''You Shall Not Pass'' Tactic (by DimiZag)

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος σευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες και για τον κοπο σου να αναιβασεις φωτογραφιες.θα τσεκαρω το προσωπικο και γενικα τις πληροφοριες που μου εδωσες και θα επανελθω στο τοπικ να γραψω πως τα πηγαινει η ομαδα.

Υ.Γ.Τον Pelle αν συνεχισει ετσι θα τον χτυπησω δεν υπαρχει περιπτωση.Μολις βαλει το 1ο του γκολ λαμπαδα θα αναψω. :P
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Τιποτα! Καλη τυχη με την ομαδαρα! :wink: Ειναι πολυ καλος ομαδικα και τραβαει παιχτες ο Pelle για τους εξτρεμ. Υπομονη και θα ματωνει τα διχτυα!
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χρειαστηκε 12 αγωνιστικες και 2 αγωνες κυπελου για να καταφερει να βρει δυχτια οτ Pelle, πετυχε 2 γκολ σε εκτος εδρας ματς με την Αστον Βιλα στην 12η αγωνιστικη του πρωταθληματος, αν και ειχε ενα μικροτραυματισμο στην αρχη του παιχνιδιου (ειχε τον σταυρο πανω στο κεφαλι :P ) λεω κατσε να τον αφησω μεσα και επιτελους τα καταφερε.Αντε να δω τωρα την συνεχεια, μακαρι να ξεκινησει και να παστελωνει.Το μηνυμα "δινει τελος στην αφλογηστια του ο Pelle" μου εφτασε το χαμογελο στα αυτια. -gioupi
Αμα ειναι να βαζει γκολ ας τον μικροτραυματιζουν στην αρχη του καθε ματς. (:

