Abalability City 2009 - Ρόστερ

Είχατε πάντα όνειρο να δείτε τον εαυτό σας στο fm; Εμείς το κάναμε για σας! Τι περιμένετε; Δώστε μας τα στατιστικά σας και γίνετε η νέα μεταγραφή της ομάδας FMGreece!
Locked
Everest
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2137
Joined: Thu Dec 15, 2005 12:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Roberto Pantos DL/WBL

Πάμε για βεντούζες και φέτος με την Cityάρα μας. Δεν ξέρω αν έρθει η πρωτιά, αλλά πάνω από όλα θέλω μια καλή πορεία για την ομάδα. Προσωπικά θα φροντίσω με το ελληνικό-ατσουμπαλέ και το βραζιλιάνικο-μαγικό ταμπεραμέντο μου ώστε να είναι αδιαπέραστο το αριστερό άκρο της άμυνας και φυσικά να βοηθήσω όσο μπορώ στο δημιουργικό κομμάτι.
Επίσης είναι σημαντικό το να τερματίσουμε πάνω από τη United και μάλιστα με μεγάλες νίκες απέναντι τους. Τέρμα τα λόγια όμως, ώρα για δουλειά και σκληρή προπόνηση για να το δείξουμε και στο γήπεδο.
User avatar
pirovatis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7325
Joined: Tue Jan 18, 2005 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: NK Gospic '91
Αγαπημένη Ομάδα: Rayo Vallecano
Status: Ίδια είναι τα αφέντικα, πράσινα πορτοκαλιά...
Location: Vanuatu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Jaime "el loco Vanuato" Pirovatis
Βlast from the past!!


Ίσως δεν έπρεπε να τον
ακούσω εκείνο τον σαμάνο.

-skepsh


Ειρηνικός Ωκεανός/ κάπου, κάπως, κάποτε το 2001.


Η τροπική καταιγίδα πλησίαζε σιγά σιγά το μικρό νησί Τafea, καθώς σε ένα σκοτεινό σημείο του πυκνού δάσους, μια πανάρχαια ιεροτελεστία ξεκινούσε...

Ο σαμάνος της φυλής, Τsak-oni-tris, έχοντας αναμείξει τα μυστικά συστατικά( :drinking: και -foumarw ) ξεκινούσε τη διαδικασία της χρονομεταφοράς...

Ο Jaime ατάραχος περίμενε τη στιγμή που θα έφτανε στο μακρινό 2009 και θα έκανε την ποδοσφαιρική υφήλιο να παραμιλάει με τα κατορθώματα του.

Προορισμός: Ευρώπη, Ηνωμένο Βασίλειο
Χρονολογία: 2009
Αποστολή: Στελέχωση Abalability City και υπεράσπιση της εστίας της.

Στο διάστημα που διαρκούσε η χρονομεταφορά, ο Jaime βρήκε λίγο χρόνο να γράψει κάποια λόγια που θα έδινε στα πλήθη που θα μαζευότανε έξω από το "The Prestige" Athens για να γίνουν μάρτυρες της πρώτης χρονομεταφοράς στην ιστορία του Χόμο σάπιενς:


Άξιος συνεχιστής των:
Spoiler: show
Δημήτρη Ελευθερόπουλου

Image

Διονύση Χιώτη

Image

Αντωνη Βούλγαρη

Image
ήρθα από πολυυυυύ μακρυά για να διδάξω το επάγγελμα της κηπουρικής....της υπεράσπισης του τέρματος της Abalability City.Και υπό ποιού τις οδηγίες θα τελώ;

Αυτού του μειρακίου;

Aυτού που είχαμε να μας δένει τα παντελονάκια με τα δόντια τω καιρώ εκείνω;

Αυτός τώρα θα κάνει κουμάντο και θα επηρεάζει την καριέρα μου;
Spoiler: show
Image
Ατιμε σαμάνε, αχ και νάξερες που μ' έστειλες;

Που θα πάει, Ι' ll be back! -ksilo



Ξεπερνώντας το αρχικό σοκ, είπα να ρίξω μια πιο ήρεμη ματιά στους συμπαίκτες. Όλοι τους αμούστακοι μισθοφόροι που θέλησαν να κερδίσουν λίγη από την φήμη του πρώτου χρονοταξιδευτή-τερματοφύλακα. Καπου σε μια γωνιά ήταν όμως μια γνώριμη φυσιογνωμία. Μια ταλαιπωρημένη φιγούρα που κάτι μου θύμιζε. Με το που σήκωσε το κεφάλι μια αστραπή σαν να περασε από μπροστά μου!!

