Southampton F.C. (The Saints)

Post Reply
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

SOUTHAMPTON F.C.


Image


ΕST. 1885



Καλώς ήρθατε σε άλλη μία ανάλυση by DimiZag. Aυτή τη φορά κατάλαβα ότι ήρθε η ώρα για μερικές αλλαγές ως προς την παρουσίαση, κυρίως γιατί κουράστηκα να κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα κάθε φορά. Αρκετό spoilάρισμα, ας μπούμε στο ψητό. Southampton λοιπόν. Η ομάδα που και φέτος εντυπωσιάζει και διαρκώς ανεβαίνει επίπεδο κερδίζοντας οπαδούς εντός και εκτός του Νησιού. Το καλοκαίρι που μας πέρασε εισέπραξε τα περισσότερα χρήματα από οποιαδήποτε άλλη ομάδα στην Ευρώπη, από την πώληση ποδοσφαιριστών. Σχεδόν 100 εκ. λίρες μπήκαν στα ταμεία της και τα περισσότερα από αυτά τα έδωσε η Liverpool. Δεν ήταν όμως η μόνη. Οι περισσότερες μεγάλες ομάδες της Αγγλίας ψώνισαν από τους Saints το περασμένο καλοκαίρι. Η ομάδα ''πούλησε'' μέχρι και τον προπονητή της, τον Μαουρίτσιο Ποκετίνο στην Τοttenham και όλη αυτή η ιστορία (με τον έναν ή τον άλλο τρόπο από την περσινή ομάδα της Soton αποχώρησαν συνολικά 13 ποδοσφαιριστές), προκάλεσε ποικίλα αρνητικά σχόλια στην Αγγλία και μεγάλη κριτική από τον Τύπο της χώρας. Πολλοί περίμεναν πως η ομάδα από την Νότια Αγγλία θα αποδυναμωθεί χάνοντας σχεδόν όλο τον βασικό κορμό της ενδεκάδας της και την έχριζαν φαβορί για να πέσει κατηγορία παρέα με τις ομάδες που μόλις ανέβηκαν. Και όμως η Southampton τους διέψευσε πανηγυρικά διότι όχι μόνο δεν έκανε ''πισωγύρισμα'', αλλά αντικατέστησε τους παίχτες που πούλησε με ισάξιους ή και καλύτερους, τους οποίους αντικαταστάτες εγώ τους θεωρώ τους περισσότερους καλύτερους. Και αν δει κανείς που βρίσκονται βαθμολογικά οι ομάδες που ψώνισαν από την Southampton, μάλλον αυτή ήταν που τους trollαρε.
Η Southampton είναι 3η στη βαθμολογία της Premier League παίζοντας εξαιρετικό αποτελεσματικό ποδόσφαιρο με πλούσιο θέαμα και στη φάση των 32 του League Cup απέκλεισε την Αrsenal, την οποία νίκησε στο Emirates με 2-1! Πλέον είναι ήδη στους 8 του θεσμού όπου θα παίξει με την Sheffield United και αναμένεται να περάσει και από αυτή άκοπα. Οι μοναδικές ήττες στη σεζόν ως τώρα είναι από τις Liverpool, Manchester City και Arsenal, τις οποίες κοίταξε στα μάτια και στην μεγαλύτερη διάρκεια των αγώνων ήταν μέχρι και καλύτερη τους, αλλά υπέκυψε και στους 3 αγώνες καθώς δεν έχει την βαριά φανέλα αυτών των ομάδων ώστε να κάνει συντήρηση δυνάμεων και να μπορεί να επιβιώνει στο τέλος.
Πώς όμως συνέβη όλο αυτό; Κυρίως δύο πράγματα μπορούμε με ευκολία να πούμε. Το πρώτο ο Ronald Koeman και το δεύτερο οι Ακαδημίες της που δεν σταματούν να παράγουν συνεχώς ταλέντα! Ο Ολλανδός προπονητής κέρδισε αμέσως την εμπιστοσύνη της Katharina Liebherr και του Ralf Kroeger και έχοντας ένα ταμείο γεμάτο από εκατομμύρια λίρες ξόδεψε πολλά και κυρίως τα ξόδεψε σοφά, με γνώμονα το να γίνει το επόμενο βήμα στον σύλλογο, αφού απέκτησε παίκτες που τους ήξερε πολύ καλά γιατί κάποιους τους είχε στα χέρια του χρόνια στην Εredivisie.




