Retired παίκτες & προπονητές

Έχετε μια πρόταση που μπορεί να βελτιώσει το επίπεδο της έρευνας; 'Η μια βελτίωση ή διόρθωση που δεν "κολλάει" στις ομάδες; Εδώ μπορείτε να τις καταθέσετε!
Post Reply
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Το νέο πρόσωπο που τους έφερε πιο κοντά είναι ο Λούκας Σάλας. Ο 24χρονος μεσοεπιθετικός υπέγραψε πριν μερικές μέρες τριετές του συμβόλαιο, συνοδευόμενος από τον Σεμπάστιαν Μπαρτολίνι, ο οποίος αφού κρέμασε τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια έπιασε δουλειά ως ατζέντης στο γραφείο του πρώην εκπροσώπου του.

http://to10.gr/anonymous/312004/asteras ... tou-ogier/
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Δυστυχώς πρέπει να αποσύρουμε τον Kostas Tsitsopoulos (id: 36000366)
http://www.sport24.gr/football/omades/D ... 33777.html
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

16/7/2018
Ο Χριστόφορος Κολαίτης «κρέμασε» τα γάντια του και ο Τριταιϊκός στο πρόσωπο του Κωνσταντίνου Χριστόπουλου βρήκε τον αντικαταστάτη του.
https://www.patragoal.gr/erasitexnika-n ... F%8C%CF%82
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

30/07/2018
Την απόσυρσή του από την ενεργό δράση σε ηλικία μόλις 28 ετών ανακοίνωσε ο αμυντικός του ΟΦ Ιεράπετρας Μάνος Πηγιάκης.
Ο Μάνος ο Πηγιάκης, αν και είναι σε ποδοσφαιρική ηλικία πλήρους ακμής, δυστυχώς τα “κρέμασε” τα ποδοσφαιρικά τ Ο ου παπούτσια.
Στυλοβάτης του ΟΦΙ και πέρυσι και τα προηγούμενα χρόνια βέβαια, θα μας λείψει πολύ.
Παρηγοριά μας το ότι οι ΚΟΥΡΗΤΕΣ απέκτησαν νέο μέλος.
ΥΓ. Ευχόμαστε βέβαια να αλλάξει γνώμη μια και η μπάλα είναι αρρώστια που δεν κόβεται εύκολα”.

https://www.mikriliga.com/ta-quot-krema ... -pigiakis/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16/08/2018
Θρύλος του ποδοσφαίρου της Σενεγάλης. Πρώτος σκόρερ (29 γκολ) και πρώτος σε συμμετοχές (99) στην ιστορία της εθνικής ομάδας. Ο Ανρί Καμαρά αποφάσισε πως ήρθε η ώρα βάλει τέλος στην 20ετή ποδοσφαιρική του καριέρα.
Τελευταία ομάδα του 41χρονου επιθετικού ήταν ο Φωστήρας. Πριν έρθει στα μέρη μας -το 2010-, ο Καμαρά είχε περάσει από Ξαμάξ, Γκρασχόπερς, Σεντάν, Γουλβς, Σέλτικ, Σαουθάμπτον, Γουίγκαν, Γουέστ Χαμ, Στόουκ και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Η Ελλάδα αποτέλεσε όμως το «λιμάνι» του, μένοντας για οκτώ χρόνια με θητεία σε Ατρόμητο (2010-11), Παναιτωλικό (2011-14, 2015-2016), Καλλονή (2014-15), Λαμία (2015), Απόλλωνα Σμύρνης (2016), Ιωνικό (2016-17) και Φωστήρα (2017-18).
http://www.sportime.gr/podosfairo/12528 ... ri-kamara/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

22/9/2018
Ο περσινός σοβαρός τραυματισμός στο γόνατο, αποτέλεσε και το φινάλε στην πολύχρονη καριέρα του έμπειρου αμυντικού Αποστόλη Πολύζου ο οποίος αποφάσισε να κλείσει την ποδοσφαιρική του καριέρα. Ο εν λόγω παίκτης είχε σημαντική προσφορά στην τελευταία του ομάδα που ήταν ο Αετός Αμυγδαλέας, ενώ έχει περάσει και από: Ηρακλής Λάρισας, ΑΕΛ, Ολυμπιακό Βόλου, Πυργετό, Τρίκαλα, Τύρναβο, Αμπελωνιακό και Μακρυχώρι.
http://athleticlarissa.gr/viewarticle/1 ... is-poluzos
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
Kostas_Panachaiki
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1386
Joined: Wed Feb 13, 2013 9:59 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναχαϊκή
facebook προφίλ: kostas.panachaiki
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Η Σχολή προπονητών UEFA C΄ στη Ζάκυνθο - Οι φιλόδοξοι Αχαιοί προπονητές στα θρανία μαζί με τους Γκέκα-Φωτάκη
https://www.patragoal.gr/diafora-nea/10 ... CE%B7.html
Μια σημαντική στιγμή για την ποδοσφαιρική Ζάκυνθο είναι φέτος η πραγματοποίηση της σχολής προπονητών UEFA C΄ από την ΕΠΟ που θα γίνει 1-13 Οκτωβρίου.

