Ό,τι θέλατε να ρωτήσετε για το scouting...

Έχετε μια πρόταση που μπορεί να βελτιώσει το επίπεδο της έρευνας; 'Η μια βελτίωση ή διόρθωση που δεν "κολλάει" στις ομάδες; Εδώ μπορείτε να τις καταθέσετε!
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

yuko wrote:Λουκας τον παρελαβες* με 124/136 και μας τον παρεδωσες με 130-135
Ινιιγκο Λοπεζ απο 133/140 σε 125/140
Μιγκιελ Βιτορ απο 117/134 εγινε 120/130.
Κι εδω εχω καποιες μικροενστασεις αλλα τα επιπεδα ειναι νορμαλ.

*13.3 σε σχεση με default του 14.

Παναθηναϊκος:
Μπεργκ 126/143 σε 125/130
Μεντες απο 128/140 σε 120/140
Πρανιιτς 136/140 σε 132/135
Φιγκιεροα 124/162 σε 120/160
Νανο 103/110 σε 105/110
Ατζαγκουν απο 95/-7 σε 105/130 [-7 = απο 110 εως 140, οποταν μπορει καποιος να μιλησει για χουβαρνατιλικι εδω κι ας ειναι within the limit που λενε και στο χωριο μου
Στην 14.3 οι αλλαγές ποιες είναι; Διότι σε αυτά που λες πρέπει να υπολογίσεις πως από την μετάβαση του 13 στο 14 δεν έχει μόνο λόγο ο εκάστοτε Έλληνας σκάουτ αλλά και η ομάδα που είχε την ευθύνη των πρωταθλημάτων που ανήκουν αυτοί οι παίκτες. π.χ του Λόπεζ το "ρίξιμο" μπορεί να έχει προταθεί από τον Ισπανό σκάουτ και επειδή δεν υπάρχει μεγάλο διάστημα για το ελληνικό τιμ να ελέγξει το πόσο ρεαλιστική είναι η απεικόνιση των παικτών να δέχεται τις επισημάνσεις εκείνων που είχαν πιο άμεση επαφή. Ο Μπεργκ π.χ έχει πολλά διαφορετικά αττς από την default στην 14.3
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

yuko

Δυστυχώς φτάσαμε τη συζήτησή μας στο σημείο που θα σου απαντήσω "δεν ξέρεις το τρόπο λειτουργίας και ορισμού των ca/pa γι' αυτο και μερικά πράγματα τα ερμηνεύεις κατα το δοκούν" και εσύ είτε θα σκεφτείς οτι υπεκφεύγω και δε θέλω να απαντήσω είτε οτι σου αράδιασα μια μπαρούφα για να τη σκαπουλάρω. Αλλά believe me, δε μπορώ να σου απαντήσω με το τρόπο που θα ήθελα για να σου λυθεί κάθε απορία. Χαίρομαι πάντως που έχεις ασχοληθεί τόσο πολύ και έχει ψειρίσει την Ελληνική db αλλά κρίμα που το κάνεις κυρίως για την αγάπη σου για τον Παναθηναϊκό και τα όσα νιώθεις για τον Ολυμπιακό και όχι για να βοηθήσεις το παιχνίδι.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
yuko
Banned
Banned
Posts: 97
Joined: Fri Jan 14, 2005 3:41 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dk2991 wrote:
yuko wrote:Λουκας τον παρελαβες* με 124/136 και μας τον παρεδωσες με 130-135
Ινιιγκο Λοπεζ απο 133/140 σε 125/140
Μιγκιελ Βιτορ απο 117/134 εγινε 120/130.
Κι εδω εχω καποιες μικροενστασεις αλλα τα επιπεδα ειναι νορμαλ.

*13.3 σε σχεση με default του 14.

Παναθηναϊκος:
Μπεργκ 126/143 σε 125/130
Μεντες απο 128/140 σε 120/140
Πρανιιτς 136/140 σε 132/135
Φιγκιεροα 124/162 σε 120/160
Νανο 103/110 σε 105/110
Ατζαγκουν απο 95/-7 σε 105/130 [-7 = απο 110 εως 140, οποταν μπορει καποιος να μιλησει για χουβαρνατιλικι εδω κι ας ειναι within the limit που λενε και στο χωριο μου
Στην 14.3 οι αλλαγές ποιες είναι; Διότι σε αυτά που λες πρέπει να υπολογίσεις πως από την μετάβαση του 13 στο 14 δεν έχει μόνο λόγο ο εκάστοτε Έλληνας σκάουτ αλλά και η ομάδα που είχε την ευθύνη των πρωταθλημάτων που ανήκουν αυτοί οι παίκτες. π.χ του Λόπεζ το "ρίξιμο" μπορεί να έχει προταθεί από τον Ισπανό σκάουτ και επειδή δεν υπάρχει μεγάλο διάστημα για το ελληνικό τιμ να ελέγξει το πόσο ρεαλιστική είναι η απεικόνιση των παικτών να δέχεται τις επισημάνσεις εκείνων που είχαν πιο άμεση επαφή. Ο Μπεργκ π.χ έχει πολλά διαφορετικά αττς από την default στην 14.3

Να σου πω αμεσως:
Marcus Berg 130-135
Pranjic 125-135
Bajrami 115-120
Mendes 115-140
Nano 115-115


