''One team in Hampshire There's only one team in Hampshire''

Post Reply
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times


Off Topic:
Καλή FM-ική χρονιά και από μένα λοιπόν στον τομέα των ιστοριών. Αποφάσισα φέτος να γράψω μια ιστορία όχι με κάποια από τις 2 αγαπημένες μου ομάδες, αλλά με μια ομάδα που κέντρισε το ενδιαφέρον μου την σεζόν 2011/12 όταν και αγωνιζόταν στην Championship όπου και ανέβηκε πέρσι στην Premier League. Η ομάδα αυτή έχει διαρκώς ανοδική πορεία και οι άνθρωποι που βρίσκονται στο τιμόνι της φαίνονται διατεθειμένοι όχι απλά να την διατηρήσουν στην μεγάλη κατηγορία, αλλά και να την κάνουν σημαντικότατη και να εμπνέει σεβασμό και δέος εντός και εκτός του Νησιού, όπως παλιά. Λοιπόν, τι λέτε; Πάμε Premier League; :wink:
Εισαγωγή


13 Ιουλίου 2013

Νέα ομάδα, καινούρια ζωή. Έχω περάσει από ορισμένες ιστορικές ομάδες με τις οποίες σχεδόν κατέκτησα τα πάντα. Athletic Bilbao, A.C. Milan, Newcastle United και ξανά πάλι A.C. Milan και Athletic Bilbao. Βρέθηκα από το ζενίθ στο ναδίρ. Από την απόλυτη καταξίωση στην απόλυτη απαξίωση. Όταν βρέθηκα χωρίς ομάδα πολλοί έσπευσαν να με κατηγορήσουν για τον χαρακτήρα μου, παρά τον σεβασμό που ενέπνεα στου παίχτες μου. Ξέρουν πολύ καλά και οι ίδιοι, ναι, αυτοί οι δήθεν αντικειμενικοί δημοσιογράφοι πως δεν είμαι κάποιος τρελός. Οι τακτικές μου είχαν αποτελέσματα τα οποία και φυσικά τους ενοχλούσαν. Δεν πειράζει όμως, όλα έχουν τον σκοπό τους, ακόμα και αν έπρεπε να έρθω εδώ κάτω στην νότια Αγγλία. Αύριο με περιμένει η συνάντηση με τον πρόεδρο για τις τελικές υπογραφές, γνωριμία με τους παίχτες και παρουσίαση στον Τύπο. Για να δούμε τι με περιμένει στην επιστροφή μου στην Αγγλία..



- - -


:!: Όσοι έχουν διαβάσει και στο παρελθόν ιστορίες μου ξέρουν τι ακολουθεί. Σασπένς! Όσοι πάλι πρώτη φορά εντοπίζετε ιστορία μου, δεν θα απογοητευτείτε από όσα θα διαβάσετε στην πορεία! Πολύ σύντομα η συνέχεια! Οπότε, STAY TUNED! :D
User avatar
John7gr
Amateur
Amateur
Posts: 166
Joined: Sat May 23, 2009 7:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία :D

Αν κατάλαβα σωστά...
Spoiler: show
Image
User avatar
Lets_Go_Reds
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3069
Joined: Mon Dec 10, 2012 8:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: LFC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλη επυτιχια στο πιο δυσκολο φμικα πρωταθλημα για εμενα.
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε!! Καλως ηρθες στην χωρα :p

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη επιτυχια με τους αγιους !
Image
evhnus
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sun Jun 20, 2010 10:32 pm
Football Manager της ομάδας: Proo
Αγαπημένη Ομάδα: Proo, West Ham
Status: Η μπάλα είναι σαν την γυναίκα. Της αρέσει να την χαϊδεύουν...
Location: Κορυδαλλός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε..!!
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times


Off Topic:
Ευχαριστώ για την στήριξη παίδες! :D Για να δούμε αν πέσατε μέσα.. :P Πρώτα όμως πάμε να μάθουμε όσα περισσότερα γίνεται για την γενέτειρα της ομάδας. Δείτε το και σαν τουριστικό οδηγό! (:



:arrow: Συνέχεια


Βρίσκομαι στην κομητεία του Hampshire στην νότια Αγγλία και συγκεκριμένα στην μεγαλύτερη πόλη του, το Southampton.
Image

