FC Shakhtar Donetsk

Σε αυτό τον τομέα μπορείτε να αναλύετε το υπάρχον έμψυχο δυναμικό των ομάδων που αναλαμβάνετε έτσι ώστε να λειτουργήσουν ως οδηγοί για όσους θελήσουν να αναλάβουν αυτές τις ομάδες.
Post Reply
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Λίγα λόγια

Η ομάδα της Σαχτάρ είναι μαζί με την μεγάλη της αντίπαλο Ντιναμό Κιέβου οι μεγαλύτερες ομάδες της Ουκρανίας.Δημιουργήθηκε τον Μάιο του 1936 και αρχικά ονομαζόταν Σαχτάρνοβετς.10 χρόνια μετά πήρε το σημερινό της όνομα.Είναι η τελευταία ομάδα που κατέκτησε το κύπελλο UEFA το 2009 καθώς μετέπειτα ο θεσμός μετονομάστηκε σε Europa League.Όπως θα δούμε στην παρακάτω φωτογραφία η τροπαιοθήκη της δεν είναι ιδιαίτερα πλούσια.Παρ όλα αυτά τα τελευταία 10 χρόνια έχει χτίσει την δική της δυναστεία αλλά δεν έχει ξεπεράσει ακόμη την Ντιναμό στους τίτλους.

Image

Οικονομικά

Όσο έχω εσένα (Rinat Akhmetov) δεν φοβάμαι κανέναν.Ο πρόεδρός μας,μας αφήνει να διαχειρηστούμε ένα απολύτως υγιές σωματείο.Τα σχεδόν 120 εκ που έχει η ομάδα στα ταμεία της φτάνουν και περισσεύουν για να γίνει κάτι καλό στο Ντόνετσκ.Δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα απο τα λεφτά της Σίτυ της Μονακό και της Παρί.

Image

Γήπεδο και εγκαταστάσεις

Image

Η πανέμορφη Donbass Arena χωρητηκότητας 51.504 θεατών είναι η έδρα της ομάδας.Οι θύρες του γηπέδου άνοιξαν για πρώτη φορά στις 29 Αυγούστου 2009.Μην περιμένετε όμως ιδιαίτερα έσοδα απο τα εισητήρια καθώς είναι αρκετά χαμηλή η τιμή τους.Αλλά δεν μας νοιάζει,είπαμε έχουμε μπάρμπα στην κορώνη.
Οι εγκαταστάσεις και οι ακαδημίες είναι αυτές που θα ήθελε να προπονηθεί ο κάθε ποδοσφαιριστής και ο κάθε πιτσιρικάς.Τύφλα να έχει η Μπάρτσα και ο Άγιαξ χωρίς υπερβολές.Οι εγκαταστάσεις τόσο της πρώτης όσο και της ομάδας νέων δεν θέλουν καθόλου βελτίωση καθώς είναι ιδανικές.

Image


Προσδοκίες-transfer budget

Ο Πρόεδρος-αν και σκάει τρελό χρήμα-δεν απαιτεί το πρωτάθλημα.Φαίνεται να τον ικανοποιεί απλώς η διεκδίκησή του πρωταθλήματος και όχι απαραίτητα η κατάκτησή του.Παρ όλα αυτά μπορούμε μόνοι μας να ανεβάσουμε απο την πρώτη χρονιά τον πήχη,(αν και στην ουσία δεν ανεβαίνει τόσο) και να ζητήσουμε μπάτζετ κατάκτησης του τίτλου.Όπως θα δούμε μας συμφέρει να το κάνουμε απο οικονομικής άποψης καθώς οι διαφορές είναι μεγάλες.Οι υπόλοιπες διοργανώσεις είναι αδιάφορες στην διοίκηση όχι όμως και για μας.

