Bend it like Becks:Bench Edition

Post Reply
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πόρωσε μας με την ιστορία σου ανυπομονώ να δω τη συνέχεια (:
roma pizza
User avatar
NickTheFox
Amateur
Amateur
Posts: 244
Joined: Mon Dec 05, 2011 9:23 pm
Football Manager της ομάδας: Άνεργος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool F.C.
Status: Y.N.W.A.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-traino -traino -traino
Y.N.W.A.

★ Feel The Spirit ★
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά για τα σχόλια παιδιά.Η ομάδα ρολάρει πολύ ωραία,το roster είναι το καλύτερο που είχα μέχρι στιγμής στο fm15 και τα πράγματα δείχνουν εξαιρετικά.
Το θέμα είναι ότι δε μου ταιριάζει ο Beckham ως coach στην Ελλάδα.Θέλω να τον δω σε μεγάλη ομάδα της Αγγλίας ή σε Real/Paris/Milan.Είχα την ευκαιρία να πάω στη Milan,έμειναν χωρίς coach λίγο πριν το ματς μου με τη Man.Utd,αλλά δε γίνεται να φύγω τώρα από τον ΠΑΟΚ,έχω την ευκαιρία να κάνω μια μυθική χρονιά για το σύλλογο.Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει η συνέχεια...
Αμέσως μετά το ματς με την Man.Utd άρχισε να ακούγεται το όνομά μου για συλλόγους της Αγγλίας,όπως η Newcastle.Ήταν κι αυτό μια μορφή αναγνώρισης όπως και να το κάνεις...
Image

Δε με απασχολούσαν όμως αυτά.Θα μπορούσα να κάνω αίτηση και στη Milan που για άλλη μια φορά μέσα σε διάστημα 1 έτους δεν είχε προπονητή,αλλά ήμουν για φέτος 100% αφοσιωμένος στον ΠΑΟΚ.Μόλις λήξει το συμβόλαιό μου θα δω τι θα κάνω.

Επιτέλους!Θα ζήσω και ένα τοπικό derby Θεσσαλονίκης.Υποδεχόμαστε την ιστορική ομάδα του Ηρακλή η οποία προσπαθεί να καθιερωθεί ξανά στην Superleague.
Μακάρι ο Ηρακλής να βρει τα πατήματά του και στον επαναληπτικό να έχουμε όντως derby.
Image

Πριν το ματς με την Bursaspor έχουμε να αντιμετωπίσουμε τον Αιγινιακό που πέρσι βρέθηκε στα Play Off,αλλά φέτος παραπαίει.Rotation θα γίνει για να κρατήσουμε τα βασικά μας όπλα φρέσκα.
Άνετη νίκη με show του Pereyra που φέτος είχε ξεκινήσει αρκετά νωθρά.
Image

Βάζουμε τα καλά μας και υποδεχόμαστε τη Bursaspor στην Τούμπα.Θέλουμε νίκη για να μην πετάξουμε στα σκουπίδια το επικό μας αποτέλεσμα απέναντι στην United.
Άνετη επικράτηση.Άλλη μια νίκη να κάνουμε στα υπόλοιπα 3 παιχνίδια και είμαστε στην επόμενη φάση.Στόχος πλέον η πρώτη θέση στον όμιλο.
Image

Σειρά είχε η revanche του περσινού τελικού του Κυπέλλου,απέναντι στο πολύ καλό σύνολο του Michel,ο οποίος έφευγε για την Espanyol.
Για άλλη μια φορά είδαμε ματσάρα.Στο ημίχρονο ωρυόμουν ''WHO IS THAT NTOUNIS?!''.Μας έκανε πλάκα ο Έλληνας εξτρέμ,αλλά ευτυχώς ο Διαμαντάκος το πήρε πάνω του και μας έδωσε μια σπουδαία νίκη σε έναν αγώνα πόλο.
Image