Ιστορία
Το Southampton βρίσκεται 75 μίλια (121 χιλιόμετρα) νοτιοδυτικά του Λονδίνου και 19 μίλια (31 χιλιόμετρα) βορειοδυτικά της Portsmouth. Το Southampton είναι ένα σημαντικό λιμάνι και η κοντινότερη πόλη στο New Forest. Βρίσκεται στο βορειότερο σημείο του ποταμού Test και του ποταμό Itchen, με τον ποταμό Hamble με συνένωση με το νότιο τμήμα της αστικής περιοχής της πόλης. Η τοπική αρχή είναι η Southampton City Council, η οποία είναι μια ενιαία αρχή. Η πόλη αποτελεί τον πυρήνα της ευρύτερης περιφέρειας του Southampton, και η ίδια η πόλη έχει συνολικό πληθυσμό περίπου 253.651. Το όνομα της πόλης είναι μερικές φορές σε συντομογραφία "So'ton" ή "Soton'', και οι κάτοικοι του Southampton ονομάζονται Sotonians.
Στην πόλη περιλαμβάνονται το Πανεπιστήμιο του Southampton, το Southampton Solent University, το Southampton Airport, το Ordnance Survey,το τηλεοπτικό δίκτυο BBC South, το NHS, το ABP και το καρναβάλι του Ηνωμένου Βασιλείου. Το Southampton είναι γνωστό για τη σύνδεσή του με το RMS Titanic, το Spitfire και πιο πρόσφατα, μια σειρά από τα μεγαλύτερα κρουαζιερόπλοια στον κόσμο.
Το Southampton μερικές φορές λογίζεται μαζί με το Portsmouth και τις γύρω πόλεις για να σχηματίσουν μια ενιαία μητροπολιτική περιοχή που είναι γνωστή ως South Hampshire. Με έναν πληθυσμό πάνω από ένα εκατομμύριο, αυτό κάνει την περιοχή από τις πιο πολυπληθείς μητροπολιτικές περιοχές του Ηνωμένου Βασιλείου περιοχών.

Αρχαιολογικά ευρήματα δείχνουν ότι η περιοχή έχει κατοικηθεί από την παλαιολιθική εποχή. Μετά από τη ρωμαϊκή εισβολή στη Μεγάλη Βρετανία το 43 μ.Χ. και την κατάκτηση των τοπικών περιοχών το 70 μ.Χ. ιδρύθηκε ο οχυρός οικισμός του Clausentum. Ήταν ένα σημαντικό εμπορικό λιμάνι και αμυντικό φυλάκιο του Winchester, στο χώρο του σύγχρονου Bitterne Manor. Το Clausentum υπερασπίζεται από ένα τοίχο και δύο τάφρους. Το Clausentum δεν εγκαταλείφθηκε μέχρι περίπου 410. Οι Αγγλοσάξονες σχηματίζουν μετά ένα νέο, μεγαλύτερο, οικισμό σε όλο το Itchen που από ότι φαίνεται επικεντρώνεται στην περιοχή της πόλης της Αγίας Μαρίας. Ο οικισμός ήταν γνωστός ως Hamwic, η οποία εξελίχθηκε σε Hamtun και στη συνέχεια Hampton. Από αυτόν τον οικισμό πιστεύεται ότι ο νομός του Hampshire παίρνει το όνομά του. Επιδρομές των Βίκινγκ από το 840 και μετά, συνέβαλαν στη μείωση του Hamwic τον 9ο αιώνα και από τον 10ο αιώνα, ένας οχυρωμένος οικισμός, που έγινε μεσαιωνικό Southampton, είχε ιδρυθεί πλέον. Μετά τη νορμανδική κατάκτηση το 1066, το Σαουθάμπτον έγινε το μεγαλύτερο λιμάνι της διέλευσης μεταξύ της τότε πρωτεύουσα της Αγγλίας, Γουίντσεστερ, και της Νορμανδίας. Το κάστρο του Southampton χτίστηκε τον 12ο αιώνα και από τον 13ο αιώνα το Southampton είχε γίνει κορυφαίο λιμάνι, που ασχολούνταν οι κάτοικοι του ιδιαίτερα με την εισαγωγή του γαλλικού κρασιού, σε αντάλλαγμα για τα αγγλικά υφάσματα και το μαλλί.