EDIT: @DimiZag να σε ρωτησω ρε φιλε μηπως εχεις τιποτα ευκαιρες τις εντολες που εχεις δωσει στο 2ο συστημα που εχεις στην αναλυση?Θα με ενδιεφεραν και απτο 1ο συστημα.Βλεπω το ματς αυτη την στιγμη utd vs southampton, ξεκινησαν δυναμικα και οι δυο αλλα δεν ειχαν καλο ημιχρονο και ειδα οτι οι saints κατεβηκαν με το 2ο συστημα που εχεις δωσει στην αναλυση σου και ειπα μολις εβρισκα ευκαιρια μεσα στο παιχνιδι να το ειχα σαν 3ο συστημα μου να το δοκιμαζα και αυτο.
Επισης κατι τελευταιο, τρωω αρκετα γκολ και το κακο ειναι οτι τα τρωω μαζεμενα, κερδιζα 2-0 την QPR στο γηπεδο μου μου το εκανα 2-2 στην αρχη του 2ου ημιχρονου το κανω 3-2 στο 90' και στο 93' εφαγα τετοιο γκολ που απορω με τον εαυτο μου πως δεν εσπασα την οθονη απτο pc (ηταν ο isla τερμα δεξια στο κορνερ και κανει μια σεντρα σουτ και ο φορστερ μπερδευτηκε νομιζε πως πηγαινε δοκαρι και οπως εσκιψε βρηκε η μπαλα στα χερια του και βρεθηκε στο πλεχτο). -toixosmesh
Image
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ο Πελέ πάει με τα φεγγάρια του κατά τη γνώμη μου, εμένα δε μου τα μάτωσε 3 σεζόν που τον έχω..4η τον βλέπω στο παζάρι -tsekouri
roma pizza
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον αντεξες 3 σεζον?Αν τον δω με τα ιδια χαλια μεχρι το τελος της χρονιας φευγει το καλοκαιρι ή καθετε δεξια στον παγκο για 2ος γτ ο mayuka ειναι περα βρεχει και εδω χιονιζει.
Παιχτηκε και μια χαζομαρα, περιμενα τον Javic τον οποιον τον εκλεισα μολις ξεκινησα το save και νομιζα πως ερχοτανε 1 Γεναρη αλλα τελικα ερχετε 1η Γεναρη του 2016 σε ενα χρονο απο εκει που βρισκομαι εγω και χρηματα εχω 5εκ. για τις μεταγραφες του Γεναρη οποτε μαλλον θα αρκεστω στα γκολ που πεταει ο Tadic (11 γκολ μεχρι στιγμης) και ο Mane (9 μεχρι στιγμης) αντε και κανα σκορπιο απο καναν κεντρικο ή απο καναν αμυντικο απο καμια στημενη φαση.
Παντως το καλο ειναι οτι τα παω καλα και ειμαι 5ος στο πρωταθλημα με 1 βαθμο απο τον 4ο και 5 απτον 3ο αλλα και οι απο πισω θεσεις εχουν πολλους βαθμους κοντα σε μενα.Ειδωμεν.
Image
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kjtzemis wrote:Τον αντεξες 3 σεζον?Αν τον δω με τα ιδια χαλια μεχρι το τελος της χρονιας φευγει το καλοκαιρι ή καθετε δεξια στον παγκο για 2ος γτ ο mayuka ειναι περα βρεχει και εδω χιονιζει.
Παιχτηκε και μια χαζομαρα, περιμενα τον Javic τον οποιον τον εκλεισα μολις ξεκινησα το save και νομιζα πως ερχοτανε 1 Γεναρη αλλα τελικα ερχετε 1η Γεναρη του 2016 σε ενα χρονο απο εκει που βρισκομαι εγω και χρηματα εχω 5εκ. για τις μεταγραφες του Γεναρη οποτε μαλλον θα αρκεστω στα γκολ που πεταει ο Tadic (11 γκολ μεχρι στιγμης) και ο Mane (9 μεχρι στιγμης) αντε και κανα σκορπιο απο καναν κεντρικο ή απο καναν αμυντικο απο καμια στημενη φαση.
Παντως το καλο ειναι οτι τα παω καλα και ειμαι 5ος στο πρωταθλημα με 1 βαθμο απο τον 4ο και 5 απτον 3ο αλλα και οι απο πισω θεσεις εχουν πολλους βαθμους κοντα σε μενα.Ειδωμεν.
ναι θέλει υπομονή -toixos2 προσπάθησε να πάρεις τον Rhodes άμα έχεις φράγκα..αλλιώς τσί,πα κάνα διαμαντάκο που ναι φτηνός και συνήθως τον σκοτώνει όσο όσο ο γαύρος -falaina
roma pizza
