Football Manager 2015 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2015!
Post Reply
User avatar
iceman3322
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 439
Joined: Mon Oct 30, 2006 1:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool-Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pantias28 wrote:
iceman3322 wrote:εχω μια ερωτηση. In game δν κανει scroll η μπαρα που δειχνει την βαθμολογια του πρωταθληματος!
τι την εβγαλα κ την ξαναεβαλα τπτ...εχει κανεις ιδεα?μου δειχνει μονο τους πρωτους 7 του πρωταθληματος.
η μπαρα με τα "τελευταια σκορ" εχει την μπαρα δεξια για να κανεις scroll,η αλλη οχι.
Και μένα το κάνει αυτό. Μπορείς βέβαια να την μεγαλώσεις για να τη δεις όλη, τραβόντας την, αλλά δεν είναι λύση αυτό.

Επίσης κάνανε το απαράδεκτο που αλλάξανε σειρά τα γκολ κ της ασίστ στην οθόνη του half time & full time team talk. Δεν είναι λειτουργικό πρόβλημα, αλλά έχει συνηθίσει το μάτι τόσα χρόνια κ είναι ανόητο να το αλλάξεις.
δν γινεται γιατι εχω δεξια τα τελευταια σκορ,την βαθμολογια κ τα στατιστικα αγωνα οποτε δν γινεται να εχω ολη την λιστα :( εχεις δικιο κ για το αλλο...
απλα ρωτησα γιατι δν ηξερα εαν εκανα εγω κατι λαθος...

παντως ουτε εγω μπορεσα να βρω ακρη για το σκιν :( εκανα οτι γραφατε-νε αλλα τπτ :( κ το μονο που ηθελα ειναι απλα να εχω το "instant result" τπτ αλλο :(
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Εχουν βγει πάντως new versions για τα περισσότερα σκινς.
lemmens
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια ξεκινησα ενα save με παοκ και σε οποιον ελευθερο παικτη κανω προταση μου ζηταει μονοετες συμβολαιο.
Ακομα εκανα για να τσεκαρω προταση 7m σε εναν παικτη για μεταγγραφη και μου ζητησε και αυτος μονοετες ενω δεν
ειχα τετοιο θεμα σε save με την νοριτς που χα κανει...ειναι bug?
migeo
Backup
Backup
Posts: 770
Joined: Sun Jul 13, 2008 6:59 pm
Football Manager της ομάδας: Ängelholms FF
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Δείτε εδώ τι προσπαθεί να κάνει το τυπάκι. :shock:
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

lemmens wrote:Ρε παιδια ξεκινησα ενα save με παοκ και σε οποιον ελευθερο παικτη κανω προταση μου ζηταει μονοετες συμβολαιο.
Ακομα εκανα για να τσεκαρω προταση 7m σε εναν παικτη για μεταγγραφη και μου ζητησε και αυτος μονοετες ενω δεν
ειχα τετοιο θεμα σε save με την νοριτς που χα κανει...ειναι bug?
σε ποια έκδοση είσαι; έχω την εντύπωση ότι έχει διορθωθεί με το τελευταίο update.
:liverpool:
lemmens
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tasosbin wrote:
lemmens wrote:Ρε παιδια ξεκινησα ενα save με παοκ και σε οποιον ελευθερο παικτη κανω προταση μου ζηταει μονοετες συμβολαιο.
Ακομα εκανα για να τσεκαρω προταση 7m σε εναν παικτη για μεταγγραφη και μου ζητησε και αυτος μονοετες ενω δεν
ειχα τετοιο θεμα σε save με την νοριτς που χα κανει...ειναι bug?
σε ποια έκδοση είσαι; έχω την εντύπωση ότι έχει διορθωθεί με το τελευταίο update.
στη 15.2.1 γραφει,επισης τσεκαρα στο αλλο save μου τα συμβολαια μου με την νοριτς οπου ειμαι στο 2020
και δεν εχω προβλημα με την διαρκεια αλλα σε οποιον παικτη ειχα κανει συμβολαιο με sell on fee percentage
στην ανανεωση μου ζηταει το sell on fee και το χει και κλειδωμενο,μη διαπραγματευσημο.Ενω αυτο δεν συνεβαινε πριν.
User avatar
mourinio13
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Tue Jul 31, 2007 2:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει θέμα με τα μακρινά σουτ ή είναι τραγικός ο τερματοφύλακας μου?Έχει δεχθεί πάνω από δέκα γκολ από τα 25 μέτρα.Σήμερα πήρα το παιχνίδι και δεν έχω διαβάσει αν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο.
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχει βγεί κανένα νέο σκίν στο οποίο η πλαινή μπάρα να έχει μόνο τα εικονίδια;εχω κάνει τα πάντα για να τρέξει ενα σκίν που υπήρχε αλλα μετα την αναβάθμιση δεν εχω καταφέρει να το τρέξω....αν και έχω ακολουθήσει όλες τις οδηγίες που σε πιο παλιά πόστ είχαν αναφερθεί...

