Η συμμορια των τεσσαρων.

Post Reply
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike the knight wrote:με αυτα που ειπες τρομαξα χειροτερα :D
Λογικο, αλλα θα βρουμε ακρη :D
GIANNIS511 wrote:Έναν τρόπο για να βρίσκω παίκτες καλούς σε μικρά πρωταθλήματα πάντως ήταν να ψάχνω ελεύθερους με καμια διεθνή συμμετοχή. Δες αν θες και κατα κει μήπως και κανα σαπάκι 30φεύγας θέλει να συμπληρώσει ένσημα ;)
Στορυ χωρις Γιαννη, προκοπη δεν κανει. καλο το κολπο να το εχω στα υποψη μου.
Manuel Jimenez 21 wrote:Ωραιος, αλλα που πας με τα ναζα της Ροστοκ; :D
Αφου εξαερωσαμε τον αλλονε, λυθηκε το θεμα. Μεχρι ποτε βεβαια αγνωστο.
DimiZag wrote:Καποιος τρεχει σαν τον Βεγγο εδω... :P
Τι καλα να ετρεχε και η ομαδα ετσι...
To nou sou... wrote:
Stoperhaimer wrote:Τους βρωμαει η φανελα ανατολικογερμανιλα και δεν θελουν να ερθουν. Κι αυτοι που θελουν να ερθουν εχουν ξυλινο ποδι και γυαλινο ματι. Θα βαλω τα βυζανιαρικα εν αναγκη, αλλα φορ στανταρ πρεπει να παρω. Ηδη εχω κανει καποιες κρουσεις, εχω φαει ακυρα, αλλα ο χονδρος γαρ (εγω :D ) επιμονος. Θα φερω φορ να τρομαξει η πλαση, και ο Νοιερ πατατες θε να κλασει! (μαλλον το κουρασα λιγο). :D
Χαχαχα περπατάνε και με Π ή όχι ακόμα;;; :D Μου κάνει εντύπωση πάντως που έχεις το μισό μπάτζετ σε μισθούς από μένα (Duisburg). Εγώ είχα και παικτάκια να πουλήσω, έφυγαν και όσοι είχαν μεγάλο συμβόλαιο (κάποιοι χωρίς να το θέλω αλλά ήταν αδύνατο να τους κρατήσω με τα λεφτά που έπαιρναν και τις οικονομικές δυνατότητες που είχα) που έληγε, ξεκίνησα από το μηδέν κι έστρωσα τα οικονομικά. Βέβαια μέχρι να γίνουν όλα αυτά αναγκάστηκα να πάρω παίκτες σαν τον Καρυπίδη και το Μπουμάλ γιατί δεν είχα κανέναν! -puppie Τερμάτισα 8ος την πρώτη χρονιά στη 2η κατηγορία και τώρα ετοιμάζομαι να χτυπήσω την άνοδο... Με 6.5Μ σε μισθούς και 2.5Μ σε budget μεταγραφών νομίζω πως είναι εφικτό... Εσένα σε βλέπω να δυσκολεύεσαι λίγο παραπάνω...
Εσυ εισαι καπιταλιστας, δεν σου μιλαω. :D Ειπαμε η παραμονη στην 3.Liga ειναι καταστροφη. Φετος ισα που την βλεπω irl να χρεοκωπει η Χανζα.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Τουλάχιστον είμαι αυτοδημιούργητος! (: Αν καταφέρεις να μείνεις πάντως όλα θα είναι καλύτερα... Γι'αυτό... Το νου σου!!! -ksilo
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

11η αγωνιστικη: Rostock-Ingolstadt
Image

Image

Τι να πρωτοπεριγραψεις? 2-0 σε 3' λεπτα, ανετη επικρατηση, το μηδεν στην αμυνα? Κοντεψα να πιστεψω στον Θεο, σας λεω.

12η αγωνιστικη: 1860 München- Rostock
Image

Image

Αμυντικα, αμυντικοτερα, Βασιλης Δανιηλ. Παρκαραμε το τανκ, δωσαμε 70% κατοχη στον αντιπαλο και τσιμπησαμε το βαθμουλι. Για να ειμαι ειλικρινης ομως, τοσο αντιποδοσφαιρο, μεχρι και εγω ανακατωθηκα. Χρειαζεται λιγο να ανεβασουμε ταχυτητα.