Πάμε στο Κύπελλο τώρα,με πολύ ανοιχτό rotation,για να αντιμετωπίσουμε την μεγάλη Μαύρη Θύελλα.Πριν το ματς βρισκόμουν στο ξενοδοχείο όταν χτύπησε η πόρτα του δωματίου μου.
-Γεια σας κύριε Beckham,λογικά θα γνωρίζετε ποιος είμαι.
-Όχι κύριέ μου,δυστυχώς δε γνωρίζω...
-Μα είναι δυνατόν να μην ξέρετε τον ΤΙΤΑΝΑ της Ελληνικής αθλητικής δημοσιογραφίας;!Ονομάζομαι Σωτήρης Γεωργούτζος και είμαι ο βασικός reporter της Μαύρης Θύελλας.
-Χαίρομαι για τη γνωριμία!
-Εγώ να δείτε!Λοιπόν,να μπούμε στο ψητό γιατί έχουμε και δουλειές.Σήμερις,πρέπει να ρίξετε 3-4 στην Καλαμάτα.
-Excuse me?
-Ναι κύριε Beckham,καλά ακούσατε.Πάει να μας ρίξει κατηγορία αυτός ο εγκληματίας,ο δοσίλογος ο Κουρμπανάς!Αυτός ο μυρωδιάς νομίζει ότι η μπάλα είναι τετράγωνη και προπονεί τη Μαύρη Θύελλα!!Άκου εκεί!Σας παρακαλώ κ.Beckham,παίξτε όσο καλύτερα μπορείτε,να έχω κι εγώ μετά να κράξω,μπας και σηκωθεί και φύγει αυτός ο καρκίνος της Καλαμάτας.
-Δεν ξέρω τι να απαντήσω σε όλα αυτά...
-Τίποτα,τίποτα,ξέρω ότι θα κάνετε το καθήκον σας.Τα χαιρετίσματά μου στην μυθική ύπαρξη που έχετε παντρευτεί.


Μετά από αυτό το όμορφο διαλογάκι ήρθε η ώρα του αγώνα...
Οι μικροί μας κάνανε πάρτι,με κορυφαίο τον Μπουχαλάκη που έδειξε ότι είναι κάτι παραπάνω από ένας αναπληρωματικός του Πέτσου.
Image

Κατευθείαν από την Καλαμάτα πήγαμε στη Λιβαδειά για να αντιμετωπίσουμε τον Λεβαδειακό.
Κάκιστη εμφάνιση.Άπειρες χαμένες ευκαιρίες,ευτυχώς που ο Pereyra μας ξελάσπωσε για άλλη μια φορά.
Image

Φύγαμε κατευθείαν για Τουρκία.Πολλά τα ταξίδια,αλλά η ομάδα δε μασάει από τέτοια.Πρώτο ''match point'' για την πρόκριση.
Ένας μικρός χαμούλης στην Τουρκία,αλλά καταφέραμε σχετικά εύκολα να πάρουμε το διπλό και να κλειδώσουμε από τώρα την πρόκριση.Ένα ''χ'' με την Man.Utd και εξασφαλίζουμε την πρώτη θέση στον όμιλο.
Image

Επιτέλους επιστρέφουμε στη Θεσσαλονίκη.Μου είχε λείψει η μπουγάτσα με τυρί που έτρωγα κάθε πρωί πριν την προπόνηση!Ο Ατρόμητος ερχόταν από ένα σερί καλών αποτελεσμάτων και σίγουρα μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα.
Ο Διαμαντάκος συνεχίζει να πυροβολεί ακατάπαυστα και παίρνουμε άλλη μια νίκη.
Image

*1:Ευτυχώς που ο Αθανασιάδης δεν παραπονιέται.Τον βάζω συχνά ως αλλαγή αλλά έτσι δε μπορεί να βρει ρυθμό.Δεν τον κατηγορώ που δεν αποδίδει.
*2:Ξέχασα να βάλω τον Bardi στο δεύτερο ματς με την Bursaspor -toixos2

Παίκτης του Μήνα:Διαμαντάκος
Ο ΟΣΦΠ σίγουρα έχει μετανιώσει που τον άφησε ελεύθερο.Ο νεαρός επιθετικός έχει πάρει τη φανέλα σπίτι του και πυροβολεί με κάθε πιθανό τρόπο.
Spoiler: show
Image
Ορίστε και η πορεία μας στις διοργανώσεις.
Spoiler: show
Image
Bonus κι ένα νέο ρεκόρ.
Image
Από τότε που ανέλαβα τον ΠΑΟΚ,δεν έχει χάσει ούτε ένα παιχνίδι.

