μίλησαν για ενδεχόμενη μεταγραφή τους σε ομάδες του εξωτερικού. Παίζετε στην Αθλέτικ, θα το λέω μέχρι να το καταλάβετε, θα φεύγει όποιος φέρνει μια πρόταση τουλάχιστον ίση της αξίας του και με την προϋπόθεση ότι η ομάδα έχει καιρό να βρει τον αντικαταστάτη. 31 Αυγούστου, και 100 εκατομμύρια πρόταση να έρθει, δεν πωλείτε κανένας. Συγκεντρωθείτε στην δουλειά σας και μην κάνετε σαν κακομαθημένα.
Spoiler: show
Image
User avatar
god4
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sat Oct 13, 2007 2:49 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ, Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Ικαρία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kobos550 wrote:Μην απενεργοποιήσεις τις προτάσεις των ατζέντηδων. Γιατι σου στέλνουν μόνο για Βάσκους παίκτες (2-3 το χρονο) και μπορεί να σε βοηθήσει. Δεν είναι σαν τις άλλες ομάδες που σου στέλνουν κάθε πικραμένο.
Σωστός, θα ενημερώσω τον βοηθό. Οι προτάσεις είναι πάντα δεκτές από τους φίλους της ομάδας είτε με mail (όπως τώρα) είτε τηλεφωνικά στην γραμμή εξυπηρέτησης οπαδών της Αθλέτικ Μπιλμπάο που λειτουργεί από 1 Αυγούστου 2014.
User avatar
god4
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sat Oct 13, 2007 2:49 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ, Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Ικαρία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένας πολύ δύσκολος Σεπτέμβρης ξεκινάει, έχουμε μέρες να ξεκουραστεί ο ομάδα και να προετοιμαστεί ίσως για τον δυσκολότερο αγώνα της χρονιάς


14/09/2015, αποδυτήρια φιλοξενούμενων στο Camp Noy, 22:58

Αυτό που καταφέρατε μπορεί να μην το κάνει καμιά άλλη ομάδα φέτος. Είμαι περήφανος για εσάς. Η σημερινή σας εμφάνιση έδειξε σε όλους τι μπορεί να κάνει ένα δεμένο σύνολο. Είστε μια οικογένεια και αυτό βγαίνει κατά την διάρκεια των αγώνων. Θέλω να μην πάρουν τα μυαλά μας αέρα, θα συνεχίσουμε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Σκληρή δουλειά και προπόνηση.
Spoiler: show
Image
15/09/2015, εστιατόριο BERMEO, 20:45

- Μωρό μου έχω πολύ δουλειά τους τελευταίους δύο μήνες. Δεν θυμάμαι καν πότε ήταν η τελευταία φορά που βγήκαμε έξω για φαγητό.
- Έχει περάσει αρκετός καιρός, αλλά δεν πειράζει, μου αρκεί που είσαι χαρούμενος.
- Είμαι ακόμα πιο χαρούμενος όταν σε βλέπω. Είσαι πανέμορφη.
- ....
- Τι; Πάντα είσαι όμορ
- Sonco
- Πες μου.
- Σε λίγο καιρό δεν θα μου λες ότι είμαι όμορφη.
- Γιατί κορίτσι μου;
- Γιατί δεν θα βλέπομαι.
- Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ.
- Θα γίνει, αν αρχίσω να παίρνω κιλά.
- Γιατί να αρχ..
- Αν αρχίσω να γκρινιάζω
- Γιατί να γκρινιάζεις, είσαι ευχαριστημένη εδώ, έχεις προσαρμοστεί έχεις κα...
- Αν αρχίσω να μην ευχαριστιέμαι με τίποτα και να μιζεριάζω με τα πάντα..
- Γιατί Μαράκι μου να.. όπα, μισό λεπτό. Θες να πεις ότι
- Ναι αυτό σου λέω
- Θέλω να σε φιλήσω και θα είμαι ακόμα πιο ευτυχισμένος όταν θα τα κάνεις αυτά. Θέλω πολύ να πάρεις τα κιλά,θέλω πολύ να γκρινιάζεις. Πόσο καιρό το ξέρεις;
- Χθες
- Γιατί δεν μου το είπες
- είχες στο μυαλό σου άλλα πράγματα χθες δεν ήθελα να σκέφτεσαι και αυτό. Δεν ήξερα και πως θα το πάρεις.
- Σε μερικούς μήνες θα γεννήσεις τον γιο μου, θα με κάνεις τον πιο ευτυχισμένο άνθρωπο στον κόσμο
- Τον γιο σου;
- Ναι,πάμε να φύγουμε; θέλω να πάμε σπίτι, να ανοίξουμε το μπουκάλι με το κρασί που μου έκανε δώρο στα γενέθλιά μου ο πρόεδρος και να ξαπλώσουμε στον καναπέ, εγώ, εσύ και ο γιος μου.
- (Γέλια) πάμε!!!