13η αγωνιστικη: Bochum-Rostock
Image

Image

Τι θες πουλακι μου και ανοιγεσαι? Οριστε, μια χαρα παιχνιδι, τακτικα με ευκαιριες, κινηση και ισορροπημενη τακτικη. Παρτε την τσανακα του Τασακα και αντε τρεχα τωρα.

14η αγωνιστικη: Rostock-Augsburg
Image

Ειναι απο τα κλασικα παιχνιδια που στο τελος δεν ξερεις αν πρεπει να χαρεις η να κλαψεις. 2 φορες τα παιδια γυρισαν σκορ, αλλα δεν μπορεσαν να φτασουν στην νικη. Πρεπει ομως να περασουμε σ' αυτην την φαση, μονο με ισοπαλιες δεν γινεται να σωθουμε. Δειξαμε οτι εχουμε χαρακτηρα και συνεχιζουμε να παλευουμε. θα ερθουν και τα αποτελεσματα να παρουμε μια ανασα. Σταθερα σκαλωμενοι στην 16η θεση με την θηλια του υποβιβασμου παντα γυρω απο τον λαιμο μας. Εχουμε δρομο ακομα.

15η αγωνιστικη: Rostock-Dresden (Fierce Rivals)
Image

Μη ρε παιδια, οχι ετσι. Αν οχι μες στο σπιτι μας, που θα παρουμε βαθμους? Ποσους ακομη να πεταξουμε? καλη εμφανιση αλλα τι να το κανεις?

Image

Image

Image

Αρχιζει και χανει την υπομονη του ο κοσμος, πρεπει να ερθουν ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ αποτελεσματα.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από τους τραυματισμούς πρέπει να έχει γίνει νοσοκομείο η ομάδα (η μπουλούκι όπως προτιμάς :D ). Κατα τα άλλα καλούτσικα τα αποτελέσματα. Μην ανησυχείς οι νίκες θα έρθουν.
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2290
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ελα μωρε με τους μιρλες...και οι ισοπαλιες βαθμους δινουν τι θελουν δηλαδη τικι τακα? :P
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενω ο κοσμος καταρρεει, η δουλεια τρεχει και ο Αχιλλεας μενει Ελλαδα ( :D ), σιγα σιγα ξαναβαζουμε την μηχανη μπρος. Μια ερωτησουλα εντελως ασχετη με ολα: πως στο καλο αλλαζω avatar, γιατι βαρεθηκα την σκυλομουρη του Vinnie? Se pm για να μην λεει ο κοσμος οτι ετσι τσιμπαω μηνηματα :D

15η αγωνιστικη: Nürnberg- Rostock
Image

Image

Καπως ετσι περιγραφεται η επισημη προπονηση της Νυρεμβεργης και η διοικηση αρχιζει να μην μας εκτιμαει και ιδιαιτερα πλεον.

16η αγωνιστικη: Rostock-Karlsruhe
Image
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZghQRYeDcPk[/youtube]

Αντιστοιχο βαθμο δυσκολιας γκολ εχασε το πουλεν ο Ανταμιαν. Ανταμιαν, ανταδυον, αντε να δουμε ποιος θα σπρωξει την μπαλα στο πλεκτο. Οχι, οχι, οχι ΔΕΝ φερνω πισω τον Λαβριτς (κλαψ).

Με την ληξη του αγωνα, δονησε το κινητο του Ιωαννου. Ενα μηνυμα: 9 βαθμοι στα υπολοιπα 3 ματς- ξεκιναμε επαφες με αλλους προπονητες. Οταν το εδειξε στον Νικιτς, ο Σερβος εμεινε αταραχος, αλλα το ματι του ελαμψε. Για πρωτη φορα τον ειδε τοσο αγριεμενο ο Πανος. Απο μεσα του σκεφτηκε μηπως να αρχισει να πακεταρει, αλλα τωρα πως το λενε?

- Μιλαν
- 9 βαθμοι?
- Ναι.
- Το πιστευεις?

Τοτε ο Σερβος γυρισε και τον κοιταξε λυπημενα:" αν δεν μπορω να στηριχτω στους δικους μου ανθρωπους, Πανο, καλυτερα να μου το πεις τωρα. Θα παραιτηθω και θα κλεισει εκει το θεμα. Μην με στειλεις ομως στο πεδιο της μαχης αοπλο".