Ηταν εκείνος ο αριστοκράτης επαναστάτης που κάποτε αλωνίζαμε τους δρόμους. Ακόμα θυμάμαι τα γέλια που ρίχναμε, όταν προσπαθώντας να συμμετέχει σε πορείες με τον κλασσάτο του τρόπο φώναζε:
Αστυνόμικοι
Μπαρμπούνια
Δολοφόνοι.
Έκτοτε του είχαμε κολλήσει το παρατσούκλι ΑΜΔ.
Και να! Ήταν κι αυτός εκεί! Και ήταν κι αυτός τερματοφύλακας :cry:

Θα έπρεπε να είναι ή αυτός ή εγώ! (ή ο Giannhs Theofilis :D )

Και την απόφαση θα την έπερνε αυτός ο τσιλιβήθρας? -thymwmenos

Κάτι μου έλεγε ότι δε θα τα πηγαίναμε καλά...

Είδωμεν.


ΥΓ: Αποκλειστική ingame εικόνα ΔΩΡΟ:
Spoiler: show
Από την fantasy team άλλου φόρουμ :D

Image
Το σύστημα σας 3-5-2, το σύστημα που παίζω παγκό.
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

George van der Blanken

Είμαι πολύ ικανοποιημένος που ολοκληρώθηκε τελικά η μεταγραφή.Πιστεύω ότι θα προσαρμοστώ πολύ γρήγορα.Η υπόσχεση που θέλω να δώσω στους οπαδούς μου (μας) είναι ότι θα φορτώσω τα δίχτυα των αντιπάλων (ειδικά της Utd) με πολλά γκολ.

Η United είναι πιο ανύπαρκτη κι από μένα (που είμαι και Βελγοκαναδός)...
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
coach Tiesto
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3005
Joined: Mon Jul 04, 2005 3:43 pm
Location: Βύρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nikolas Tiestos

τα πράγματα είναι απλά κύριοι.. η ομάδα με ήθελε, τα λεφτά καλά είναι, φέρανε και 2-3 φιλαράκια να κάνουμε το χαβαλέ στην προπόνηση και πάμε απλά και όμορφα να σηκώσουμε την κούπα (του καφέ με το Λόρις για κόουτς....


απλά και καθημερινά, ο δικός σας Τιεστό με αγάπη...


(σηκώνω τη φανέλα, το νούμερο 10 ταιριαστό, όπως πάντα, με το όνομα tiestos και οι φωτογραφικές πέρνουν φωτιά)

Off Topic:
Λόρις μη μου δώσεις κανα 57 και με κάνεις ρόμπα... εμένα που σε στηρίζω από πάντα... 8)
Τελικά δεν υπάρχει θεός Καλό ταξίδι ψηλέ .. 26/2/2007 :cry: :cry:

Βρε μπαγάσα... περνάς καλά 'κει πάνω.........? :cry:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Spawn_I wrote: Να πάρω π.χ. τον Τιέστο στην ομάδα και να κερδίσουμε αλλά να γίνουμε μπίλιες δεν το θέλω. Δεν κατεβαίνω για να χαλάσουμε τις καρδιές μας...

spawn_I είσαι θρησκεία 8)
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jordi Boixos-Nois

Ξεκινώντας θα ήθελα να ευχηθώ καλή ποδοσφαιρική χρονιά σε όλα τα παιδιά απο την ομάδα και προσωπικά σε μένα υγεία.

Δεν θα το αντέξω άλλη μια χρονιά να έχω τραυματισμούς που θα μου στερήσουν την βοήθεια μου στην ομάδα.