Image




Κανόνες πρωταθλήματος
Spoiler: show
Μεγάλη προσοχή :!: -pappous Πριν ξεκινήσω την ανάλυση του ρόστερ,πρέπει να σας θυμίσω πως στο Ουκρανικό πρωτάθλημα δεν επιτρέπεται να υπάρχουν παραπάνω απο 7 ξένοι στην αρχική 11άδα.Οπότε πρέπει
να προσέξουμε ιδιαίτερα την κατάρτηση του ρόστερ μας αλλά και να ρίχνουμε και καμια ματιά σε κανένα γηγενή παίχτη.Μπορούμε να δηλώσουμε μέχρι 25 παίχτες,ενώ αν και στην αρχή μας λέει πως 8 απο τους 25 πρέπει να προέρχονται απο τις ακαδημίες,μετά απο λίγες μέρες θα σας έρθει μήνυμα ότι ο κανονισμός αυτός άλλαξε και υποχρεούμαστε απο τους 25 παίχτες που θα δηλώσουμε μόλις οι 4 να είναι απο τις ακαδημίες.Εύκολο.


Το ρόστερ

Image


Τερματοφύλακες
Spoiler: show
Image
30 Andriy Pyatov :arrow: Ο βασικός μας τερματοφύλακας.Αρκετά καλός.
32 Kanibolotskiy Anton :arrow: Ο Anton είναι επίσης ένας καλός τερματοφύλακας που μπορεί να κάνει αξιοπρεπώς τα ρεπά του Pyatov.
23 Bohdan Sarnavskiy :arrow: 3ο τέρμα.Πιτσιρίκος που έχει μέλλον.Αν θέλετε δώστε τον δανεικό και ανεβάστε έναν απο την B'ομάδα της Σαχτάρ.Η λεγόμενη Shakhtar-3

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: H απάντηση είναι όχι.Δεν πρέπει ποτέ να ξεχνάμε τον περιορισμό των 4 Ουκρανών που πρέπει να βρίσκονται υποχρεωτικά εντος 11άδας και είναι καλό όπου έχουμε παίχτες που μπορούν να σταθούν να μην αγοράζουμε ξένους.Αναφέρομαι πάντα στον κανόνα και όχι στην εξέρεση.Υπάρχει πάντως ο Maksym Koval της Ντιναμό Κιέβου.Ταλέντο αλλά απο Rival club πόσο εύκολη μπορεί να είναι μια μεταγραφή?


Αμυντικοί(κέντρο)
Spoiler: show
Image
27 Dmytro Chygrynskiy :arrow: Μία απο τις πιο αποτυχημένες μεταγραφές της Μπαρτσελόνα.Στην ομάδα μας όμως είναι βασικός και επειδή είναι και απο τα σπλάχνα της τον στηρίζουμε.Θεωρητικά είναι ο καλύτερος αμυντικός μας.Διαφωνώ προς αυτό.
44 Yaroslav Rakitskiy :arrow: Ο Γιάροσλαβ,άλλο ένα παιδί της Σαχτάρ και για μένα ο καλύτερος αμυντικός μας.Ενδιαφέρεται η Newcastle.Γνώμη μου μην τον δώσετε γιατί είναι γηγενής και απο τις ακαδημίες.
5 Olexandr Kucher :arrow: Ο Κος Κούτσερ είναι στα 31.Δεν είναι κακός αλλά αν έρθει πρόταση καλή δεν θα μας χαλάσει κίολας.Αν μείνει είναι ο 3ος ΚΑ.
38 Serhiy Kryvtsov :arrow: Έχει μέλλον το παλικάρι αλλά δεν είναι έτοιμος ακόμη.Διαλέχτε αν θα μείνει ή αν δωθεί δανεικός για να πάρει παιχνίδια.
4 Olexandr Volovyk :arrow:Καινούργιος στην ομάδα.Δεν μπορώ να πω ότι με πείθει.Αν υπάρχει ένας λόγος να τον κρατήσουμε είναι επειδή είναι Ουκρανός.Μπορεί να παίξει και αριστερά αλλά ούτε καλή σέντρα έχει ούτε ταχύς είναι αλλά έχει πνευμόνια.