Επίσης ενας φίλος πέρυσι είχε φτιάξει ενα πατσάκι με πραγματικές ημερομνίες και βαθμολογίες στο πρωτάθλημα,πιο απλά, ας πούμε έφτιαχνε ενα πατς που το έτρεχες και ξεκίναγες με την σημερινή βαθμολογία της σούπερ λίγκας και το πραγματικό πρόγραμμα.Αν ψήνεται να το φτιάξει πάλι.....
kram
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 415
Joined: Sat Jan 02, 2010 5:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Αστερας Τριπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μιας και το αγορασα προσφατα και θα συνεχισω απο το demo ηθελα να διευκρινησω κατι.ξεκινησα quickstart στην νορβηγια με μονη χωρα φορτωμενη την νορβηγια(αρα το εξαμηνο παιχνιδιου ληγει αυγουστο του 2015),στο full game οταν θα παω να προσθεσω χωρες οι ομαδες θα εχουν τους κανονικους παιχτες ή θα γεμισω απο το 2015 με regen;με μια ματια ολες οι ομαδες εκτος νορβηγιας εχουν γκριζους παιχτες
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nα κανω και γω την ερωτησουλα μου.
Υπαρχει περιπτωση το οτι εχω βαλει στα atts μου μοναδα στην κατηγορια Goalkeepers να επηρεαζει την αποδοση του gk μου?Πραγματικα θελω να φανταστω οτι ειναι προβλημα της me αλλα οτι παει προς τα μεσα γραφει
και το χειροτερο ειναι οτι (βρισκομαι αρχες νοεμβρη)σε ολες τις αγωνιστικες εχω φαει τουλαχιστον ενα γκολ που παει στο κεντρο της εστιας και ο gk το πνιγει.
Στο training εχω 4 coaches 2+2 ε 4.5 αστερακια ο καθεις και το workload ειναι light
Image
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ermanias wrote:Υπαρχει περιπτωση το οτι εχω βαλει στα atts μου μοναδα στην κατηγορια Goalkeepers να επηρεαζει την αποδοση του gk μου?
Δεν έχουν καμία, μα καμία σχέση. Είναι καλός ο τερματοφύλακας σου; Μήπως έχει κάποιοκρίσιμο att πολύ χαμηλό; Αν είναι πρόβλημα της ΜΕ πρέπει να μπαίνουν σε όλα τα παιχνίδια τέτοια γκολ και κυρίως να βάζεις κι εσύ.
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rimini wrote:
ermanias wrote:Υπαρχει περιπτωση το οτι εχω βαλει στα atts μου μοναδα στην κατηγορια Goalkeepers να επηρεαζει την αποδοση του gk μου?
Δεν έχουν καμία, μα καμία σχέση. Είναι καλός ο τερματοφύλακας σου; Μήπως έχει κάποιοκρίσιμο att πολύ χαμηλό; Αν είναι πρόβλημα της ΜΕ πρέπει να μπαίνουν σε όλα τα παιχνίδια τέτοια γκολ και κυρίως να βάζεις κι εσύ.
Δεν νομιζω να φταιει ο GK.Ο Lloris ειναι.
H αληθεια ειναι οτι εχω βαλει και γω μερικα τετοια.Και με παραξενευει που εχει τυχει να μπουν και 2 τετοια γκολ στο ιδιο ματς και το rating του τερματοφυλλακα να ειναι 6.80...
Κατι αλλο που φανταζομαι ειναι οτι ειναι λαθος απεικονιση της me.Δηλαδη ενταξει παρα πολλα γκολ μπαινουν και ας πανε στο κεντρο ,απλα στο παιχνιδι η μπαλα πηγαινει και πολυ αργα και φαινεται παρα πολυ σαν να το πνιγει ο τερμας
Image
whoknows9
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Wed Nov 19, 2014 10:49 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να ρωτησω παικτης μας να μαρκαρει συγκεκριμενο παικτη του αντιπαλου δεν υπαρχει ως επιλογη?
User avatar
ermanias
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2052
Joined: Sun Oct 28, 2012 1:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,PAO,Platanias
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο πως εγινε τωρα??την μια μερα υπογραφω εναν coach για under18 manager (οταν πηγα να τον υπογραψω το ειχε σαν πρωτη επιλογη το u18 manager κιολας) και την επομενη γινεται αυτο
Spoiler: show
Image
Image
User avatar
stavrosf4
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Fri Feb 22, 2008 5:04 am
Football Manager της ομάδας: ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χθες το κατέβασα και σήμερα έχω ήδη αηδιάσει με τα κόρνερ.. όταν δεν μπορούν οι αντίπαλοι μου να μου το βάλουν θα βάλω αυτογκόλ.. πάντως κάθε κόρνερ γράφει..
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”