Επόμενο post με το derby απέναντι στον Ολυμπιακό,τελευταία ματς ομίλων Europa και Κυπέλλου.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε βλεπω να σε σταματαει κανεις !
Image
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2363
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Από τα καλύτερα (και ατομικά συνολικά) ρόστερ που έχω δει ποτέ μου σε όλα τα FM, σε ελληνική ομάδα, χωρίς να έχει πάρει κάποιο πρωτάθλημα :!: Αλλά φυσικά την ομάδα δε τη κάνουν μόνο οι παίκτες τη κάνει και ο προπονητής :wink: Μακάρι να συνεχίσεις την ξέφρενη πορεία σου!
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Παίδες sorry που απέχω λιγάκι αυτές τις μέρες,αλλά τα πράγματα στον ΠΑΟΚ πήγαν πολύ άσχημα,σκέφτομαι την παραίτηση,αλλά ακόμα ψάχνω πώς να το δέσω ωραία στην ιστορία μας.Ελπίζω την Τετάρτη να επανέλθω με νέο post.
Ενδεικτικά:

Image
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

The Guardian wrote:Απίστευτο μπαμ στο χώρο του Ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου!!Ο David Beckham παραιτείται από τον ΠΑΟΚ και φήμες από το Λονδίνο λένε ότι θα αναλάβει την Tottenham που βρίσκεται στην 10η θέση της Premier League.Οι λόγοι παραίτησης του πρώην αρχηγού της Εθνικής Αγγλίας δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστοί.
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενδιαφερουσα εξελιξη μιας και ταιριαζει το λονδινο στον coach david.
Ειναι η γενετειρα του και η τοτεναμ η ομαδα που ξεκινησε να κλοτσαει το τοπι!
Καλη συνεχεια!
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BillHoudini wrote:
The Guardian wrote:Απίστευτο μπαμ στο χώρο του Ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου!!Ο David Beckham παραιτείται από τον ΠΑΟΚ και φήμες από το Λονδίνο λένε ότι θα αναλάβει την Tottenham που βρίσκεται στην 10η θέση της Premier League.Οι λόγοι παραίτησης του πρώην αρχηγού της Εθνικής Αγγλίας δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστοί.
καλό challenge και θα είσαι σε ομάδα με όλα τα φόντα να την ξανακάνεις μεγάλη :D
roma pizza
panikas17
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Wed Nov 11, 2009 7:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία ιστορία. Την διάβασα ολη με την μία και περιμένω με αγωνία την συνέχεια !!
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Sorry για την τεράστια διακοπή,είχαν αδειάσει λίγο οι μπαταρίες μου σχετικά με το fm,τώρα θα συνεχίσουμε την ιστορία του coach Beckham.Ελπίζω με παρόμοιους ρυθμούς και ωραίες στιγμές.
Flashback moment:
Πατούσα Αγγλικό έδαφος δεύτερη φορά μέσα σε 1.5 μήνα...Την τελευταία φορά που βρέθηκα στην Αγγλία -και συγκεκριμένα στο Manchester- έγινε η αρχή του κακού.
Spoiler: show
Image
Μας είχε πατήσει η μεγάλη μου αγάπη.Και το πρόβλημα δεν ήταν στο σκορ.Ήταν στη συνολική εμφάνιση και στη νοοτροπία της ομάδας.Δεν παλέψαμε ποτέ και θα μπορούσαμε να είχαμε δεχθεί τα διπλά γκολ.Στα αποδυτήρια ήμουν ξεκάθαρος και αυτό δεν άρεσε στους παίκτες μου.Από τότε και μετά κριτίκαραν τις ομιλίες μου στα αποδυτήρια και σύντομα η άμυνα έγινε σκορποχώρι.
Image

Μέσα σε 1.5 μήνα χάσαμε όλους μας τους στόχους.Ο Ολυμπιακός βρισκόταν στο +8,το κύπελλο χάθηκε μέσα στην Τούμπα από τον Εργοτέλη που τελικά υποβιβάστηκε και το αποκορύφωμα ήταν ο Σαββίδης.Μου ζήτησε εξηγήσεις,γιατί όπως είπε έβαλε τόσα χρήματα στην ομάδα και πάλι δεν καταφέραμε τίποτα.Ξέχασε ότι εγώ γλίτωσα την ομάδα από τη Β' Εθνική,ότι εγώ της έδωσα τίτλο μετά από 40 χρόνια και πως εγώ έθεσα τις βάσεις για έναν ΠΑΟΚ Ευρωπαίο,με μεγάλους παίκτες,φοβερά ταλέντα και υπερσύγχρονες ακαδημίες.Τα ξέχασε όλα μετά από 6 άσχημα αποτελέσματα.Ταυτόχρονα η μουρμούρα του κόσμου και μερικών παικτών μου δε βοηθούσαν την κατάσταση.Τότε ήταν που χτύπησε το τηλέφωνο και δεύτερη φορά δεν το σκέφτηκα...