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: Έχουμε 5 ΚΑ.Εδώ το αφήνω πάνω σας.Μπορείτε να μείνετε με τους υπάρχοντες,να πουλήσετε/δανείσετε 1 μιας και ένας περισσεύει.Αν θέλετε να κάνετε μετεγραφή θα σας πρότινα τον Balanta της River.


Αμυντικοί(δεξιά)
Spoiler: show
Image

33 Darijo Srna (captain) :arrow: Ο Κροάτης είναι η αρχηγάρα μας και προσωπικά όσα χρόνια θυμάμαι την Σαχτάρ θυμάμαι και τον Ντάριο.Θα μπορούσα να πω πολλά αλλά για να μην κουράζω,φανέλα βασικού και γεια σας.
77 Ilsinho :arrow: Ο συμπαθής επιθετικός μπακ (Βραζιλιάνος είναι άλλωστε) δεν κάνει για την ομάδα που θέλω.Η Φυσική του θέση είναι δεξί χαφ.Για όποιον παίζει με παίχτη πάνω στην γραμμή μπορεί να κάνει.Το μαρκάρισμά του (8) δεν είναι καλό.Ακόμη ένα αρνητικό είναι πως το 80% της πώλησής του πάει αλλού.Το συμβόλαιό του λύγει...Μαζεύτικαν πολλά.
14 Vasyl Kobin :arrow: Δεν κάνει ο κύριος

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: Για μένα ναι.Εγώ πήρα τον Sebastian Jung της Eintracht ενώ λήγει και το συμβόλαιο του Mayke της Cruzeiro.Ελπιδοφόρο δεξί μπακ.


Αμυντικοί(αριστερά)
Spoiler: show
Image

13 Vyacheslav Shevchuk :arrow: Ο 34χρονος είναι ο βασικός μας παίχτης στην συγκεκριμένη θέση.1 χρόνο τον έχει.Παρά τα χρόνια του έχει πολύ καλά τρεξίματα.Του χρόνου λύγει το συμβόλαιο και μόνο αν δεθείτε συναισθηματικά μαζί του βλέπω λόγο να γίνει αναναίωση.
31 Ismaily :arrow: Δείχνει να έχει μέλλον.Και στο πρωτάθλημα μπορεί να σταθεί άνετα.
95 Eduard Sobol :arrow: Νεαρός παίχτης με μέλλον.Πιστέψτε τον.Ακόμα ένα σπλάχνο της ομάδας που σε βάθος χρόνου και σωστή διαχείρηση θα μας δικαιώσει απ ότι φαίνεται.

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: Για φέτος όχι.Του χρόνου οπωσδήποτε.Αν πάλι δεν σας πείθει ο Ismaily,μπορείται να πάρετε τον Buttner.Είπαμε πως και ο Volovyk μπορεί να παίξει αλλά...θεωρητικά


Αμυντικοί μέσοι
Spoiler: show
Image

17 Fernando :arrow: Ο 21χρονος ήρθε για αντι-Φερναντίνιο και παίρνει την φανέλα βασικού σπίτι του με το καλημέρα
3 Tomáš Hübschman :arrow: Θέση ξένου πιάνει,στα 32 μπαίνει,κάτι ιδιαίτερο δεν τον λες,γιατί να μη φύγει?
6 Taras Stepanenko :arrow: Ο Taras είναι καλός παίχτης και για να ξεκουράζει τον Fernando είναι μια χαρά.Αλλά δεν είναι και τοπ κλας για ευρώπη.

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: Όχι.Θεωρώ υπερβολή μια μεταγραφή στην συγκεκριμένη θέση.Εκτός και αν βάλετε κεντρικό χαφ τον Fernando.Τότε ναι υπάρχει κενό.Ο Zuculini είναι καλή λύση και είναι ελεύθερος.


Μέσοι(κέντρο)
Spoiler: show
Image

29 Alex Teixeira :arrow: Το βασικό μας 10άρι.Προωθημένος οραγνωτής δηλαδή.
24 Dmytro Hrechyshkin :arrow: Όχι δεν έγραψα λάθος το μικρό του.Έτσι το γράφει και στο site της ομάδας.Απο τις ακαδημίες και αυτός.Βox to box.Στο πρωτάθλημα μπορεί να σταθεί.Για Ευρώπη είναι άπειρος και όχι τόσο καλός ακόμη.Θέλη λίγη δουλίτσα.

