Southampton

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image



Image

Η Σαουθάμπτον είναι αγγλική ποδοσφαιρική ομάδα που θεωρείται μια από τις παλαιότερες ομάδες στο Αγγλικό Ποδόσφαιρο και με πλούσια ιστορία. Το γήπεδο της είναι το 'Σεντ Μέρι (Saint Mary)' που το χρησιμοποιούν από το 2001 ενώ μέχρι το 2000 για έδρα χρησιμοποιούσαν το 'Δε Μπέλ'. Το 2009-10 τερμάτισε στην 7η θέση χάνοντας την άνοδο της για την κατηγορία Τσάμπιονσιπ.
Μια από τις επιτυχίες της ήταν το 1983-84, όταν βρισκόταν στην Πρέμιερ Λίγκ τερματίζοντας στη 2η θέση με μικρή διαφορά από την πρώτη ομάδα. Απο τις 8 Ιουλίου 2009 η ομάδα βρίσκεται στα χέρια ενός γερμανού επειχειρηματία, του Μάικλ Λίμπχερ.



Image


Το γήπεδο πήρε το όνομά του από το παλιό όνομα της ομάδας, 'Σεντ Μέρι (Saint Mary)'. Έχει 32.689 καθίσματα



Image


Ο μοναδικός τίτλος της ομάδας σε κορυφαίο επίπεδο είναι η κατάκτηση του Κυπέλλου Αγγλίας το 1976. Στον τελικό η Σαουθάμπτον κέρδισε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 1-0.


ΡΕΚΟΡ


BIGGEST WINS: 9-3 vs Wolves – 2nd September 1965 (league), 8-2 vs Coventry – 1st April 1984 (FA Cup), 7-1 vs Ipswich – 3rd January 1965 (FA Cup) and 6-0 vs Luton – 8th February 1995 (FA Cup)

BIGGEST DEFEATS: 0-8 vs Tottenham – 2 March 1936 (league) and 0-8 vs Everton – 1 November 1971

APPEARANCES: Terry Paine – 809 (1956-1974)

GOALS: Mick Channon – 227 (1966-1977 & 1979-1982)

GOALS IN ONE SEASON: Derek Reeves – 44 (1959/60)

YOUNGEST PLAYER: Theo Walcott – 16 years 143 days (vs Wolves, 6th August 2005)

CAPPED PLAYERS: Peter Shilton – 49 (of 125 for England), Mick Channon – 45 (of 46 for England), Chris Nicholl – 37 (of 51 for Northern Ireland), Ron Davies – 23 (of 37 for Wales), Tony Byrne – 14 for Republic of Ireland.

RECORD TRANSFERS OUT: Alex Chamberlain (to Arsenal, August 2011)

RECORD ATTENDANCE: 32,363 vs Coventry City – npower Championship, 28th April 2012

LONGEST WINNING RUN (LEAGUE): Ten matches (16th April 2011 – 20th August 2011)

LONGEST UNBEATEN RUN: 19 Matches (5th September 1921 - 31st December 1921)

Years of Chairmen in Office

Dr E H Stancomb: 1897–1909

T Chamberlayne: 1909–1924

Col Wyndham Portal C.B, D.S.G: 1924–1929

Major R.C.H. Sloane Stanley J.P.: 1929–1938

J R Sarjantson: 1938–1943

A E Jakes: 1943–1949

W Penn Barrow: 1949–1951

J R Sarjantson: 1951–1956

C J Cosgrove: 1956–1961

J H G. Barber: 1961–1963

G Reader: 1963–1978

A A Woodford: 1978–1988

F G L Askham: 1988–1997

R J G Lowe: 1997–2006

Mr M Wilde: 2006–2007

Mr L Crouch: March 2007–July 2007

Mr M Wilde: 2008–2009

Mr N Cortese 2009–present





STAFF

Image


Το σταφ θελει ξεσκαρταρισμα,εκτος απο μερικους οι οποιοι ειναι ηδη πολυ καλοι και αξιζουν να μεινουν στην ομαδα !!



ROSTER



Image
Image
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image






ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ


Image

Image

Image


ARTUR BORUC :arrow: Ο Φυλακας αγγελος της ομαδας !!

PAULO GAZZANIGA :arrow: Αποτελει αξιο Backup του Boruc ,και μπορει να σταθει σε καποιες περιπτωσεις ακομα και ως βασικος!

KELVIN DAVIS :arrow: Καλο θα ηταν να φυγει γιατι εχει μεγαλο συμβολαιο ,εγω δεν μπορεσα να τον πουλησω 1η χρονια,και τον κρατησα ως 3ο !