Η πόλη λεηλατήθηκε το 1338 από Γάλλους, Γενουάτες και Μονεγάσκικα πλοία (κάτω από τον Charles Grimaldi, ο οποίος χρησιμοποίησε τα λάφυρα για να γίνει το πριγκιπάτο του Μονακό). Με την επίσκεψη του στο Southampton το 1339, ο Edward ΙΙΙ διέταξε να κατασκευαστούν τοίχοι για να «κλείσει η πόλη». Η εκτεταμένη ανοικοδόμηση -μέρος των τειχών χρονολογείται από το 1175 κορυφώθηκε- στην ολοκλήρωση των δυτικών τειχών το 1380.
Τα τείχη της πόλης περιλαμβάνουν το God's Tower, που χτίστηκε το 1417, ο πρώτος σκοπός κατασκευής ήταν η οχύρωση πυροβολικού στην Αγγλία. Κατά τη διάρκεια των ετών έχει χρησιμοποιηθεί ακόμη και ως αποθήκη για το Southampton Διοικητικό Συμβουλίο. Μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2011, στέγασε το Αρχαιολογικό Μουσείο. Οι τοίχοι ολοκληρώθηκαν τον 15ο αιώνα, αλλά αργότερα η ανάπτυξη πολλών νέων οχυρώσεων από τον Henry VIII σήμαινε ότι το Σαουθάμπτον δεν ήταν πλέον εξαρτώμενο από τις οχυρώσεις.
Image

Το 1642, κατά τη διάρκεια του Αγγλικού εμφύλιος πολέμου, μια κοινοβουλευτική φρουρά μεταφέρθηκε στο Southampton. Οι βασιλοφρόνωνες είχαν φτάσει στο Southampton, το Μάρτη του 1644, αλλά εμποδίστηκαν να καταλάβουν την πόλη από τον λαό.
Το Σαουθάμπτον έχει χρησιμοποιηθεί για στρατιωτική επιβίβαση, ακόμη και στη διάρκεια του 18ου αιώνα στον Γαλλικό Πόλεμο, στον Κριμαϊκό πόλεμο, και τον πόλεμο του Μπόερ. Το Southampton ορίστηκε Νο 1 στρατιωτικό λιμάνι επιβίβασης κατά τη διάρκεια του Μεγάλου Πολέμου και έγινε ένα σημαντικό κέντρο για τη θεραπεία τραυματιών και αιχμάλωτων πολέμου. Ήταν επίσης κέντρο στις προετοιμασίες για την εισβολή στην Ευρώπη το 1944 από τον Χίτλερ.

Το 1952 ολοκληρώνεται η αναβάθμιση του University of Highfield σε Γενικό Πανεπιστήμιο του Southampton. Το Southampton απέκτησε καθεστώς κανονικής πόλης το 1964.

Διοίκηση
Η πόλη έχει υποστεί πολλές αλλαγές σε αυτό της διακυβέρνησης κατά τη διάρκεια των αιώνων και έγινε πάλι διοικητικά ανεξάρτητη από το Hampshire, όπως έγινε σε μια ενιαία αρχή σε μια αναδιοργάνωση των τοπικών κυβερνητικών την 1η Απριλίου 1997 , ως αποτέλεσμα της Τοπικής Πράξης της Κυβέρνησης το 1992. Η περιοχή παραμένει μέρος της κομητείας του Hampshire. Το Δημοτικό Συμβούλιο αποτελείται από 48 συμβούλους, 3 για κάθε μία από τις 16 εκλογικές περιφέρειες. Οι τελευταίες εκλογές του Συμβουλίου πραγματοποιήθηκαν στις αρχές Μαΐου για το ένα τρίτο των εδρών (ένας σύμβουλος για κάθε περιφέρεια), που εκλέγεται για τετραετή θητεία, έτσι υπάρχουν εκλογές τρία χρόνια από τέσσερα.

