Abalability 2009 - Ζητούνται εθελοντές και ιδέες

Είχατε πάντα όνειρο να δείτε τον εαυτό σας στο fm; Εμείς το κάναμε για σας! Τι περιμένετε; Δώστε μας τα στατιστικά σας και γίνετε η νέα μεταγραφή της ομάδας FMGreece!
Locked
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Απλά τα πράγματα παίδες
Τα γούστα που βγάλαμε πέρυσι ήταν μοναδικά. Κουράστηκα είναι η αλήθεια αλλά χαλάλι.

Η πρώτη μου σκέψη είναι οτι θα χρειαστούμε 4 εθελοντές
Τέσσερα μέλη του σαιτ τα οποία θα δημιουργήσουν τη db ενόψει της νέας σεζόν.




Περιμένω PM (ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ)



Abalability FM 2009



Καταθέστε εδω τις ιδέες - προτάσεις για το πως θα παίξουμε φέτος.

ΠΧ: Η δικιά μου ιδέα είναι να προκαθορίσουμε τις θέσεις που θα έχουμε σε κάθε ομάδα - διότι το θεωρώ δεδομένο πως και φέτος θα έχουμε δυο ομάδες - για να μπορεί να εφαρμοστεί καλύτερα το rotation. Μια ακόμα ιδέα μου είναι οι δυο ομάδες να μπούνε στην World Super League.





ΥΓ: Παιδιά, ξέρω οτι το θέλετε, όπως και εγω, αλλα μη σπαμμάρετε σ' αυτό το τόπικ, οκ?
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Coach Ventouza
Football Legend
Football Legend
Posts: 10384
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:12 pm
Status: Same shit,different day
Location: United Emirates of Crete
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απορια 1

Θα γνωριζουμε εκ των προτερων τα συστηματα των δυο ομαδων ωστε να επιλεξουμε καταλληλα κ θεση?

Απορια 2

Θα χωριστουν πρωτα τα προσωπα και μετα οι παιχτες καθε ομαδας θα επιλεξουν θεση ή το αναποδο?

Απορια 3

Θα δημιουργηθουν slots σε καθε ομαδα?
Δλδ θα πει καθε ομαδα θελουμε 2 τερματοφυλακες,2 δεξια μπακ κ.ο.κ και απο κει θα διαλεγουν οι παιχτες ή οποιος προλαβε τον Κυριον ειδε και θα καταληξει καθε ομαδα με 10 επιθετικους και ενα αμυντικο :D ?
~They can chew you up, but they gotta spit you out~

~There's no cure for being a cunt~
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για πότε μιλάμε Τσακ;
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

@iceburn

Σήμερα είναι Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου (το σωτήριο για τους Χριστιανούς έτος) 2009



άρα....ΑΡΑ λέω, είναι εύλογος χρόνος 2 εβδομάδες συζήτησης για το θέμα έτσι ώστε μετά και απο 2 εβδομάδες ετοιμασίας να μπορούσε στα μέσα Μαρτίου να ξεκινήσουμε.




@ Coach Ventouza

Απορια 1
Θεωρώ οτι αν συμφωνούν οι περισσότεροι με τη πρόταση, να χρησιμοποιήσουμε συγκεκριμένο σύστημα


Απορια 2
το ανάποδο

Απορια 3
Ναι, σκέψη μου είναι να δημιουργηθουν slots σε καθε ομαδα?
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ γουστάρω πάλι αιώνιες αντιπάλους και τοπικές κόντρες, για να έχει και λίγο ενδιαφέρον το παιχνίδι.
Για World Super League συμφωνώ απόλυτα γιατί άλλη χάρη έχει να βάζεις γκολ στη Wycombe και στην Northampton και άλλη να καρφώνεις την Ρεάλ στο Μπερναμπέπυ και την Ιντερ στο Μεάτσα. :D
Για τις θέσεις είναι λίγο περίεργο αυτό με τα slots που προτείνετε.
Κάποιοι απο μας γουστάρουν να παίζουν συγκεκριμένες θέσεις και δεν θέλουν να αλλάξουν.