Για 1η Χρονια ειστε κομπλε αλλα σε βαθος χρονου θα χρειαστειτε μεταγραφη !!



ΔΕΞΙΑ ΜΠΑΚ


Image

Image




NATHANIEL CLYNE :arrow: Το βασικο δεξι μπακ της ομαδας ,Σταθεροτατος και πολυ ποιοτικος !!

CALLUM CHAMBERS :arrow: Ο μικρος αξιζει να δουλευτει ,εχει πολλες προοπτικες !!


Σε αυτη τη θεση η ομαδα μπορω να πω οτι ειναι καλλυμενη για μια 10ετια !!



ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΠΑΚ


Image

Image


LUKE SHAW :arrow: Βασικος απο τωρα.Ταλενταρα με τα ολα της !!

DANNY FOX :arrow: Πολυ καλο Μπακ απ,που στεκεται επαξια και ως βασικος αν εσεις το θελησετε !


Βασικο αριστερο μπακ δε χρειαζετε να ψαξετε,γιατι εχετε ομως θα χρειαστειτε μετα απο 1-2 χρονια ενα backup του Shaw .




KΕΝΤΡΙΚΟΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ


Image

Image

Image

Image


MAYA YOSHIDA :arrow: Εγω τον πουλησα 1η χρονια διοτι δεν μου γεμιζε το ματι!!

DEJAN LOVREN :arrow: Οτι καλυτερο διαθετει η ομαδα σε αυτη τη θεση ,αλλα και απο τα καλυτερα οπλα γενικοτερα της ομαδας !

JOSE FONTE :arrow: Μενει στην ομαδα ως backup αλλα μπορω να πω οτι ειναι τιμιοτατος !

JOS HOOIVELD :arrow: Το ιδιο με τον Yoshida ,πωληθηκε και εκεινος την 1η χρονια !


Εδω αν ακολουθησετε τη συμβουλη μου και πουλησετε τους 2 ,θα χρειαστειτε 2 στοπερ .Επισης κοιταξτε και τον Jack Stephens που βρισκεται στην Κ19 εχει καλες προοπτικες !




ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΜΕΣΟΙ


Image

Image

Image

Image

Image




MORGAN SCHNEIDERLIN :arrow: Τιτανοτεραστιος χαφ,κλειστε τα αυτια σας στις φημες αλλα και στις προτασεις που τον περιπλεκουν με ομαδες και κρατειστε τον στον St Mary's !

STEVEN DAVIS :arrow: Ειναι αξιολογος χαφ ο οποιος μπορει να χρησιμοποιηθει και πιο μπροστα ,γι'αυτο και τον κρατησα(rotation)

VICTOR WANYAMA :arrow: Σκυλι !! Παιρνει τη φανελα σπιτι του ως Κεντρικος Κοφτης !!

JAMES WARD-PROWSE :arrow: Ολο το μελλον του ανηκει ,δουλεψτε τον και δε θα χασετε !

JACK CORK :arrow: Μαζι με τον Schneiderlin αποτελουν ενα πολυ δυνατο διδυμο box 2 box διπλα στον Wanyama,αναγκαστικα θα κανετε rotation γιατι δεν αξιζει κανεις να καθεται στον παγκο.


Εγω 1η χρονια πηρα δανεικο τον Javi Garcia για να πλαισιωσω τον Wanyama,κατα τ'αλλα ειναι κομπλε η ομαδα στο κεντρο που ισως ειναι το οπλο της !




10ΑΡΙΑ


Image

Image

Image



GASTON RAMIREZ :arrow: Βαλτε τον ως Προωθημενο Οργανωτη και θα εχετε το κεφαλι σας ησυχο ,κοβει και ραβει πισω απο το φορ !

ADAM LALLANA :arrow: Πολυ καλος παιχτης ο Αγγλος ,εγω προσωπικα τον χρησιμοποιω ως Αριστερο εξτρεμ και ειναι σταθερος,δε κανει βεβαια τις μεγαλες εμφανισεις !

GULY DO PRADO :arrow: Μου ξεμεινε στην ομαδα δε μπορεσα να τον πουλησω με τιποτα !!


Δε θα σας ελεγα να κανετε μεταγραφη την 1η χρονια σε αυτη τη θεση !!