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: Εξαρτάται απο το σύστημα που θα διαλέξεις.Αλλά γενικά θεωρώ πως ένας ακόμη παίχτης στα χαφ για την ακρίβεια box to box χρειάζεται.Και βασικός θα έλεγα.Αν δεν παίζεις με Επιθετικό Μέσο τότε πρέπει επίσης να μάθεις την θέση στον ανερχόμενο Fred


Μεσοεπιθετικοί(κέντρο)
Spoiler: show
Image

10 Bernard :arrow: Απο τους πιο ελπιδοφόρους παίχτες μας.Παιχτούρα.Μπορεί να παίξει και 10άρι και Αριστερό εξτρέμ ως εσωτερικός επιθετικός.Τον προτιμώ ως Αριστερό εξτρέμ.
29 Alex Teixeira :arrow: Τα είπαμε και πιο πάνω.Βασικός εδώ.
7 Wellington Nem :arrow: Πιστεύω είναι καλύτερος στα άκρα.
8 Fred :arrow: Άλλο ένα ταλέντο απο την Βραζιλία.Πολύ ελπιδοφόρος,αλλαγή του Alex.
20 Douglas Costa :arrow: Δεν τον συστήνω γι αυτή τη θέση.

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: Όχι.Γενικά υπάρχουν πολλοί παίχτες που είναι πολυθεσήτες.Βραζιλιάνοι δηλαδή :D Μπορείται να δοκιμάσετε διάφορες εναλλαγές θέσεων,έχετε πληθώρα επιλογών.


Μεσοεπιθετικοί(Δεξιά)
Spoiler: show
Image

7 Wellington Nem :arrow: Η φυσική του θέση.Παιχταράς.Τι να λέμε.
20 Douglas Costa :arrow: Άλλος ένας βραζιλιάνος παιχταράς.Ο "παλιός" Douglas Costa θα δώσει μάχη φέτος για τη θέση.Για βασικό προτίνω τον Nem.
29 Alex Teixeira :arrow: Είπαμε είναι για άλλη θέση.

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: Όχι νομίζω είμαστε μια χαρά.


Μεσοεπιθετικοί(Αριστερά)
Spoiler: show
Image

10 Bernard :arrow: Τα είπαμε για τον Bernard.Μεγάλο ταλέντο,έτοιμος παίχτης
28 Taison :arrow: Πολύ καλός παίχτης αλλά είναι άτυχος γιατί έχουμε Βernard φέτος.Υπερπολύτιμη λύση όμως.

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: Τα ίδια με αποπάνω.Είμαστε κομπλέ και εδώ.


Επιθετικοί
Spoiler: show
Image

11 Eduardo :arrow: Μεγάλο συμβόλαιο και δεν πιστεύω ότι μπορεί να αποδώσει όπως παλαιότερα.Με τα λεφτά που έχουμε μπορούμε να πάρουμε καλύτερο.
19 Facundo Ferreyra :arrow: Μετά τον Bernard,τον Nem,τον Fernando,συναντάμε ακόμα ένα πουλέν του περυσινού FM.Τι να πούμε για τον Facundo.22 χρονών,και κάποια στιγμή θα τον θέλει όλη η Ευρώπη.Τον ξέρουμε τον εν λόγω παίχτη οπότε μη πω άλλα.
9 Luiz Adriano :arrow: Είσαι χρόνια στην ομάδα,έβαλες γκολ στην κατάκτηση του UEFA αλλά φίλε μου Luiz με 9 Finishing μόνο ο συμπατριώτης σου ο Ρονάλντο θα μάμαγε.Σου κουνάμε μαντήλι.