Έστω και με απουσία ενός χρόνου απο την ομάδα καλωσορίζω τα καινούρια μέλη και να τους υπενθυμίσω οτι μαζί μπορούμε να κάνουμε μεγάλη την City.

Δεν υποσχόμαι τίποτα λιγότερο απο το 100% των δυνατοτήτων μου σε κάθε παιχνίδι αλλά μπορώ να εγγυηθώ το καλό κλίμα στα αποδυτήρια που θα μας οδηγήσει στις νίκες.

Και παρακαλώ να είστε υπομονετικοί με τον νέο προπονητής μας τον Nίκο Λλόρης, καθώς έχει ακόμα το άγχος της πρώτης φοράς σε μεγάλη ομάδα. Αλλά κι ο Πέπε κάπως έτσι δεν ξεκίνησε;;

Νίκο σε στηρίζουμε, το 'να τ' αλλο ξερω γω τα πάντα όλα, θέλω το 7. 8)
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

εγώ θέλω το 16 Λόρη 8)
:liverpool:
User avatar
Aris7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6702
Joined: Sun Apr 06, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Andy Roddick
Αγαπημένη Ομάδα: Andy Roddick
twitter: Maritus7
Status: Andy Roddick
Location: Andy Roddick
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

σορρυ κυριος, αλλα το 16 το εχω εγω. δεν παιζει αλλιως. δλδ...ανετα σκοτωνω για το 16 8)

Δηλωσεις του νεου μεταγραφικου αποκτηματος της Abalability City, αριστερου μπακ Άρη Γαλάτη:

Καταρχας σας ευχαριστω ολους που βρισκεστε εδω σημερα. Ειναι μεγαλη μου χαρα να βρισκομαι αναμεσα σας και αναμεσα στους φιλαθλους της City.

Εχω μαθει στην ζωη μου να ειμαι ειλικρινης. Δεν με εννοιαζε ποτε τι θα πουν οι αλλοι για μενα και ουτε με νοιαζει και τωρα. Συνεπως δεν με νοιαζει και το τι θα γραψουν για μενα οι δημοσιογραφοι. Οποτε απο αυτα που θα πω, μπορειτε να γραψετε οτι θελετε. Δεν ειμαι σε θεση να σας υποδειξω το πως θα κανετε την δουλεια σας...εσεις ξερετε καλυτερα απο μενα

Αρχιζω λεγοντας οτι ειναι αληθεια οτι ειχα προτασεις και απο τις 2 ομαδες της πολης. Και την United και την City. Δεν θα κρυψω οτι η προσφορα της United ηταν σαφως καλυτερη απο οικονομικης αποψεως αλλα τα λεφτα δεν ειναι το παν στην ζωη. Προτιμησα να ερθω στην City οχι επειδη "ειμαι City απο μικρος" και αλλες τετοιες υπερβολες αλλα για 2-3 λογους.

Πρωτος λογος ειναι ο προπονητης της ομαδας. Ξερω οτι προκεται για εναν ιδιαιτερο χαρακτηρα, αρκετα οξυθυμο και ιδιοτροπο ορισμενες φορες. Ειναι ομως απιστευτος προπονητης, ξερει να βοηθαει τον παιχτη του και να τον κανει καλυτερο. Για μενα ειναι απο τους καλυτερους προπονητες του κοσμου και γι'αυτο επελεξα να ερθω στην ομαδα του. Ο κυριος Γιορις ειναι κορυφαιος πραγματικα!

Ο δευτερος λογος ειναι μερικοι απο τους παιχτες που ηξερα οτι θα αγοραζε η City. παιχτες που ηθελα να παιξω μαζι τους τοσο γιατι ειναι πραγματικα πολυ καλα παιδια και χαρακτηρες αλλα και επειδη ποδοσφαιρικα ειναι διαννοιες και μπορουνε να βοηθησουν πραγματικα την ομαδα. Παικτες οπως ο Nikolas Tiestos και ο Jordi Boixos-Nois ειναι ευλογια που ειναι στην ομαδα! προσθεστε πισω και εναν ογκολιθο στον τερμα, τον AMD και εχουμε μια 3αδα παικτων που επηρεασαν την αποφαση μου να ερθω στην City.