:arrow: Περισσότερο info
http://en.wikipedia.org/wiki/Southampton_F.C.

Image
Ας δούμε τώρα τι παίζει με την Southampton και FM-ικά. Η φήμη μας είναι στα 3,5 αστεράκια, το οποίο είναι μια χαρά για την ως τώρα φήμη μας, όμως αυτό θα αλλάξει στο προσεχές μέλλον. Η πρόβλεψη του Τύπου μας έχει για να τερματίζουμε στην 9η θέση, δηλαδή middle table. Χαζομάρες, λέω εγώ. Η ομάδα είναι πλούσια και δεν θα διστάσει η διοίκηση να ξοδέψει για να ανεβούμε επίπεδο. Θρύλοι για την ομάδα θεωρούνται ο τεράστιος και αξέχαστος Le Tissier και ο Ricky Lambert που ήταν ο αρχισκόρερ να τελευταία χρόνια. Από managers σπουδαίος ήταν ο Strachan για την ομάδα, υπό την καθοδήγηση του οποίου, οι φίλαθλοι είδαν εξαιρετικό ποδόσφαιρο. Στα πρότυπα και το αγαπημένο προσωπικό τους περισσότερους λίγο-πολύ όλοι τους γνωρίζουμε. Επιπλέον, φέτος επανήλθαν ξανά οι κλασικές ερυθρόλευκες ρίγες με το μαύρο σορτσάκι, τα παραδοσιακά χρώματα δηλαδή των Αγίων. Κάτι που έγινε κατόπιν έντονης διαμαρτυρίας των οπαδών.

Image


:arrow: Με μια ματιά
Image
Η τροπαιοθήκη της ομάδας πλούσια δεν είναι σε καμία περίπτωση, όμως αυτό είπαμε θα αλλάξει σύντομα, άλλωστε η ιστορία των Saints τώρα γράφεται! Μεγαλύτερος αντίπαλός μας είναι η Portsmouth που αυτήν την περίοδο είναι στο χείλος της καταστροφής, βολοδέρνοντας στην 3η κατηγορία. Οι εγκαταστάσεις στο Staplewood τόσο των ακαδημιών, όσο και της πρώτης ομάδας είναι σκέτο στολίδι και μάλιστα στις αρχές της νέας ποδοσφαιρικής σεζόν αναβαθμίστηκαν ακόμα περισσότερο, όπως μπορείτε να δείτε και με ένα πρόχειρο googlάρισμα. Έτσι και στο FM λοιπόν δεν υπάρχει και τίποτα ιδιαίτερο να βελτιώσουμε, αν και όπως λέει ο λαός μας, ο εχθρός του καλού, είναι το καλύτερο.


:arrow: Φιλοσοφία
Image
Τα πράγματα είναι κάτι παραπάνω από ξεκάθαρα και το σίγουρο είναι ότι μας περιμένει μπόλικη δουλειά, βάσει της οποίας και θα κριθούμε στην πορεία.


:arrow: Στόχοι 1ης σεζόν
Image
Η διοίκηση μπορεί να μας στηρίξει αν θέλουμε να σκορπίσουμε εκατομμύρια δεξιά και αριστερά, ανάλογα με τους στόχους που θα θέσουμε. Προσωπικά εγώ επέλεξα την έξοδο στο Europa League, κάτι που θεωρώ απόλυτα ρεαλιστικό. Εδώ βγήκε η Hull City, μην τρελαθούμε.. :P Οπότε, την μεσαία επιλογή προτείνω και σε εσάς.


:arrow: Οικονομικά
Image
Τα προηγούμενα χρόνια η Southampton ήταν σε κάκιστη οικονομική κατάσταση για όσους ίσως θυμούνται και από πιο παλιές εκδόσεις του FM. Απ' όταν πέρασε στα χέρια της οικογένειας Liebherr τα πράγματα άλλαξαν καθώς ο μακαρίτης Liebherr πραγματικά, ''καθάρισε'' τον σύλλογο. Πλέον δεν έχει τίποτα να φοβάται η ομάδα οικονομικά, καθώς τα καλύτερα τώρα έρχονται.


