FMTheGreekWay (Ελληνικό κανάλι FM στο Youtube)

Συζήτηση σχετικά με Fantasy Games, γενική συζήτηση για στοίχημα καθώς και άλλα sites/communities για το FM
Post Reply
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
User avatar
sofo12
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Fri Feb 27, 2009 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Portsmouth fc
Αγαπημένη Ομάδα: Portsmouth fc
Location: athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wreos sunexise !!



(tha protimousa vevaia mia oudeteri omada tha to evlepa ligo poio euxarista :P )






me ponese ligo i :ribo -wall -meaculpa
Image
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια και από μένα για την προσπάθεια!!Πολύ ωραία παρουσίαση με χιούμορ και συναίσθημα! :-D
Αφού λοιπόν έγιναν τα απαραίτητα like και subscribe πάμε τώρα προτείνουμε.Αυτό που θα ήθελα να δω στο 1ο σου ποστ (είτε σε κάθε ιστορία) είναι πληροφορίες για το save. Δηλαδή:
-έκδοση παιχνιδιού(εντάξει τώρα προφανώς είναι η beta αλλά μετά θα παίζουν και τα patch)
-face pack,kits και logo packs που χρησιμοποιούνται
-φορτωμένες λίγκες και τυχόν παίχτες από εθνικότητα ή πρωταθλήματα που φορτώθηκαν
-screenshots από μεταγραφικές περιόδους. +ρόστερ (βλέποντας μετέπειτα ματς θα μου άρεσε να ανατρέξω και να θυμηθώ τους παίχτες που έχει η ομάδα)
-ίσως κάποιο ss από παίχτη που βελτιώθηκε αισθητά κατά τη διάρκεια του save.
-τακτική!!!θα ήθελα ένα ss με την τακτική σου και τις οδηγίες στους παίχτες(εκτός του ότι φαίνεται επιτυχημένη :D )

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το προσθέσω.Όπως κατάλαβες από τα βίντεο δεν έχω κανένα παράπονο είναι απλά απολαυστικά,την γαρνιτούρα θα ήθελα για συμπλήρωμα αλλά όπως και να έχει συνέχισε έτσι!
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ilias_1 wrote:Συγχαρητήρια και από μένα για την προσπάθεια!!Πολύ ωραία παρουσίαση με χιούμορ και συναίσθημα! :-D
Αφού λοιπόν έγιναν τα απαραίτητα like και subscribe πάμε τώρα προτείνουμε.Αυτό που θα ήθελα να δω στο 1ο σου ποστ (είτε σε κάθε ιστορία) είναι πληροφορίες για το save. Δηλαδή:
-έκδοση παιχνιδιού(εντάξει τώρα προφανώς είναι η beta αλλά μετά θα παίζουν και τα patch)
-face pack,kits και logo packs που χρησιμοποιούνται
-φορτωμένες λίγκες και τυχόν παίχτες από εθνικότητα ή πρωταθλήματα που φορτώθηκαν
-screenshots από μεταγραφικές περιόδους. +ρόστερ (βλέποντας μετέπειτα ματς θα μου άρεσε να ανατρέξω και να θυμηθώ τους παίχτες που έχει η ομάδα)
-ίσως κάποιο ss από παίχτη που βελτιώθηκε αισθητά κατά τη διάρκεια του save.
-τακτική!!!θα ήθελα ένα ss με την τακτική σου και τις οδηγίες στους παίχτες(εκτός του ότι φαίνεται επιτυχημένη :D )

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το προσθέσω.Όπως κατάλαβες από τα βίντεο δεν έχω κανένα παράπονο είναι απλά απολαυστικά,την γαρνιτούρα θα ήθελα για συμπλήρωμα αλλά όπως και να έχει συνέχισε έτσι!
Κατ΄αρχήν να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια!

