Welcome to Regenland!

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Απλά μαγικός :P

Image

Image
User avatar
dem0nhunter
Backup
Backup
Posts: 895
Joined: Mon Feb 27, 2012 6:00 pm
Football Manager της ομάδας: Botswana U20
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π., Arsenal
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Lanciano πρέπει να βγάζει καλά ταλέντα in game
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ετοιμάζομαι να κάνω αίτημα στο ΔΣ να καταργήσουμε τις ακαδημίες. Ότι ήταν να βγάλουμε σε αυτό το save το βγάλαμε :P
Spoiler: show
Image
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στους περισσότερους αρέσει να χτίζουμε μια ιστορία γύρω από τους regens μας αλλά αυτός το πήγε ένα βήμα παραπέρα.
https://twitter.com/ivicastrok10
https://ivicastrok10.wordpress.com/
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νιώθω ιδιαίτερα καμένος που μου άρεσε το concept και το βρήκα φυσιολογικό να γίνεται. :D
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:Ετοιμάζομαι να κάνω αίτημα στο ΔΣ να καταργήσουμε τις ακαδημίες. Ότι ήταν να βγάλουμε σε αυτό το save το βγάλαμε :P
Spoiler: show
Image
Κι έτσι είναι τώρα, 4 χρόνια μετά. Μόνο το κούρεμα Ιταλού μοναχού με χαλαει :P
Spoiler: show
Image
User avatar
tolis_kar
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 432
Joined: Mon Oct 03, 2011 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Brescia Calcio
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Man. United, Valencia
Location: Ξάνθη, Ελλάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού οι σκάουτερς μου σάρωσαν ενδελεχώς όλη την υφήλιο (sic), βρήκα τα εξής διαμάντια που θέλω να πιστεύω θα εξελιχθούν σε βασικοί μετά από δανεισμούς και γκεστ εμφανίσεις σε κύπελλα...

Νο.1 Dario Chaparro, κλασσικό αργεντίνικο σέντερ μπακ, 1.94 ύψος, το μόνο αρνητικό ότι έχει αρκετούς μικροτραυματισμούς αλλά δε μπόρεσα να αντισταθώ...
Spoiler: show
Image

Νο.2 Pascal van Duijn, λογικά ο μόνιμος παρτενέρ του αποπάνου, από Ουτρέχτη ήρθε και δόθηκε στην Ντεπορτίβο για να πάρει παραστάσεις La Liga, να τον δω και απέναντι μου...
Spoiler: show
Image
Νο.3 Erick Henrique, δεξί μπακ-χαφ βραζιλιανάκι με 14 μαρκάρισμα στα 17 του :shock: :shock: . Λίγο τη σέντρα του να φτιάξουμε και θα πάρει σπίτι τη φανέλα με το 2...
Spoiler: show
Image
Νο.4 Jonny Contreras, νομίζω δεν έχω συναντήσει πιο πιασάρικο όνομα regen, Κολομβιανό χαφ με πάσα, τελειώματα, μαρκάρισμα, τεχνική, προορίζεται να πάρει συμμετοχές από τα 18 του.
Spoiler: show
Image
Νο.5 Max Hoekstra, φέρνει λίγο σε Wesley Sneijder στο πιο γρήγορο, 5m έσκασα για πάρτη του, αμέσως στη Θέλτα για να να παίξει βασικός και του χρόνου θα έχει θέση.
Spoiler: show
Image
Νο.6 Junior, δεκάρι από Βραζιλία, the next Zico λένε τα reports, the next Piojo Lopez τον θέλω στη Βαλένθια...
Spoiler: show
Image
User avatar
BillHoudini
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 2681
Joined: Sat Mar 29, 2014 1:50 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, ΟΣΦΠ
Location: Amsterdam
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένα post αφιέρωμα στο δικό μου πουλέν-regen.

O Dominique Mathieu γεννήθηκε το 1998 στη Γαλλία και έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στην Sochaux.Το 2016 πήρε μεταγραφή για την PSG και το 2018 για την Αγγλική Tottenham. Εκείνη την περίοδο ανέλαβα την ηγεσία της Εθνικής Γαλλίας, η οποία μετά τις συνεχείς αποτυχίες έπρεπε να μπει σε διαδικασία ανανέωσης. Εγώ είδα τον Mathieu, ο οποίος ήταν ένα τρομερό prospect και τον κάλεσα στα προκριματικά του Euro 2020 για να τον δοκιμάσω.

Αφού στάθηκε με τρομερή επιτυχία ως αλλαγή του Pogba, τον κάλεσα και στην τελική φάση, με σκοπό να δώσει το απρόβλεπτο που χρειάζεται μια τέτοια διοργάνωση. Με εκείνον βασικό δίπλα στους Pogba-Kondogbia σηκώσαμε το Ευρωπαϊκό και εκείνος πήρε μεταγραφή στην Atletico Madrid, όπου κατέληξα κι εγώ λίγους μήνες μετά. Δυστυχώς εκεί παρά τις καλές του εμφανίσεις, η ομάδα δεν πήγε όπως έπρεπε και λόγω οικονομικών δυσκολιών παραιτήθηκα και εκείνος πωλήθηκε στην Chelsea. Λίγους μήνες αργότερα μου ήρθε πρόταση από την ομάδα του Λονδίνου.