:arrow: Staff
Κάθε χρήστης στελεχώνει το staff όπως επιθυμεί γι' αυτό δεν θα ανεβάσω κάποιο ss, εκτός αν το θέλει κάποιος. Προσωπικά, διατήρησα το staff όπως ήταν και στην πορεία βλέπουμε.


:arrow: Roster
α)Τερματοφύλακες
Image Image Image Image
Image
Artur Boruc: Στην πιο ώριμη ηλικία για έναν τερματοφύλακα, ο Βασιλιάς Αρθούρος αναγκαστικά θα είναι ο νούμερο 2 πίσω από τον Forster. Σταθερότατος και πολύ αξιόπιστος.
Kelvin Davis: Πραγματικά νόμιζα ότι θα είχε αποσυρθεί φέτος. Είμαι πεπεισμένος ότι θα πρέπει να βρίσκεται στο ρόστερ τζάμπα χωρίς να πληρώνεται. Για την ηλικία τους ως τρίτος την παλεύει.
Fraser Forster: Ο βασικός και αναντικατάστατος τερματοφύλακας μας. Σταθερός σχεδόν πάντα και δεν έχει εύκολη την γκάφα. Λατρεία.
Paulo Gazzaniga: Φεύγει δανεικός ή μένει ως τρίτος. Τίμιο το παλικάρι, αλλά χωρίς να έχει τρελά περιθώρια εξέλιξης.
:!: Συμπέρασμα: Φέτος σε αυτή τη θέση είμαστε απόλυτα καλυμμένοι, όμως σε 1-2 χρόνια καλό θα ήταν ένα buck-up του Fraser.

β)Δεξιά Μπακ
Image Image Image
Image
Nathaniel Clyne: Τι εννοείς όταν λες ότι έχουμε μόνο ένα κανονικό δεξί μπακ στο ρόστερ; Μετά το έγκλημα με την πώληση του Chambers, η ομάδα έχει ξεμείνει μόνο με τον Nathan. Τέρας φυσικών/σωματικών προσόντων και με εξαιρετικά επιθετικά και αμυντικά στατιστικά, δεν γίνεται να μην πάρει φανέλα βασικού στο σπίτι του.
Toby Alderweireld: Μπορεί να βοηθήσει παραπάνω από τίμια σε αυτήν την θέση.
Jason McCarthy: Κεντρικό μπακ δεν πρόκειται να παίξει, οπότε το ιδανικό είναι να δουλευτεί ως δεξί μπακ.
:!: Συμπέρασμα: Πρόβλημα και μάλιστα μεγάλο. Αν τραυματιστεί ο Nathan τι γίνεται; Ε δεν θα ρισκάρουμε με λύσεις ανάγκης, οπότε χρειαζόμαστε ένα δυνατό δεξί μπακ για να έχει ανταγωνισμό ο βασικός μας παίχτης. Προσωπική επιλογή o Gino Peruzzi.

γ)Αριστερά Μπακ
Image Image
Image
Ryan Bertrand: Ο κλώνος του Clyne για τα αριστερά, είναι δανεικός από την Chelsea. Μόνιμη απειλή με σέντρες φαρμάκι. Προσπαθείστε να το αγοράσετε διότι το αξίζει.
Μatt Targett: Προϊόν των ακαδημιών μας και κατά πολλούς ο νέος Luke Shaw. Θα τον δουλέψουμε πολύ γιατί το αξίζει.
:!: Συμπέρασμα: Θεωρητικά είμαστε οκ για την πρώτη χρονιά. Αν όμως θεωρείται ότι Targett δεν είναι ακόμα έτοιμος για την ομάδα, μια καλή περίπτωση είναι εκπληκτικός και φέτος Nicolas Tagliafico.