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν εχω αλλη υπομονη με την περιπτωση του Pelle, το παλικαρι χανει τα αχαστα...βγαινει τετ-α-τετ με τον τ/φ μονος του και τα χανει, δεν γινετε να χανει ενα καρο ευκαιριες και ειδικα σε κρισιμα ματς που χρειαζομαστε το γκολ.Με την Arsenal εχασε 3 απανοτα κλασσικα τετ-α-τετ και το αποτελεσμα φαγαμε 2 απανοτα γκολ, ετσι ειναι αν χανεις ευκαριες ρουπωνεις γκολ μετα.
Φιλε Trake Manis για τον Rhodes δεν εχω λεφτα ειναι ακριβουτσικος, επισης ουτε για Διαμαντακο τον οποιον μου τον εδινε με 6εκ. ο γαυρος...στην περιπτωση του και να τα ειχα δεν θα εδινα τοσα για τον συγκεκριμενο ετσι και εκλεισα το Joel Cambell δανεικο μεχρι το τελος της σεζον, ξερω δεν ειναι καθαροαιμος επιθετικος αλλα απο 2-3 ματς που τον δοκιμασα στην κορυφη ως Φ9 καλα τα πηγε εβγαζε προσπαθιες και εκανα και καλα σουτ που εγλειφαν δοκαρι.
Οποτε και θα τον βαλω βασικο και ο Πελε θα κατσει παγκο για λιγες αγωνιστικες μπας και βαλει μυαλο.
Image
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kjtzemis wrote:Δεν εχω αλλη υπομονη με την περιπτωση του Pelle, το παλικαρι χανει τα αχαστα...βγαινει τετ-α-τετ με τον τ/φ μονος του και τα χανει, δεν γινετε να χανει ενα καρο ευκαιριες και ειδικα σε κρισιμα ματς που χρειαζομαστε το γκολ.Με την Arsenal εχασε 3 απανοτα κλασσικα τετ-α-τετ και το αποτελεσμα φαγαμε 2 απανοτα γκολ, ετσι ειναι αν χανεις ευκαριες ρουπωνεις γκολ μετα.
Φιλε Trake Manis για τον Rhodes δεν εχω λεφτα ειναι ακριβουτσικος, επισης ουτε για Διαμαντακο τον οποιον μου τον εδινε με 6εκ. ο γαυρος...στην περιπτωση του και να τα ειχα δεν θα εδινα τοσα για τον συγκεκριμενο ετσι και εκλεισα το Joel Cambell δανεικο μεχρι το τελος της σεζον, ξερω δεν ειναι καθαροαιμος επιθετικος αλλα απο 2-3 ματς που τον δοκιμασα στην κορυφη ως Φ9 καλα τα πηγε εβγαζε προσπαθιες και εκανα και καλα σουτ που εγλειφαν δοκαρι.
Οποτε και θα τον βαλω βασικο και ο Πελε θα κατσει παγκο για λιγες αγωνιστικες μπας και βαλει μυαλο.
-stavrwsh κρεμασέ του το δελτίο να μάθει .. στο μεταξύ πολύ μου θυμίζει τον Κωνσταντίνου που είχε παλία ο ΟΣΦΠ και ΠΑΟ -glwssa
roma pizza
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο ενα σερι 5-6 αγωνων με ηττες και 1-2 ισσοπαλιες ειπα να δοκιμασω παλι το συγκεκριμενο συστημα (you shall not pass) μιας και η αφομοιωση του ειναι στο φουλ ενω το αλλο συστημα ηταν λιγο παρακατω απτο τελος της μπαρας και πηρα την νικη με 1-0 απο την Τσελσι μεσα στο γηπεδο μου (καρδιοπαθησα τα τελευταια 20 λεπτα αλλα αντεξαν τα παλικαρια μου) και επισης αμεσως επομενος αγωνας πολυ σημαντικος μεσα στο γηπεδο μου με την Stoke μια θεση πισω μου η Stoke (8η) αλλα ισοβαθμια, ξεκινησαν με 0-1 στο 15' ισοφαρισα και πηγα με το 1-1 στο ημιχρονο και δικαιωθηκα για την αλλαγη που εκανα στην επιθεση, εβαλα να παιξει βασικος ο Cambell σε ρολο ΕΣ και το παλικαρι πεταξε 5 μπαλακια (5-1 κερδισα) οτι εστελνε στο τερμα εγραφε, τελικη αποδοση του στο ματς 10αρακι.
Μονο και μονο για αυτη την εμφανιση θα παραμεινει βασικος στην θεση του πελε και ας μην ξανασκοραρει και ο Πελε αν θα μπαινει θα μπαινει αργα στο ματς ισα ισα να ξεκουραζει λιγο τον cambell.