Tsakalaki, ξερω πολυ καλα πως δουλευει το συστημα. Βασικα μου λες "επειδη εχουμε ψηλο reputation στην ομαδα του Ολυμπιακου, πρεπει να υπερεκτιμησουμε τους παικτες σε CA-PA αλλα και reputation, για να μην τρωνε παγκο και γινουν γυρω στις 20 μεταγραφες για να αντικατοπριζει το ροστερ τον # του reputation που δωσατε". Κανω καπου λαθος;

patra1989, ο Ατσουμακου πωστονλενε τι ρολο βαραει;
User avatar
yuko
Banned
Banned
Posts: 97
Joined: Fri Jan 14, 2005 3:41 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Επισης, θα απαντησει καποιος υπευθυνος γιατι ο προεδρος του Παναθηναϊκου για τα επομενα χρονια στο παιχνιδι ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΑΝΟΔΟ; Και στην default αλλα και στην 14.3. Σας παρεθεσα και 3 εικονες απο το editor με το ποσο ευκολα μπορει καποιος να βγαλει αυτο το αισχος απο το παιχνιδι. Εχει πει ποτε ο Αλαφουζος πως θα ανεβουμε στην Α'εθνικη; Πεσαμε και δεν το ξερω;

Οταν το βλεπεις αυτο, και αλλα τοσα, λογικο ειναι να σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

yuko wrote:[ασικα μου λες "επειδη εχουμε ψηλο reputation στην ομαδα του Ολυμπιακου, πρεπει να υπερεκτιμησουμε τους παικτες σε CA-PA αλλα και reputation, για να μην τρωνε παγκο και γινουν γυρω στις 20 μεταγραφες για να αντικατοπριζει το ροστερ τον # του reputation που δωσατε". Κανω καπου λαθος;
Ναι, υπάρχει σημείο στο οποίο κάνεις λάθος. Και το κάνεις διότι δε ξέρεις - και σύμφωνα με την εταιρία δε πρέπει κιόλας να ξέρεις - το τρόπο καθορισμού του ca/pa, το πως και το πότε και το με ποιο τρόπο πειράζουν οι HR τα atts των παικτών.

Αυτό που λες εσύ, είναι σα να μου λες οτι όσοι παίκτες πήγαν στη Μονακό τη σεζόν που ήταν Β κατηγορία έπρεπε να ανεβουν τα ca/pa τους βάσει του rep της ομάδας, ή αντίστοιχα, όταν η Μονακό πήρε παικταράδες που ήταν πάνω τους rep της, να τους ρίξανε.


Τέλος πάντων. Θεωρώ οτι με πολύ λάθος, ειρωνικό και δεικτικό τρόπο ήθελες να επισημάνεις κάποια πράγματα και κακώς το έκανες με αυτό το τρόπο, ενώ θα μπορούσε η κουβέντα να κυλήσει όπως στα δυο - τρια τελευταία ποστ.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Άποψή μου, μεγάλο λάθος τόσο ο τρόπος που γράφεις όσα γράφεις - γιατί ο πέρι έχει αποδείξει ότι διαβάζει και ακούει τα σωστά ποστ κάθε χρήστη στο research, σε αντίθεση με την πρακτική πολλών άλλων head researchers του εξωτερικού - όσο και το ότι επιμένεις σε πράγματα που γνωρίζεις υποθετικά ή εμπειρικά, όταν υπάρχουν γι' αυτά συγκεκριμένα guidelines από την εταιρεία.

Το ότι μάλιστα ο πέρι είναι Παναθηναϊκός και του επιτίθεσαι έτσι μπορεί να δείχνει ότι ίσως παραείναι αντικειμενικός ή αυστηρός με κάποιους παίκτες (αλήθεια, τον Μπαϊράμι γιατί τον αναφέρεις, και πολύ του είναι το 115 έτσι όπως δεν παίζει), αλλά σε καμια περίπτωση βαλτός ή οτιδήποτε. Εμένα δηλαδή μου άρεσε που έπρεπε να αξιολογήσω την περσινή ΑΕΚ; Και πριν μιλήσεις έτσι δεικτικά για "χομπίστες", σκέψου ότι ο άλλος μπορεί να βλέπει ανελλιπώς μπάλα 10-15 χρόνια ή να έχει και κανα δίπλωμα UEFA..

Aφού βέβαια το έχεις ψάξει αναλυτικά το θέμα κι έχεις ενστάσεις, καλό θα ήταν να ζητήσεις συγνώμη για τον τρόπο σου και να κάνεις αναλυτικά τις προτάσεις σου στο σωστό τόπικ, αν θες και με συγκρίσεις CA-PA κανένα πρόβλημα, κι αυτές θα ληφθούν υπόψη.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

ΣΕΒΟΜΕΝΟΣ τα παιδιά της ελληνικής ομάδας έρευνας που δεν φταίνε σε τίποτα να δέχονται επιθέσεις, θα σου απαντήσω ΜΙΑ και μόνο φορά. Για αυτό διάβασε τα παρακάτω καλά για να τα καταλάβεις και αντί να κράζεις να μπαίνεις στα forums της έρευνας και να βοηθάς. Αν και να σου πω την αλήθεια παιδιά που τα θεωρώ μη αντικειμενικά δεν τα λαμβάνω υπόψιν.

