Απίστευτη Τακτική!!!!

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
vdimop
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Wed Mar 25, 2009 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: Ναυπακτιακός Αστέρας
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα η τακτική δεν είναι δική μου απλά επειδή είμαι λάτρης του συγκεκριμένου συστήματος και το είχα χρησιμοποιήσει σε όλες τις σεζόν του 2011 και με όλες τις ομάδες σας ενημερώνω ότι η τακτική η συγκεκριμένη είναι απίστευτη.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον δημιουργό της.

viewtopic.php?f=252&t=31805
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τοτε παιζαμε σχεδόν όλοι με αυτή τη τακτική .σε ποιες ομάδες την δοκιμασίες φέτος;


Sent from my iPhone using Tapatalk
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
vdimop
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Wed Mar 25, 2009 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: Ναυπακτιακός Αστέρας
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέχρι στιγμής την έχω δοκιμάσει με την Swansea και τα αποτελέσματα είναι super. Βέβαια τώρα είμαι στην διαδικασία να στήσω καλύτερα τις γενικές οδηγίες της ομάδας και τις οδηγίες προς τους παίχτες ανά θέση.
Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα και τι δουλεύει καλύτερα.

η επόμενη τακτική που θα δοκιμάσω σε άλλο save είναι η παρακάτω γιατί και αυτή θυμάμαι είχε απίστευτα αποτελέσματα και έπαιζε και τρομερή μπαλίτσα!!!!!

viewtopic.php?f=188&t=24248
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την έστησες την πρώτη;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
vdimop
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Wed Mar 25, 2009 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: Ναυπακτιακός Αστέρας
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ακόμη όχι. Έχω λίγο χρόνο αυτή την εποχή λόγω εργασίας
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μπορεί να γίνει εναλλαγή ακραίου με επιθετικό δυστυχώς...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
vdimop
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Wed Mar 25, 2009 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: Ναυπακτιακός Αστέρας
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω προχωρήσει σε μεγάλο βαθμό την τακτική αλλά λείπουν μερικές πινελιές ακόμη. Ανεβάζω το σχετικό αρχείο με την τακτική που έχω βέβαια τροποποιήσει και περιμένω σχόλια σας. Αυτό που δεν έχω καταφέρει μέχρι στιγμής να σκοράρω αρκετά. Κάθε βοήθεια δεκτή.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ο δεξιός inside forward γιατί έχει stay wider;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
vdimop
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Wed Mar 25, 2009 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: Ναυπακτιακός Αστέρας
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διότι πρέπει να παίρνει την μπάλα σε πλάτος και έπειτα να κλείνει προς τα μέσα όταν η επίθεση γίνεται από την πλευρά του. Όταν η επίθεση γίνεται στην αντίθετη πλευρά συγκλίνει προς τα μέσα σαν εσωτερικός επιθετικός.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτός που δεν έχει τη μπάλα δηλαδή συγκλίνει κατ' ευθείαν χωρίς να κάνει πρώτα καμιά περίεργη κίνηση προς τα άκρα; ενδιαφέρον!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την δοκίμασα χθες στο δεύτερό μου φιλικό προετοιμασίας. Στο 20-25 το σκορ ήταν ΠΑΟΚ-Στουτγκάρδη 1-3. Μετά έβαλα αυτη την τακτική και το ματς τέλειωσε 5-3! Θα την δοκιμάσω και στα επόμενα και θα πω. Τέλος, επειδή δεν είμαι των αντεπιθέσεων, έχω αλλάξει σε επιθετική-ευέλικτη.
vdimop
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Wed Mar 25, 2009 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: Ναυπακτιακός Αστέρας
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η συγκεκριμένη τακτική νομίζω ότι δεν αποδίδει καλά με οποιαδήποτε άλλη νοοτροπία εκτός από αντεπιθέσεις. Μην σας φοβίσει ότι είναι αντεπίθεση γιατί αν παρατηρήσετε την κατοχή και την ανάπτυξη που έχει η ομάδα δεν έχει καμία σχέση με την νοοτροπία των αντεπιθέσεων " πετάω την μπάλα μπροστά και τρέχω".
Κατέληξα στην συγκεκριμένη νοοτροπία γιατί είδα, ότι μόνο έτσι, όλοι οι παίχτες είναι πίσω από την μπάλα, όταν έχει ο αντίπαλος κατοχή, και πρεσάρουν για να κλέψουν μπάλες συνέχεια.
Επιπλέον τώρα δουλεύω τα μπακ. Παρατήρησα ότι το αριστερό μπακ αποδίδει καλύτερα σε Ολοκληρωμένος Μπακ Χαφ (επίθεση) και τις ίδιες οδηγίες. Σε συνδυασμό με αλλαγή των ακραίων επιθετικών ο αριστερός σε ΕΕ και ο δεξιά Εξτρεμ η ομάδα έχει καλύτερη ανάπτυξη, καλύτερο πρέσιγκ, καλύτερα ποσοστά σωστών πασών και σκοράρει με καλύτερα ποσοστά. Ακόμη δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά αν θέλετε δοκιμάζετε και μου λέτε εντυπώσεις και παρατηρήσεις.

Αυτός που δεν έχει τη μπάλα δηλαδή συγκλίνει κατ' ευθείαν χωρίς να κάνει πρώτα καμιά περίεργη κίνηση προς τα άκρα; ενδιαφέρον!

Αν δεις το παιχνίδι σε αργή κίνηση και με εκτεταμένα στιγμιότυπα θα παρατηρήσεις ότι 8 στις 10 φορές γίνετε αυτό. Πάντα βέβαια παίζει ρόλο και η προσαρμοστικότητα του κάθε παίχτη και πόσο πειθαρχημένος είναι αυτός.
vdimop
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Wed Mar 25, 2009 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: Ναυπακτιακός Αστέρας
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από πολλές ώρες και δοκιμές κατέληξα στην παρακάτω τακτική. Σε σχέση με την αρχική δεν έχει πολλές αλλαγές αλλά δουλεύει αρκετά καλά.

Αναμένω εντυπώσεις.

Ευχαριστώ
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”