δ) Κεντρικά Μπακ
Image Image Image Image Image
Image
Toby Arderweireld: Ο Βέλγος με το πανεύκολο όνομα και το μαλλί κλαρίνο, θα είναι βασικότατος. Και αυτός δανεικός και τον οποίο θα έλεγα να το αποκτήσετε κανονικά. Απροσπέλαστος.
Jason McMarthy: Ο Ιάσονας δεν είναι ακόμα έτοιμος, αλλά έχει μέλλον. Δώστε του ευκαιρίες σε αγώνες κυπέλλου για να πάρει τα πάνω του.
Jose Fonte: Ο αρχηγός με το μαλλί-κλαρίνο. Εμένα πάντως με πείθει φατσικά, γιατί είναι badass. Στο παιχνίδι είναι εξίσου πειστικός και με το παραπάνω, όσο και αν τον αδικούν τα αστεράκια. Πολύ καλό δίδυμο με τον Toby Alderwurusmisld.
Maya Yoshida: Όχι κάτι τρομερό ο διεθνής Ιάπωνας, απλά τίμιος. Δεν υπάρχει λόγος να τον ανανεώσουμε.
Florin Gardos: Υποτίθεται ότι θα ήταν ο αντικαταστάτης του Lovren. Ούτε καν. Παρόμοιος τύπος παίχτη με τον Yoshida.
:!: Συμπέρασμα: Εδώ είναι στην κρίση του καθενός. Θα παλέψετε για middle-table position στην βαθμολογία ή για την υπέρβαση; Αν αποφασίσετε το δεύτερο, όπως και εγώ, τότε αγοράστε τον Eder Alvarez Balanta και είσαστε κομπλέ για χρόνια.

ε)Αμυντικά χαφ/Κεντρικά χαφ
Image Image Image Image Image Image Image Image
Image
Jack Cork: Ο πατέρας του έκανε μια αξιοπρεπή πορεία στην Wimbledon παίζοντας στην ίδια θέση. Ο υιός Cork όμως είναι εξαιρετικός, γι' αυτό και θα είναι από τα βασικά στελέχη στην ομάδα μας.
Morgan Schneiderlin: Τι μπορείς να πεις για αυτόν τον άνθρωπο. Μαρκάρει, δημιουργεί, σκοράρει. Ο απόλυτα μοντέρνος χαφ της εποχής. Ο Aaron Ramsey των -σχεδόν- φτωχών. Κάντε ότι μπορείτε και δεν μπορείτε για να μείνει στην ομάδα. Ο εγκέφαλος της Southampton.
Victor Wanyama: Ο Βίκτορας είναι και φέτος το τανκς που ξέρουμε. Απροσπέλαστος αμυντικά και μακρινά σουτ φαρμάκι. Συνθέτει εξαιρετική τριπλέτα στο κέντρο με Schneiderlin-Prowse.
Niall Mason: Όταν ήταν 14-15 φημολογείται ότι τον παρακολουθούσε η Ρεάλ Μαδρίτης και κάπου στην πορεία χάλασε το πράγμα. Ευτυχώς για μας δηλαδή γιατί έχουμε στο ρόστερ μας φλέβα χρυσού κατευθείαν από την Ακαδημία. Στηρίξτε τον όσο πιο πολύ μπορείτε.
George Mells: Ο Έλληνας ομογενής πιθανότατα είναι ο επόμενος που θα κάνει το ξεπέταγμα irl στην Southampton. Και στο παιχνίδι όμως δεν πάει πίσω, καθώς ακόμα και σε αυτήν την ηλικία δείχνει αρκετά καλά στοιχεία. Αξίζει τις ευκαιρίες του.
Steven Davis: Κάτι παραπάνω από τίμιος. Αυτή η Βρετανόφατσα θα σας ξελασπώσει ουκ ολίγες φορές με τις πάσες του.
James Ward-Prowse: Ίσως ο επόμενος που θα πουληθεί irl. Είδωλο του ο Becks όπως έχει δηλώσει και θέλει να του μοιάσει έστω στο ελάχιστο. Με 16 σε κόρνερ και απευθείας φάουλ, μπορούμε να πούμε ότι είναι σε καλό δρόμο για να πετύχει το όνειρο του. ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΣ.
Harrison Reed: Ο Χάρης δεν κάνει χάρες. Ένα επίπεδο κάτω από τον Prowsey αυτή τη στιγμή αλλά αν δουλευτεί σωστά μπορεί να φτάσει το επίπεδο του. Στηρίζουμε.
:!: Συμπέρασμα: Ισχύει ότι είπα και πιο πάνω περί υπερβάσεως. Επειδή ο Scheiderlin μπορεί να μας την κάνει οποιαδήποτε στιγμή καλό είναι να ψάξουμε έναν παίχτη με τα χαρακτηριστικά του. Μια εξαιρετική από κάθε άποψη επιλογή, είναι ο Gaston Gil Romero. Δεν χρειάζονται συστάσεις.