Επίσης, σου απαντάω γιατί κατάφερες με τις ακραίες θέσεις σου να βάλεις εδώ μέσα παιδιά να τσακώνονται για τον Μαρινάκη (!!!!)
1) Το CA/PA των ελληνικών ομάδων είναι στην καλύτερη αστείος. Πέρα από το χάσμα μεταξύ ποδοσφαιριστών το οποίο είναι ανεξήγητο, υπάρχουν και οι ύποπτες αυξομειώσεις μεταξύ versions ή updates κάθε χρόνο όταν έρχεται παίκτης στην Ελλάδα (τυχαίως κάποιων ομάδων έχει σημαντική αύξηση και σε άλλες ομάδες τραγική μείωση)
Τα CA/PA είναι μέσα στα πλαίσια που έχουν ΟΡΙΣΤΕΙ. Δεν γνωρίζεις τι σημαίνει αυτό και εννοείται ότι ΔΕΝ πρόκειται να σου εξηγήσω γιατί ΚΩΛΥΟΜΑΙ. Ύποπτες αυξομειώσεις είναι μέσα στο μυαλό σου.
2) Τα attendance των ομάδων της Κύπρου είναι εδώ και 10 χρόνια ΤΡΑΓΙΚΑ. πχ Maximum 8400, Attendance 8200, Minimum 8000. Λες και βάλατε κοριτσάκι 4 χρονών να ζωγραφίζει ρινόκερους...
Σου έστειλα το link να στείλεις pm στον αρμόδιο Κύπριο HR. Κάνε EDIT ΑΜΕΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΟΛΗ. Δεν είναι εδώ forum που εκφράζονται προσβολές και ειρωνίες.
3) Ελλιπέστατη db στις κυπριακές ομάδες σε θέμα νεαρών ποδοσφαιριστών και ομάδων β' κατηγορίας.
Στείλε στον Κύπριο HR.
4) Καθόλου ρεαλισμός στην ελληνική db και ομάδες όπως Γιάννενα σχεδόν κάθε χρόνο είναι στην 4αδα ενώ ομάδες όπως Ηρακλής, Λάρισα, Άρης, ΑΕΚ και Παναθηναϊκός ποτέ δεν βρίσκουν τα πατήματά τους.
Διάφορες καταστάσεις που συμβαίνουν μέσα στο παιχνίδι όπως και IRL, δηλαδή τραυματισμοί, αλλαγές ιδιοκτησίας, αλλαγές προπονητών καθορίζουν ποιες ομάδες θα τερματίζουν υψηλότερα ή χαμηλότερα. Γίνεται BETA TESTING, βλέπουμε, κρίνουμε, συγκρίνουμε και προσπαθούμε να έχουμε όσο το δυνατόν ρεαλιστικότερα αποτελέσματα. Δεν μπορούμε όμως να τα ΚΑΘΟΡΙΣΟΥΜΕ. Είναι ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Καθόλου ρεαλισμός ξέρεις τι είναι; Να έχει random παίκτες σε θέσεις και χαρακτηριστικά παίκτης Α’ εθνικής, να έχει υπερβολικά χαμηλό ή υψηλό CA παίκτης Α’ εθνικής. Αν σου πω να σχολιάσεις παίκτη του ΠΑΣ τι θα πεις; ΤΙΠΟΤΑ. Μόνο να κράξεις ότι ο ΠΑΣ στο SAVE σου τερμάτισε εκεί. Στα 10 save σου. Σε άλλα 23423423 save άλλων μπορεί να υποβιβάζεται. ΠΑΙΧΝΙΔΙ είναι. Έχει ο Ντάσιος π.χ. υπερβολικά καλή σέντρα, 18 αντί για 13 κατά την άποψή σου, ΓΡΑΨΤΟ στο αντίστοιχο topic.
5) Γιάννης Αναστασίου manager 7/20, assistant manager 15/20, coach 15/20. Πραγματικά για κλάματα. Youssef Vos από που προκύπτει ότι θέλει να φύγει μετά από δύο χρόνια και έχει tick στο will leave at end of contract;
1η του χρονιά ήταν του Αναστασίου, ΔΕΝ πρόκειται να τα έβγαζα. Πλέον, όμως θα τα βγάλω γιατί δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να κάνει "πισωγύρισμα". ΕΦΟΣΟΝ δεν πετύχαινε στον ΠΑΟ δεν νομίζω να έλεγε όχι σε δουλειά βοηθού στην Χ Reading όπως ήταν στο πρόσφατο παρελθόν. Του Vos είχε ξεμείνει, αντί να κράζεις μπορούσες να το αναφέρεις για να διορθωθεί. Αλλά όχι μωρέ, κάτσε να κράξουμε.
6) Πρόεδρος Παναθηναϊκου: promises promotion... Λες και ο ΠΑΟ είναι στη Β' ή το'χατε σίγουρο πως κάποτε θα έπεφτε στη Β' τόσο χάλια που τον κάνατε.
Τι είναι αυτό; Αν ο Αλαφούζος έχει την ομάδα στην Superleague και υπόσχεται άνοδο θα πρέπει να το logάρεις ως bug στο community.sigames.com ΟΧΙ να κράξεις εδώ μέσα. Γιατί ειρωνεύεσαι; Σε ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΕ ΚΕΝΕΙΣ:; ΚΑΝΕ EDIT ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ.
7) Πολλά από τα υπάρχοντα παιδιά των ακαδημιών των ομάδων, κυρίως των 4-5 μεγαλύτερων, θα έπρεπε να έχουν ως αγαπημένη την αντίστοιχη ομάδα. Οι οπαδικές προτιμήσεις των περισσοτέρων από αυτών είναι γνωστές και πολύ εύκολο να τις μάθει κανείς αν δεν τις γνωρίζει.
Πως;;;;;;;;;;;;; ΟΧΙ. Σε καμία περίπτωση. Υπάρχουν πάααρα πολλά παραδείγματα παικτών με πιο πρόσφατο αυτό του Βλάχου που πήγε από ΑΕΚ στον ΟΣΦΠ, του Στρέζου από ΠΑΟΚ στον ΟΣΦΠ κτλ. που ακυρώνουν το επιχείρημά σου. ΔΕΝ είναι σωστό να μπαίνουν με αυτό τον τρόπο τα favs, δεν ξέρεις πως λειτουργούν στον κώδικα του παιχνιδιού, για αυτό πριν κράξεις ΡΩΤΑ.
8) Τι θα πει μεταγραφικός φόρος 23%; Από που προέκυψε αυτό και σε κάθε μεταγραφικό έσοδο κόβεται πάνω από το 1/5 του εισοδήματος; Υπάρχει εδώ και 2-3 χρόνια το συγκεκριμένο και ακόμα τίποτα! Είπαμε μας ταράξανε στους φόρους αλλά όχι κι έτσι!
Έχεις κάποια ΠΗΓΗ; Πολύ πιθανόν στο FM2015 να μην υπάρχει αυτός ο φόρος επειδή θεωρώ ότι μάλλον τους επιβαρύνεται ο αγοραστής. ΑΛΛΑ, εσύ κράζεις χωρίς να έχεις κάποια ΠΗΓΗ να το αποδείξεις; + είχε βγει και για το FM2014 και για κάποιο λόγο παρέμεινε (οπότε ναι, bug πάλι)