Πρώτη φορά τα μαθήματα και οι εξετάσεις μιας τέτοιας σχολής γίνονται στο γειτονικό νησί με την παρουσία αρκετών Αχαιών και γνώριμων.

Τα σεμινάρια ξεκίνησα από σήμερα και θα ολοκληρωθούν στις 13 του ιδίου μήνα. Οι ώρες διδασκαλίας είναι οχτώ, από 08.30 έως 13.00 (Δημοτικό Στάδιο) και από 16.00 έως 20.30 (Ζante Park στο Λαγανά).

Τα μαθήματα θα γίνουν από έμπειρα ονόματα του αντικειμένου, όπως είναι του κου Ιορδανίδη και του κου Βονόρτα, στενοί συνεργάτες του γνωστού τερματοφύλακα της Εθνικής, Αντώνη Νικοπολίδη.

Αρκετοί οι φιλόδοξοι Αχαιοί προπονητές που συμμετέχουν στην σχολή αυτή. Ο λόγος για τους Θανάση Τόγια, Ανδρέα Σέρρο, Θύμιο Τζόβολο, Νίκο Σταυρόπουλο, Βύρωνα Καραβία, Δημήτρη Σακελλαρόπουλο, Βασίλη Μπαλατή, Αντώνη Τζίκα, Κωνσταντίνο Σωτηρόπουλο.

Στην σχολή της Ζακύθου συμμετέχουν πολύ σημαντικά ονόματα απ’ τον χώρο του ποδοσφαίρου, όπως είναι ο Φάνης Γκέκας και ο πρώην παίκτης της Παναχαϊκής, Γιώργος Φωτάκης και άλλοι γνωστοί ποδοσφαιριστές, όπως οι Στάθης Καραμαλίκης, Θόδωρος Λούρμπας, Ανδρέας Γκούσκος, Στράτος Κουρούμαλος και Νίκος Δαβουρλής.

Mια μεγάλη εμπειρία για τους Αχαιούς προπονητές και εμείς από την πλευρά μας, τους ευχόμαστε τα καλύτερα...
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

28 Φεβρουαρίου 2018
Στον Arena FM 89,4 φιλοξενήθηκε ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ Βαγγέλης Κουτσόπουλος, μιλώντας για τις ασχολίες του μετά το ποδόσφαιρο, τον ημιτελικό κυπέλλου ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο, αλλά και τα τεκταινόμενα του ντέρμπι που δεν ξεκίνησε ποτέ.
Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στον Arena FM 89,4:
Για το τι κάνει αφότου σταμάτησε το ποδόσφαιρο:
“Ασχολούμαι με αγροτικές δουλειές εδώ στην Καρδίτσα. Είναι η δουλειά του πατέρα μου, την οποία ξεκίνησα το 2014, κοιτώντας να φτιάξω μια βάση για την οικογένεια.”
http://arenafm.gr/podosfairo/v-koutsopo ... isei-paok/
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

