Επίθεση από τα άκρα!!!

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
panito1986
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sun Nov 24, 2013 4:39 am
Football Manager της ομάδας: west brom
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι η πρώτη φορά που ανεβάζω κάποια τακτική στο fmgreece!!!


Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες φέτος κατέληξα στην παρακάτω τακτική.Την έχω δοκιμάσει με newcastle,west brom και αστέρα τρίπολης και τα αποτελέσματα είναι εντυπωσιακά!!!

ΔΙΑΤΑΞΗ:
Image

ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΜΑΔΑΣ:
Image


Όπως είπα τα αποτελέσματα είναι άκρως εντυπωσιακά!!!Την πρώτη χρονιά(2013-14) δεύτερος πίσω από τον ολυμπιακό και τη δεύτερη(2014-15) πρώτος με ευκολία όπως βλέπετε.Και με μπάτζετ 150 χιλιάρικα.Τώρα διανύω την τρίτη χρονιά και σε 12 αγώνες έχω δύο ήττες από ολυμπιακό εκτός και man city εκτός(2-1).(*οι παίχτες που εμφανίζονται στη διάταξη είναι από την τρίτη σεζόν)

Image



Τα πιο εντυπωσιακά αποτελέσματα όμως τα είδα με τη west brom...Πρώτη χρονιά 3η θέση και τη δεύτερη χρονιά πρωταθλητής Αγγλίας!!! 8)
Image


ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΙΧΤΩΝ: Ελάχιστες!!!
Στον box to boχ μέσο: περισσότερες άμεσες πάσες
Στα πλάγια μπακ: Σέντρες πιο συχνά και τρέξε πλάγια με την μπάλα
Στον κεντρικό κόφτη: Στενότερο μαρκάρισμα

Σημαντικό τέλος είναι ότι ο box to box πρέπει να βρίσκεται στη μεριά του εξτρέμ(οχι του εσωτερικού επιθετικού)

Συγνώμη για το μεγάλο post..Περιμενω εντυπωσεις!!!
panito1986
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sun Nov 24, 2013 4:39 am
Football Manager της ομάδας: west brom
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεχασα να πω για την προπονηση της ομαδας.Πρεπει να ειναι στην τακτικη και σε πολυ υψηλο ρυθμο μεχρι το σεπτεμβρη(τουλαχιστον) και σε υψηλο ρυθμο μεχρι το Δεκεμβρη για να αφομοιωσουν οι παικτες το συστημα..Στην αρχη μεχρι να το μαθουν δε θα παιζουν τοοοσο καλα αλλα μετα το Γεναρη η ομαδα θα πεταει!!!Οπως και τις επομενες χρονιες..
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν βάζεις ατομική προπόνηση; αν βάζεις τι συνολικός φόρτος βγαίνει στους παίκτες;
σίγουρα είναι εντυπωσιακά αποτελέσματα!
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”