EDIT:Στο επομενο ακριβως ματς παστελωσε αλλα 2 ο καμπελ, αυτη την στιγμη εχει 8 γκολ σε 6 ματς (στα 4 τελευταια εχεις παιξει επιθετικος στα υπολλοιπα τον ειχα δεξη εξτρεμ).
Image
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον τελος 1ης σεζον, τερματισα 4ος και καταφερα και μπηκα στο τσουλου βαιβαια αυτο αυξανει τις απαιτησεις για την ερχομενη σεζον μιας και θα θελουν κυριως οι παιχτες διεκδικηση τιτλου και δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευφικτο με τετοιες ομαδες θυρια που εχει η Αγγλια, θα ηταν αν ειχα μπατζετ μεταγραφων που στην προκιμενη περιπτωση ειναι 13.5εκ. και το εχω φουλαρει στο budget adjugment, ζητησα απο την διοικηση να αυξηση το μπατζετ δεν γινετε λεει, δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο ενω γραφει 65εκ. ανα ετος μου δινει μονο 13-15εκ. σε καθε μεταγραφικη περιοδο?Υπαρχει καπου καμια ρυθμιση?
Στο θεμα παραγωγικοτητας τωρα, ειχα ενεργητικο 74 γκολ (αν και με τον ασφαιρο pelle καπως τα καταφερα με τα 12 γκολ του καμπελ καμια 2οαρια του tadic και κατι αλλα σκορπια) δηλαδη 4η καλυτερη επιθεση του πρωταθληματος, ειχα ασχημο παθητικο 64 που συμαινει την 5η χειροτερη αμυνα του πρωταθληματος.
Επειδη χρηματα δεν επαιζαν πολλα οπως ειπα και παραπανω καταφερα και κρατησα μια σεζον ακομα εστω ως δανεικους τους Toby Alderweireld,Bertrand,Joel Cambell.
Ψαχνομαι να κανω καμια αλλαγη στην αμυνα για να εχω μικροτερο αν ειναι δυνατον αρκετα μικροτερο παθητικο (οι 4 στην αμυνα ειναι bertrand,toby,alvarez balanta,clyne) μονο ο Bertrand δεν αποδιδει τοσο καλα οχι μονο στην αμυνα αλλα γενικα καθως μεσος ορος σε καθε ματς ηταν απο 6.50-6.85.Επισης ο ΑΜΚ μου Wanyama ουτε αυτος ειχε καλες αποδοσεις στα περισσοτερα απτα ματς της σεζον.
Και εννοειτε πως ψαχνω για επιθετικο αυτη την φορα να ματωνει οντως τα διχτυα και οχι οπως ο Πελλε που και αουτ να την στειλει παλι δεν μπορει να ακουμπησει πλεχτο.
Η ομαδα οπως ειναι αυξανοντε οι αποδοσεις των παιχτων στην 2η σεζον?Δηλαδη μπορω αυτη την σεζον χωρις πολλες αλλαγες να παω για διεκδυκηση τιτλου, ρωταω εσας που εχετε προχωρησει με του saints παραπανω απο 1 σεζον.
Edit: άκυρο για το μπάτζετ μου ήρθαν και κάτι αλλά χρήματα και τώρα το μπάτζετ μου είναι 27εκ. Οποτε ακούω προτασεις.χτυπάω μεγαλο σχετικά όνομα ή παίρνω περισσότερο υλικό;
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Τον Jay Rodriguez (σεντερ φορ/δεξι και αριστερο εξτρεμ) τον εχεις ξεχασει στις ρεζερβες; :P Ο ανθρωπος απο την ωρα που γυρισε απο τους χιαστους (Γεναρη αρχες νομιζω) σε μενα παστελωνει αδιακριτως! Μεχρι και αυτογκολ βαζει! :D Δες και Carlos Strandberg, ταλεντο για επιθεση και Jesus Vallejo, ταλεντο για την αμυνα.
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι δεν τον είχα βασικό βασικά δεν έκανε καλες εμφανισεις.με ξελασπωσε βαιβαια με κατι κρίσιμα γκολ του..του υποσχέθηκαν μετα απο παράπονα οτι θα του δώσω χρόνο συμμετοχής αλλά πήγε και ξανά τραυματίστηκε αλλες δυο φορες από 2-4 εβδομαδες την φορά.
Εκλεισα ελεύθερη μεταγραφή τον ben arfa γτ είχε πολύ καλά ποσοστά και λέω για ρεζέρβα θαναι αρκετά καλός και επίσης εκλεισα ελεύθερο τον micah richards της city...αυτον περισσότερο τον εκλεισα όχι για μπακ ή για άμυνα αλλά για ρεζέρβα του wanyama αφου πρωτα του μαθαινα την θέση ΑΜΚ...πήγα να τον προπονησω μόλις τον πήρα αλλά στην προπόνηση στους ατομικούς ρόλους δεν μου είχε την επιλογή για την συγκεκριμένη θέση....γίνετε ή όχι. Πίστευα οτι θα μπορούσε να μου εβγενε μιας και είναι τέρας στο σωμα και σε δυναμη και στο μυαλό μου κάπως μου φάνηκε καλη ιδέα.
Θα κοιτάξω σήμερα αυτούς που μου ειπες. Ψαχνομαι και για ΤΦ που να είναι καλός και σε τετατετ αλλά και σε χαμηλες εξόδους (κάτι στο οποίο ο forster δεν βγάζει καλό ποσοστο) γτ με 2ο έχω μείνει με τον davis και δεν θέλω να βγάλει παλι ολόκληρη σεζόν ο forster.

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Για δευτερο τερμα δες τον Sam Johnstone απο την Man Utd. Ουτε 1 εκατομμυριο δεν θα ζητησει.
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα τον κοιτάξω.εχεις ιδέα αν γίνετε αυτό με την προπόνηση που είπα για το richards;γτ μέχρι πέρσι γινότανε.

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Μήπως είμαστε λίγο οφτόπικ; :D Γράψτε τις προτάσεις σας για παίκτες στο ανάλογο τόπικ να τις δουν και άτομα που ενδιαφέρονται γιατί εδώ μπορεί να μην τις δουν όλοι :wink:
Post Reply

Return to “Έτοιμες Τακτικές”