18/8/2018
Αποφάσισε να... κρεμάσει τα παππούτσια του, ένας από τους πιο χαρισματικούς επιθετικούς που υπήρξαν στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ. Ο Λάζαρος Αβίντογλου, ένας από τους χαρισματικούς αρχηγούς του Αγίου Ιεροθέου κατά το παρελθόν, ανακοίνωσε πως βάζει τέλος στην ποδοσφαιρική του καριέρα.
Ο εξαιρετικός επιθετικός έχει αγωνιστεί σε Μύκονο, Άγιο Ιερόθεο, Χαραυγιακό, Κύπρο Κορ. και Άγιο Δημήτριο.
Διαβάστε την ανακοίνωση του: " Λιγο ο χρονος (37) , λιγο οι επιλογές σου , σε κάνουν να καταλάβεις , η τουλάχιστον να πείσεις τον εαυτό σου , οτι έφτασε η ωρα ...
Πολλές χαρες , πολλές λύπες , πολλα και σημαντικά γκολ , πολλές περισσότερες χαμένες ευκαιρίες , αποστολες , γέλια , κλάματα , πόνος και αίματα απο χτυπήματα , άγχος , στεναχώρια απο ήττες ..... και για ολα αυτά θα έδινα πολλα να γύριζε ο χρονος λιγο πίσω ....
Απλά για λίγες ακομα προετοιμασίες , το ξενέρωμα όταν άκουγα απο τον προπονητή οτι σήμερα έχει μονο τρέξιμο , την προσμονή του αγώνα και ολα τα καλα και κακά που ζούσα ως αθλητής , ως ποδοσφαιριστής ! Έκανα παρά πολλούς φίλους , θέλω να πιστεύω κανέναν εχθρό !! Κάποιοι χάρηκαν μαζι μου και τους ευχαριστώ , κάποιοι οχι και τους ζήτω συγνώμη !!! Παντα ήθελα να μαι ο καλύτερος και ήμουν πολυ αυστηρος απο τον εαυτό μου που πολλές φορές αυτο μου έβγαζε κακή εικόνα . Αλλα αυτός ήμουν . Με τα καλα μου και τα κακά μου. Κάποιες ομάδες τις βοηθησα πολυ και κάποιες λιγότερο . Κάποιοι θα πουν οτι ήμουν πολυ καλός , κάποιοι οτι ήμουν απλά καλός και κάποιοι που με είδαν στα τελευταία μου οτι ήμουν μέτριος .....
Νομίζω όμως οτι κανεις δεν θα πει οτι ήμουν κακός άνθρωπος !!!
Η συμβουλή μου προς τους μικρότερους ειναι η εξης ....
Χαρείτε όσο μπορείτε τα χρονια σας ως αθλητές γιατι δεν ειναι πολλα !! Περνάνε πολυ γρήγορα που δεν το καταλαβαίνεις ! Οτι και αν γίνει όμως να είστε αληθινοί και σωστοί στους συμπαιχτες , στις διοικήσεις σας και γενικά στον κοσμο που σας πιστεύει !!! Με το ψέμα η τον ψεύτικο χαρακτήρα μπορεί να κερδίζετε κάποια ευρώ παραπάνω η κάποια χτυπήματα στην πλάτη εκείνη την στιγμή αλλα σε βάθος χρόνου θα δείτε οτι χάσατε.
Κρατάω τις καλές αναμνήσεις , τους φίλους και τους γνωστούς που έκανα απο αυτό το ταξίδι !!!
Ευχαριστώ όσους με πίστεψαν και στηρίχτηκαν πανω μου και ζήτω συγνώμη απ όσους απογοήτευσα !!! "
http://www.pame-erasitexniko.gr/index.p ... avintoglou
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26355
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

29/8/2017
Τον απολογισμό του στο τέλος της καριέρας του έκανε ο έμπειρος αμυντικός Κώστας Βετούλας.
Ο άσος πολλών ομάδων του τοπικού μας ποδοσφαίρου αλλά και μεγαλύτερων εθνικών κατηγοριών βάζει τέλος στην ποδοσφαιρική του καριέρα και κάνει τον απολογισμό του στέλνοντας πολύ ενδιαφέροντα μηνύματα. Αναλυτικά ο Κώστας Βετούλας δήλωσε: «Είναι τόσα πολλά που έχω δει στο πέρασμά μου από το ποδόσφαιρο που σκέφτομαι πολύ σοβαρά από σήμερα που δεν δεσμεύομαι με κάποια ομάδα να μην ασχοληθώ άλλο με το άθλημα αυτό στη χώρα μας. Όλοι οι ποδοσφαιριστές, όλοι οι προπονητές, όλοι οι μάνατζερ και όλοι οι πρόεδροι να ωθείτε τα παιδιά σας να ακολουθούν τον αθλητισμό και όχι με χίλιους τρόπους να γίνουν επαγγελματίες γιατί το μόνο που καταφέρνετε είναι να κάνετε κακό στα παιδιά σας τα ίδια. Οι «μάνατζερ- προπονητές» θα πρέπει να μην κοιτάτε μόνο την τσέπη και να κοιτάτε το ταλέντο του κάθε παιδιού γιατί είναι πολλά τα ταλέντα που πάνε χαμένα στη χώρα μας. Όλα αυτά είναι πολύ δύσκολα να αλλάξουν όχι μόνο στο ποδόσφαιρο αλλά και σε οποιοδήποτε άθλημα που μπαίνει το χρήμα σε πρώτη μοίρα. Δεν θα πω καλή επιτυχία στα σωματεία και να πετύχουν τους στόχους τους γιατί έτσι που λειτουργεί το σύστημα λίγο-πολύ ξέρουν από τώρα τι θα γίνει στο τέλος της περιόδου. θα ευχηθώ ΜΟΝΟ ΥΓΕΙΑ για την νέα ποδοσφαιρική περίοδο σε όλα τα παιδιά και να πω πως μια νίκη σε κάνει χαρούμενο... μια ήττα όμως σε κάνει πιο δυνατό».
https://www.gnomip.gr/sport/podosfairo/ ... -sto-antio
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
Post Reply

Return to “Γενικές προτάσεις και βελτιώσεις”