Στο αεροδρόμιο του Λονδίνου με υποδέχθηκαν εκατοντάδες οπαδοί των Πετεινών,σύσσωμη η διοίκηση της ομάδας και εκπρόσωποι όλων των Βρετανικών media.Τα πράγματα ήταν δύσκολα.Τραυματίας ο Lloris για 2.5 βδομάδες και ένα roster αρκετά καλό με πολύ χαμηλό morale.
Spoiler: show
Image
Ήξερα ότι Ευρώπη δε μπορούσαμε να βγούμε,ούτε μαθηματικά είχαμε το περιθώριο να το παλέψουμε.Έπρεπε να στρώσω την ομάδα,να τερματίσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται και να κλείσω όποιες τρύπες έχει το roster.Ίσως ήταν το τελευταίο σκαλί πριν την Man Utd,ή την Real Madrid,ή την Milan.Ήταν η ευκαιρία μου να δείξω σε όλο τον ποδοσφαιρικό κόσμο τι μπορώ να κάνω.Σίγουρα δε βλέπω την Tottenham ως το τελευταίο μου λιμάνι,αλλά μπορώ να κάνω μερικά όμορφα πράγματα εδώ.

Lock up your daughters.Lock up your wives.Becks is back in Great Britain.
Image
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pn2-b_opVTo[/youtube]
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή συνέχεια λοιπόν έχεις πάει σε καλή ομάδα με ταβάνι τον ουρανό :-D
roma pizza
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε επιτελους επεστρεψες.
Κριμα να παρατουσες τοσο ωραια ιστορια!
User avatar
Alefantos.79
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Thu Aug 21, 2014 9:07 am
Football Manager της ομάδας: OLYMPIAKOS
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ & ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένουμε νέο post με αγωνία για πάμε!!
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ώρα ήρθε, ο coach Becks ξαναπατάει στα γήπεδα, αυτή τη φορά για την ομάδα των Spurs, τον φτωχό συγγενή του Λονδίνου, την Tottenham.

Για άλλη μια φορά (τελευταία ελπίζω) το σενάριο γνωστό. Η Tottenham εκτός στόχων, το ηθικό στα τάρταρα και ο στόχος είναι να στρώσουμε την ομάδα για την επόμενη season. Ήδη ήταν δεδομένο πως θα αποχωρήσει ο Lamela ο οποίος ήταν δυσαρεστημένος και παρά την κουβέντα μας συνέχισε να θέλει μια μεγαλύτερη πρόκληση.

Το roster ήταν περίπου αυτό, εξαιρουμένου του αρχηγού και βασικού keeper Lloris, ο οποίος είναι τραυματίας.
Spoiler: show
Image
Η ομάδα δεν είχε χτυπητές αδυναμίες, ίσως θα ήθελα καλύτερα CBs, αλλά και πάλι δεν υπήρχαν τεράστια κενά στο roster. Το πρόβλημα ήταν ψυχολογικό και πάνω σε αυτό δούλεψα εν όψει του πρώτου αγώνα, ο οποίος ήταν απέναντι στην συμπολίτισσα Arsenal.

Μια μέρα πριν τον αγώνα έχω ειδοποίηση στο κινητό μου.
"Έκανες την καλύτερη επιλογή που γύρισες στην Αγγλία. Με λίγη υπομονή και τύχη θα έρθει η πρόταση από την Utd ή κάποια άλλη μεγάλη ομάδα του Νησιού. Την ικανότητα την έχεις. Έλα να πιούμε κάνα τσάι μετά το ματς." Sir Alex

Όποτε μου έστελνε sms έπαιρνα καλά αποτελέσματα, για να δούμε αύριο τι θα γίνει...
Spoiler: show
Καταιγιστική εμφάνιση. Αν ήμουν εδώ 1-2 μήνες νωρίτερα, ακόμα θα μπορούσαμε να κυνηγήσουμε θέση για τις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις...
Image
Μετά τα πανηγύρια στα αποδυτήρια κατάλαβα ότι οι παίκτες απλά έπρεπε να πιστέψουν στις δυνατότητες τους. Με το επιθετικό σύστημά μου που ακολουθώ από την εποχή "Dundee Utd" κατάφερα να τους πείσω ότι αξίζουν, από το πρώτο παιχνίδι κιόλας.