Πάρε πηγές που αποδεικνύουν το αντίθετο:

http://www.gavros.gr/article/58981/h-fo ... iko-kosmo/

http://www.gazzetta.gr/football/article ... apadopoylo

ΠΕΡΙΜΕΝΩ τις ΔΙΚΕΣ σου πηγές.
9) Με ποια ιδιότητα "scout" του fmgreece έχουν αυτόν τον ρόλο; Έχει εμπιστευτεί ποτέ επαγγελματική ομάδα οποιονδήποτε από εσάς σε θέμα scouting και μετράει η άποψή σας περισσότερο από άλλων;
SCOUT, ΒΟΗΘΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ, ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ, όπως θέλω θα τους ονοματίσω τους συνεργάτες μου. Ποιο είναι το πρόβλημά σου δεν κατάλαβα; ΝΑΙ, θεωρώ ότι η γνώμη τους έχει βαρύνουσα σημασία και τους δίνω αυτό το δικαίωμα. Με ποιο δικαίωμα τους χλευάζεις;;;;;;;; τους γνωρίζεις προσωπικά;;; και για πάρτι σου και μόνο τους μετονόμασα σε Assistant Researchers. Έτσι, για το τυπικό του θέματος.
Ο Αναστασιου στην default ειχε 5/20 νοιζω και μετα πηγε 7/20. Τοσο δυσκολο ηταν στο update να γινει κανονικος προπονητης; Δεν το βλεπανε δηλαδη οι χομπιστες;
Σου απάντησα και πιο πάνω, ΚΟΨΕ ΤΗΝ ΕΙΡΩΝΙΑ, πρώτον, δεύτερον το ότι μπορεί π.χ. να προσληφθεί ως βοηθός ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ. ΡΩΤΑ ΠΡΙΝ ΚΡΑΞΕΙΣ. ΕΛΕΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.
Δεν ειπα ολοι.... Ειπα οι πλειστοι. Αυτο με το δημοσια δεν το καταλαβαινω. Πρεπει να το βγαλει δημοσιογραφος αυτο;
ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ. ΡΩΤΑ ΠΡΙΝ ΚΡΑΞΕΙΣ.
Εγω βρηκα 10 πραγματα και πολλα αλλα ακομη τα οποια συστηματικα γινονται και ευνοουν μερικες καταστασεις και απωθουν τον κοσμο απο το χομπι του.... απο τους χομπιστες!
Απωθεί 1/100; Και ο ένας από αυτούς είσαι εσύ. ΧΑΙΡΟΜΑΙ.
Bug το οποιο μπορω να αφαιρεσω σε 1 δευτερολεπτο δεν ονομαζεται bug... Κατι αλλο ειναι.
Τι είναι; Ένα BUG που ΒΑΡΙΕΣΑΙ να αναφέρεις είναι και προτιμάς να ΚΡΑΞΕΙΣ.
ilias_1 wrote:
Off Topic:
οι φίλοι του ολυμπιακού αντί να ειρωνεύονται στα περισσότερα τόπικ ας κάνουν καμιά βόλτα από τα στημένα και ας διαβάσουν καμιά δικογραφία για τον υπόδικο πρόεδρό τους Fataul Haque .νόμιμες υποκλοπές από τον υπερκοριό της ΕΥΠ θα διαβάσουν όχι μαρτυρίες και ρεπορτάζ και υπόνιες του "γραφικού" σαγόνια στο κανάλι του αλαφούζου. είπαμε είναι ελλάντα εδώ και μπορεί να μην γίνει τίποτα αλλά λίγο τακτ δεν βλάπτει.
Ηλία, ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ;;;; ΤΙ ΑΣΧΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ;

Έχετε θολώσει όλα με τα οπαδικά μου φαίνεται. Ξεκολλάτε, υπάρχουν και άνθρωποι που δεν τρελλαίνονται με αυτά και απλώς θέλουν να βλέπουν και να κριτικάρουν την μπαλίτσα. Σεβαστείτε τους.
*13.3 σε σχεση με default του 14.

Παναθηναϊκος:
Μπεργκ 126/143 σε 125/130
Μεντες απο 128/140 σε 120/140
Πρανιιτς 136/140 σε 132/135
Φιγκιεροα 124/162 σε 120/160
Νανο 103/110 σε 105/110
Ατζαγκουν απο 95/-7 σε 105/130 [-7 = απο 110 εως 140, οποταν μπορει καποιος να μιλησει για χουβαρνατιλικι εδω κι ας ειναι within the limit που λενε και στο χωριο μου]
Μήπως είσαι ΜΑΝΤΗΣ; Γνωρίζεις εσύ με τι CA/PA πήρα τους συγκεκριμένους;;;;;;;;;;;; ΟΧΙ, σε ενδιαφέρει να ΚΡΑΞΕΙΣ. Γιατί δεν τους βάζεις όλους μέσα;;;;;;;;; ΠΟΣΟ έχει ο Nano στο τελευταίο Update μήπως έχει 120;;;; πόσο έχει ο Mendes;;;;; μήπως μου ήρθε με 120 ο Mendes και όχι με 128;;;;;;;;;;;;;;;;

