FM2014 Adboards Megapack (upload 05/12/2013)

Backgrounds και ό,τι άλλο γραφικό δεν ταιριάζει στις παραπάνω κατηγορίες
Post Reply
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για άλλη μία χρονιά το FM 2014 ADBOARDS MEGAPACK είναι διαθέσιμο, στους φίλους που θέλουν να ζήσουν την απόλυτη ποδοσφαιρική εμπειρία. Για πρώτη χρονιά όμως θα υπάρχουν διαφημιστικές πινακίδες για όλα τα ελληνικά πρωταθλήματα και κύπελλα (Superleague, Football League, Γ Εθνική (6 όμιλοι), Κύπελλο Ελλάδος, Κύπελλο Γ Εθνικής και τοπικά πρωταθλήματα των ΕΠΣ), ενώ για τα ξένα πρωταθλήματα έχει δοθεί η σχετική άδεια από τους δημιουργούς του adboards megapack (rabcp & tv_capper), έτσι ώστε οι έλληνες managers να έχουν ολοκληρωμένο το πακέτο.

Download

http://www.fmgreece.gr/columns/fmgreece ... -megapack/

Λεπτομερείς οδηγίες εγκατάστασης του πακέτου θα βρείτε στο read me, όταν ολοκληρωθεί το download (με γραμμή DSL υπολογίστε περίπου 30 min).

ΠΡΟΣΟΧΗ: α) όλοι οι φάκελλοι πρέπει να είνα με μικρά γράμματα και β) δεν παίζει ρόλο αν τα τοποθετήσετε στο C: ή στο D: , απλώς να είναι όλα τα graphics μαζί (πχ logos, faces, kits, ads κλπ)

Οι διοργανώσεις που θα βρείτε -συνολικά- είναι οι εξής:

Πρωταθλήματα

Africa
Algerian Premier League & South African ABSA Premiership

Asia
Australian A-League, Chinese Super League, Hong Kong First Division, Indian I League, Indonesian Premier League, Japanese J-League, Malaysian Super League, Qatarian Stars League, Singaporean S-League, South Korean K-League & UAE Football League.

Europe
Austrian Bundesliga, Belarussian Vysshaya Liga, Belgian Jupiler League, Bulgarian Premier League, Croatian Prva HNL, Cypriot Premier League, Czech Gambrinus Liga, Danish SAS Ligaen, Dutch Eredivisie, Jupiler League, English Premiership, Championship, League 1, League 2, Blue Square Premier, Finnish Veikkausliiga, French Ligue 1, German Bundesliga, Bundesliga 2, Liga 3, Regional Liga Nord, NOFV Nord, Superleague, Football League, Γ' Εθνική - 6 όμιλοι, τοπικά πρωταθληματα ΕΠΣ , dIVIHungarian Soporoni Liga, Icelandic Urvalsdeild Karla, Isreali Ligat Winner, Ligat Leumit, Italian Serie A, Maltese Premier League, Northern Irish Premier League, Norwegian Tippeligaen, Polish Ekstraklasa, I liga, Portugues Liga Sagres, Liga Vitalis, Republic of Ireland League of Ireland, Romanian Liga 1, Russian Premier League, Russian 1st Division, Scottish Premier League, First Division, Second Division, Third Division, Serbian Superliga, Slovakian Coron Liag, Slovenian Prva Liga, Spanish Premira Liga, Liga Adelante, Swedish Ekstraklasa, Swiss Super League, Turkish Super Lig, Ukrainian First League & Welsh Premier League.

North America
American Major League Soccer & Mexican Primera Division

Oceania
New Zealand ASB Premiership

South America
Argentinian Primera Division, Nacional B, Brazilian Serie A, Campeonato Carioca, Campeonato Gaucho, Campeonato Mineiro, Campeonato Paulista, Chilian Primera Division, Primera B, Colombian Copa Mustang, Peruvian Primera Division & Uruguayan Primera Division.

