Συμβαίνει τώρα στο save μου [FM15]

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26808
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Κόντρα στο κατεστημένο της SI. -nutkick -jail -kwloxero

Image

Image

Image
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Trake Manis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 312
Joined: Mon Nov 10, 2014 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Lanus
Αγαπημένη Ομάδα: VELEZ,OM,
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BillHoudini wrote:
Spoiler: show
led_zeppelin wrote:Τα οφελη της ελληνοποιησης του ροστερ. :D
Με αφορμή αυτό το Post ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που παίζουν με αυτό το style αν ευχαριστιούνται τόσο τα saves τους. Ρωτάω γιατί εγώ δε μπορώ να έχω σε μια Ελληνική ομάδα με ξένο κορμό, όπως το ίδιο κάνω και σε ομάδες του εξωτερικού. Δηλαδή προσπαθώ πάντα τα 2/3α της εντεκάδας να είναι με γηγενείς. Οι Αγγλικές ομάδες με Άγγλους,οι Ισπανικές με Ισπανούς και πάει λέγοντας.

Δε μπορώ να ταυτιστώ διαφορετικά. Γι'αυτό και σε χώρες χωρίς ιδιαίτερο potential όπως η Ελλάδα, προσπαθώ με την πρώτη ευκαιρία να αναβαθμίσω τις Ακαδημίες και τις προπονητικές εγκαταστάσεις, ώστε σε βάθος χρόνου να έχει καλούς Έλληνες regens. Με αυτόν τον τρόπο βοηθάω και την εκάστοτε Εθνική ομάδα.

Sorry αν είμαι -που είμαι λίγο- off topic.
ακριβώς το ίδιο προσπαθώ να κάνω και εγώ στο εκάστοτε save 8)
roma pizza
korgtriton
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:54 am
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Άρης και δεν είμαι καλά. Καθόλου όμως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα γιατί το κάνει αυτό; Γιατί; ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ;
Spoiler: show
Image
28 Απριλίου δεύτερος ημιτελικός ΟΥΕΦΑ
Μετά από δυο μέρες παιχνίδι ΣούπερΛηγκ
και μετά από δυο μέρες κι άλλο ΣούπερΛηγκ
Σε δυο μέρες πάλι δεύτερος ημιτελικός κυπέλλου

Και άντε καλά μέχρι εδώ, αφού το πρωτάθλημα είναι αδιάφορο πλέον αφού το έχω σηκωμένο, και ο ημιτελικός κυπέλλου με ομάδα του βεληνεκούς του Ηρακλή μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα δε με χαλάει να παίξω με τα δευτερο-τριτο-τέταρτα.

Αλλά στο καπάκι σε τρεις μέρες τελικός κυπέλου με ΟΣΦΠ ενώ ήδη είναι προγραμματισμένος τελικός ΟΥΕΦΑ μετά από τέσσερις μέρες; Με ποιον θα παίξω; Με τους γυμναστές και το παιδί από το κυλικείο; Δεν είμαστε Ισπανία να έχουμε και U-21 + U-19 + δεύτερη ομάδα σε χαμηλότερη κατηγορία. Θα έπαιζε ελληνική ομάδα σε τελικό ευρωπαϊκού και δεν θα μεταφέρανε τον τελικό κυπέλλου; Να τα χ€$ω τα γραφικά και τα στατιστικά πόσες τρίχες έχει στις μασχάλες ο τερματοφύλακας του Πανδραμαϊκού και αν σκάει πιο ωραία η μπάλα από το FM 2012. Αν δεν μπορώ να αιτηθώ αλλαγή ημερομηνίας (και αν αρνηθούν άλλο θέμα), ρεαλισμός μηδέν.

:( :x :( :x :cry: :cry:
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14796
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο 4 χρονια και 3 αποτυχιες καταφερα να περασω στους 8 του τσου λου πετωντας εξω την bayern του Πεπιτο
1ο ματς
Spoiler: show
Image
2ο ματς
Spoiler: show
Image
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

πρωτο ματς πρωταθληματος με την You Shall Not Pass και το πρωτο δεκαρι που βλεπω σε βαθμολογια στο fm15
6-0 απο το 23' και χατ τρικ cr7 σε 5 λεπτα!
Spoiler: show
Image
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

korgtriton wrote:Θα έπαιζε ελληνική ομάδα σε τελικό ευρωπαϊκού και δεν θα μεταφέρανε τον τελικό κυπέλλου;

Πιθανότατα θα τον μεταφέρανε αλλά από την στιγμή που δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο από τον κανονισμό δεν μπορεί έτσι απλά να περαστεί στο παιχνίδι επειδή απλά στην ελλάδα τα βολεύουμε όπως θέλουμε χωρίς να υπάρχει πρόβλεψη από τους κανονισμούς.