Να σου βρω ΔΕΚΑΔΕΣ παραδείγματα που έχουμε αυξήσει CA/PA παικτών του ΠΑΟ που ήρθαν απ’έξω όπως του Nano, του Ajagun, που κράζεις και για τον Ajagun που αν σου έβγαινε μετά στο παιχνίδι 110 το PA λόγω του -7 θα έγραφες “γιατί δεν του βάζατε σταθερό CA να μην συμβαίνει αυτό;”

Είπες στην αρχή για τον ΠΑΟΚ, τα έβαλες κάτω και είπες στον Τσακ ότι αυτός είναι οκ με βάση τα όσα βρήκες. Μια συγνώμη του έγραψες που τον προσέβαλλες στην αρχή; ΟΧΙ. Γιατί;

Θα μου έρθεις αύριο μεθαύριο και θα γράψεις ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Ο ΓΑΥΡΟΣ Ο ΠΕΡΙΤΡΗΣ τουμπάνιασε τον Μαζουάκου γιατί πήγε στον ΓΑΥΡΟ. ΟΧΙ, ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ, μην μιλάς. ΡΩΤΑ πριν ΚΡΑΞΕΙΣ.

Ο Καρέλης ΠΟΣΟ ήρθε απο ΡΩΣΙΑ; Μήπως με 95 CA; μήπως πήγε 110-115;;; με αντίστοιχη αύξηση του PA; γιατί ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ότι σε ΣΥΜΦΕΡΕΙ;;;;;;;;;;

Ο Zeca; μήπως ήρθε γύρω στο 100 και έχει φτάσει να έχει 125-130;;;

Ο Abeid δεν πήρε αύξηση;;;

Ο Κλωναρίδης δεν ήρθε από Γαλλία, Βέλγιο πετσοκομμένος λόγω της κακής του χρονιάς αλλά τον ανέβασα;;;;;;;;;;

Ο Berg μήπως μου ήρθε χαμηλότερα από 126;;; μήπως έχει πλέον 130;;;;

Χωρίς καν να κοιτάξω, φαντάσου, πρόχειρα παραδείγματα αλλά εννοείται ότι δεν θα κάτσω να χάσω άλλο χρόνο μαζί σου. Αρκετά.
Προσοχη στο ταβανι παιδια οπως ερχεστε στον Παναθηναϊκο, κατεβαινει αποτομα συνηθως....
Εξυπνάδα; Βοηθάει σε κάτι αυτό που έγραψες;
Δεν ειναι τοσο δυσκολο και ουτε προκειται να κανω τον κατηγορο με ντοκουμεντα για να πεισω κοσμο. Εγω εκφραζω αγανακταση προς αυτους που γνωριζουν πολυ καλα περι αυτου που λεω.
Μην το κάνεις γιατί θα ΕΚΤΕΘΕΙΣ + του ότι είσαι πολύ λάθος νομίζοντας ότι τους παίκτες τους παίρνω με τα CA από την τελευταία έκοδοση του κάθε παιχνιδιού.
Το CA/PA ειναι αστειο οταν ο Αβρααμ ο Παπαδοπουλος που εχει να ακουμπησει τοπι 2 χρονια εχει 145/145 και παρουσιαζεται ως ενας απο τους κορυφαιους Ελληνες ποδοσφαιριστες εν ετει 2013.
Αστείο είναι να χαρακτηρίζεις αστεία την ελληνική DB από ένα ΨΕΥΔΕΣ παράδειγμα. Πόσο έχει στην τελευταία έκδοση CA ο Αβραάμ; Μήπως έχει 130; Μήπως 125; Ψάξου. Μήπως έναν τραυματία αν του ρίξουμε το CA αν είναι κάποιας ηλικίας στο FM μετά δεν επανέρχεται; Μήπως το PA δεν έχει σημασία μετά από κάποια ηλικία και δείχνει κάτι άλλο;

Μήπως δεν βλέπεις ότι για κάθε Αβραάμ ευνοημένο μπορεί να έχει ο Ολυμπιακός έναν αδικημένο Μανωλά π.χ. στα physical του;;;

Είναι δυνατόν να μην μπορείς να διακρίνεις ότι τα όποια λάθη γίνονται είναι ανθρώπινα και όχι για να ευνοηθεί κάποια ομάδα;

Είναι δυνατόν ένας χρήστης που έχει να γράψει 7-8 χρόνια και να μην έχει συνεισφέρει ΠΟΤΕ του στην έρευνα να μπαίνει μέσα εδώ να μιλάει ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΑ να ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ να ΕΙΡΩΝΕΥΕΤΑΙ και να ζητάει και τα ρέστα;

Αυτά, και περιμένω edit σε κάθε ειρωνία και προσβολή που έχεις γράψει. Ή αν δεν γίνεται edit ζήτα και κανά συγνώμη π.χ. προς τον Τσακ.

Χάλασα τόσο χρόνο για να γράψω αυτονόητα πράγματα, να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας, εγώ και τα υπόλοιπα παιδιά.

Τέλος αυτού του τόπικ. Γενικολογίες, αερολογίες και λοιπές μπούρδες τέλος. Έχεις κάποια παρατήρηση; Σε attribute; σε ca; σε pa; ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ στο ανάλογο topic, όπου και θα αξιολογηθεί από τους αρμόδιους SCOUTS.

Καλή συνέχεια.
User avatar
yuko
Banned
Banned
Posts: 97
Joined: Fri Jan 14, 2005 3:41 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ως αντμιν θα περιμενα να γνωριζες πως στην εν λογω ενοτητα δεν επιτρεπεται το εντιτ απο τους χρηστες.