Πιστεύω ωραία ιδέα είναι να δηλώσουμε 2 Natural θέσεις ξερω γω και αν δούμε οτι υπάρχουν κενά να δηλώσουμε και άλλες 2 accomplished με βάση τα slots. :wink:

Finally, αυτό με τα συστήματα δεν θα τραβήξει γιατί είναι ολίγον τι βέλγικο. :D
Δλδ με το ίδιο σύστημα θα παίξει ο κόουτς ενάντια στον 1ο και το ίδιο ενάντια στον τελευταίο;
Εκτός αν είναι ο Αλέφας / Λόρδος ή κανας μυρωδιάς Τσακ. :P
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Jordi_7 wrote:Για τις θέσεις είναι λίγο περίεργο αυτό με τα slots που προτείνετε. Κάποιοι απο μας γουστάρουν να παίζουν συγκεκριμένες θέσεις και δεν θέλουν να αλλάξουν.
Πολλοί απο εμάς γουστάρουμε πολλά πράγματα αλλα εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα σύνολο, όπως είναι το σαιτ. και το σαϊτ είναι πανω απ' όλά.

Jordi_7 wrote: Finally, αυτό με τα συστήματα δεν θα τραβήξει γιατί είναι ολίγον τι βέλγικο. :D Δλδ με το ίδιο σύστημα θα παίξει ο κόουτς ενάντια στον 1ο και το ίδιο ενάντια στον τελευταίο; Εκτός αν είναι ο Αλέφας / Λόρδος ή κανας μυρωδιάς Τσακ. :P

Κρίση έχεις, άποψη έχεις, και αυτό είναι το σωστό. Το πιο σωστό είναι να ρίξεις και καμια ιδέα για το πως θα πορευτούμε.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μπορεί να φαίνεται Βέλγικο, αλλά είναι το πιο σωστό. Νομίζω το ίδιο σύστημα σε όλους τους αγώνες είναι το πιο σωστό απέναντι στα μέλη του FMGreece...
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15608
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Γιατί να μη το κάνουμε ακόμα πιο βέλγικο και να παίξουμε στο Βέλγιο; :D
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσακ δεν πιστεύω να θίχτηκες που σε είπα μυρωδιά. -doublekiss

Για τις θέσεις δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά είναι πραγματικά όποιος προλάβει!
Σύστημα πως θα αποφασίσουμε;; Με poll; Αν είναι έτσι συμφωνώ. :D

ΒΕΛΓΙΟ FTW! Καλή ιδέα Φορλάν. -ypoklinomai
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον...


Για το που θα παιξουμε δεν εχω προβλημα...Δλδ η WSL δεν ειναι κακη ιδεα αλλα μιλαμε για πρωτη κατηγορια ετσι;;;

Οποτε Τσακ πρεπει να αναθεωρησουμε λιγο τις προυποθεσεις για τα στατιστικα των παιχτων...πρεπει να αυξηθουν οι βαθμοι και παραλληλα η ποσοτητα των στατιστικων που θα μπορουν να δηλωθουν...Εμπρακτα μπορουν να το συζητησουν οσοι θα ειναι μεσα στην ομαδα...καθως και πως θα ειναι εφικτο απο αποψη ρεαλισμου...


Για παραδειγμα αν θυμαμαι καλα περυσι ειχαμε 5-80 τωρα μπορει 6-100...οποτε βγαινει ενας μεσος ορος γυρω στο 15 και κατι...οχι μεγαλυτερη διαφορα απο το παλιο αλλα μεγαλη ουσιαστικα αφου αλλο ενα χαρακτηριστικο του παικτη δεν θα πεφτει στη δινη της τυχαιοτητας του εντιτορ...


Απο αποψη ομαδων και γω θα ηθελα δυο ομαδες αλλα θα ηθελα να ειχα μια πρωτη ιδεα για τη προσελευση...Ετσι ωστε να προσαρμοσουμε τη ποσοτητα των δηλωσεων και να τη μετουσιωσουμε σε ποσοστητα ομαδων...

Τα ονοματα προφανως μενουν ιδια των ομαδων...Τα γηπεδα θα ανακαινιστουν καθως και θα μεγαλωσουν κατα καποιο ποσοστο ισως γυρω στο 10%-15%....

Τα ροστερ λογικα θα κυμαινονται στα 30 ατομα αν ειναι ιδια η παρομοια τα επιπεδα προσευλευσης....Οποτε αν χρειαστει θα υπαρξουν σλοτς περαν τουτου δεν μπορουμε να υποχρεωσουμε κανενα να αλλαξει θεση απο αυτη που θελει να δηλωσει αλλα ισως θα μπορουσαμε να κυμανθουμε πανω στο εξης πλαισιο...


Το συστημα να ειναι το απλο 4-4-2 και οι θεσεις οι οποιες θα βγαινουν πανω σε αυτο...Δεν νομιζω οτι θα πρεπει να νουθετησουμε τους παιχτες πανω στο συστημα η το αντιθετο αλλα κατι ενδιαμεσο...Να πουμε οτι υπαρχουν καποια σταθερα συστηματα κατι σαν αξιωματα...