Επίσης με αφορμή το πόστ αυτό, θα έλεγα πως όταν θέλετε να πείτε κάτι που ναι μεν συνέβη στο save σας αλλά το ποστάρετε ως παρατήρηση/παράπονο κτλ τότε να μην το κάνετε σε αυτό το τόπικ. Μπορεί ο τίτλος του να αφήνει να εννοηθεί πως ταιριάζει αλλά παρατηρήσεις τέτοιας φύσης που είναι πιο τεχνικής άποψης εδώ χάνονται και καλύτερα να ποστάρονται στο γενικό τόπικ ή σε ξεχωριστό τόπικ.
korgtriton
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Fri Aug 27, 2010 12:54 am
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Άρης και δεν είμαι καλά. Καθόλου όμως
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mojotzotzo έχεις δίκιο μεν στο ότι επειδή εμείς στην Ελλάδα τα βολευουμε όπως θέλουμε δεν μπορεί να περαστεί στο παιχνίδι, αλλά πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να μετατεθουν αγώνες σε άλλες ώρες ή και μέρες απλά και μόνο λόγω τηλεοπτικής μετάδοσης αλλά είναι παράλογο να μετατεθουν αγώνες λόγω ανθρώπινου δυναμικού. Μπορεί ένας παίκτης με γεμάτη σεζόν να παίξει στο υψηλότερο επίπεδο 5 αγώνες την εβδομάδα;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λογικά παίζεις με το πατς της Γ Εθνικής. Οπότε έχει καταργηθεί και η αναδιάρθρωση και όποιος προγραμματισμός υπήρχε. Και πάλι ομως το ελληνικό πρόγραμμα δεν έχει προβλέψει ότι κάποια ομάδα θα φτάσει τόσο ψηλά στην Ευρώπη. Είναι και τα πλέι οφ οπότε πρέπει να τελειώσει σχετικά νωρίς το πρωτάθλημα. Και γενικά δεν είναι ότι καλύτερο το πρόγραμμα της Ελλάδας irl. Θυμάμαι μια χρονιά που ο Ολυμπιακός είχε πάρει το πρωτάθλημα και ήταν χωρίς αγωνα κανα μήνα μέχρι τον τελικό Κυπέλου. Ο μόνος κανονισμός που νομίζω ότι υπάρχει είναι αυτός για 48 ώρες μεταξύ των αγώνων.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Σίγουρα δεν μπορεί αλλά από την στιγμή που στην ελλάδα δεν έχουνε προβλέψει κάτι τέτοιο στον κανονισμό, δεν μπορεί να το περάσει και η ελληνική ομάδα έρευνας οπότε τηρείται απλά ο κανονισμός που λέει πως δεν μπορεί να γίνουν 2 αγώνες μέσα σε 48 ώρες και σπάνε τα νεύρα μας. Μου έχει τύχει παρόμοια φάση που με Ντυναμό Κιέβου βγαίνω 1ος με ισοβαθμία με την Μέταλιστ και παίζουμε μπαράζ λίγες μέρες μετά με εμένα να έχω 10 παίκτες στην εθνική ουκρανίας και την Μέταλιστ 3, ε έχασα 4-1 και παράτησα το σέηβ μετά. -toixosmesh