Περιοχές του Southampton
Το Southampton υποδιαιρείται σε προάστια, εκλογικές περιφέρειες, εκκλησιαστικές ενορίες, και άλλες λιγότερο επίσημες περιοχές. Το Southampton έχει μια σειρά από πάρκα και χώρους πρασίνου, το μεγαλύτερο είναι το Southampton Common (48 εκταρίων), μέρη του οποίου χρησιμοποιούνται για να φιλοξενηθελι τα ετήσια φεστιβάλ του καλοκαιριού, τσίρκα και πανηγύρια. Το Common περιλαμβάνει το Hawthorns Urban Wildlife Centre στον πρώην χώρο του ζωολογικού κήπου του Southampton, μια παιδική πισίνα και πολλές λίμνες. Οι σημαντικότερες συνοικίες της πόλης είναι το Weston, το Thornhill και το Townhill. Συνολικά, η πόλη κατατάσσεται 96η σε απόρους από όλες τις 354 τοπικές αρχές στην Αγγλία.
Image
Κατά τη διάρκεια του οικονομικού έτους 2006/07, 1.267 κατοικίες χτίστηκαν στην πόλη, ο μεγαλύτερο αριθμός εδώ και 15 χρόνια. Πάνω από το 94 τοις εκατό αυτών των ιδιοτήτων ήταν διαμερίσματα. Υπάρχουν επίσης οικισμοί έξω από τα όρια της πόλης που μερικές φορές θεωρούνται προάστια του Southampton, συμπεριλαμβανομένων των: Chartwell Green, Chilworth, Nursling, Rownhams, Totton και West End. Επιπλέον, τα χωριά Marchwood, Ashurst και Hedge End μπορεί να θεωρηθούν προάστια του Southampton.

Κλίμα
Όπως και το υπόλοιπο Ηνωμένο Βασίλειο, το Σαουθάμπτον έχει ωκεάνιο κλίμα. Λόγω της νότιας γεωγραφικής θέσης του είναι ένα από τις πιο ζεστές, πιο ηλιόλουστες πόλεις του Ηνωμένου Βασιλείου. Εδώ συναντάται το βρετανικό εθνικό ρεκόρ μέγιστης θερμοκρασίας 35,6 ° C (96.1 ° F) τον Ιούνιο του 1976.

Οικονομία
Υπάρχουν 120.305 θέσεις εργασίας στο Southampton, και 3.570 άτομα που διεκδικούν επίδομα αναζήτησης εργασίας, περίπου 2,4 τοις εκατό του πληθυσμού της πόλης, από το Μάρτιο του 2007. Αυτό συγκρίνεται με ένα μέσο όρο 2,5 τοις εκατό για την Αγγλία στο σύνολό της. Τον Ιούνιο του 2006, 74,7 τοις εκατό του πληθυσμού της πόλης έχουν χαρακτηριστεί ως οικονομικά δραστήριοι. Ισχυρή οικονομία του Σαουθάμπτον εν ολίγοις.

Κουλτούρα/Πολιτισμός
Η πόλη είναι το ''σπίτι'' για το μεγαλύτερο τμήμα των εναπομείναντων μεσαιωνικών τειχών στην Αγγλία, καθώς επίσης περιλαμβάνει και μια σειρά από μουσεία, όπως το Tudor House Museum, που άνοιξε και πάλι στις 30 Ιουλίου 2011, μετά και την υποβολή για εκτεταμένη αποκατάσταση και βελτίωση. Το God's Tower, ένα -πλέον- μουσείο αρχαιολογίας για την κληρονομιά της πόλης βρίσκεται σε έναν από τους πυργότοιχους. Το επιβλητικό Seacity Μuseum βρίσκεται στη δυτική πτέρυγα του κέντρου της πόλης, αξίζει να το επισκεφθεί κάποιος. Το μουσείο έλαβε μισό εκατομμύριο λίρες από την Εθνική Λοταρία εκτός από το ενδιαφέρον από πολλούς ιδιώτες επενδυτές και ο προϋπολογισμός του ανέρχεται σε 28 εκατ. ευρώ. Αξιοσημείωτη και η Southampton City Art Gallery στο κέντρο της πόλης.
Image
Image
Το Mayflower Theatre και το Guildhall είναι 2 από τις διασημότερες μουσικές σκηνές, όπου έχουν κάνει live εμφανίσεις συγκροτήματα όπως οι: Pink Floyd, David Bowie and band, Delirious, Manic Street Preachers, The Killers, The Kaiser Chiefs, Amy Winehouse and band, Lostprophets, The Midnight Beast, Modestep, και All Time Low. Έχουν φιλοξενήσει επίσης τις: Bournemouth Symphony Orchestra, City of Southampton Orchestra, Southampton Concert Orchestra, και την αρκετά γνωστή Φιλαρμονική του Southampton.