Οσο για την ειρωνια, μαλλον πρεπει να ξαναδεις ποιος ειρωνευεται. Οσο για τον researcher του Παοκ ξερω εγω γιατι τον τσουβαλιασα μαζι σου. Η διαφορα ειναι πως αυτος ειναι κοσμιος ενω εσυ το πηρες στο ανταρτικο. Αυτος εκανε νορμαλ δουλεια και απανταει ψυχραιμα - ενω α επρεπε να οριεται επειδη υπο νορμαλ συνθηκες δεν θα υπηρχε αναφορα στον παοκ - γιατι πραγματικα δεν εχει κανει κατι κακο, ενω εσυ το παιζεις 'Κατια και Ιακωβος' στον Γκοντζο. Το ασπρο-μαυρο σε ελευθερη μεταφραση.

Πηγές gavros.gr και gazzetta.gr ενω μιλαμε για φορολογια και περιμενεις να μην γελασω; Βαζεις το ΦΠΑ ως φορο μεταγραφων και βγαινεις με υφος χιλιων καρδιναλιων να πεις οτι χατιρικως το βγαζεις επειδη κανει το αναποδο απο αυτο που νομιζες; Πραγματικα απορω αν καταλαβαινεις τι γραφεις εδω! Βρες απο την εφορια καπου να λεει πως υπαρχει φορος μεταγραφων. Τοσο απλο ειναι.
Περιττο να σου πω πως τα λινκ που εβαλες δεν λενε πουθενα για φορολογια στις μεταγραφες, ουτε για 23% σε καποια φορολογια...
http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/TaxGuide/ Βρες μου εδω φορολογια στις μεταγραφες 23%

Εισαι head of research και δεν ξερεις ποσο ζημια κανει στην ομαδα ο προπονητης της ομαδας να μην ξερει τον ρολο του προπονητη; Το αποκλειω. Οποταν.... Αυτα περι βοηθος στη Ρεντινγκ ΑΝ/ΤΟΤΕ, νομιζω καταλαβαινει και ο τελευταιος του χωριου πως πουλας τρελα... Εισαι head of research μιας χωρας, βαζεις τον προπονητη μιας ομαδας να μην ξερει απο προπονητικη, να μην ειναι πουθενα natural, με σχετικα χαμηλο PA(αυτο δεκτο) και οταν σου λεει καποιος που ΑΓΟΡΑΖΕΙ το παιχνιδι για να παιξει στο πρωταθλημα που εσυ βοηθας να φτιαχτει οτι εκανες πατατα, επειδη το ξερεις, λες ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΙ. Δεν αρχιζεις τις δικαιολογιες περι αποτυχιας. Αποτυχια ειμαι σιγουρος πως θα ηθελες να γινει για να λες μετα στα φιλαρακια σου "τα'λεγα εγω" οπως καθε σωστος νεοελληνας που σεβεται τον εαυτο του. Τα ποσταρισματα σου περι της ομαδας του 2013-14 ειναι επισης ντοκουμεντα στο φορουμ και μπορει ευκολα καποιος να τα βρει. Ουτε απο αυτο μπορεις να κρυφτεις λοιπον.

Οσο για τον Παναθηναϊκο και την ανοδο στην κατηγορια που υποσχεται ο εκαστωτε υποψηφιος της Παναθηναϊκης Συμμαχιας, ευχαριστω που με επιβεβαιωσες. 2η σελιδα, τελευταιο ποστ. Τοσο δυσκολο ειναι; Ουτε bug ουτε κατσαριδες ουτε κουνουπια δεν ειναι... Αλλο ειναι. Η αποψη σου για την ομαδα ειναι βασικα. Ενα ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ/ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ αρκει. Οχι να μου λες πως εκανες λαθος με τον Αβρααμ (125 εγινε στο update του 14.3... χαιρω πολυ, μεχρι τοτε σταματαει η μιση Ελλαδα να παιζει το παιχνιδι αφου μονο με την default διαμορφωνει αποψη εκτος απο τους σκληροπυρηνικους που ειτε το μοντιφαρουν μεσω εντιτορ ειτε περιμενουν διορθωσεις.)
Αν δεν το επιασες, ο Αλαφουζος και ο καθε Αλαφουζος στο παιχνιδι υποσχονται 'ανοδο' μεσω editor και οχι επειδη εχει λασκαρει η βιδα του παιχνιδιου. Το editor κανει αυτο που του λες ΕΣΥ, ως head of research. Εσυ λοιπον εχεις πει, στο editor, πως ο εκαστωτε προεδρος του Παναθηναϊκου, θα υποσχεται στον κοσμο ΑΝΟΔΟ(promotion) για να τον ψηφιζει. Δηλαδη ο Παναθηναϊκος θα πιασει πατο σε καποια στιγμη και θα'ρθει ο regen Μελισσανιδης να τον ανεβασει... Για αλλη μια φορα, αυτα ειναι μεσα στην ελληνικη database. Δηλαδη τα περασες εσυ μεσα στην ελληνικη db γιατι δεν νομιζω να εχει ελευθερη βουληση. Και ξανα, ο τροπος να το βγαλεις αυτο, ειναι μια πραξη 1 δευτερολεπτου και βρισκεται στη σελιδα 2, τελευταιο ποστ.

Και δεν σου ειπα πως κανεις χωμα ολη την ομαδα. Οι παικτες φευγουν απο το παιχνιδι με συγκεκριμενα CA/PA απο τη χωρα τους, ερχονται στον Ολυμπιακο. Σχεδον ολα +. Πανε στον Παναθηναϊκο, σχεδον ολα -. Εχεις εξηγηση ή θα το αφησεις να αιωρειται; Δεν απαιτει μαντικες ικανοτητες να βλεπεις στο editor τι CA/PA/reputation ειχε ενας παιχτης στο 13.3 και τι ενας στο 14.0. Για τον Ατζαγκουν σου ειπα τον εβαλες σχετικα ψηλα, στα επιτρεπτα ορια του -7... Τι δεν καταλαβες και θιχτηκες παλι;

Μου λες για Ζεκα, Καρελη, Κλωναριδη(για αυτον καπου αλλου ειδα πως εγραψες πως τον αφησες οπως σου τον αφησαν οι Γαλλοι.. τωρα τι εγινε;;;;) που εχουν αλλαχθει ΜΕΤΑ. Ζεκα τον εχεις 3-4 χρονια, αυτο μας ελειπε δηλαδη να τον αφηνες οσα τον ειχαν οι Πορτογαλοι στα 22 του! Καρελης οπως ηρθε εμεινε στην default... Μετα τον αλλαξες. Τα τοπικ των παικτων του 2013-14 ειναι ανοικτα. Ολοι μπορουν να δουν τα σχολια εκει, συμπεριλαμβανομενων και των δικων σου.
Μπεργκ 130 και Μητρογλου 140. Και η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα. Το λες και με περηφανεια σχεδον!