Τώρα όσον αφορά τις προτάσεις σου, να τις πάρουμε μία-μία:

-αυτό με την έκδοση του παιχνιδιού δεν το κατάλαβα εντελώς είναι η αλήθεια, αν εννοείς σε ποια version του παιχνιδιού θα είναι το εκάστοτε save που παίζω, αυτό είναι εύκολο, μπορώ να το γράφω στο 1ο ποστ δίπαλ στην επικεφαλίδα της ιστορίας
- links για facepacks και logopacks έχω βάλει σε κάποια βίντεο, μόλις χθες έβαλα σαν προεπιλογή κάθε φορά που ανεβάζω στην περιγραφή να δίνει λινκ για τα πάντα (facebook,fmgreece forum, logopacks, facepacks κτλ). Σήμερα θα βάλω σε όλα τα βίντεο αυτά τα λινκ, οπότε σε αυτό νομίζω είμαστε καλυμμένοι
-αυτό για τις φορτωμένες λίγκες το χω σκεφτεί αλλά είναι πολύ λεπτομέρεια που ίσως να μην χρειάζεται. μπορεί για καποιους να είναι χρήσιμο για κάποιους όμως ειναι και κουραστικό. ο λόγος που δεν το βάζω όμως είναι ότι θα πιάνει πολύ χώρο στο αρχικό ποστ και δεν νομίζω ότι τον αξίζει... αν πολλοί παρ' όλα αυτά θέλετε να γίνει κάτι τέτοιο το συζητάμε και το εφαρμόζω
-αυτό με τα screenshot είναι όντως πολύ χρήσιμο και το χω σκεφτεί πώς μπορεί να γίνει. Σίγουρα ολόκληρες φωτογραφίες δεν γίνεται να βάλω στο 1ο ποστ, όχι απλά θα είναι κουραστικό, φαντάσου να έχω παίξει 3-4 σέιβ πώς θα γίνει. Μάλλον μετά το τέλος κάθε χρονιάς θα ανεβάζω στο 1ο ποστ τα σκρινσοτ από μεταγραφές, από παίκτες κτλ. σε μορφή spoiler (όπως έχω το λινκ του καναλιού μου από κάτω). Πιστεύω έτσι είναι το πιο σωστό και όχι κουραστικό
-όσον αφορά την τακτική, αυτό είναι ένα κομμάτι που θα υπάρξουν ξεχωριστά βίντεο. πχ αυτή τη βδομάδα θα ανεβάσω ένα βίντεο με την τακτική που κάνω στον Παναθηναικό, γιατί την επέλεξα, ποιο ήταν το σκεπτικό μου κτλπ


όπως καταλαβαίνετε το κανάλι έχει τρομερή δουλειά και είναι δύσκολο να υπάρξουν άμεσα αποτελέσματα... πιστεύω ότι μέχρι την κυκλοφορία του παιχνιδιού θα έχω οργανωθεί πλήρως (ήδη το κανάλι είναι ΠΟΛΥ οργανωμένο για πρώτη βδομάδα) και θα έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα... επίσης επαναλαμβάνω, όποιος θέλει να βοηθησει είναι ευπρόσδεκτος, δημιουργώντας κάτι καλό για το κανάλι... και το πιο σημαντικό απ' όλα είναι τα views και τα subscribe γιατί κακά τα ψέματα, θέλεις η δουλειά σου να έχει αναγνώριση. το άκουγα από άλλους youtubers και νόμιζα ότι ήταν υπερβολικοί, τώρα το καταλαβαίνω από πρώτο χέρι... μέχρι στιγμής πάντως, ο αριθμός των subs είναι μακράν υψηλότερος του αναμενομένου και σας ευχαριστώ πολύ γι' αυτό, ελπίζω να συνεχίσει να μεγαλωνει το κανάλι
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Μπράβο φίλε, πολύ καλή δουλειά. Ευχάριστη αφήγηση που δεν κουράζει, ούτε είναι μονότονη. Το μόνο που θα ήθελα είναι περισσότερα παιχνίδια ανά επεισόδιο.