Λιγες φορες ντραπηκε οπως τωρα. Ο ανθρωπος εν λευκω τον εβαλε στο αγαπημενο του αθλημα και τον στηριξε απεναντι σχεδον σ' ολους. Τετοια ριξια δεν τον σηκωνε να του κανει.

- Το πιστευω Μιλαν. Και το βλεμμα του εδειχνε οτι το εννοουσε.
- Τοτε παμε. Εχουμε να παρουμε 9 βαθμους.


17 αγωνιστικη: Aue- Rostock
Image

Image

Γκολ,γκολ,γκολ,γκολ,γκολ,γκολ,γκολ,ΓΚΟΛ!!!! ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!! Δυο υπερπολυτιμα γκολ του Μορις χαριζουν την πολυ σπουδαια νικη. Τωρα τα παντα ειναι στο χερι μας: δυο εντος με Ζαντχαουζεν και ΦουΣουΒου και ξεκολλησαμε οριστικα!

18η αγωνιστικη: Rostock-Sandhausen
Πολυ αγχος, η μιση παραμονη περναει απο εδω. Πονταρουμε στο οτι η Sandhausen βρισκεται στο μεσο του βαθμολογικου πινακα και ειναι σαφως πιο χαλαρη.

Image
ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! Γρηγορο προβαδισμα, το οποιο διαχειριστηκαμε σωστα. Το παιχνιδι πηγε στην δυναμη και με το γρηγορο γκολ του Μπλαχα πηραμε ενα ακομη τριποντο. Ξεκολλησαμε επιτελους απο τον πατο, για πρωτη φορα αγγιζουμε θεση καθαρης παραμονης (15η)


19η αγωνιστικη: Rostock-FSV Frankfurt.
Την εχω αχτι την πτανα, ακου εκει 6αρα στον πρωτο γυρο! Ο Νικιτς πατησε στον εγωισμο των παικτων και αυτοι κατεβηκαν αποφασισμενοι να ξπλυνουν την ντροπη.

Image

Image

Image

Ποιοτης και προσφορα στην τεχνη. :D
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
tsigou10
Coach
Coach
Posts: 2984
Joined: Wed Nov 14, 2012 3:25 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης , Ίντερ , Μπάρι
facebook προφίλ: george.tsigou
Status: Χειρότεροι απο αυτούς που δεν έχουν χιούμορ είναι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν.
Location: Aμπελόκηποι Θεσ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε αυτοί σοβαρεύτηκαν ρε :D
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2290
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

μαθανε μπαλα αυτοι :D δεν παμε με τα καλα μας ,φερτε πισω τα κυνηγητα -meaculpa
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10021
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Και ο άγιος φοβέρα θέλει... :D
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ηταν απο εκεινες τις μερες που φοβοταν. Την χειμερινη διακοπη την φοβοταν και επαγγελματικα και προσωπικα. Επαγγελματικα, γιατι χαλουσε τον ρυθμο μιας ομαδας που ισορροπουσε σε τεντωμενη σκοινι, μια ομαδα με ευθραυστη ψυχολογια. Προσωπικα δεν ηθελε να παει σπιτι. Η αδικη απωλεια της συνοδου εκεινου του κοπριτη, τον ειχαν καταρρακωσει ψυχολογικα και κατηγορουσε τον εαυτο του για ο,τι συνεβη. Οσο υπηρχε η πιεση της ομαδας δεν ειχε κανεναν προβλημα, ξαγρυπνουσε για πολλες ωρες και μπορουσε να το δικαιολογησει πισω απο τον φορτο εργασιας. Τωρα ομως ηταν μονος του. Ο Νικιτς ειχε παρει χαμπαρι οτι κατι ειχε στραβωσει, δεν ηθελε ομως να το κανει θεμα. Πιστευε και σωστα οτι θα ερχοταν μονος του να του πει τα καθεκαστα ο προστατευομενος του.

Το κινητο του Ιωαννου δονηθηκε. Ειχε ενα μηνυμα απο εκεινη. "Εχω ρεπο σημερα και αυριο. Παμε αυριο για καφε?". Και δεν παμε, σκεφτηκε, ευκαιρια για αποτοξινωση."

