Τεχνικά Θέματα - Crashes

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
chrisaek
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Dec 12, 2012 12:35 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εδώ και δύο-τρεις ημέρες και μετά από το νέο update δεν μπορώ να παίξω καθόλου το παιχνίδι καθώς κολλάει στο loading της αρχής και μου μαυρίζει την οθόνη. Μπήκα και έπαιξα το 14 για να δω ότι πάνε καλά τα πράγματα με το steam και έπαιξα κανονικά. Αυτό μου είχε συμβεί και στην beta έκδοση του 14 αλλά με κάποιο από τα update το έφτιαξαν και μπόρεσα και έπαιξα. Τώρα τι γίνεται;;; Τι μπορεί να φταίει;;; Πως μπορώ να γυρίσω στο προηγούμεν update και να μην έχω το νέο; Δεν μπορώ να παίξω ούτε offline.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μπορείς να γυρίσεις στο προηγούμενο. Η καλύτερη λύση είναι να γράψεις στο φόρουμ της SI.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Ένα verify integrity of game cache ίσως έλυνα το θέμα.
chrisaek
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Dec 12, 2012 12:35 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θελουν πολυ καλα αγγλικα γι αυτο δεν το τολμω και μπαινοντας χθες για να δω τι θα κανω στο SI δεν εβγαλα ακρη. Μου βγαζει καποιο προβλημα 41.... Καλα ειναι απιστευτο να το εχεις αγορασει απο τους πρωτους να φτανεις απο το 2014 στο 2025 (και ειναι και η πρωτη χρονια που εβγαλα ΑΕΚ πρωταθλητρια και ετυχα σε ομιλο με Τσελσι, Μονακο και Σπορτινγκ και ξαφνικα δεν μπορεις να κανεις απολυτως τιποτα, παρα μονο εαν βγαλει αυτοματα αλλο update η εταιρεια....Και εαν λυνει το προβλημα.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Kαταρχάς δοκίμασε to verify integrity of game cache που έγραψα από πάνω. Μπορεί κάτι να μην έχει κατέβει σωστά και με αυτό θα στρώσει.

Δεύτερον, στο φόρουμ της SI (που παρεπιμπτόντως δεν χρειάζονται καλά αγγλικά-έχω δει περίεργα και περίεργα) το πρώτο πρώτο τόπικ στον τομέα των τεχνικών θεμάτων λέγεται unable to launch (http://community.sigames.com/showthread ... -to-launch). Η πρώτη συμβουλή που λέει ο υπέυθυνος είναι μήπως δημιουργεί πρόβλημα το antivirus οπότε κοίτα το και αυτό.
chrisaek
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Wed Dec 12, 2012 12:35 pm
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εδω και δυο ημερες προσπαθω απο μονος μου σβηνοντας και κανοντας διαφορες αλχημιες με βαση αυτα που γραφετε εδω στο forum. Το μονο που καταφερα ειναι να μην βγαινει μαυρη οθονη και να κολλαει στο loading του παιχνιδιου βγαζοντας μου σε ολες τις γλωσες του κοσμου το loading, φορτωμα και διαφορα άλλα, δεν πηγαινει ομως παρακατω. Επισης εαν υπηρχε προβλημα με το antivarus δεν θα μου επετρεπε να παιξω το fm14. Πιστευω οτι κατι δεν πηγε καλα με το update. Το αλλο που μου ειπατε το verify integrity of game cache, το εκανα και αυτο. Επισης να αναφερω οτι διεγραψα τα cache και preferences....Τ εχω κανει ολα......
Innuendo
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Fri Dec 19, 2014 2:18 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πηγα να ανοιξω ενα save 3 εβδομαδων και μου βγαζει αυτό : Application Error.....crash dumps\fm 2015 v15.2.1.585343 (ημερομηνια και ωρα).dmp ;
Εκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά αλλά τίποτα.Επαληθευση αρχείων έκανα.Antivirus εβγαλα.
Εστειλα mail στο community/sigames και περιμενω απάντηση.Μπορεί να βοηθήσει κανείς?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
User avatar
mourinio13
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Tue Jul 31, 2007 2:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπήκα στο παιχνίδι σήμερα να συνεχίσω το save μου και δεν εμφανίζει τα logos-εμφανίσεις κτλ.Έκανα επαναφόρτωση skin πάλι τα ίδια.Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?
User avatar
mourinio13
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Tue Jul 31, 2007 2:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ.Σήμερα έβαλα το παιχνίδι και δεν εμφανίζει τα logos κτλ και μου έχουν δημιουργηθεί δύο φάκελοι sports interactive στα έγγραφά μου
Thanosksirokrini
Banned
Banned
Posts: 426
Joined: Fri Jul 27, 2012 12:56 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Milan
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Το Ποδόσφαιρο είναι πολύ απλό παιχνίδι , η παρουσία του αντιπάλου όμως το κάνει περίπλοκο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εκανα κατι μετατροπες σε facepacks,logos,kits και εξαφανιστηκαν τα logos απο καθε ομαδα,μπορει καποιος να φανταστει τι πειραξα; -gioupi
User avatar
alexander1611
Amateur
Amateur
Posts: 111
Joined: Fri Jul 27, 2012 6:22 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια ΣΥΝΕΧΕΙΑ crashes τι διαολο μπορει να φταιει???ειναι πολυ σπαστικο κ επειδη δεν κανω συχνα save εχω βρεθει κ 3 μηνες ΠΙΣΩ μετα απο crash...εδω κ εικονες να δειτε...τι φταιει ρε γαμωτο???
Spoiler: show
Image
Image
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες καλησπέρα!

Τώρα τελευταία,όλο και συχνότερα γίνεται το εξής.

Το fm κρασάρει,κλείνει,βγαίνει παράθυρο του steam που λέει ''Football Manager 2015,completing installation 1%'' και μετά την παρακάτω εικόνα.
Image

1)Γιατί συμβαίνει αυτό;
2)Φταίει το steam;Και αν ναι,
3)Υπάρχει τρόπος να τρέξω το game ανεξάρτητα από το steam;
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
joe003
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Tue Jun 16, 2009 8:29 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
twitter: joe003
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις εγκατέστησα το παιχνίδι σε υπολογιστή με linux...
Ενώ τη γλώσσα την έχω βάλει στα ελληνικά, δεν μπορώ να γράψω ούτε να κάνω copy/paste στα ελληνικά....

Έχει κανείς άλλος το παιχνίδι σε linux???
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Νομίζω γενικά δε μπορείς να κάνεις copy/paste. Τουλάχιστον έτσι ήταν στη μπέτα. Δεν έχω κοιτάξει αν έχει αλλάξει.
joe003
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Tue Jun 16, 2009 8:29 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
twitter: joe003
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, όντως copy/paste γενικά δεν γίνεται...
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να γράψω στα ελληνικά... Το copy/paste το έκανα δοκιμαστικά...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”