ΕΞΤΡΕΜ


Η ομαδα δεν διαθετει καθαροαιμο εξτρεμ εκτος απο κατι πιτσιρικια,αν παιζετε με συστημα σας προτεινω να παρετε 1-2 παιχτες γιατι βεβαια υπαρχουν παιχτες στο ροστερ οπως οι Lallana,Jay Rodriguez,Davis,Ramirez που αγωνιζονται και ως εξτρεμ .Εγω 1η χρονια πηρα τον Jose Sosa για δεξια και αριστερα εναλλασω τους Rodriguez,Lallana οι οποιοι ειναι σταθεροι αλλα οχι οτι κανουν παπαδες !!



ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ


Image

Image

Image

Image



RICKIE LAMBERT :arrow: Πολυ καλες εμφανισεις απο τον Αγγλο φορ,αλλα εμενα μου τραυματιστηκε σχετικα νωρις για 4 μηνες και δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη !

DANI OSVALDO :arrow: Το κανονι της ομαδας ,πυροβολει ανελεητα και δεν εχει σταματημο !

JAY RODRIGUEZ :arrow: Οπως ειπα πιο πανω,τον χρησιμοποιω περισσοτερο ως εξτρεμ διοτι ο Osvaldo εχει παρει τη φανελα σπιτι του !

TADANARI LEE :arrow: Αποχαιρετησε νωρις νωρις την ομαδα,παντως αν θελετε να τον κρατησε καντε το για να ειστε καλυμμενοι σε περιπτωση τραυματισμων!


Εδω θεωρω πως δεν υπαρχει θεμα για το ποιος θα ειναι βασικος παντως αν θελετε μπορειτε να παρετε εναν ταλαντουχο επιθετικο και να τον δουλεψετε.Κοιταξτε στην Κ19 τον Ryan Seager που εχει πολυ μελλον !
Image
User avatar
tolis_kar
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 432
Joined: Mon Oct 03, 2011 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Brescia Calcio
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Man. United, Valencia
Location: Ξάνθη, Ελλάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια, πολύ ωραία ανάλυση για μια ομάδα που την επιλέγουν πολλοί φέτος λόγω ταλέντων και χρημάτων!!

Πιστεύω σε 2-3 χρόνια μπορεί να παλέψει κάποιος την 4αδα και αν δεν μοσχοπουλήσει κάποιο ταλέντο, μπορεί να χτυπήσει και τίτλο μακροπρόθεσμα!!

Στο save μου έδιωξα τους περισσότερους από αυτούς που προτείνεις να πάρουν πόδι...
Βέβαια δεν έβγαλα και κανένα τρομερό ποσό, αλλά με το ήδη υπάρχον μπάτζετ αγόρασα Balanta (κλασσικά :P) και Frickson Erazo απ'τη Φούλαμ για να πλαισιώσω τον Lovren, πήρα δανεικούς τους Carrasco και Samba Diakite και τον Γενάρη βρήκα ευκαιρία και τσίμπησα Lewis Holtby με 4.4m και Vicente Guaita με 4m.

Για τον Osvaldo +1000, ο άνθρωπος είναι απίστευτος δε σταματάει να σκοράρει!!
User avatar
Pit_95
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 562
Joined: Mon Jan 07, 2013 10:27 pm
Football Manager της ομάδας: Panachaiki
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Λιβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία ομάδα η Southampton. Πολύ μέλλον, καλά οικονομικά και φανταστικές ακαδημίες :wink:
Spoiler: show
Image
-ypoklinomai
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ελα Γιοβα πες την αληθεια. Πηρες εμπνευση απο την περσινη δικη μου αναλυση ετσι; :-P Εξαιρετικη παντως. Must save απο περσι η Σοτον! :D
User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος Γιώργο... Προχθές άρχισα ένα save και είχα στο μυαλό μου να κάνω μια ανάλυση... Κατά τη γνώμη μου οπωσδήποτε έναν αμυντικό η ομάδα (Balanta????) και 1-2 εξτρέμ (Mournier, Sosa, Silva)... Κατά τα άλλα πληρέστατη... Για DL θα τσιμπήσω Jonathan Silva για μπακ απ...

Πολύ ωραία η ανάλυση σου πάντως... Μετά από save στη Superleague χρειαζόμουν μία Πρέμιερ να έρθω στα ίσια μου από τη βαρεμάρα....
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν εχω ξεκινησει με Southampton αλλα εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους παικτες της τα τελευταια δυο χρονια.Απο την στιγμη που δεν εχει εξτρεμ η ομαδα πιστευω θα ταιριαζε πιο πολυ ενα 4-4-2 με 3 MC (Cork, Schneiderlin, Wanyama) και μπροστα εναν AMC (rotation Lallana με Ramirez).
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια ,πιστευω και εγω πως η Southampton αξιζει να ξεκινησεις ενα σεηβ μαζι της που θα ειναι και μακροχρονιο !!