Κύπελλα

Continental
Africa
Champions League, Confederations Cup & Super Cup
Asia
AFC Cup & Champions League
Europe
UEFA European Championship, UEFA Champions League, UEFA Youth League, UEFA Europa League & UEFA Super Cup
North America
Canadian Champions Cup, CONCACAF Champions League & Superliga
South America
Copa Libertadores, Copa Sudamerica & Recopa Sudamericana

Domestic Cup's
England FA Cup, Carling cup, Community Shield & Johnstones Paint Trophy
France Coupe de France & Coupe de Ligue
Germany Pokal & Supercup
Greece Κύπελλο Ελλάδος, Κύπελλο Γ' Εθνικής
Italy Coppa Italia
Poland Puchar & Superpuchar
Portugal Taca de Portugal & Carlsberg Cup
Russia Russian Cup
Scotland Scottish Cup & League Cup
Spain Copa del Ray
The Netherlands/Holland Dutch Cup
Turkey Turkish Cup

Σημείωση 1 στον φάκελλο graphics θα βρείτε τον υποφάκελλο default, όπου υπάρχουν ελληνικές πινακίδες (για φιλικούς και αγώνες των ΕΠΣ) για όσους επιλέξουν ελληνικές ομάδες. Αν παίξετε ξένα πρωταθλήματα τότε μετονομάστε τον φάκελλο από default σε deafault greek, και θα βλέπετε τις original πινακίδες του παιχνιδιού.

Σημείωση 2 κυκλοφόρησε στο sortitoutsi.net από τους δημιουργούς των ξένων πρωταθλημάτων update (έκδοση 14.03) του παραπάνω πακέτου το οποίο περιλαμβάνει και τα ελληνικά πρωταθλήματα (χωρίς τα τοπικά πρωταθλήματα και τα ελληνικά φιλικά). Διαβάστε παρακάτω τι επιπλέον περιλαμβάνει το νέο update

http://sortitoutsi.net/downloads/view/8 ... tch?page=4


Special thanks to rabcp, tv_capper, peritri (για την υποστήριξή του) καθώς και στους συλλέκτες αθλητικού αρχείου http://www.sportcollector.gr που βοήθησαν στην ολοκλήρωση του πακέτου.

Παρακάτω δείτε κάποια screenshots

http://www.sportcollector.gr/fmadborads ... GREECE.png
Κύπελλο Ελλάδος

http://www.sportcollector.gr/fmadborads ... ATHENS.png
ΕΠΣ Αθήνας

http://www.sportcollector.gr/fmadborads ... IFIERS.png
ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2016

http://www.sportcollector.gr/fmadborads ... _C_CUP.png
Κύπελλο Γ' Εθνικής

http://www.sportcollector.gr/fmadborads ... LEAGUE.png
Football League

http://www.sportcollector.gr/fmadborads ... VISION.png
Γ' Εθνική - 6ος όμιλος

http://www.sportcollector.gr/fmadborads ... LEAGUE.png
Superleague

http://www.sportcollector.gr/fmadborads ... LEAGUE.png
UEFA Youth League

ansta1970
Last edited by ansta1970 on Thu Jan 16, 2014 7:11 pm, edited 32 times in total.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Το ειχα ψάξει κι εγώ, αλλα ποτέ δεν κατάλαβα πως φτιάχνονται τα config, και τα παράτησα
User avatar
nekpap
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Tue Dec 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Μπράβο ansta1970!
Για άλλη μια χρονιά θα μας φτιάξεις την διάθεση...Είσαι η επιτομή του ρεαλισμού! -diatakste
Θρύλος και...σιγή στο Champions League!!
Φτιάξτε όλες τις 3D εμφανίσεις των ομάδων του FM 2021!
User avatar
shadow28
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Fri Nov 21, 2008 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: pao vardas f.c.
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Ωραιος αδερφε.Περιμενουμε το πακετο... -kavala
toninio
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Fri Nov 22, 2013 8:52 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητηρια για την προσπάθεια. Το ελληνικο πακετο είναι πλήρες. Υπάρχει περίπτωση να μπουν και διαφημ. πινακίδες για τα τοπικά?

toninio
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

οι διαφημίσεις είναι ανα ομάδα ή ανα διοργάνωση?
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι διαφημίσεις είναι ανά διοργάνωση. Αν υπάρχει ενδιαφέρον για πινακίδες ανά ομάδα θα ασχοληθώ και όποιος θέλει μπορεί να μου πει ποια ομάδα (ελληνική) θέλει και εγω θα τις ανεβάσω με post.

Εγω προσπάθησα και φέτος να ανεβάσω πινακίδες ανα διοργάνωση, γιατι μέχρι τωρα δεν υπήρχε ενδιαφέρον για κάθε ομάδα ξεχωριστά.