Και δεν μπορω να ξερω με ποσο σου ηρθε ο καθενας αλλα η μοναδικη ενδειξη που εχω, και μαλλον η ορθη γιατι μονο εξαιρεσεις παρουσιαζουν αυτα τα συμπτωματα, ειναι η συγκριση με την 13.3.

Διανοεισαι οτι η db που ξεκινησε το παιχνιδι ειχε πλην Μπεργκ, Ζεκα, Φιγκιεροα και Πρανιτς ως καλυτερους παικτες τους Κουϊνσι, Τοτσε, Πιντο και Αντριαν Μπαλμποα;;;; Υπαρχει τροπος να το υπερασπιστεις αυτο; Αντε να δεχτεις πως εγινε λαθος και πως στον Κουϊνσι εχει consistency υπο το μηδεν... Ε δεν γινεται καθε παικτης που παει στον Ολυμπιακο να γινεται σουπερσταρ. Λες και δεν εχουμε ματια να βλεπουμε ποσο υπερπαικτες ειναι ολοι αυτοι που μας πλασαρουν τα κοκκινα και "αντικειμενικα" μμε ως γκαλακτικος....

Κολλας στον Αβρααμ επειδη αυτον χρησιμοποιω επιτηδες. Τα παραδειγματα ειναι ΠΟΛΛΑ και το ξερεις καλυτερα απο ολους.


Και διαλεξε. Assistant Researchers θα τους λεμε ή scouts; Νομιζα εδω ρωταμε για το scouting. Απαντησεις δεν πηρα. Μονο οτι "δεν κανει να ξερεις" μου ειπατε και οτι ειστε "χομπιστες"(με γεια το τζαμπα παιχνιδι παρεπιπτοντως).

Επισης, ειμαι σιγουρος πως ο φιλτατος κ. Miles Jacobson θα χαρει πολυ να μαθει οτι ο head researcher της Ελλαδας ειναι χαρουμενος που ο κοσμος σταματησε να αγοραζει το παιχνιδι εξαιτιας του(σου δηλαδη)

Υ.Γ. Μαθε να ξεχωριζεις την κριτικη απο το κραξιμο. Απ'οτι φαινεται για σενα ολα ειναι κραξιμο γιατι ξερεις πως πρεπει να καλυψεις κατι απο αυτα που εχεις κανει. Κατανταει κουραστικο να διαβαζεις οτι γουσταρεις για να δημιουργεις εντυπωσεις με το πορτοκαλι σου χρωμα. Δυστυχως για την SI δεν ειμαι ενας στους 1/100 και δυστυχως για σενα δεν σταματαω να αγοραζω το παιχνιδι. Απλα χανω 5-6 μερες (σερι) απο τον χρονο μου για να ισιωσω την db... Ωραια δικτατορια εφτιαξες εδω μεσα οπου οποιος δεν προσκυναει και γλυφει απορριπτεται ως αιρετικος. Φανταζομαι ετσι εδιωξες και τον περισσοτερο κοσμο απο εδω μεσα.

Υ.Γ.2. Ευτυχως που το παραδεχεσαι πως αποκλειεις και αποψεις απο το research. Ειναι που δεν το καταλαβαιναμε.

Υ.Γ3. Το αν ο Peritri δηλωνει Παναθηναϊκος μου ειναι αδιαφορο. Δεν ζητησε κανεις να πουλησει οπαδιλικι μεσω του παιχνιδιου αλλα ουτε χρειαζεται το αποτελεσμα να ειναι αυτο που ειναι...
Και το αν καποιος ειναι Παναθηναϊκος φαινεται απο την στηριξη του συλλογου και την παρουσια του με φυσικο ή οχι τροπο στα θεματα του συλλογου. Τοσα χρονια που ασχολουμαι με αρκετα τμηματα του Παναθηναϊκου, δεν εχω γνωρισει κανεναν "Περιτρι", ουτε καν εχω ακουσει... Ουτε σε αγωνες της ΠΑΕ, ουτε της ΚΑΕ, ουτε σε καποιο ματς στο εξωτερικο, ουτε σε βολεϊ, ουτε στα ματς του ερασιτεχνη που ειμαστε εμεις κι εμεις...

Υ.Γ.4. Βγαζεις πολλα συμπερασματα απο πραγματα που δεν ειπα. Δεν ειναι θετικο σημαδι για τον τροπο σκεψης σου. Επισης απαντας σε 4-5 ποστ και μου λες με κεφαλαια γραμματα οτι το απαντας πιο πανω: κοψε, ρανε, φτιαξε... Αυτο στο χωριο μου το αντιμετωπιζουμε με την εκφραση "ό,τι να'ναι"...