οπως το 3-5-2 το 4-4-2 το 4-3-3 η το 5-3-2 και πανω σε αυτα να κυμαινετε η λογικη των δηλωσεων...


Θα επιστρεψω και αυριο με συμπληρωματικο ποστ...τωρα ειμαι κουρασμενος....
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:


Off Topic:
[quote="nicklloris"]Θα επιστρεψω και αυριο με συμπληρωματικο ποστ...τωρα ειμαι κουρασμενος....[/quote]

Ή είσαι μονίμως κουρασμένος η μονώμος μπαίνεις στο site κουρασμένος. Δεν εξηγείται αλλιώς... :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχην γενηθηκα κουρασμενος....


Παμε παρακατω....


Λοιπον αυτη η ιδεα που εχω εγω για αρχη ειναι να ανοιξει τοπικ να δουμε την προσελευση γτ δεν βλεπω εδω να υπαρχει μεγαλη καψα....


Απο εκει και επειτα ισχυουν αυτα που ειπα για τις ομαδες να μεγαλωσουν λιγο οι δυνατοτητες των παιχτων...


Και για να μη μεινουν ολοι δυσαρεστημενοι εχω μια ιδεα για αυτες τις θεσεις παραπανω...

Θα μπορουσαμε να δουμε τι υπαρχει και σε ποιες θεσεις να μπορουσαμε να αλλαξουμε...

Δλδ αν υπαρχουν ας πουμε 5-6 τερματοφυλακες θα μπορουσαν καποιοι να αλλαξουν θεση...η αν ισχυει το αντιθετο να αλλαξουμε θεσεις...να κανουμε καποιους οι οποιοι θα θελουν να παιξουν και αν δεν γινεται αυτο προσθετουμε εμεις παιχτες για να μη παιζουμε με τους αχρηστους τους γκριζους....


Για αρχη πρεπει πιστευω να ξεκινησουν οι δηλωσεις να μεινουν ανοιχτες για λιγο καιρο...


Και αν υπαρχουν δυο ομαδες γτ οχι δυο ιστοριες;;;Ή τρεις...

Η online...


Tsak κατεβασα μια ιδεα καλη για να βοηθησουμε και εσενα....


Θα συννενοηθω με μια ψυχη και θα σου πουμε.... :wink:



Τα πιο πανω ισχυουν παντως....
User avatar
M3r$uRy
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3636
Joined: Sun Feb 01, 2009 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Porto
Status: Διαβαστερός φοιτητής... NOT
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε παιδες δε καταλαβα και πολυ τι κανουμε σ αυτο το τοπικ...Μου εξηγει κανεις (γτ ακουγεται ενδιαφερον)???
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεσω εντιτορ φτιαχνουμε παικτες που στην πραγματικοτητα ειναι μελη αυτου του φορουμ...

Φτιαχνουμε και τις ομαδες και ειμαστε ετοιμοι...

Αν κανεις μια βολτα σε αυτο το υποφορουμ θα καταλαβεις...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Tsakalaki wrote:Απλά τα πράγματα παίδες
Τα γούστα που βγάλαμε πέρυσι ήταν μοναδικά. Κουράστηκα είναι η αλήθεια αλλά χαλάλι.

Η πρώτη μου σκέψη είναι οτι θα χρειαστούμε 4 εθελοντές
Τέσσερα μέλη του σαιτ τα οποία θα δημιουργήσουν τη db ενόψει της νέας σεζόν.




Περιμένω PM (ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ)



Abalability FM 2009



Καταθέστε εδω τις ιδέες - προτάσεις για το πως θα παίξουμε φέτος.

ΠΧ: Η δικιά μου ιδέα είναι να προκαθορίσουμε τις θέσεις που θα έχουμε σε κάθε ομάδα - διότι το θεωρώ δεδομένο πως και φέτος θα έχουμε δυο ομάδες - για να μπορεί να εφαρμοστεί καλύτερα το rotation. Μια ακόμα ιδέα μου είναι οι δυο ομάδες να μπούνε στην World Super League.





ΥΓ: Παιδιά, ξέρω οτι το θέλετε, όπως και εγω, αλλα μη σπαμμάρετε σ' αυτό το τόπικ, οκ?


Παίδες....Το θέμα επανήλθε στο προσκήνιο και σας περιμένω πιο ενεργούς και πιο δραστήριους αυτή τη φορά...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Locked

Return to “Fantasy FMGreece team”