ζ) Δημιουργικοί μέσοι/Εξτρέμ
Image Image ImageImage Image ImageImage Image
Image
Dusan Tadic: Όπως λέει και το Status του, είναι πολύτιμος και με το παραπάνω. Δημιουργός και σκόρερ. Βασικότατος δίχως αμφισβήτηση είτε δεξιά είτε αριστερά στη επίθεση.
Lloyd Isgrove: Άλλο ένα δικό μας παιδί. Μπορεί να γίνει ένας αρκετά καλός παίχτης. οπότε θα πρότεινα να του δοθούν ευκαιρίες.
Omar Rowe: Ίδιος τύπος ποδοσφαιριστή με τον Isgrove. Το μέλλον του εσείς το αποφασίζετε.
Steven Davis: Ισχύουν ότι είπαμε πιο πάνω.
Josh Sims: Έχει καταντήσει κουραστικό να λέω ότι ο τάδε παίχτης είναι από τις ακαδημίες μας! Ούτε ο Sims διαφέρει προφανώς. Σκέτος μπελάς από τα αριστερά λόγω τις ταχύτητας του. Παροιμιώδες ποδοσφαιρικό θράσος για την ηλικία του. Αρκετά καλές σέντρες και σουτ βολίδα. Σκέτος θησαυρός στα χέρια όποιο ασχολείται πολύ με ταλέντα, like me.
Sadio Mane: Απίστευτος. Παρόμοιος παίχτης με τον Tadic. Με τον πρώτο δεξιά και τον Μane αριστερά, οι αντίπαλες άμυνες θα πρέπει να ιδρώσουν πολύ για να σταματήσουν τις εμπνεύσεις τους.
Harrison Reed: Ισχύουν ότι είπαμε πιο πάνω.
Jay Rodriguez: Τεράστια απώλεια από όλες τις απόψεις εξαιτίας του σοβαρού τραυματισμού του, ο οποίος του στέρησε μια θέση στο Μουντιάλ της Βραζιλίας. Θα αργήσει να γυρίσει στο παιχνίδι, αλλά όταν γίνει αυτό, θα πάρει φανέλα δεξιού εξτρέμ αμέσως.
Shane Long: Ο Ιρλανδός με το κενό στα δόντια αλά Madonna, ήρθε για να καλύψει το κενό του τραυματία Jay Rod και το κάνει εξαιρετικά. Σκέτος δαίμονας.
:!: Συμπέρασμα: Για προσθήκη βάθους καλό θα ήταν ένα ακόμα εξτρέμ. Προτείνω το Joel Campbell που είναι διαθέσιμος για δανεισμό από την Αrsenal.

η) Επιθετικοί
Image Image Image
Image
Emmanuel Mayuka: Τον λες και ταγάρι αλλά δίνει λύσεις.
Graziano Pelle: Το απόλυτο κλαρίνο. Σκέτο κτήνος σωματικά, που εμένα μου θυμίζει προσωπικά τον Fernando Llorente. Με 17 Finishing είναι σκέτος κίνδυνος μέσα στο ''κουτί''.
Sam Gallagher: Άλλο ένα ακόμα ταλέντο μας. Με 15 στις κεφαλιές δείχνει ικανότατος, όμως τα τελειώματα του θέλουν δουλειά.
:!: Συμπέρασμα: Είμαστε πλήρης; Και ναι και όχι. Βασικά, μπορούν να βοηθήσουν και Rod-Long στα δύσκολα με επιτυχία. Προσωπικά παίζω πάντα με έναν στον κορυφή, όμως αποφάσισα να φέρω ένα back-up του Pelle. Αυτός ήταν ο γνωστός μας Carlos Fierro.