Η τακτικη που χρησιμοποιω ειναι αυτη

Image


Στην αρχη δεν επαιζα με εξτρεμ ,αλλα με 3 παιχτες κλειστα πισω απο τον Osvaldo ,μετα ομως το αλλαξα και μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης παει αρκετα καλα !!
Image
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος, πολυ καλη αναλυση.
Εγω πηρα Radoi(περιπου 1εκ.) στα σεντερ μπακ,γιατι νομιζω χρειζεται λιγη εμπειρια πισω, και πουλησα Schneiderlin στην Τοτεναμ 18εκ και πηρα Gaitan και Januzaj. Συστημα ακριβως ιδιο εχουμε. Πρωτη χρονια βγηκα πεμπτος,για 2 βαθμους εχασα το CL.
Join the Universal Church of Truth
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει δοκιμάσει κανείς 4-3-3;


Sent from my iPad using Tapatalk
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
tsilas
Amateur
Amateur
Posts: 111
Joined: Mon Mar 17, 2008 3:51 pm
Football Manager της ομάδας: A.F.C. Ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τον Osvaldo σε τι ρολο τον χρησιμοποιειτε ρε παιδες...?? Γιατι εμενα δεν μου αποδιδει καλα. Βασικος παιζει αλλα δεν τραβαει οσο πρεπει. Σε 19 συμμετοχες(οι 2 ως αλλαγη) εχει 3 γκολ και 5 ασιστ... Απογοητευση σκετη.

Οσον αφορα την ομαδα ειναι αρρωστια το save, και ειμαι ακομα στην πρωτη σεζον. Πουλησα K.Davis, S. Davis, Cork, Hooiveld, Guly do Prado, Barnard(ρεζερβες) με συνολικα 7 εκατομυρια. Κρατησα τους 2 Ιαπωνες τον μεν Yoshida γιατι ειχε potential τον δε Lee γιατι μπορει να παιξει και στις 2 πλευρες ως εξτρεμ.
Χρησιμοποιω 4-2-3-1 οπως ο Giovannis και 4-3-3 που ρωτησε ο φιλος με 1 DM 2 CM 2AML-R 1 ST Θα ποσταρω και εικονες πιο μετα, τωρα δεν εχω τα screenshot ετοιμα, αλλα το 4-3-3 δουλευει αρκετα ειδικα με μεγαλες ομαδες.

Μεταγραφες εκανα τις εξης: Balanta(προφανης επιλογη για CB αν και ακριβος), Piatti απο Valencia και Cerci απο Torino για τις πτερυγες και Diakite απο QPR δανεικο με οψιον αγορας. Συνολο 25εκ. και δεν εμεινε ουτε ψιχουλο (ειμαι οριακα πανω στα wages αλλα επειδη η ομαδα παει καλα, δεν ειναι δυσαρεστημενοι ;)
User avatar
tolis_kar
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 432
Joined: Mon Oct 03, 2011 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Brescia Calcio
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Man. United, Valencia
Location: Ξάνθη, Ελλάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυνηγό (Poacher) δοκίμασε τον φίλε, μπορεί να μην είναι τόσο γρήγορος αλλά αποδίδει!
Τον δοκίμασα και σαν Adv. Forward αλλά δεν....
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Πιο κυνηγος δεν εχει. Ο ανθρωπος ματωνει τα διχτυα και στον υπνο του. Επισης σε μενα δοκιμαζει συχνα και λομπες στους τερματοφυλακες.
aekchelsea
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 335
Joined: Thu Jul 02, 2009 1:13 pm
Football Manager της ομάδας: Στη γύρα
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Napoli,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Shaw ίσως είναι το καλύτερο αριστερό μπακ που είχα ποτέ μου σε μάνατζερ.Ο Ward-Prowse αν πάρει παιχνίδια από την πρώτη χρονιά (εγώ τον είχα βασικό) γίνεται μηχανή των ασίστ και σκοράρει κιόλας.Γενικά πολύ ευχάριστο save.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Με το πατς των χειμερινών μεταγραφών σου δίνουν μηδενικό μπάτζετ αλλά αν ζητήσεις από τη διοίκηση σου δίνει 19Μ! :D
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”