24/09/2015, αποδυτήρια φιλοξενούμενων στο Βαγιέκας, 20:49

Παιδιά οι τελευταίες 10 μέρες ήταν ονειρικές. Μετά από τον άθλο στο Camp Nou και την πολύ καλή εμφάνιση με την Benfica
Spoiler: show
Image

Image
απόψε για άλλη μια φορά είστε εκπληκτικοί, κερδίζουμε 0 – 4, βγείτε έξω και απλά κρατήστε δυνάμεις,έχουμε δύσκολα παιχνίδια μπροστά μας.

24/09/2015, αποδυτήρια φιλοξενούμενων στο Βαγιέκας, 21:55

4 γκολ σε 45 λεπτά; Δεν κρατήσατε απλά δυνάμεις. Περπατούσατε. Είστε τυχεροί που δεν φάγαμε και το πέμπτο. Δεν θέλω να ξαναδώ τέτοια εμφάνιση.
Spoiler: show
Image


30/09/2015, πτήση από Βασιλεία για Μπιλμπάο, 23:55

- Το champions league δεν είναι στόχος μας αλλά δεν επιτρέπεται να χάνουμε 4-0 από την Βασιλεία. Αύριο θα πάρετε όλοι ρεπό. Σε 4 μέρες παίζουμε με την Ρεάλ. Ξεκουραστείτε και την Πέμπτη ελάτε με καθαρό μυαλό. Ξεχάστε ο,τι έγινε σήμερα
Spoiler: show
Image

Image
User avatar
god4
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Sat Oct 13, 2007 2:49 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ, Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Ικαρία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τα windows 10 φέρνουν το τέλος του Football Manager 2015.

Ένα FM15 που μάλλον θα διαγραφεί από τα πρακτικά εντελώς μιας και σε αντίθεση με παλιότερες εκδόσεις τώρα δεν έμεινε κανένα save για συνέχιση στο μέλλον. Πάνε οι τακτικές, πάνε οι shortlists αλλά κυρίως πάει

- Ο ΠΑΟΚ του 2029 με τις 4 ή 5 (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσες) κατακτήσεις Champions League,τις 2 κατακτήσεις Europa League το 2019 και το 2020, των σερί πρωταθλημάτων από το 2014/2015, του πανίσχυρου ρόστερ, του καινούριου γηπέδου που επιτέλους είχε δοθεί άδεια να αρχίσει να χτίζεται και πολλών άλλων.

- Η Red Bull Λειψίας που το 2018/2019 πήρε το πρώτο πρωτάθλημα στην ιστορία της στην bundesliga

- Η Shefield που από τα αζήτητα της Αγγλίας έφτασε στην Vanarama Conference με κρυφό πόθο κάποτε να αγωνιστεί στην θρυλική Premier League.

- H Palmeiras που το 2019 είχε καταφέρει να είναι η μεγαλύτερη δύναμη στην Βραζιλία, να έχει κατακτήσει 2 σερί Copa Libertadores και να είναι ένας απίστευτα κερδοφόρος οργανισμός με ένα δίκτυο σκάουτιγκ που έψαχνε από τις φαβέλες μέχρι αυλές από βίλες για ταλέντα τα οποία έπαιρνε σχεδόν τσάμπα και τα πουλούσε στους λεφτάδες της δύσης για χρυσάφι.

- Η Liverpool που το 2018 γεύτηκε ξανά την δόξα του πρωταθλητή Αγγλίας αφού τις προηγούμενες 2 σεζόν είχε χάσει το πρωτάθλημα την τελευταία αγωνιστή.

- και η BILBAO που την πρώτη της σεζόν είχε τερματίσει τρίτη και ετοιμαζόταν να σπάσει το κατεστημένο της Real και της Barca.(στην ιστορία δεν είχε φτάσει μέχρι εκεί)

Αντίο σε όλα αυτά και αντίο FM2015 γιατί χωρίς υπάρχοντα saves, λίγους μήνες πριν το FM2016 δεν έχω κουράγιο να αρχίσω καινούριο.

Τα windows 10 τα σπάνε!!!
Post Reply

Return to “Ισπανία”