Υ.Γ.5. Να εισαι πιο ψυχραιμος για να σου απαντανε πιο ψυχραιμα.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μαλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ κριτηκής και κραξίματος..
Και αφού είναι ολα τόσο λάθος και σπαταλάς 5-6 μερες (σερί) γιατί απο το απλώς να λες κάντε κάτι, δε βοηθάς στο research?
Α και αυτο που λες για τα ca/pa απο 13.3 σε 14 δεν ισχυει. Οι παίκτες που έρχονται εκτός ελλάδας, συνήθως, έρχονται με καποια ανάλυση του researcher της εκάστοτε χώρας. Για αυτό σου έβαλε ο patra το λινκ με τον Μαζουακού. Γιατί ο Πέρι έχει λάβει μηνυμα απο τον Γάλλο researcher με κάποιες αλλαγες/βελτιώσεις που θεωρει οτι πρέπει να εφαρμοστούν στον παίκτη.
User avatar
yuko
Banned
Banned
Posts: 97
Joined: Fri Jan 14, 2005 3:41 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

kobos550 wrote:Μαλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ κριτηκής και κραξίματος..
Και αφού είναι ολα τόσο λάθος και σπαταλάς 5-6 μερες (σερί) γιατί απο το απλώς να λες κάντε κάτι, δε βοηθάς στο research?
Α και αυτο που λες για τα ca/pa απο 13.3 σε 14 δεν ισχυει. Οι παίκτες που έρχονται εκτός ελλάδας, συνήθως, έρχονται με καποια ανάλυση του researcher της εκάστοτε χώρας. Για αυτό σου έβαλε ο patra το λινκ με τον Μαζουακού. Γιατί ο Πέρι έχει λάβει μηνυμα απο τον Γάλλο researcher με κάποιες αλλαγες/βελτιώσεις που θεωρει οτι πρέπει να εφαρμοστούν στον παίκτη.
peritri wrote:ΣΕΒΟΜΕΝΟΣ τα παιδιά της ελληνικής ομάδας έρευνας που δεν φταίνε σε τίποτα να δέχονται επιθέσεις, θα σου απαντήσω ΜΙΑ και μόνο φορά. Για αυτό διάβασε τα παρακάτω καλά για να τα καταλάβεις και αντί να κράζεις να μπαίνεις στα forums της έρευνας και να βοηθάς. Αν και να σου πω την αλήθεια παιδιά που τα θεωρώ μη αντικειμενικά δεν τα λαμβάνω υπόψιν.

Επίσης, σου απαντάω γιατί κατάφερες με τις ακραίες θέσεις σου να βάλεις εδώ μέσα παιδιά να τσακώνονται για τον Μαρινάκη (!!!!)
Να γραψω γιατι; Τη δουλεια μου την κανω και τη db μου την πλασαρω σε πανω απο 30 ατομα (ανεξαρτητου ομαδας)

Εδω ο αλλος λεει πως φταιω που οι αλλοι γραφουνε για Μαρινακη στο τοπικ, λες και εγραψα ο,τιδηποτε για τον Μαρινακη ή για την διοικηση της ομαδας του... Πραγματικα θεωρεις οτι υπαρχει αμεροληψια στη database και θα τρωει ο καθενας τον χρονο του για να του λεει ναι ή οχι ο Peritr;
Οπως εγραψα στο πρωτο μου ποστ μετα απο χρονια, ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟ EDITOR!
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ακούστηκες φίλε, πάμε στην επόμενη γραμμούλα...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

yuko wrote:Να γραψω γιατι; Τη δουλεια μου την κανω και τη db μου την πλασαρω σε πανω απο 30 ατομα (ανεξαρτητου ομαδας)
Αφού τη δουλειά σου την κάνεις και δεν πρόκειται να βοηθήσεις ώστε να βελτιωθει η db ποιο το πρόβλημα σου?
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

:karta: Ο ρεφ σφυρίζει τη λήξη :D

Τώρα yuko, καταλαβαίνεις για ποιον λόγο σε ευχαρίστησα αρχικά και είπα ότι τσέκαρα τα γραφόμενά σου.

Είναι ανώριμο να τσακωνόμαστε για αυτά τα πράγματα. Προσβάλλεις, ειρωνεύεσαι και όταν σου απαντάσω σε ουυτε καν ανάλογο ύφος μου λες να μην χάνω τη ψυχραιμία μου.

Επίτηδες τα έγραψα έτσι για να δω πως θα αντιδράσεις και δεν σου άρεσε. Οπότε; ηθικό δίδαγμα, μην κάνεις αυτά που δεν θέλεις να σου κάνουν -pappous

Σου έδειξα τον δρόμο να βοηθήσεις, και σου εξήγησα και αρκετά πράγματα που δεν όφειλα σε καμία περίπτωση να σου εξηγήσω :wink:

Από εκεί και πέρα εσύ διαλέγεις.

Η μια λύση είναι να με "καταγγείλεις" στον Miles όπως λες και να συνεχίζεις να πειράζεις τη db από τον editor και η άλλη να βοηθήσεις όπως κάνουν δεκάδες παιδιά εδώ μέσα και εδώ μου δίνεις την ευκαιρία να τους ευχαριστήσω :-)

Αρκετά με τις απειλές, τις ειρωνίες, τις προσβολές κτλ.

Για να ξέρεις, δεν θεωρώ καθόλου τυχαία την σημερινή σου παρουσία εδώ και τη συνδυάζω, δυστυχώς με κάτι άλλο πολύ δυσάρεστο που μου συνέβη. Ελπίζω να έχω λάθος και να με αναγκάσεις με τη συμπεριφορά σου να σου ζητήσω συγνωμη.

Είχα αρχίσει να γράφω ολόκληρη έκθεση να σου απαντήσω πάλι, αλλά δεν έχει νόημα, χάλασα τόση ώρα να σου εξηγήσω δύο πράγματα αλλά εσύ ξεκάθαρα θες να τσακώνεσαι μέσω ίντερνετ. Αν είναι δυνατόν.

Καλή συνέχεια.

Locked. :hammer
Locked

Return to “Γενικές προτάσεις και βελτιώσεις”