Εκπαίδευση
Η πόλη έχει μια ισχυρή ανάπτυξη στο τομέα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης. Το Univericity of Southampton που ιδρύθηκε το 1862 και το Southampton Solent University έχουν μαζί ένα φοιτητικό πληθυσμό πάνω από 40.000 άτομα. Επίσης διαθέτει 79 σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.
Image

Μεταφορά
-Σιδηροδρομικό δίκτυο
Το Southampton επίσης εξυπηρετείται από σιδηροδρομικό δίκτυο, το οποίο χρησιμοποιείται τόσο από τις υπηρεσίες εμπορικών μεταφορών από και προς τις αποβάθρες και υπηρεσίες μεταφοράς επιβατών, ως μέρος του εθνικού σιδηροδρομικού συστήματος. Ο κεντρικός σιδηροδρομικός σταθμός της πόλης είναι το Southampton Central. Σιδηροδρομικές γραμμές τρέχoyn ανατολικά προς το Portsmouth, βόρεια στο Winchester, τα Μidlands και στο Λονδίνο, και δυτικά προς το Bournemouth, το Poole, το Dorchester, το Weymouth, το Salisbury, το Bristol και το Cardiff.
Image
-Aεροδρόμιο
Το αεροδρόμιο του Σαουθάμπτον είναι ένα περιφερειακό αεροδρόμιο που βρίσκεται στην πόλη του Eastleigh, ακριβώς βόρεια της πόλης. Προσφέρει πτήσεις προς το Ηνωμένο Βασίλειο και κοντινούς ευρωπαϊκούς προορισμούς, και συνδέεται με την πόλη με μια συχνή σιδηροδρομική υπηρεσία από τον σιδηροδρομικό σταθμό, και από τις υπηρεσίες τοπικών λεωφορείων.

Αθλητισμός
Τι άλλο βέβαια; Η Southampton F.C.! Μια γεύση από το St Mary's το γήπεδο αυτής της ιστορικής ομάδας..
Image

Η νέα μου ομάδα λοιπόν. Είμαι όμως πολύ κουρασμένος και χρειάζομαι άμεσα ύπνο. Αύριο επιτέλους θα γίνει η παρουσίαση μου από τον πρόεδρο. Ανυπομονώ για το νέο κεφάλαιο στην καριέρα μου..



:!: Αυτά για σήμερα! Εις αύριον τα σπουδαία! (:

Off Topic:
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ!!! :D
kostasmez
Amateur
Amateur
Posts: 240
Joined: Sun Nov 04, 2012 9:07 pm
Football Manager της ομάδας: midjland
Αγαπημένη Ομάδα: thrylos
facebook προφίλ: costas mezinis
Status: -me eipe kolimeno me to manager-k ec ti ekanes?-terminate contract.ti allo?
Location: brahami,athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη επιτυχια με την αγαπημενη μου φμικη ομαδα.με προλαβες και εκανες πρωτος ιστορια με αυτη αλλα εγω θα κανω αργοτερα οποτε θα εχεις το μονοπωλιο :P
οι γονεις μου μου ειπαν πως θελουν να μιλησουμε γιατι λενε πως το τελευταιο καιρο αφιερωνω πολυ χρονο στο manager.βαριομουν να παω και εστειλα τον βοηθο...
User avatar
Hum4nJeje
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Tue Nov 01, 2005 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/costa
twitter: https://twitter.com/kuN_jeje
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλή επιτυχία φίλε!!! Μια ερώτηση, ζητάει ο πρόεδρος να κάνεις μεταγραφές νέους σε ηλικία παίχτες;
User avatar
makukula
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Wed Dec 20, 2006 1:29 am
Football Manager της ομάδας: Hartelpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία φίλε, πολύ ωραία παρουσίαση , δυναμώνουν οι Άγιοι, μην ξεχνάμε ότι τα τελευταία χρόνια έχουν βγάλει από τις ακαδημίες τους, Τεο Γουόλκοτ, Γκάρεθ Μπέιλ και Άνταμ Λαλανα, οπότε αξίζει να προσέξεις τα πιτσιρίκια σου.
Last edited by makukula on Wed Nov 20, 2013 10:30 pm, edited 1 time in total.
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

@kostasmez: χαχαχα ελπιζω να σου δωσω ιδεες για μετα :P
@Ov3rK1LL: υπομονηηη :P
@makukula: εννοειται! χρονια τωρα ειναι εργοστασιο παραγωγης ταλεντων!!