Image

Ειχαν κανονισει να βρεθουνε στο λομπυ πολυτελους ξενοδοχειου. Εκεινος, με το κλασικο σακκακι, χωρις γραβατα, εκεινη ντυμενη με ενα απλο μαυρο φορεμα και σχεδον αβαφη ελαμπε. Κουβεντιαζαν ησυχα, σχεδον σαν να ηταν φιλοι και οχι μια πληρωμενη σχεση. Στο πισω μερος του μυαλου του, αναρωτιοταν τι ακριβως ηθελε απο εκεινον. Υπηρχαν πολυ μεγαλυτερα ψαρια απ' αυτον στο γραφικο Ροστοκ, με εξουσια και χρηματα. Τελος παντων, δεν θα φορτωνε το μυαλο του με αλλες σκοτουρες. Ειχε ηδη αρκετες. θα ειχε περασει ενα διωρο και ειχε χαλαρωσει υπεροχα με τον ζεστο λαττε μακιατο με baileys. Θα ενιωθε ακομη καλυτερα εαν δεν επιανε με την ακρη του ματιου τον μαιτρ η κατι τετοιο, ο οποιος φαινομενικα μιλουσε στον εαυτο του, αλλα φαινοταν σαν να ενημερωνε καποιον για κατι. Με προσοχη, οπως αυτος ηταν μισογυρισμενος, ο Ιωαννου τον εβγαλε φωτο. Υστερα προφασιστηκε οτι θελει να βγει για ενα τσιγαρο και προς την εξοδο τα βλεμματα τους διασταυρωθηκαν. Εκεινος πηρε ενα χαιρεκακο χαμογελο, ο Ιωαννου πηρε ενα χαμογελαστο pockerface, αλλα εσφιξε ασυναισθητα τα δοντια. Βγαινοντας εξω φροντισε να στειλει την φωτο στην Ελκε. Αψογα δικτυωμενη, ειχε καποιες ακρες στην τοπικη Kripo (Kriminalpolizei- χονδρικα Διωξη Εγκληματων κατα Ζωης), η οποια ειχε γινει ανω κατω μετα την ανατιναξη του Ροιτερ. Μια τυπικη ερευνα στο σπιτι του, αποτελεσε τον σπινθηρα στην μπαρουταποθηκη. Αποδειξεις για σχεσεις με την τοπικη μαφια, διαφθορα, εκβιασμους, και δολιοφθορες οδηγησαν σε μαζικη αποταξη ανωτατων στελεχων της Διωξης. Το νεο προσωπικο ηταν σαφως πιο αξιοπιστο αλλα και απειρο, με εξαιρεση τον γερολυκο τον Βερνερ Βολφ. Παλιος διοικητης της ασφαλειας, εκρηκτικος τυπος, αλλα και απιστευτος επαγγελματιας, ειχαν γνωριστει με τον Νικιτς σε ενα σεμιναριο για την καταπολεμηση του χουλιγκανισμου. Ειχαν ανταλλαξει στοιχεια εποικοινωνιας, αλλα δεν τον ειχε τοση οικειοτητα. Ο ρολος του θεωρητικα ηταν καθαρο τιμητικος, πρακτικα εκεινος εκανε κουμαντο ολο το τμημα.

Εκανε το τσιγαρο του και πηγε προς τα μεσα. Απο μακρυα επιασε 2 ανησυχητικα μηνυματα: το πρωτο ηταν οτι ο μαιτρ καθοταν στην θεση του και οτι μια τετραδα ατομων ειχε προστεθει στην παρεα. Πλησιαζωντας ενιωσε εναν πεμπτο πισω του, ο οποιος σιωπηλα του κολλησε την κανη ενος οπλου στην πλατη. Εδω δεν ειχε περιθωρια για νταηλικια, επρεπε να καθισει φρονιμος. Ειδε την Μπεατε ετοιμη να κλαψει και εναν αχωνευτο τυπα διπλα της, μαλλον ανατολικοευρωπαικης προελευσης να χαζογελαει. Μυριζε απο χιλιομετρα οτι ηταν νταβας της, αλλα παλι τοση ανεση για να εχει κουβαλησει μισο ταγμα ασβερκους... Μαλλον κατι παραπανω θα ηξερε.

