Jonathan Silva, A(A)

Post Reply
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jonathan Silva

Αμυντικός (Αριστερά) / Μπακ Χαφ (Αριστερά)
19 ετών, Estudiantes (LP)


Image
Ο 19χρονος Αργεντινός αριστερός αμυντικός της Estudiantes (LP) Jonathan Silva είναι ένα πολύ καλό ανερχόμενο αριστερό μπακ στο φετινό Football Manager. Είναι πολύ εξελίξιμος ενώ είναι εξαιρετικός στα αμυντικά του καθήκοντα. Επιθετικά βγάζει αρκετές ασίστ με τις σέντρες του όταν το επιτρέπουν οι συνθήκες του αγώνα.
Θα γίνει δικός σας με ένα ποσό στα 4-5M ενώ πιθανότατα το συμβόλαιο που θα σας ζητήσει θα είναι γύρω στα 400k/χρόνο. Δέχεται να μιλήσει με πάρα πολλές ομάδες μεταξύ αυτών και ο Ολυμπιακός.
ΠΡΟΣΟΧΉ όμως: Πρέπει να προλάβετε καθώς από την αρχή υπάρχει το ενδιαφέρον της Barcelona η οποία όμως (ευτυχώς για όλους μας) δεν κάνει πρόταση έγκαιρα ούτε θα "κοντράρει" την δικιά σας. Αν όμως δεν τον κλείσετε να είστε σίγουροι ότι θα το κάνει.

Image
Ο αριστεροπόδαρος Αργεντινός αγωνίζεται στο αριστερό άκρο της άμυνας κυρίως ως Πλάγιος Μπακ ενώ αγωνίζεται και σαν αριστερό Μπακ Χαφ ως Ολοκληρωμένος Μπακ Χαφ. Πολύ καλό ταλέντο ενώ σε μεσαίες ομάδες στέκεται βασικός από πρώτη κιόλας χρονιά. Τα στατιστικά του ανεβαίνουν διαρκώς και σίγουρα θα εξελιχθεί σε μία από τις λατρείες σας.
owen
Banned
Banned
Posts: 8039
Joined: Thu Dec 01, 2005 11:19 am
Football Manager της ομάδας: ASPRA CHOMATA f.c.(FML)
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ,LIVERPOOL
Status: τα ξηνω κ πληρωνομαι αδρα...
Location: Πολιχνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τον πηρα 2η χρονια στον ΠΑΟΚ με 4,5 μυρια...1 στο χερι και τα αλλα σε δοσεις και μπονους..και συμβολαιο 500 χιλιαρικα τον χρονο..θα ανεβασω φωτο στις επομενες μερες για το πως εξελισσεται
Ειμαι πολυ μεγαλος καφρος,απογονος της βαριας βιομηχανιας οπαδων..

Νταμπλουχος Μαο-Μαο 2017-2018...

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012


P.A.O.K. AGAINST ALL


ΠΑΟΚ στα ευκολα,ΠΑΟΚΑΡΑ στα δυσκολα.

grtainiofagos.blogspot.com Η δικη μου οπτικη γωνια..
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα βρήκα σε ένα ξένο site. Δεν είναι η εξέλιξη που περιμένουμε αλλά λογικά αν τον προπονήσεις ο ίδιος θα είναι πολύ καλύτερος (προφανώς στις φώτο είναι με "Go on Holiday").
Spoiler: show
Image
Image
User avatar
Hum4nJeje
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 480
Joined: Tue Nov 01, 2005 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/costa
twitter: https://twitter.com/kuN_jeje
Location: Marousi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν το περίμενα αλλά ήρθε απέκτησε άδεια εργασίας στην Αγγλία από την αρχή και κάνει -papas ως τώρα.
Αν και έδωσα 6 εκατομμύρια ευρώ να τον φέρω στην West Brom.
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρα πολυ καλος παικτης...δυσκολο να βρεις με αυτα τα λεφτα κατι καλυτερο στην συγκεκριμενη θεση και ηλικια
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Να πω κι εγώ με την σειρά μου πως μπορεί να μην είναι ο καλύτερος αριστερός μπακ στο fm αλλά μάλλον είναι η καλύτερη αγορά.



Image


Επιθετικά, και με την μπάλα στα πόδια, σίγουρα δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά στην πράξη είναι καλύτερος από ότι δείχνει η καρτέλα του, ειδικά αν αξιοποιηθεί με τις κατάλληλες οδηγίες. Αμυντικά είναι ογκόλιθος.-

Image

Ήρθε 3η σεζόν στην ομάδα, άργησε λίγο να προσαρμοστεί αλλά σε αυτό φταίει ότι άλλαξα τα 3/4 της άμυνας εκείνη την σεζόν και όλοι δυσκολεύτηκαν, αλλά από την 4η σεζόν και μετά ήταν από τους καλύτερους και σταθερότερους παίκτες στο ρόστερ. Σε 6 χρονιές δεν θυμάμαι να έχει κάνει ούτε μία γκέλα. Ελαφρά αρνητικό πως δέχεται πολλές κάρτες αλλά αυτό είναι αναμενόμενο για έναν παίκτη που είναι τόσο δυνατός στην άμυνα.

Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

με τις οδηγίες που λες mojο υποθέτω ότι οι ομαδικές που έβαζες ήταν κάποιο από τα control-attack με πίεση ψηλά;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Ακριβως! Control με την αμυνα ψηλοτερα (οπως την εχω στην αναλυση της λυων μονο που το εκανα very fluid μετα απο καποια στιγμη)

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Post Reply

Return to “Αμυντικοί”