Σειρά έχει το παιχνίδι με την Aston Villa. Δύσκολη έδρα, εύθραυστη ψυχολογία, fmικές παραδόσεις και η γκέλα ήρθε...
Spoiler: show
Image
Πιστεύω αν είχαμε υγιή τον αρχηγό μας θα είχαμε πάρει τους 3 βαθμούς.

Οι καλές εμφανίσεις του Agirretxe συνεχίστηκαν και απέναντι στην Sunderland πήραμε μια πολύ πιο άνετη νίκη απ'ό,τι δείχνουν τα στατιστικά.
Spoiler: show
Image
Πριν το δεύτερο Λονδρέζικο derby (vs Chelsea) έπρεπε να πάμε στο Liverpool και να αντιμετωπίσουμε την ανεβασμένη Everton. Δεν είχα πολλές ελπίδες γιατί ήξερα ότι είμαστε κουρασμένοι.
Spoiler: show
Image
Αν καταφέρουμε να πάρουμε πόντο(-ους) απέναντι στην Chelsea θα άξιζε τον κόπο η ταλαιπωρία.

Ποτέ δε συμπάθησα τον Mourinho. Μου φαινόταν πάντα υπερόπτης, εριστικός και κυρίως, με πλήρη σκοπιμότητα στην τακτική του. Σίγουρα μετά το πρώτο μας ματς θα με αντιπάθησε εξίσου.
Spoiler: show
Τους κερδίσαμε με το ίδιο τους το παιχνίδι. Με 10 παίκτες για 80 λεπτά, με πάθος, σφικτή άμυνα και φαρμακερές αντεπιθέσεις ρίξαμε την Chelsea στο καναβάτσο και λιγοστέψαμε σημαντικά της ελπίδες τους για τίτλο.
Image
Συνεχίζουμε στο ματς των επιστροφών. Επιστροφή του αρχηγού Lloris. Επιστροφή του Lamela στις καλές εμφανίσεις και επιστροφή του Harry Kane στα γκολ. Δε γινόταν να χάσουμε.
Spoiler: show
Image
Καιιιιιι...επιστροφή στις μέτριες εμφανίσεις των αστέρων μας. Ευτυχώς υπήρχαν ψυχραιμότεροι παίκτες και πήραμε έναν δύσκολο άσσο.
Spoiler: show
Image
Τελευταίο παιχνίδι αυτής της δύσκολης season απέναντι στην αδύναμη Wigan, κανονικά δεν πρέπει να προβληματιστούμε ιδιαίτερα...
Spoiler: show
Τραγική εμφάνιση των παικτών από τη μέση και μπροστά, ευτυχώς οι παίκτες της Wigan είπαν να τα βάλουν μόνοι τους και κλείσαμε τη χρονιά με ηρεμία, αλλά και προβληματισμό εν όψει της επόμενης και μόνης χρονιάς μου στην Tottenham.
Image
Εν τέλει τερματίσαμε 7οι, δηλαδή εκτός από κάθε Ευρωπαϊκή διοργάνωση. ΑΛΛΑ!
Η Man.Utd που πήρε το πρωτάθλημα, κέρδισε στον τελικό του Capital One την West.Brom, η οποία είχε ήδη προκριθεί στο Europa League, ως κατακτήτρια ομάδα του FA Cup, οπότε αυτό το εισιτήριο στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League κατέληξε στα χέρια μας! -puppie :drinking: -doublekiss
Spoiler: show
Ναι, η West.Brom που έμεινε στο τσακ στην κατηγορία, βρέθηκε σε δυο τελικούς κυπέλλου, ευτυχώς για εμάς. Να η τύχη που έλεγε ο Sir Alex...
Image
Καιρός για καλοκαιρινές διακοπές με τη Victoria και τα πιτσιρίκια, στο επόμενο post θα έχουμε μεταγραφές καλοκαιριού και τα πρώτα 3 παιχνίδια στην Premier League.
Image
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
Post Reply

Return to “Ελλάδα”