Image

:arrow: Συνέχεια


*Southampton F.C.*
Image


:arrow: Info
Image
Όπως κάθε αγγλική ομάδα έτσι και εμείς είμαστε ιστορικό club. Θρύλοι και παίχτες σημαίες αρκετοί: Le Tissier, Keagan, Davies, Stokes, Drake. Κάποιοι πιο γνωστοί και κάποιοι λιγότερο. Η ομάδα έχει αναδείξει επίσης και τους: Lambert, Bridge, Walcott, Chamberlain, Bale, Lallana (σημερινός αρχηγός), Fonte (υπαρχηγός), Schneiderlin, Baird, Beattie.

Image
Η πιο πετυχημένη μας περίοδος είναι τα 70's και από τρόπαια not much. Οι προπονητικές μας εγκαταστάσεις και οι εγκαταστάσεις των ακαδημιών όμως είναι άριστες και κορυφαίες αντίστοιχα. Μεγαλύτερος αντίπαλος η γειτονική Portsmouth στο περίφημο South Coast Derby.

14 Ιουλίου 2013

:arrow: Επίσημη ανακοίνωση από τον Τύπο:
Image

...Μόλις έφτασα στα γραφεία της ομάδας. Μόνος. Χωρίς μάνατζερ σύμβουλους και τέτοια. Αυτήν την φορά είπα πως θα κάνω μια νέα αρχή και θέλω να βαδίζω σωστά...

:arrow: Φιλοσοφία/Στόχοι
Οι απαιτήσεις από εμένα όπως έγιναν γνωστές και στον Τύπο:
Image
Image

:arrow: Προχωρήσαμε μετά από κοινή απόφαση με την διοίκηση για το εξής:
Image

:arrow: Roster
Οι παίχτες που θα με ακολουθήσουν στην προετοιμασία στην Αυστρία:
Image
Image
Έχω στην διάθεση μου 26 παίχτες για να ''πλάσω'' την Southampton της επόμενης μέρας στην ''μετά Pochettino'' εποχή. Πολλοί πιτσιρικάδες με άπειρο ταλέντο και μερικοί έμπειροι παίχτες να τους πλαισιώσουν και να τους δώσουν ώθηση.

:arrow: Τακτικές
Image

Image
Οι δύο τακτικές που κρίνω ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω από δω και πέρα. Ανάλογα με την δυναμική του αντιπάλου θα χρησιμοποιηθεί και η πιο κατάλληλη.

Image
Η αίθουσα ενδυνάμωσης και φυσικής κατάστασης. Εδώ θα χτίσουμε τους αυριανούς υπερ-αθλητές.

:arrow: Μεταγραφές καλοκαιριού 2013/14
Image
Ακολουθούμε πιστά τις επιταγές του Boss. Φέραμε παίχτες με μπόλικο ταλέντο που μας ανεβάζουν επί τόπου επίπεδο.Από την άλλη, διώξαμε παίχτες που μας επιβάρυναν με κάθε έννοια και δώσαμε και 2-3 παίχτες δανεικούς που στους πιστεύουμε για το μέλλον. (Sinclair, Turnbull, Cropper). Ας δούμε και τους παίχτες που ήρθαν πιο αναλυτικά:

Spoiler: show
Image

Image

Image

Image
Mπορεί να ζητήσαμε και παραπανώ χρήματα για μισθούς και χρήματα από τους παίκτες που πουλήσαμε με αποτέλεσμα να τραβήξουμ το budget στα 13 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ αλλά αυτοί οι παίχτες άξιζαν και το τελευταίο ευρώ που δώσαμε.


:arrow: Φιλικά καλοκαιριού 2013/14
Image
Όχι και άσχημα για τόσο νωρίς! 33 γκολ υπέρ και 15 κατά. Focus στην άμυνα λοιπόν ενόψει Premier League!

Image
O Dani Osvaldo βρήκε δίχτυα 8 φορές, ένα μικρό δείγμα δηλαδή του τι μπορεί να πετύχει στο μέλλον. Εκτός από τον Osvaldo έχουμε πολυφωνία γενικά στο σκοράρισμα από αρκετούς διαφορετικούς παίχτες μας.