Μια μη συμβατική λύση που μπορεί να μη σου αρέσει είναι να παίξεις το κύπελλο με βασικούς και να κάνεις quit (άσχετα από το αποτέλεσμα) χωρίς να το αποθηκεύσεις και μετά να κάνεις on holiday ξανά τον τελικό κυπέλλου έχοντας βάλει τα δεύτερα μέχρι να έρθει το ίδιο αποτέλεσμα με αυτό που έπαιξες αρχικά. Και στην συνέχεια παίζεις τον τελικό του europa league με τους βασικούς σου. Μη ρεαλιστική λύση αυτό που λέω αλλά επειδή και το πρόβλημα σου είναι λίγο μη ρεαλιστικό μπορεί και να μη σε χαλάει να το δοκιμάσεις.
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14796
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Image
Ξεκινωντας την καινουργια σεζον η ομαδα εχει μια πολυ βασικη αλλαγη καθως ο Ρομπερτο ηθελε να γυρισει στην Ισπανια οποτε τον αφησα να παει στη Ρεαλ
Πηραμε λιγους Ελληνες ακομα για το ροτεισον(Μπακακης,Σταφυλιδης)ενω ο Μανιατης σεβομενος την επιθυμια του προεδρου παραμενει στον Ολυμπιακο
Ο Μουνιρ ηρθε ως ελευθερος απο την Μπαρτσελονα,οπως ο Τεγιο περσυ,και το μπαμ εγινε με τον Ιτουρμπε που πληρωσαμε 12.5εκ την Παρι
Ευτυχως οι τσιπηδες δε πληρωσανε την ρητρα(60εκ) του Piete και θα μεινει αλλο ενα χρονο καθως και επισης μεγαλη επιτυχια το νεο 5ετες στον Gil Romero
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Ολοκληρώθηκε η σαιζόν 2021-2022 με τον ΠΑΣΟΛΕ να κατακτά για δεύτερη συνεχόμενη φορά το νταμπλ και να κάνει και ένα πολύ μεγαλύτερο βήμα στας Ευρώπας..

Στατιστικά παικτών

Image

Στας Ευρώπας που λέγαμε..πικρία μεν, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!! Είμαι πολύ περήφανος..

Image
User avatar
dem0nhunter
Backup
Backup
Posts: 895
Joined: Mon Feb 27, 2012 6:00 pm
Football Manager της ομάδας: Botswana U20
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Σ.Φ.Π., Arsenal
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιχτούρα ο Ισιμάτ-Μιρίν τον έχω και γω Ολυμπιακό γύρω στο 2018 και τον θέλει όλος ο κόσμος και γενικά η ομάδα σου σπέρνει απότι φαίνεται
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά τα online save έχουν αρκετό χαβαλέ αν βρείς τα σωστά άτομα.

Το ξεκίνημα,μας βρήκε στην Νέα Σμύρνη. Χωρίς πολλές κινήσεις σωθήκαμε σχετικά άνετα και πήραμε την τιμιτική 8η θέση.
2η σεζόν μωσχοπουλήσαμε Γιάννου(1εκ) Τασουλη,Χατζηισαία(1 εκκ μαζί) και πήραμε ελεύθερους μιας και υπάρχει σφίξιμο από την δοιήκηση.Ενώ μπουκάραμε δυναμικά κρυφωκοιτόντας τα play-off τελικά βγήκαμε και πάλι 8οι.Το καλοκαίρι αφού επιτέλους είχε ανέβει η φήμη ήρθε πρόταση από την Αργεντινή για τους Ολυμπιακούς. Με Λέο Μέσσι,Οταμέντι και Ρούλλι λέω δεν χάνεται το χρυσό.Ε δεν χάθηκε.

Image

3η χρονιά με 0$ οικονομικά και μετά τις πωλήσεις αρκετών υπέβαλλα την παραίτηση μου.Στα μισά περίπου της 3ης σεζόν ήρθε πρόταση από την Ίστρ.Βλέπωντας την βαθμολογία είναι στο -1 από την Μπρέστ, στην Ligue 2. Με αρκετές διορθωτικές κινήσεις και ένα σερί 8 αγώνων είμαστε στο συν 9 από την ζώνη. Τέλος ήρθε η πρόταση από την εθνική Γκάνας για να την οδηγήσω στο Μουντιάλ καθώς βρίσκετε στο -3 από το Μαρόκο. Me gusta ! :D
User avatar
paokkerkir
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3894
Joined: Sun Jun 13, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Cesena
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: paokkerkir
Location: Malta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έλα ρε το να τ'άλλο ξέρω γω τώρα που ο απίθανος θα με πει ιμoμπιλαιζερ

Image

Kαι χάσαμε απο τον ανύπαρκτο, και τραυματίστηκε και ο τιτανομέγιστος αργοκίνητος παιχταράς

Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειπα να κανω ενα διαλειμμα απο το save του Παο,και ετσι ξεκινησα με τη Βιγιαρεαλ μιας και με εψησε αρκετα η αναλυση του mojo.

Στο μεταγραφικο παζαρι κινηθηκαμε ετσι :


Image

Ενω εδιωξα τον Jokic για 4.500.000 στην Rubin Kazan.

Για τον μελλον εκλεισα και τον :


Image


Το ροστερ διαμορφωθηκε ως εξης :
Spoiler: show
Image

To ξεκινημα μας ηταν πολυ καλο και ελπιζω σε αναλογη συνεχεια.
Spoiler: show
Image
Image
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”