Περιμένω τις παρατηρήσεις σας.

ansta1970
User avatar
shadow28
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Fri Nov 21, 2008 12:01 pm
Football Manager της ομάδας: pao vardas f.c.
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

ansta1970 wrote:Οι διαφημίσεις είναι ανά διοργάνωση. Αν υπάρχει ενδιαφέρον για πινακίδες ανά ομάδα θα ασχοληθώ και όποιος θέλει μπορεί να μου πει ποια ομάδα (ελληνική) θέλει και εγω θα τις ανεβάσω με post.

Εγω προσπάθησα και φέτος να ανεβάσω πινακίδες ανα διοργάνωση, γιατι μέχρι τωρα δεν υπήρχε ενδιαφέρον για κάθε ομάδα ξεχωριστά.

Περιμένω τις παρατηρήσεις σας.

ansta1970
Αδερφε εαν εχεις χρονο και διαθεση θα ηθελα για Λεβαδειακο και ΠΑΟ βαρδας (Γ εθνικη 4ος Ομιλος).Ευχαριστω
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Φίλε καλό θα ήταν να είχες παρει πρώτα την άδεια του πραγματικού δημιουργού του πακέτου... Πήρες το έτοιμο (περσινό) πακέτο κάποιου άλλου, και απλώς αντικατέστησες μερικά adboards για το Ελληνικό πρωτάθλημα...Αυτο δεν σου δίνει το δικαίωμα να το παρουσιάζεις ως δικό σου...
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αγαπητέ Mysterio,

φτιάχνω ελληνικές πινακίδες από το FM 2011, και οι οποίες ανεβαίνουν στο fmgreece.gr
με την άδεια του rabcp , και πάντα αναφέρω (στον οδηγό εγκατάστασης) τον δημιουργό του κώδικα και τι αλλαγές έχω κάνει. Αν έχεις κατεβάσει το αρχείο θα διαβάσεις τα προαναφερόμενα και θα διαπιστώσεις ότι οι ελληνικές διοργανώσεις έχουν φτιαχτεί εξ αρχής.


viewtopic.php?f=300&t=34803



Επειδή λοιπόν δεν έχω καμμία διάθεση να αποδείξω ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ότι δεν είμαι ελέφαντας , ας κατεβάζει όποιος θέλει από το άλλο post. Και το άλλο μέλος μπορεί να έρθει σε επαφή μαζί μου και να του δώσω την άδεια να χρησιμοποιεί ότι εγω έχω φτιάξει, έτσι ώστε να υπάρχει ένα πλήρες πακέτο και με ελληνικά πρωταθλήματυα και κύπελλα.

Με εκτίμηση

ansta1970

ΥΓ. επειδή παρακολουθώ τη δουλειά σου στα 2d kits και 3d kits, θα ήθελα να σου πω ότι τα 3d kits λείπουν σε πολλούς, αλλά αναγνωρίζω τη διάθεσή σου να μην τα ανεβάσεις.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Αντώνη, αφού έχεις πάρει σχετική άδεια δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Αν θες το ξανανεβάζεις.
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Peritri,

όχι μόνο έχω τη σχετική άδεια αλλά επικοινώνησαν εχθές οι δημιουργοί μαζί μου (rabcp-tv capper) και μου ζήτησαν το πακέτο που έχω φτιάξει να το εντάξουν στο FM 2014 ADBOARDS PATCH που υπάρχει ήδη στο sotirtutsi.net , το οποίο θεωρώ πολύ σημαντικό για εμένα.

Μόλις ενταχθεί στο παραπάνω megapack θα ξαναανεβάσω το post.

Ευχαριστώ και εσένα αλλά και τα πολλά μέλη που μου έστειλαν pm.

ansta1970
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια δεν ειναι αναγκη να αποδειξει κανεις τιποτα και σε κανεναν,δεν δινουμε λεφτα
απλα βοηθαμε ο ενας τον αλλο να ομορφυνουμε την καψουρα μας (fm)
εγω ημουν τυχερος που προλαβα και το κατεβασα και λεω και ευχαριστω στο παιδι που το μοιραστηκε μαζι μας
τωρα αν ειναι δικο του ή το πηρε απο αλλου θα τα βρουν οι δημιουργοι μεταξυ τους με πμ και θα τελειωσει η παρεξηγηση,αλλωστε εμας δεν μας αφορα..
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Οκ, Αντώνη αναμένουμε :-D
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα βαλεις και τις διαφημιστικες πινακιδες απο το γηπεδο του ΟΦΗ :-D ??
Post Reply

Return to “Backgrounds κ.α.”