Image Image


Image


Off Topic:
Αύριο το αργότερο μεθαύριο η συνέχεια με την έναρξη του πρωταθλήματος! :D Αναμένω περισσότερη συμμετοχή στο μέλλον ! (:
kostasmez
Amateur
Amateur
Posts: 240
Joined: Sun Nov 04, 2012 9:07 pm
Football Manager της ομάδας: midjland
Αγαπημένη Ομάδα: thrylos
facebook προφίλ: costas mezinis
Status: -me eipe kolimeno me to manager-k ec ti ekanes?-terminate contract.ti allo?
Location: brahami,athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ξεροντας καλα το ροστερ της σαουθαμπτον εχω να κανω τις εξης παρατηρισεις
1. καλυτερα να εβαζες λαμπερτ μπροστα και οσβαλδο απο πισω
2.γιατι ο ραμιρεζ στον παγκο?στο περσινο φμ εκανε παπαδες πισω απο τον επιθετικο αλλα και στα πλαγια
3.ο φοξ δεν ειναι τοσο καλος επιθετικα προτιμησε τον μικρο τον shaw
οσο για τις μεταγραφες πολυ καλη η μεταγραφη του musacchio η ομαδα χρειαζοταν οποσδηποτε ενα σεντερ μπακ στα πλαγια θα περιμενα μια καλυτερη μεταγραφη απο τον σαλβιο αλλα θα δειξει επισης πολυ καλος φαινεται ο clayton
τελος συγχαρητιρια που εδιωξες lee και λοιπα ρεζερβοαμπαλια απο την ομαδα
η ομαδα εχει βλεψεις για μεγαλα πραγματα.περιμενω την συνεχεια...
οι γονεις μου μου ειπαν πως θελουν να μιλησουμε γιατι λενε πως το τελευταιο καιρο αφιερωνω πολυ χρονο στο manager.βαριομουν να παω και εστειλα τον βοηθο...
kostasmez
Amateur
Amateur
Posts: 240
Joined: Sun Nov 04, 2012 9:07 pm
Football Manager της ομάδας: midjland
Αγαπημένη Ομάδα: thrylos
facebook προφίλ: costas mezinis
Status: -me eipe kolimeno me to manager-k ec ti ekanes?-terminate contract.ti allo?
Location: brahami,athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ξεροντας καλα το ροστερ της σαουθαμπτον εχω να κανω τις εξης παρατηρισεις
1. καλυτερα να εβαζες λαμπερτ μπροστα και οσβαλδο απο πισω
2.γιατι ο ραμιρεζ στον παγκο?στο περσινο φμ εκανε παπαδες πισω απο τον επιθετικο αλλα και στα πλαγια
3.ο φοξ δεν ειναι τοσο καλος επιθετικα προτιμησε τον μικρο τον shaw
οσο για τις μεταγραφες πολυ καλη η μεταγραφη του musacchio η ομαδα χρειαζοταν οποσδηποτε ενα σεντερ μπακ στα πλαγια θα περιμενα μια καλυτερη μεταγραφη απο τον σαλβιο αλλα θα δειξει επισης πολυ καλος φαινεται ο clayton
τελος συγχαρητιρια που εδιωξες lee και λοιπα ρεζερβοαμπαλια απο την ομαδα
η ομαδα εχει βλεψεις για μεγαλα πραγματα.περιμενω την συνεχεια...
οι γονεις μου μου ειπαν πως θελουν να μιλησουμε γιατι λενε πως το τελευταιο καιρο αφιερωνω πολυ χρονο στο manager.βαριομουν να παω και εστειλα τον βοηθο...
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Η ενδεκαδα ειναι καθαρα ενδεικτικη! :D Απλα εχω προχωρησει ηδη αρκετα το save και τραβηξα 2 screeshot επι τοπου. Και ομως ο Lambert μου αποδιδει καλυτερα εκει. Γενικα μετα και την αποκτηση του Salvio μπορω πλεον να ''παιζω'' με ανεση με τους ρολους μπροστα απο τα 2 κεντρικα χαφ. Επειτα απο προπονηση, ο Ramirez ειναι το βασικο δεξι εξτρεμ.
User avatar
Hum4nJeje
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Tue Nov 01, 2005 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/costa
twitter: https://twitter.com/kuN_jeje
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλές προσθήκες, στο ήδη δυνατό ροστερ αν και πιστεύω έπρεπε να επενδύσεις σε τερματοφύλακα.
Post Reply

Return to “Αγγλία”