- Δεν φαινετε να με εκτιματε κυριε Ιωαννου.
- Δεν σας γνωριζω για εχω θετικη η αρνητικη αποψη.
- Εγω ομως σας γνωριζω και ειστε πολυ, πολυ, πολυ κακο παιδι.
Ο τροπος του φαινομενικα ηταν παιδιαστικος, αλλα φαινοταν απο μακρυα οτι ο τυπος ηταν μακελαρης. Επρεπε να συνεχιζει να το παιζει χαλαρος.
- Δεν ξερω με ποιον τροπο θα μπορουσα να σας εχω βλαψει κυριε...
- Κι ομως, κι ομως, κι ομως, εκανε με τσιριχτη φωνη. Το εκανες, το εκανες, το εκανες.
Ενταξει, αρκετη υπομονη εως εδω. Πηγε να σηκωθει αλλα ενα κορδονι τον αρπαξε απο τον λαιμο. Ακαιρια περασε η σκεψη απ' το μυαλο του οτι εκανε μεγαλη κουταμαρα. Πρωτον δεν εκτιθεσαι ετσι οταν εχεις τοσο σοβαρο μειονεκτημα, δευτερον πανω στην φουρια του δεν ειχε υπολογισει οτι η ωρα ηταν σχετικα περασμενη. Αρα πρακτικα με λιγο θρασος, μπορουσαν να τον σφαξουν σαν κοτοπουλο και να μην τρεξει καστανο. Ξαφνικα ενιωσε την αυρα της βοτκας να τον καιει την μυτη.

- Πολυ θα ηθελα να σου κοψω τα @@ και να στα βαλω μες στο στομα, αλλα δυστυχως εδω δεν ειμαστε Ουκρανια. Την επομενη φορα ομως θα αφησω την φαντασια μου και θα σε βασανισω αργα. Για την ωρα περνω το πουτανακι σου και φευγω. Μην διανοηθεις να την ξαναδεις, θα 'χεις συνεπειες. Παρεπιπτοντως, μ' αρεσουν τα μανικετοκουμπα σου, δεν σε πειραζει να στα παρω? Ειπε και το σχοινι στον λαιμο του σφιχτηκε, ενω του αφαιρουσαν τα μανικετοκουμπα του.

Image

- Πιστευεις στην τυχη βλεπω. Σημερα δεν σου χαμογελασε ιδιαιτερα.
- Παντα.....χαμογελαει.....αρκει.......να.....την......καλοπιασεις, μπορεσε να πει με το ζορι ο Ιωαννου.
- Θα ηθελα να το δω στην πραξη...Αλλα δεν μου φαινεται να ξερεις απο χαρτια. Φηνοτζογαδορος εισαι, σαν την ομαδα σου.

Ειπε και εφυγε, και τραβηξε με το ζορι την Μπεατε, αφηνοντας τον Ιωαννου να παλευει για να παρει ανασα.

Μεσα στο μυαλο του, υπηρξε μονο μια σκεψη: ο καιρος της αμφιβολιας τελειωσε. Ωρα για αντεπιθεση.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2290
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

κατι σε καταληξη συμμοριες της Νεας Υορκης μου κανει το ερμο το Ροστοκ :D
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ουφ, αρκετο τρεξιμο, πολλη δουλεια και η ιστορια ψιλοσκαλωσε. Ευχομαι σημερα το πολυ αυριο να προχωρησω και ποδοσφαιρικα διοτι εξελισομαστε σε αρλεκιν σιγα σιγα :D