Στηρίζω! -diatakste

(αν και Ολυμπιακός :P )
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

το ανεβάζω εδώ γιατί δε χρειάζεται να το βάλω στην αρχική... δεν περίμενα να χρειαστεί να ανεβάσω τέτοιο βίντεο τόσο γρήγορα, μακάρι να συνεχίσει έτσι το πράγμα... σας ευχαριστώ πολύ για τη στηριξη, ελπίζω να είμαι αντάξιος των προσδοκιών και οι απαιτήσεις που έχετε και θα έχετε να καλυφθούν!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L3fTsRbv ... e=youtu.be[/youtube]
User avatar
kiriakosGR
Amateur
Amateur
Posts: 119
Joined: Mon Mar 27, 2006 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: Ακούω προτάσεις
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: dwrean.net
twitter: dwrean_net
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πάρε και ένα reviewhttp://goo.gl/54Z3Mo, γιατί γουστάρουμε τέτοιες προσπάθειες!
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

kiriakosGR wrote:Πάρε και ένα reviewhttp://goo.gl/54Z3Mo, γιατί γουστάρουμε τέτοιες προσπάθειες!
να σαι καλά φίλε! ευχαριστώ για τη βοήθειά σου!
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ανέβηκε το 5ο επεισόδιο!
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στηριζουμε φιλε συνεχισε.
Μια ιδεα που μου ηρθε ειναι η επιλογη της επομενης ομαδας να γινει με ψηφοφορια :D
Image
User avatar
tzanet23
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 571
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK & Αrsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου,οπως σου ειχα πει παρακολουθω αρκετο καιρο τετοια καναλια,κυριως απο Αγγλια,και το τελευταιο διαστημα παρακολουθω και αρκετες live μεταδοσεις μεσω Twitch...
Οταν λοιπον με το καλο βγει το επισημο FM και δεις οτι παει καλα το καναλι,σου προτεινω,αλλα και σε οποιο αλλο παιδι γουσταρει,να ασχοληθεις και λιγο με twitch..ειναι πολυ καλη διαφημηση και εχει αλλη αισθηση και χαβαλε η live αναμεταδοση..!
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@ermanias έτσι θα γίνει αλλά το φυλούσα για έκπληξη :-P

@tzanet123 δεν το χω ψάξει καθόλου το twitch, θα φροντίσω να μάθω όμως τι παίζει για να δω αν αξίζει τον κόπο
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-αυτό με τα screenshot είναι όντως πολύ χρήσιμο και το χω σκεφτεί πώς μπορεί να γίνει. Σίγουρα ολόκληρες φωτογραφίες δεν γίνεται να βάλω στο 1ο ποστ, όχι απλά θα είναι κουραστικό, φαντάσου να έχω παίξει 3-4 σέιβ πώς θα γίνει. Μάλλον μετά το τέλος κάθε χρονιάς θα ανεβάζω στο 1ο ποστ τα σκρινσοτ από μεταγραφές, από παίκτες κτλ. σε μορφή spoiler (όπως έχω το λινκ του καναλιού μου από κάτω). Πιστεύω έτσι είναι το πιο σωστό και όχι κουραστικό
Κάτι τέτοια ίσως θα μπορούσες να τα παρουσιάζεις σε βίντεο στο τέλος κάθε χρονιάς.Σαν ανακεφαλαίωση τι έγινε την χρονιά.Ένα βίντεο με φωτογραφίες και δικά σου σχόλια.Να παρουσιάζεις τα κουλά που έγιναν,διάφορα ενδιαφέροντα,παίχτες,ταλέντα.Οτιδήποτε σου κάνει κλικ ή ίσως σου ζητάνε.
User avatar
vorxis
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2015
Joined: Mon Jun 07, 2010 6:36 pm
Football Manager της ομάδας: Plymouth
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρακολουθω τα βιντεακια σου και μπορω να πω η δουλεια παει πολυ καλα.
Ωραιες οι προτασεις των παιδιων απο πανω αυτο για τα σκρινσοτ θεωρω θα εδιναν καλυτερη βαση στην ιστορια σου!
Οπως και να χει συνεχισε την καλη δουλεια!
User avatar
emilinho
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Sun Oct 12, 2014 11:28 pm
facebook προφίλ: aimilioslive
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ανέβασα μέσα στη μέρα και το πρώτο βίντεο με τα wonderkids! τσεκάρετέ το!
Post Reply

Return to “Στοίχημα/Fantasy/FM Sites”