FM2015: Συχνές Ερωτήσεις - Απαντήσεις (FAQ)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι ακριβώς εννοείς; Όσα θέλεις...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Δεν έχει κάποιον περιορισμό?

Ίσως δεν το έθεσα σωστά. Να είναι ένας παίκτης δανεικός στην ίδια ομάδα.
Εχω πχ ένα παίκτη για 2 χρόνια στην ομάδα μου δανεικό. Θα μπορώ να τον ανανεώσω πάλι το δανεισμό ή όχι?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Nαι, δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λες για ανανέωση μόνο. 3 χρόνια συνεχόμενα είχα δανεικούς αν θυμάμαι καλά. Παραπάνω δεν χρειάστηκε. Ακόμα και αν δεν μπορείς να ανανεώσεις μπορείς να κάνεις πρόταση από την αρχή μόλις λήξει ο δανεισμός.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5911
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

οκ κομπλέ ευχαριστώ πολύ :D
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπέρα στην παρέα . Ήθελα να ρωτήσω πως λειτουργούν οι εφαρμογές του Facebook και τα αλλα social m. μέσα στο FM2015 ?
Δηλαδή αν συνδεθώ με το facebook μέσα στο game , η εφαρμογή τι κάνει ? στέλνει φωτό στο facebook με το τι κάνω μέσα στο game ?
η πρέπει να κάνω κάτι εγώ για να κάνει post στο facebook ?
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παλικάρια θα βγει κάνα update patch για τις μεταγραφές του καλοκαιριού ή θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι fm16;
Αν βγει θα βγει μετά το μεταγραφικό παζάρι;

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω το απάντησα και αλλού. Δεν θα βγάλει καλοκαιρινό update ή εταιρεία γιατί ποτέ δεν έβγαζε. Ούτε ο Νικ θα βγάλει summer packs φέτος. Αν ψάξεις στο ίντερνετ κυκλοφορούν αρκετά ανεπίσημα updates μεταγραφών.
User avatar
kjtzemis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Wed Dec 19, 2012 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Liverpool,Barca
Status: ...You'll Never Walk Alone...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Image
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια ερώτηση παιδιά...Οταν παω να δω το ρόστερ μου ,εκει που κοιταω τους παίχτες αυτοί δεν είναι με κάποια σειρά αλλά σκόρπιοι ενώ στις άλλες ομάδες είναι πρώτα οι ΤΜ μετά οι ΑΜ κλπ.τι πατάω για να τους εμφανίζει και εμένα ετσι;ευχαριστώ!!!
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

geovrettos wrote:Μια ερώτηση παιδιά...Οταν παω να δω το ρόστερ μου ,εκει που κοιταω τους παίχτες αυτοί δεν είναι με κάποια σειρά αλλά σκόρπιοι ενώ στις άλλες ομάδες είναι πρώτα οι ΤΜ μετά οι ΑΜ κλπ.τι πατάω για να τους εμφανίζει και εμένα ετσι;ευχαριστώ!!!
το εχω και εγω αυτο. Παταω το ομαδα και μετα ξαναγυρναω ατην τακτική οπου και τους βλεπω στη σειρα πλεον. Αν καποιος εχει βρει αλλο τροπο να μου πει.


Sent from Anfield
Pinturicchio10
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Sun Jun 07, 2015 2:48 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια καλησπερα,αγορασα προσφατα το FM( για να μη μας καψει τις εξεταστικες :P ) και ξεκινησα πρωτο σειβ με ΠΑΟΚ. Ερχεται η ωρα για τα πρωτα ματς στην Τουμπα και βλεπω την εκπληκτικη προσελευση κοσμου,με Αστερα ηρθαν 100 ατομα με ΟΣΦΠ 1300 και το αποκορυφωμα με Ατρομητο 6 ηρωες! Εχω περασει τα packs του Νικ και εκανα μια μονο αλλαγη να σβησω τα χρεη.Παιζει να πειραχτηκε κατι και να εχω τοσο μικρο attendance ή ειναι bug?
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

geovrettos wrote:Μια ερώτηση παιδιά...Οταν παω να δω το ρόστερ μου ,εκει που κοιταω τους παίχτες αυτοί δεν είναι με κάποια σειρά αλλά σκόρπιοι ενώ στις άλλες ομάδες είναι πρώτα οι ΤΜ μετά οι ΑΜ κλπ.τι πατάω για να τους εμφανίζει και εμένα ετσι;ευχαριστώ!!!
Θα πας και θα κάνεις κλικ πάνω στον τίτλο της στήλης Θέση, Όνομα ή όπου αλλού θέλεις.
Pinturicchio10 wrote:Παιδια καλησπερα,αγορασα προσφατα το FM( για να μη μας καψει τις εξεταστικες :P ) και ξεκινησα πρωτο σειβ με ΠΑΟΚ. Ερχεται η ωρα για τα πρωτα ματς στην Τουμπα και βλεπω την εκπληκτικη προσελευση κοσμου,με Αστερα ηρθαν 100 ατομα με ΟΣΦΠ 1300 και το αποκορυφωμα με Ατρομητο 6 ηρωες! Εχω περασει τα packs του Νικ και εκανα μια μονο αλλαγη να σβησω τα χρεη.Παιζει να πειραχτηκε κατι και να εχω τοσο μικρο attendance ή ειναι bug?
Νομίζω έχει περασμένη τιμωρία για τα πρώτα παιχνίδια.
Pinturicchio10
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Sun Jun 07, 2015 2:48 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωχ ναι δικιο εχεις το ειχα ξεχασεις τελειως! Ευχαριστω για την αμεση απαντηση! :-D
Venom
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Apr 26, 2008 12:23 pm
Football Manager της ομάδας: Atromitos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά, έχω 3 θέματα τα οποία λόγω φόρτου εργασίας άργησα να τα ρωτήσω μερικούς μήνες...

1) γιατί μετά το 2020 μπορώ να προσφέρω μόνο μέχρι και διετές συμβόλαιο? δεν με αφήνει παραπάνω

2) γιατί πολλές φορές στην οθόνη της τακτικής οι παίκτες φαίνονται ανακατεμένοι και όχι με βάση το σορτάρισμα που έχω επιλέξει?
πχ έχω επιλέξει 1ο σορτάρισμα 'position/rule/duty' και δεύτερο 'position'. Παρ' όλα αυτά πολλές φορές οι παίκτες είναι ανακατεμένοι τυχαία. Αυτό συνήθως διορθώνεται αν αλλάξω οθόνη και επιστρέψω ή αν αλλάξω θέση σε δυο παίκτες με σύρσιμό τους

3) στη οθόνη τακτικής πάντα τροποποιώ την εμφάνιση 'selection info' προσθέτοντάς της περισσότερα στατιστικά στοιχεία. Τώρα όμως αν πάω να προσθέσω πάνω από 2-3 επιπλέον, εξαφανίζονται όλες οι στήλες εκτός από 2-3. Όταν πάω να αλλάξω το πλάτος της μεγάλης στήλης για να φανούν αυτές που κρύφτηκαν, τότε εξαφανίζονται όλες εκτός από 1 :)

τίποτα σοβαρό, μικρά εκνευριστικά θέματα. είναι γνωστά bug ή έχω τη τιμή να εμφανίζονται μόνο σε μένα;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”