-Σας καταλαβαινω απολυτα κυριε Ιωαννου, και συμμεριζομαι την ανησυχια σας, αλλα πιστεψτε με χωρις μαρτυρες δεν μπορω να κανω τιποτα.
- Δεν σας ζητησα αυτο κυριε Βολφ, περισσοτερο για την δεσποινιδα Boenisch ανησυχω, παρα για μενα.
- Κι ομως θα επρεπε να ανησυχειτε. Διοτι ο εν λογω κυριος χρηματοδοτει επιχειρησεις στα ορια του νομου μεν, αλλα δινει δουλεια σε κοσμο. Και γνωριζετε ποσο μεγαλο προβλημα ειναι εδω η ανεργια.
- Πιστεψτε με οτι αν αποφασισω να αλλαξω αποψη, θα πρεπει σιγουρα να ανησυχει και χαμογελασε.
Ο Βολφ χαμογελασε και αυτος και κοιταξε τον Ιωαννου στα ματια
- Αφηστε με να αποφασισω εγω ποιος θα πρεπει να ανησυχησει σ' αυτην την πολη κυριε Ιωαννου. Και κυριως μην αυτη η αποφαση μου εχει αποδεκτη εσας. Θα λυπηθω να το κανω αλλα δεν θα εχω ενδοιασμους. Παρεπιπτοντως μαυρη Alfa Romeo 156 δεν οδηγατε?
Συναγερμος χτυπησε στον εγκεφαλο του Ιωαννου. Εαν ο Steed ειχε διαπραξει ενα, εστω ενα λαθος στην εκτελεση του σχεδιου, ο κινδυνος ηταν μεγαλος. Η αμεσως επομενη σκεψη ηταν: μπλοφαρει. Δοκιμαζει να δει τι ξερω.
- Ναι, εταιρικο μοντελο, γιατι?
- Οι ζαντες του ξερετε, δεν ειναι εταιρικες. Ειναι AR, ειδικη παραγγελια. Και το λαστιχο που φοραει ειναι επισης ειδικο.
- Και τι θελετε να πειτε?
- Οτι σ' αυτην την πολη ειναι πολυ μικρος αριθμος ατομων που εχουν τον συγκεκριμενο συνδυασμο. Και αυτο ξερετε θα μπορουσε να δημιουργησει προβληματα.
Σιωπη.
- Ιδιως οταν ο συγκεκριμενος συνδυασμος ενδεχεται να εχει εμπλακει σε αξιοποινες πραξεις. Αλλα εσεις ειστε νομοταγης πολιτης και αποφευγετε τετοιες πραξεις σωστα?
Ξαφνικα η ατμοσφαιρα απο εγκαρδια ειχε παγωσει.
- Μπορειτε να πηγαινετε κυριε Ιωαννου. Ευχομαι να τα ξαναπουμε συντομα.
- Κι εγω το ευχομαι κυριε Βολφ.
- Κι αυτη την φορα θα παιξουμε και οι 2 με ανοιχτα χαρτια, διοτι εγω δεν ειμαι Ροιτερ.
- Ειστε σιγουρος κυριε Βολφ?
- Αυτο να το θεωρησω ως απειλη?
- Οχι, ως δεσμευση. Ξερω και να χανω και να σηκωνομαι απο το τραπεζι. Αλλα ποτε με την πλατη προς την πορτα.

Σιωπη

- Ευχομαι κυριε Ιωαννου τελικα αυτη η στιγμη να αργησει. Διοτι νιωθω οτι σ' αυτην την περιπτωση ενας απο τους δυο μας θα ειναι χαμενος.
- Στο χερι μας ειναι κυριε Βολφ να μην το αφησουμε να ερθει εως εκει.
- Αληθεια εισασταν τζογαδορος κυριε Ιωαννου?
- Δυστυχως ναι και μανιωδης κιολας.
- Παιζουμε ενα παιχνιδι?
- Σαν ποιο?
- Κορωνα η γραμματα. Οποιος χασει αποκαλυπτει ενα μυστικο που μπορει να δημιουργησει προβληματα.

Ηρθε εκεινο το καταραμενο ηδονικο καψιμο. Εκεινη η εκρηξη αδρεναλινης, την οποια μονο ο τζογος μπορει να σου δωσει. Εκεινη η ιδια εκρηξη που σ' αφηνει να σπαρταρας στα πατωματα, χειροτερη και πιο βιαια απο οποιαδηποτε εθισμο. Και καθε φορα ψαχνεις την επομενη κορυφωση. Μεχρι την εξοντωση σου. Ο μπασταρδος τον ειχε διαβασει. Ο φακελος του ειχε μεινει Ελλαδα και δεν ειχε πηγη ενημερωσης. Σιγουρα κι ο Βολφ ηταν τζογαδορος.

- Συμφωνοι. Διαλεγω κορωνα.
- Γραμματα.

Η βαρια φιγουρα του Βολφ σηκωθηκε απο την δερματινη καρεκλα, εβγαλε ενα διευρο απ' την τσεπη του, το πεταξε ψηλα και το αφησε να σκασει στο γραφειο. Ο κροτος του νομισματος ακουστηκε σαν πυροβολισμος.

Κορωνα

- Ξερω ποιος δολοφονησε τον Ροιτερ, ειπε με σιγανη, σχεδον ψιθυριστη φωνη ο Βολφ.

Ο Ιωαννου γυρισε το νομισμα απο την αλλη.

Γραμματα.

- Ξερω οτι η κορη σας ειναι ναρκομανης και δεν εχει ψυχολογικα προβληματα, ανταπηντησε σιγανα ο Ιωαννου.

