Τεχνικά Θέματα - Crashes

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Μήπως στα σέηβ με πρόσθετα αρχεία δεν δίνει achievements??
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δίνει κανονικά. Απλά δεν σου μετράει σκορ στα leaderboards.
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγω λοιπον που δεν εχω προσθετα αρχεια τι μπορει να φταιει?

ΕΔΙΤ κατι που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι καποιες φορες ενω ειμαι στο φμ κανει απο μονο του ελαχιστοποιηση.
xalkidara
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Mon Oct 05, 2015 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια σας παλικάρια κ σας συγχαίρω για την ωραία προσπάθεια που κάνετε με αυτό το blog!να μπούμε στο ζουμί έχω ένα πρόβλημα με το FM15 και κατεπέκταση με το steam.είχα χάσει τους κωδικούς του steam κ μετά από πολλές προσπάθειες κ ενώ είχα διαγράψει το παιχνίδι κ το steam βρήκα επιτέλους τους κωδικούς μπήκα κανονικά στο steam αλλά όταν πάω να περάσω και να εγκαταστήσω το παιχνίδι μου λέει ότι οι κωδικοί του παιχνιδιού είναι ξαναπερασμένοι κ μου ζητά retrieve account μου στέλνει μήνυμα στο email μου αλλά δεν υπάρχει τίποτα στα εισερχόμενα μου κ ενώ έχω κάνει κ επιβεβαίωση λογαριασμοί email.κ παράλληλα με όλα αυτά στο library tools μου δεν υπάρχει αποθηκευμένο το παιχνίδι όπως διάβασα σε κάποια μηνύματα να κοιταξουνε..παρεμπιπτόντως το παιχνίδι είναι γνήσιο αγορασμένο από μαγαζί..ελπίζω να ήμουν κατανοητός κ να καταλάβατε το πρόβλημα μου....σας ευχαριστώ προκαταβολικως....
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσέκαρε αρχικά μήπως είχες κάνει εγγραφή με άλλο mail ή μήπως σου έρχεται το mail και πάει στα spam.
xalkidara
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Mon Oct 05, 2015 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

έχω ελέγξει το email έχω κάνει και επιβεβαίωση στο steam κ στο spam δεν μου έχει έρθει ο κωδικός του steam guard για να μπω στο παιχνίδι.έχω στείλει μήνυμα κ στο steam support και ακόμα περιμένω...δεν ξέρω τι άλλο να κάνω....μου λέει ότι μου έχουν στείλει τον κωδικό steam guard αλλά στα μηνύματα τίποτα...
xalkidara
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Mon Oct 05, 2015 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

έχουμε καμιά λύση για το πρόβλημα μου?????θα βρούμε καμιά λύση παλικάρια του blog???δεν θέλω κ να σας ενοχλώ και άσκοπα...
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η λύση είναι να συνεννοηθείς με το steam για να λάβεις το steam guard. Επίσης για το παιχνίδι κοιτάς στο Library - Games νομίζω, σίγουρα όχι Tools.
xalkidara
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Mon Oct 05, 2015 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοιτάζω στο Library games κ δεν υπάρχει το παιχνίδι εγκατεστημένο εκεί και ενώ μιλώ με τη steam να μου στείλουν το steam guard δεν λαμβάνω κανένα mail στον λογαριασμό μου ενώ έκανα κανονικά κ επικύρωση λογαριασμού με τη steam!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Έχω την εντύπωση πως από το library του steam δεν γίνεται να διαγραφεί το παιχνίδι με κανέναν τρόπο άρα πρόσεξε όταν είσαι στο library να μην έχεις πάει καταλάθος σε κάποια λάθος λίστα(μιας και ανέφερες το tools).
Αν, λοιπόν, έχεις μπει στον λογαριασμό, πας στην καρτέλα library και από κάτω έχεις σωστά επιλεγμένο το games όπως εδώ που σου βάζω:
Image


τότε το παιχνίδι θα πρέπει να εμφανίζεται στη λίστα αριστερά και απλά θα πατήσεις εγκατάσταση/install μετά.
Aν δεν εμφανίζεται το παιχνίδι στη λίστα τότε το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως έχεις κι άλλον λογαριασμό steam και είχες κάνει σε εκείνον την ενεργοποίηση του παιχνιδιού


εδιτ: βλέπω μέχρι να ποστάρω ξαναγράψατε, αλλά το αφήνω μήπως βοηθήσει
xalkidara
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Mon Oct 05, 2015 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και όμως είμαι σίγουρος ότι το έχω εγκαταστήσει στο σωστό λογαριασμό steam, διότι έχω σημειώσει όλους τους κωδικούς του παιχνιδιού κ του steam, που έφτιαξα καινούργιο λογαριασμό, στο βιβλιαράκι που έχει το παιχνίδι όταν τον αγόρασα!κ στο library-games όπως ορθά είπες δεν υπάρχει το παιχνίδι.προσπαθώ να το εγκαταστήσω από την αρχή κ μου βγάζει αυτό το μήνυμα...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
xalkidara
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Mon Oct 05, 2015 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πατάω retrieve account μου βγάζει ότι μου έχει στείλει κανονικά το steam guard στο email μου! αλλα πάω στο λογαριασμό κ δεν έχει έρθει κανένα μήνυμα απο το steam!!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πατάς retrieve account και δεν σου έρχεται mail;; Τότε σχεδόν σίγουρα είχες το παιχνίδι εγκατεστημένο σε άλλο λογαριασμό Steam. Στο στέλνουν το mail αλλά στο στέλνουν στο άλλο.
xalkidara
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Mon Oct 05, 2015 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ευχαριστώ για το χρόνο σας θα το κοιτάξω μπας κ θυμηθώ κάτι καλό απόγευμα....
epa7
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Sun Jul 06, 2014 5:14 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ξέρει κάποιος να μου πει γιατί δεν παίζει από το 16/17 το κύπελλο Ελλάδος και έχει κολλήσει στην πρώτη χρονιά ευχαριστώ !!!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”