Χρειάζομαι μεταγραφή :?: Θεωρώ πως ναι.Εγώ δεν εμπιστεύομαι τον Eduardo και τον Luiz.Προτίνω το κτήνος τον Rondon(γύρω στα 15 εκ.) και τον Vietto που είναι ένας νεότερος(2-3 χρόνια δλδ)Facundo Ferreyra.Λίγο γρήγορα για τον Vietto όμως γιατί παραμονεύει η Barcelona.


Τεχνικό επιτελείο
Spoiler: show
Image

Για μένα σχεδόν κανείς δεν κάνει για την ομάδα που μπορούμε να φτιάξουμε.Δεν χρειάζεται να σας πω ποιους πήρα.Αν πάτε στην αναζήτηση προσωπικού θα βρείτε ένα σωρό καλούς γυμναστές σκάουτερς κλπ να θέλουν να δουλέψουν για την Shakhtar.



Γιατί να διαλέξω την Shakhtar

1.Γιατί πρέπει να γνωρίσεις το Ουκρανικό πρωτάθλημα και πως είναι να παίζεις με περιορισμούς στην 11άδα
2.Γιατί έχεις την οικονομική δυνατότητα σε λίγα χρόνια να σηκώσεις Ευρωπαική κούπα κάνοντας την ομάδα σου φόβητρο ακόμα και για τα μεγαθήρια του παγκοσμίου ποδοσφαίρου.Την ικανότητα την έχεις?Here you are!
3.Έχεις ένα σωρό ταλέντα σε μία μόνο ομάδα και έχωντας άριστες εγκαταστάσεις,μπορείς να συνεχίσεις να βγάζεις φυντάνια απο την Ουκρανία κάτι που όπως έχω πει πολλές φορές είναι πολύ σημαντικό.
4.Έχεις μία μισητή αντίπαλο που έχει 5 πρωταθλήματα περισσότερα και 2 Ευρωπαικούς τίτλους περισσότερους.Πρέπει να την προσπεράσεις αν θες να γίνει η ομάδα σου η καλύτερη στη χώρα.


Η πρώτη μου ανάλυση EVER μόλις έφτασε στο τέλος της.Ελπίζω να μείνατε ικανοποιημένοι απο το αποτέλεσμα.Παρακάτω 2 λόγια για όποιον θέλει ας τα διαβάσει.
Spoiler: show

Off Topic:
Πραγματικά θέλει πολύ κόπο για να κάνεις ανάλυση.Έβλεπα τα παιδιά να κάνουν αναλύσεις και έλεγα χαρά στο κουράγιο τους.Και σκέφτηκα πως κάποια στιγμή πρέπει να βοηθήσω και γω κάποιους να γνωρίσουν μία ομάδα.Ελπίζω να τα κατάφερα.Πληροφορίες πήρα απο το Wikipedia και απο δικές μου γνώσεις,όμως δεν έκανα copy paste τις έγραψα με δικά μου λόγια.Η Shakhtar είναι μια ομάδα που αγάπησα κυρίως απο το FM εδώ και χρόνια και μέσα απο την ανάλυση αυτή ένιωσα να την γουστάρω ακόμα πιο πολύ.Είμαι βέβαια εδώ και 1-2 χρόνια μέλος στο επίσημο page της ομάδας στο FB.Ελπίζω να σας άρεσε η προσπάθειά μου γιατί έγινε με πολύ κόπο.Όσοι έχετε κάνει ανάλυση ξέρετε :D
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Ωραίος alex, πολύ χρήσιμα και αυτά που αναφέρεις σχετικά με τους κανόνες.

Είχα παίξει με Shakhtar πριν μερικά FM κατά τη διάρκεια μιας καριέρας και είχα φέρει Αντριάνο θυμάμαι, ωραίο save.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ Νικ.Να την ξαναπάρεις και φέτος και να μας πεις εντυπώσεις.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Εγώ είμαι με την Δυναμό Κιέβου. :D
Για το τεχνικό θέμα της ανάλυσης, απλά είναι πολύ μικρές κάποιες εικόνες με συνέπεια να είναι πολύ μικρά τα γράμματα και άρα όχι ευδιάκριτα. Δεν χρειάζεται τόσο μικρές στο resize δηλαδή. Εγώ για συντομία έχω το fm σε windowed mode και προσαρμόζω το μέγεθος του παραθύρου τόσο ώστε το screenshot να βγαίνει κατευθείαν στο σωστό μέγεθος χωρίς να θέλει μετά resize.