:arrow: Reserves/Academy
Συνοπτικά αυτοί που αξίζουν για το μέλλον συμπληρωματική θέση στην ομάδα, ή μπορεί ακόμα να αποτελέσουν το μέλλον του club είναι οι:
Cody Cropper
Harry Isted
Jake Flannigan
Sam McQueen
Marcus Barnes
Gaston Ramirez (δανεικός)
Jake Hesketh
Dan Demkiv
Pablo Osvaldo (δανεικός)
Ryan Seager
Jake Hallet
Richard Bakary
Ollie Cook
Kyle Clinton
Joe Lea
Stuart Wilkin
Harley Willard
Carel Kayembe
Και αρκετοί άλλοι ακόμα!


:arrow: Συστήματα
α)Image β)Image
Δύο συστήματα, ανάλογα με το τι θέλουμε από κάθε ματς. Στο πρώτο σύστημα μου (α) λοιπόν, έχουμε καθαρά ισορροπημένη φιλοσοφία και ζητάμε την κατοχή και σταδιακή κυριαρχία κατά κράτος. Το συγκεκριμένο σύστημα είναι ξεκάθαρα εμπνευσμένο από την πραγματική Southampton και έχει στηθεί έτσι ώστε να πλησιάζει όσο το δυνατόν περισσότερο τον τρόπο παιχνιδιού του Ronald Koeman. Στο δεύτερο σύστημα (β) έχουμε ξεκάθαρα επιθετική φιλοσοφία σε ένα σύστημα που θυμίζει πολύ την τακτική του συνφορουμίτη BillHoudini, με κάποιες μικρές δικές μου αλλαγές, έτσι ώστε να κουμπώνει στο υλικό που διαθέτει η Southampton.


:arrow: Σύνοψη
Αν ανατρέξω πότε ξεκίνησε η ενασχόληση μου στο FM με την Southampton, θα έλεγα αν δεν κάνω λάθος ότι ήταν κάπου το 2010. Από τότε έχει γίνει η απόλυτη πρόκληση για μένα και σίγουρα έχουν τον σεβασμό και την συμπάθεια μου. Γιατί όμως να αναλάβει κάποιος την Southampton; Διότι:

1) Αναλαμβάνει μια ανερχόμενη δύναμη του αγγλικού ποδοσφαίρου.
2) Προσπαθείτε να οδηγήσετε το club σε διακρίσεις εντός και εκτός Αγγλίας και κατ' επέκταση στην κορυφή.
3) Ανάδειξη ταλέντων μέσα από τις φημισμένες ακαδημίες της.
4) Το απόλυτο hype και πρόκληση και στο φετινό FM.

Αυτά, από μένα. Ελπίζω να σας άρεσε η ανάλυση μου καθώς ήθελα να είμαι όσο το δυνατόν πιο κατατοπιστικός σε αυτό που αγαπώ, τις αναλύσεις ομάδων. Περιμένω τις προτάσεις σας για την ομάδα καθώς και οποιαδήποτε απορία σας!

Image

''Oh when The Saints, go marching in. Oh when the Saints go marching in, I want to be... In that number, oh when the Saints go marching in...''

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Last edited by DimiZag on Sat Dec 06, 2014 3:55 am, edited 1 time in total.
User avatar
Haslaya
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Sun Nov 16, 2014 7:21 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos, Atletico, ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Ατλέτικο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε τρομερή ανάλυση. Μπράβο σου. Η Σάουθαμπτον φαίνεται πολύ ανταγωνιστική φετός, και ειδικά στο FM άμα πάρεις τους σωστούς παίχτες και κάνεις τις σωστές αλλαγές χτυπάς Europa από πολύ νωρίς.