Ο Βολφ γεμισε δυο ποτηρια με ακριβο ουισκυ και του προτεινε το ενα. Ο Ιωαννου το δεχτηκε. Κοιταξαν στα ματια ο ενας τον αλλον και αδειασαν το ποτηρι τους μονορουφι.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2290
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

καλα ενατξει εσυ ανθρωπε μου εισαι περιπτωση μια η καραμουζα μια εδω χαμω με βρωμικα μυστικα πισω απο κλειστες πορτες θα μας στειλεις :D
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια λοιπον, δωσαμε σεναριο στον λαο, παμε να δωσουμε και λιγο μανατζερ :D

Τα θετικα σημεια: Με τα τελευταια συνεχομενα αποτελεσματα, ξεκολλησαμε απο τον πατο, μαζεψαμε τους βαθμους που χρειαζομασταν και ατενιζουμε το μελλον με αισιοδοξια. Η συνεργασια αμυνας τερματοφυλακα ειναι υποδειγματικη μας εχει γλυτωσει απο πολλες φουρτουνες και στην μαχη της παραμονης εχουμε ηδη μαζεψει θετικα αποτελεσματα. Νωρις να προεξοφλησουμε το οτιδηποτε, αλλα ειμασε σε καλο δρομο.

Τα αρνητικα σημεια: Φοβερο προβλημα στο σκοραρισμα. Χρειαζομαστε οπωσδηποτε παικτη, γιατι δυσκολα την βγαζουμε καθαρη ετσι. Επισης χρειαζεται ενας αμυντικος γαβ να σκληρυνει το κεντρο. Αν βρουμε και κανα χαφακι-εξτρεμ, ειμαστε καλα.

Αφου λοιπον ψαξαμε την αγορα, φαγαμε αφθονο φτυσιμο, πολλα χαχανα και γενικα εισπραξαμε μια αρνητικη ατμοσφαιρα καταληξαμε στους εξης κυριους.

Κατευθειαν απο τον σουηδικο ΟΑΕΔ ο κυριος Βιχελμσον

Image

Ευγενικη προσφορα του γερμανικου ΟΑΕΔ, ο κυριος Χαιντριχ.

Image

Και τελος ο μονος που δεν χρειαζεται αποκλειστικη νοσοκομα για να παει για κατουρημα, ο Ιλκο Ναουμοσκι.

Image

Αυτον για καποιον λογο του εκοψα τα στοιχεια, αλλα ενταξει, φορ παιζει, ψηλος ειναι, κλασικος Στοπερχαιμερ φαση, οτι εχει χαμηλο κεντρο βαρους is for pussies.

Σημειωνω την απωλεια του Σαρνο, ο οποιος πεθυμησε ιταλικα μπουτακια και εφυγε προς ενα ιταλικο χωριο.

Τα τρια αυτα γουρουνακια, αναμενεται να δωσουν λυσεις και να καθαρισουμε την υποθεση παραμονη σχετικα συντομα. Να πω την αμαρτια μου, το μεγαλο βαρος το ριχνω στον Ναουμοσκι, οι αλλοι δυο περισσοτερο για εναλλακτικες λυσεις αποκτηθηκαν.

Η δε αποκτηση τους κριθηκε τουλαχιστον απαραιτητη, αφου στα φιλικα παρουσιασαμε αποκαρδιωτικη εικονα, χανοντας 0-2 απο την ξακουστη Λιπσταντ, 38ης κατηγοριας, εκει οπου πλενουν τις φανελες στο σπιτι, και απο το παγκοσμιου φημης κτηνος RB Leipzig οπου μας φιλοδωρησε με 5-1 και δεν ζητησε και ρεστα. Ευτυχως η τσεχικη μπυραρια Νταγκλα, εεε Ντουκλα Πραγμας, εεεε, Ντουκλα Πραγας αποδειχτηκε καταπληκτικος οικοδεσποτης και εφαγε 2 γκολ απο εμας.