Με Σαχτάρ έπαιξα πέρσι(είχε και τον αληταρά τον Ντέβιτς), πολλά λεφτά γενικά και μπορούσα να φέρω αρκετά καλούς παίκτες. Scouting σε Νότια Αμερική και συχνά ματιές στο player search μήπως προκύψει κανάς καλός δυτικοευρωπαίος που έρχεται(πχ είχα πάρει m'villa πριν πάει ρούμπιν καζάν στην πραγματικότητα).
Για τον περιορισμό των κανονισμών, δεν νομίζω ότι είναι ιδιαίτερο πρόβλημα. Τουλάχιστον πέρσι σε Σαχτάρ και πρόπερσι σε Δυναμό δεν με εμπόδισε σε κάτι. Στην Τουρκία ο αντίστοιχος κανονισμός είναι για 6 ξένους στην 11άδα και δημιουργεί μεγαλύτερο πρόβλημα. Εγώ πάντως φροντίζω στις θέσεις που εχω Ουκρανό βασικό να έχω Ουκρανό αναπληρωματικό ώστε να μην γίνονται αλλαγές ντόμινο σε άλλες θέσες στην 11άδα όταν απουσιάζει Ουκρανός και έχω αλλαγή του ξένο.
Επίσης δεν παίρνει κανείς υπηκοότητα με τα χρόνια, δηλαδή ο Srna μπορεί να είναι 10χρόνια στην Ουκρανία αλλά πάντα ξένος θα λογίζεται.


Και κάτι τελευταίο εγκυκλοπαιδικά, για την γραφή του ονόματος που λες. Έχουν διαφορετικό αλφάβητο και η μεταφορά στο λατινικό πολλές φορές διαφέρει οπότε ένα όνομα μπορεί να έχει 2-3 διαφορετικές εκδοχές όταν γράφεται με λατινικούς χαρακτήρες χωρίς να είναι λάθος κάποια από αυτές.
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και γω σε Windows mode το έχω,δεν άλλαξα μέγεθος.Μια φωτογραφία βλέπω που είναι μικρή και δεν φαίνεται καλά αλλά δεν ξέρω τον λόγο.
Μιας και έχεις Ντιναμό,ξέχασα να αναφέρω πως έχει δυναμώσει αρκετά φέτος.
User avatar
Aekaras21
Amateur
Amateur
Posts: 233
Joined: Tue Jun 05, 2012 7:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αεκ
Status: fmgreece Rules
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ ωραια αναλυση σε κανει να γνωρισεις την ομαδα καλυτερα & σε ψηνει να αρχισεις save! Δεν εχω παιξει ποτε Ουκρανικο πρωταθλημα αρα νομιζω πως ηρθε η ωρα..
User avatar
Giorgos Giovanis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6025
Joined: Tue May 01, 2012 6:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Werder Bremen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρομερη ομαδα η Σαχταρ,και γενικα ο τροπος που δουλευει ειναι πολυ ενδιαφερον !
Αν ηταν σε αλλο πρωταθλημα θα μιλουσαμε για την ιδανικη ομαδα να αναλαβεις ομως το να
πας στην Ουκρανια δε σε ψηνει τοσο !
Image
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελα ρε απο τη στιγμη που μπορεις να παιξεις ευρωπη δε σε πειραζει και τοσο το πρωταθλημα.

