Ασύνδετη επίθεση

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο
Post Reply
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Παίζω με 2 φίλους μου ονλαιν Ιταλία. Έχω Μίλαν. Παίζω 4-2-3-1 και επειδή δεχόμουν πολλά σουτ γύρισα το δεκάρι σε αμ χαφ κι έφτιαξα και δεύτερο σύστημα. Ο Destro όμως, είτε Ad Forward είτε Poacher είτε Complete Forward συνήθως παίζει 6.50. Σπάνια ξεσπάει και βάζει κανα-δυο γκολ. Ούτε ο Μενεζ με τον Τσερτσι ως f9 αποδίδουν. Ο Honda πάντως μπορεί να παίζει η ομάδα χάλια, να μην έχει βάλει καν γκολ και να πάρει 9.
Spoiler: show
Image
Image
Spoiler: show
Image
Image
Έχω δοκιμάσει και τις δύο οδηγίες και στα δύο συστήματα.
Από personal στο ένα έχω δώσει shorter passing μέχρι το κέντρο, στο άλλο σε όλη την ομάδα. Δοκίμασα τον Destro να κρατάει μπάλα, να σουτάρει περισσότερο, να κινείται περίσσότερο. Τίποτα.

Καμιά βοήθεια;
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με 2 Inside forwards δεν πηγαινεις πουθενα βασικα. Και με τοσα duties στο Αttack επισης. Βγαλε τον Honda απο Attack και βαλτον στο Support. Βαλε εναν πλαγιο σε support ρολο και το μπακ σου σε attack.

Μattia Destro -> Adv.Forward Οχι Complete. Ακομα καλυτερα Poacher. To off the ball του ειναι στον θεο.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά τσέκαρε την ανάλυση μετά τον αγώνα. Τι κάνει ο Destro; Πάιρνει μπάλες; Σουτάρει; Τα χάνει; Γενικά δες τους 4 τους, τη συμμετοχή τους στο παιχνίδι. Πάσες σουτ, κινήσεις, τα πάντα. Ιδανικά δες ένα παιχνίδι σου σε επανάληψη. Με την κάμερα από πάνω, πολλά στιγμιότυπα και σε σχετικά αργή κίνηση. Να δεις τις επιθετικές κινήσεις της ομάδας και τι πάει στραβά.
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Sup wrote:Με 2 Inside forwards δεν πηγαινεις πουθενα βασικα. Και με τοσα duties στο Αttack επισης. Βγαλε τον Honda απο Attack και βαλτον στο Support. Βαλε εναν πλαγιο σε support ρολο και το μπακ σου σε attack.

Μattia Destro -> Adv.Forward Οχι Complete. Ακομα καλυτερα Poacher. To off the ball του ειναι στον θεο.
Έκανα μερικές αλλαγές που πρότεινες. Βέβαια το καλοκαίρι που θα κάνω μεταγραφές θα έχω καλύτερες επιλογές. Θενκς.
rimini wrote:Βασικά τσέκαρε την ανάλυση μετά τον αγώνα. Τι κάνει ο Destro; Πάιρνει μπάλες; Σουτάρει; Τα χάνει; Γενικά δες τους 4 τους, τη συμμετοχή τους στο παιχνίδι. Πάσες σουτ, κινήσεις, τα πάντα. Ιδανικά δες ένα παιχνίδι σου σε επανάληψη. Με την κάμερα από πάνω, πολλά στιγμιότυπα και σε σχετικά αργή κίνηση. Να δεις τις επιθετικές κινήσεις της ομάδας και τι πάει στραβά.
Να δω ματς δεν παίζει γτ όπως είπα παίζω ονλαιν και δεν είμαι ο σέρβερ. Παρατήρησα πάντως πως κάνει λίγα σουτ ο Destro. 1-2/αγώνα. :|
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1η χρονιά δεν είσαι; Ξεκίνα ένα save μόνος σου και τσέκαρε το :wink: Λίγα είναι όταν παίζεις με έναν μπροστά. Μπορεί να φταίνε οι υπόλοιποι όμως που δεν τον τροφοδοτούνε.
User avatar
dpattix13
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Sat Jul 31, 2010 6:50 pm
Football Manager της ομάδας: milan
Αγαπημένη Ομάδα: anorthosis
Status: Φοβού των υπό σου ευεργετηθέντων
Location: cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω και εγώ Μίλαν.
1) ο Μενέζ ως winger επίθεση δεξιά κάνει παπάδες.
2) ο Ντεστρο ως poacher τα παστελώνει
3)Για να παίζεις το 4-2-3-1 οι 2 του κέντρου σου πρέπει να έχουν πολύ καλά φυσικά προσόντα. ο Μοντολίβο δεν τα έχει και δεν είναι BWM
Post Reply

Return to “Στη Σκακιέρα”