Όσο challenging ήταν πέρσυ η Μπιλμπάο, η Ατλέτικο και η Λίβερπουλ.. Είναι φέτος μόνη της η Σάουθαμπτον..
User avatar
vagelisaek
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Mon Nov 10, 2014 12:16 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DimiZag πολύ καλή ανάλυση.Είναι όμως μόνο σε εμένα ότι ο Clyne ζητάει να πάρει μεταγραφεί στην Tottenham και δεν γίνεται να του αλλάξω γνώμη με τίποτα -toixos2 ?Γι'αυτό τον έδωσα και πήρα Peruzzi δανεικό την πρώτη χρονιά.
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου με έψησες το επόμενο game μου να είναι με τους Άγιους , πολύ καλή και η ανάλυσή σου. 8)
roma pizza
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία η ανάλυση DimiZag και τιμή μου η αναφορά σου στην τακτική μου!

Αν δεν είχα αρχίσει save με ομάδα από τα Φερόε θα επέλεγα σίγουρα τους Αγίους! :-D
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Σας ευχαριστώ όλους σας για να σχόλια και τα καλά σας λόγια! Ελπίζω πολύ σύντομα να μπορέσω να ανεβάσω τις μεταγραφές που θα έχω κάνει ανά σεζόν για να πάρετε μια ιδέα από την δική μου Southampton! :D
User avatar
vagelisaek
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Mon Nov 10, 2014 12:16 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DimiZag wrote:Σας ευχαριστώ όλους σας για να σχόλια και τα καλά σας λόγια! Ελπίζω πολύ σύντομα να μπορέσω να ανεβάσω τις μεταγραφές που θα έχω κάνει ανά σεζόν για να πάρετε μια ιδέα από την δική μου Southampton! :D
DimiZag μπορείς να ανεβάσεις και τις οδηγίες που έχεις δώσει στην ομάδα?
drkaptainpivot
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Thu Aug 07, 2008 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σου φίλε και χρόνια πολλά!

Τι οδηγίες δίνεις στην ομάδα?
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Χρονια πολλα! Λοιπον πλεον χρησιμοποιω τελειως διαφορετικο συστημα και οδηγιες. Οποτε δες κι εσυ και οσοι ενδιαφερονται εδω: viewtopic.php?f=413&t=41367 :D
drkaptainpivot
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Thu Aug 07, 2008 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Νομίζω είμαι έτοιμος να... αγιάσω!!!
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο παλικαρι μου πολυ καλη η αναλυση αντε να δουμε τι θα δουμε με τους αγιους και καλες πορειεις να εχουμε.
Ιδομεν
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Σε ευχαριστω πολυ, καλη χρονια κιολας! Θα γουσταρεις φουλ! :D
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω γουσταρω πολυ παντως τρελλο save -doublekiss
roma pizza
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μετά το αποτυχημένο μου πέρασμα από τους Άγιους στη μπέτα είπα να ξαναδοκιμάσω μιας και θέλω να δοκιμάσω τόσο την τακτική που έφτιαξα για τη Μπιλμπάο όσο και την τακτική του Dimi.
Θα πάρω σίγουρα κάποιον μέσο για μπακ-απ του Schneiderlin. Ημουν ανάμεσα σε Lucas Romero, Will Hughes & Dele Alli.
Καμια άποψη? Εσείς τι μεταγραφές κάνατε?
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω παντως πηρα Μπαλαντα και μουνοζ της παλερμο στην αμυνα και sergi darder της μαλαγα
Α και τελευταια ημερα των μεταγραφων εκλεισα και δανεικο τον morata και το παλικαρι βγαζει ματια μπροστα
Επισεις τι ειναι αυτος ο γουανυαμα ρε μαγκες ο σκυλος ο αραπης ο γαβ γαβ δεν αφηνει ουτε μυγα να περασει
1ος αγωνας με Σουονσι 1-3 κερδισαμε αλλα παρατηρησα πολλα λαθη στην αμυνα κυριως απο gardos τι κριαρι ειναι αυτος.Τεσπα ετσι κι αλλιως δοκιμες εκανα αφου βασικοι αμυντικοι θα ειναι ο toby και ο ezequiel munoz
Αυτα απο μενα παμε δυνατα!!!
Post Reply

Return to “Αγγλία”