Δεν θα κρυψω οτι υπαρχουν και ατομα μεσα στην ομαδα που μου ειναι αδιαφορα...ειπαμε... δεν κρυβομαι πισω απο το δακτυλο μου. οτι εχω να πω θα το πω και δεν λογαριαζω τις συνεπειες. Με αυτα τα ατομα λοιπον θα προσπαθησω να κανω την δουλεια μου οσο πιο επαγγελματικα γινεται. Μην περιμενετε ομως ποτε απο μενα δηλωσεις του στυλ "το κλιμα στα αποδυτηρια ειναι οικογενειακο και τετοια". Να περιμενετε δηλωσεις του στυλ "Με τον Jordi kai ton Tiesto παιρναμε τελεια και εντος και εκτος γηπεδου". Γραψτε για κλικα, γραψτε για οτι αλλο θελετε. Εγω λεω τα πραγματα οπως τα ζω και οπως τα βλεπω

Αυτα προς το παρων. Δεν μπορω να υποσχεθω πολλα πραγματα. Γιατι δεν μου αρεσει να δημιουργω προσδοκιες. Οποτε το μονο που εχω να πω ειναι οτι θα δινω καθημερινα οτι εχω και δεν εχω, τοσο στην προπονηση οσο και μεσα στον αγωνα. Ποτε δεν ημουν ο παιχτης που θα παιξει για 10 στον αγωνα και μετα θα παιξει για 3 στον αλλο. Παντα ειχα ενα ταβανι στην αποδοση μου, χαμηλοτερο απο πολλους συμπαικτες μου το οποιο ομως παντα προσεγγιζα με την αποδοση μου.

Ελπιζω να εχουμε μια καλη χρονια!
Sponis wrote:την τριγωνομετρία που δίδαξαν οι Σπόνης-Τζιο-Αρης ούτε ο Αρσέν ούτε ο σερ Αλεξ την έχουν δει ακόμα λέμε...
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να μήν γίνουμε κώλος ας κάνουμε μία λίστα με τα νούμερα που θέλει ο καθένας.
Άν βέβαια συμφωνείτε και οι υπόλοιποι...
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9253
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

είπε ο Λορις ότι θα ανοιχτει τοπικ για τα νουμερα αρα ας περιμενουμε.
:liverpool:
Babaklas7
Backup
Backup
Posts: 979
Joined: Tue Jun 17, 2008 6:13 pm
Football Manager της ομάδας: Internationale
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Babis ''Babaklas'' Roukounopoulos DC

Είμαι από τα καινούργια μεταγραφικά αποκτήματα της ομάδας... Ήρθα από την Ξάνθη, ευχαριστώ τον προπονητή και την διοίκηση της ομάδας για την στήριξη και στο γήπεδο θα βγάλω ότι καλύτερο μπορω... Για μένα η City είναι πλέον το παν... Εύχομαι καλή επιτυχία στους συμπαίχτες μου και στον προπονητή Νίκο ΛΛόρις... ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ!!!! ( εδώ χειροκροτάμε :D :D )
[quote="zidane72003"]Μη λες παπαριες παρακολουθει η εφορια το φορουμ ρε[/quote]

These are 8)
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Sifis Kritikos - MC


Το ξερα, το ξερα από παλιά, όταν κοιταζόμουν στον καθρέφτη και φανταζόμουν τον εαυτό μου να τα δίνει όλα στα γήπεδο, πως πλησίαζε η στιγμή που θα φορούσα την τιμημένη μπλε φανέλα. Η ανατριχίλα που θα νιώσω στο ντεμπούτο μου δε θα περιγράφεται.
Ανέκαθεν ήμουν με τη City. Έβλεπα τα ντέρμπι εναντίον των των φλούφληδων της United και πανηγύριζα τα γκολ χοροπηδώντας στον καναπέ κι ας φώναζε η μάνα μου. Ο τοίχος απέναντι από το πατρικό μου γράφει ακόμα "F*ck United" -kwloxero Ξεθωριασμένο μεν, πάντα επίκαιρο δε.
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
Locked

Return to “Fantasy FMGreece team”