Μετά τη συνύπαρξή μας σε Εθνική Γαλλίας και Atletico, βρεθήκαμε και στην Αγγλία, ενώ καμία φορά δεν τον πήρα εγώ με μεταγραφή. Βρίσκομαι στη λίστα με το αγαπημένο του προσωπικό και είναι βεβαίως ο παίκτης που έχω δεθεί περισσότερο εδώ και χρόνια σε fm. Από hot prospect που τον κάλεσα στην Εθνική, πλέον όπως λέει και η βιογραφία του στο fm είναι ένας "super star του παγκόσμιου ποδοσφαίρου".

Image
"It's too easy to blame other people in football."
Steven Gerrard

Image

Το fmικό μου blog:
http://houdinifm.blogspot.gr/
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@tolis_kar
Αν προχωρήσεις το save σου ανέβασε και την εξέλιξη τους.
@BillHoudini
Πάντως για Chelsea έχει μικρό συμβόλαιο. Σε μένα όποιος καλός παίρνει μεταγραφή σε μεγάλη ομάδα παίρνει πάνω από 10 εκ. για πλάκα

Και για να μην ξεχνιόμαστε, ο "δημιουργός" του Ivica Strok:
https://sports.vice.com/en_uk/article/m ... r-megastar
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

2 χρόνια μετά..

Image
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26326
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Ωραίος ο regen του patra, Cristianoφέρνει! :D
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε τι;; :D
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26326
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Tρίπλα, τελειώματα, κοντρόλ, off the ball, composure, desicions και ΟΛΑ τα physical. :D

Σύμφωνα πάντα με το Ισπανικό "research" βέβαια που είναι γνωστές οι συμπάθειες/αντιπάθειές του.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το δικό μου πουλέν που, δυστυχώς, δεν το χάρηκα όσο θα ήθελα....

Jerome Blot

Στο save μου με ΑΕΚ, έψαχνα ταλέντα από Γαλλία (ελέω Ζήκο) κ έπεσα πάνω του..Τον πήρα ελεύθερο από Lyon B'!!!Εν συνεχεία τον έδωσα δανεικό στην Everton γιατί ήθελα να πάρει παιχνίδια. Με Melano-Jovic-Kaprof δεν θα έβρισκε χρόνο...Έκανε πολύ καλή χρονιά κ την επόμενη επέστρεψε κάνοντας ένα πολύ δυνατό δίδυμο με Melano. Στο συμβόλαιο του είχα βάλει ρήτρα 15εκ. κ ήθελα μανιωδώς να του ανανεώσω βάζοντας για ρήτρα καμμιά 30αριά...αλλά το Γαλλάκι :-D :-D δεν άκουγε τπτ. Πριν λήξει η σεζόν σκάει η Leverkusen με 15εκ cash (όσο η ρήτρα δλδ) και γεια σας...Το χάσαμε το παικτάκι... -puppie!!

Image

Image
tanasis1990
Rotation
Rotation
Posts: 1010
Joined: Wed Nov 22, 2006 1:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Μίλαν,Λίβερπουλ, Βαλένθια
Location: Νίκαια-Leicester
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά (και κυρίως rimini - επειδή είμαστε σε παρόμοιες σεζόν, με παρόμοιες ομάδες και σε παρόμοια πρωταθλήματα)

Έχω τη Λανς, σεζόν (αισίως) 27/28, 8 σερί πρωταθλήματα, 4 σερί ΤσΛ, γενικά κυριαρχώ παντού, οι παίχτες μου παίρνουν χρυσές μπάλες, παπούτσια, βραβεία κλπ.
Όσον αφορά τα facilities, καινούργιο γήπεδο, και τα άλλα 20άρια (από genie scout τα βλέπω).
Έχω όμως ένα θέμα: δεν παράγω δικούς μου regen της προκοπής. Σε 13 σεζόν, έχω βγάλει μόνο 2 παίχτες με pa 165+, μάλιστα ο ένας στην πρώτη σεζόν (πριν δηλαδή τις αναβαθμίσεις). Βλέποντας από το genie scout, έχουν βγει ως τώρα 45 παίχτες με pa 165+, με τις εξής ομάδες να έχουν βγάλει τους περισσότερους:

Παρί 7, Λυών 6, Μπορντώ, Σαιντ-Ετιέν και Μονακό από 4. Από αυτές, 20άρια στα facilities, youth academy κλπ έχουν οι Παρί, Μονακό, Σαιντ-Ετιέν, η Μπορντώ έχει 19άρια και η Λυών 16!
Επίσης έχω extensive youth recruitment, Head of youth Development μέχρι φέτος τον Roberto Samaden, ο οποίος αποσύρθηκε και πλέον έχω τον Samuel Fenillat, με JPA 18, JPP 17 και Working with Youngsters 20. Αντίστοιχα, καμία από τις παραπάνω δεν έχει καλύτερους στη θέση αυτή.
Τι φταίει λοιπόν, και δε βγάζω έστω έναν κάθε 2-3 χρόνια? Να σημειώσω, τέλος, ότι αν το 165 σας φαίνεται πολύ, συνολικά έχω βγάλει και 4 150-155.
Γνώμες?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”