Sent from my HTC One V using Tapatalk
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aekaras21 wrote:Πολυ ωραια αναλυση σε κανει να γνωρισεις την ομαδα καλυτερα & σε ψηνει να αρχισεις save! Δεν εχω παιξει ποτε Ουκρανικο πρωταθλημα αρα νομιζω πως ηρθε η ωρα..
Σε ευχαριστώ φίλε.
Giorgos Giovanis wrote:Τρομερη ομαδα η Σαχταρ,και γενικα ο τροπος που δουλευει ειναι πολυ ενδιαφερον !
Αν ηταν σε αλλο πρωταθλημα θα μιλουσαμε για την ιδανικη ομαδα να αναλαβεις ομως το να
πας στην Ουκρανια δε σε ψηνει τοσο !
Εντάξει είναι καλό να ξεφεύγουμε λίγο απο τα μεγάλα πρωταθλήματα.Όπως λέει και ο φίλος απο πάνω είσαι στην Ευρώπη,δεν είναι πχ Βραζιλία.Και έχεις 2 αντίπαλες ομάδες Dnipro και Dynamo με πολύ καλούς παίχτες
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ψηθηκα για ενα σειβ μονο μια ερωτηση ονοματα ερχονται??
Γιατι με τοσα λεφτα ακομα και τον μεσσι (που λεει ο λογος) παιρνεις
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν έρχοντε λέει?Μου πρότεινε τον Μάτζουκιτς ο μάνατζέρ του,τον Αντεμπαγιόρ επίσης ο μάνατζέρ του,αλλά είχα ήδη πάρει τον Rondon για επίθεση,τελευταία στιγμή εγώ αποφάσισα να μην κλείσω τον Matuidi,πήρα τον Σίγκουρσον της Τόττεναμ..Αυτά για να καταλάβεις ότι μπορείς να πάρεις αρκετά μεγάλα ονόματα.Ακόμα και ο Khedira που παίζει στην Ρεάλ ενδιαφέρεται να έρθει.
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:Αν έρχοντε λέει?Μου πρότεινε τον Μάτζουκιτς ο μάνατζέρ του,τον Αντεμπαγιόρ επίσης ο μάνατζέρ του,αλλά είχα ήδη πάρει τον Rondon για επίθεση,τελευταία στιγμή εγώ αποφάσισα να μην κλείσω τον Matuidi,πήρα τον Σίγκουρσον της Τόττεναμ..Αυτά για να καταλάβεις ότι μπορείς να πάρεις αρκετά μεγάλα ονόματα.Ακόμα και ο Khedira που παίζει στην Ρεάλ ενδιαφέρεται να έρθει.
Ελα ρε μια χαρα αξιζει ενα σειβ
User avatar
de_grecia13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 263
Joined: Thu Oct 27, 2011 4:24 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Juventus
Status: Παναθα μου!!!!
Location: Αιγάλεω Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ επαγγελματική ανάλυση φίλε μου!!! Μόλις τελειώσω το save με Πανάθα θα αρχίσω save με Σαχτάρ!!!! Με έψησες τρελά!!! :P
Vittoria per gli Assassini!
No Limit
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Mon Oct 03, 2011 1:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπραβο για την αναλυση που εκανες,πολυ ωραια δουλεια (εχεις δικιο ειναι κουραστικο να κανεις λεπτομερεις αναλυση,ειχα ξεκινησει και εγω αλλα τελικα δεν... :oops: )

αφου εχεις douglas costa και bernard τι αλλο θες για μια ομαδα??
τρομεροι παιχτες και νεοι και φυσικα τρελες προτασεις για αποκτηση τους -foumarw

off topic

ποιο σκιν χρησιμοποιεις?
πολυ ωραιο
επισης και οι εικονες για τα τροπαια μπορουμε να τα βρουμε απο καπου?
ευχαριστω
User avatar
d3monhunter
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 387
Joined: Wed Feb 27, 2008 12:43 am
Football Manager της ομάδας: Aris FC
Location: ....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο και από εμένα. Η ανάλυση σου με ψιλό έψησε για Ουκρανία.

Γενικότερα όμως έχεις ανταγωνισμό ή σε 2 χρόνια θα τα παίρνεις όλα?
Post Reply

Return to “Αναλύσεις έμψυχου δυναμικού ομάδων”