Το ξεκινημα του β' γυρου επισης βολικο: Ντυσελντορφ και Ζαν Παουλι για καλημερα. Αιντε να δουμε τι προκοπη θα κανουμε.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
User avatar
Stoperhaimer
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2427
Joined: Thu Nov 10, 2011 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: AC Milan
Αγαπημένη Ομάδα: BVB
facebook προφίλ: panagiotis.tamtakos.3
twitter: PanosTamtakos
Status: The rules of soccer are very simple: if it moves, kick it. If it doesn't move, kick it until it does
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπλισμενος με The Answer, ενα κλαμπ σαντουιτς κοτοπουλο+1 πατατες+ 1 βαπορι κοκα κολα, συνεχιζω ακαθεκτος. :D

20η Αγωνιστικη: Rostock- Düsseldorf
Image

Ομαδαρα μου! Σε ενα δεκαλεπτο καθαρισαμε το ματς, και μετα δωσαμε ξυλο με την ψυχη μας. 56% κατοχη, δεν πατησαν περιοχη ουτε για να μας φερουν το ντιλιβερυ (8%). Μεγαλη νικη σε μια απο τις καλυτερες ομαδες της κατηγοριας. Ξεμπουκωσε ο Αρμενιος, ντεμπουτο ονειρο για τον Σκοπιανο που ξεκινησε να κανει αποπληρωμη των χρηματων του.

21η Αγωνιστικη: St. Pauli- Rostock (fierce rivals/political)
Image

2 γκολ σε δευτερο ματς για τον Ναουμοσκι, αλλα ματαια. Με ανετοιμο τον βασικο μου οπισθοφυλακα, εβαλα τον δευτερο, τον οποιο ο Ρατκοφσκι τον γλεντησε σαν τον μαυρο την Τζουλια. Στο δευτερο τραυματιστηκε ο Σκοπιανος, ευτυχως ελαφρα, και το παιχνιδι τελειωσε εκει. Περιμενω εναγωνιως Σταρκε, ο οποιος ειναι τραυματισμενος απο την διακοπη, γιατι στα αριστερα εχω μαυρη τρυπα ελλειψει καλης εναλλακτικης λυσης.

22η αγωνιστικη: Rostock-Saarbrücken.
Image

Πρωτη φορα παιξαν και οι τρεις μεταγραφες μαζι. Αποτελεσμα ενα καθαρο 2-0, με τον Βιλχεμσον να βγαζει δυο παρε βαλε ασσιστ, Ναουμοσκι και Χαιντριχ να τις αξιοποιουν στο επακρο και για πρωτη φορα αρχιζω να πιστευω οτι σιγα σιγα η παραμονη μας αρχισει να σιγουρευεται. Προσοχη ομως στο επομενο ματς με την Μπιλεφελντ.

23η αγωνιστικη: Bielefeld-Rostock
Image

Αρχιζω να πιστευω οτι το εχω στις επιλογες, οταν βεβαια πρωτα εχω πεταξει λεφτα αλλου γι' αλλου και εχω μεινει με μπαλωμενο βρακι. Η αποκτηση του Ναουμοσκι εχει ξεκλειδωσει και τον Αντεμιαν, ο οποιος το πηρε προσωπικα και καθαρισε το ματς. Αρχιζω παντως και ανησυχω με την αμυνα μου. 4 ματς, 1 γκολ? Αρχιζει να με τρωει ο πωπικος μου για ονειρα στην μεση της βαθμολογιας.

24η αγωνιστικη: Rostock- Κöln
Image

"Ειναι κακο, στην αμμο να χτιζεις πααλλαααααατια, ο Θωμας θα στα κανει συντριμμια, κομμααααατιαα". Ειναι απο τα ματς που δεν ξερεις αν πρεπει να χαρεις η να κλαψεις. Ομως η αληθεια πρεπει να λεγεται: με τεσσερεις παικτες κοντα στο 8, αλλα με αλλους 3 να χτυπαν 5,4, δουλεια δεν γινεται. Οσο χαρηκα το ρεκορ, χαρηκα. Προσγειωνομαστε στην πραγματικοτητα.

25η αγωνιστικη: Fürth-Rostock
Image

Εκ,εκ, εκ, μαμιετε ο Ντεγκενεκ. 5.1 με την Κολωνια, 5.3 εδω, πεταξε ΜΟΝΟΣ του τους 3 βαθμους. Ειμαι εκτος εαυτου απο τα νευρα.
tiziano wrote: Όταν ο Κάρλο έπαιζε τέτοιο στυλ ποδοσφαίρου ως μέσος σε υψηλό επίπεδο (έστω με τελειωμένα γόνατα), ο Ζοζέ ήταν 15 χρόνια μακριά από το να φωνάζει visca el barca ως υπάλληλος της Μπαρτσελόνα.
:tsatila:
Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Γερμανία”